Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 21:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 25 Apr 2009, 11:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

mie mi se pare ffff mult 1000-2000 de euro pt fotograf...noi am platit 300 si a stat de la inceput pana la final dimineata...ne-a dat toate pozele care le-a facut pe dvd plus album cu poze prelucrate


si mie mi se paer enorm pt un fotogtaf...pana la urma face niste poze indiferent ca sunt frumoase-urate, tot aia.
raportat la cat castiga medicii sau profesorii pe o luna mi se pare nesimtire sa ceri atata.
noi am platit 1100 pe fotograf, cameraman , filmul nuntii si 2 albume pe hartie metalica.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 25 Apr 2009, 14:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

E mult 350E... toti stau de dimineata pana a doua zi dimineata. Intreaba-l ce aparat foloseste, ce blita... si trebuie sa vezi pozele. Asa cum spunea cineva mai sus, pretul pietei e de cca 200E cu 1000 poze prelucrate pe DVD, 250 E cu un plus de 100 fotografii pe hartie. Restul - albume, tablouri, hartie de .... azbest si nu mai stiu ce, se gasesc ieftin pe net. Prietenul noslu gooogu ne spune unde. Cea mai tare e .. sedinta foto gratuita (!!) Pentru lamuriri dati-mi PM. Pacat de naivitatea voastra... Case de.. piatra, bca, lemn... etc!

sa stii ca nu toti stau de dimineata pana dimineata,pe mine ma costa 400 euro doar la civila,religioasa si 2 ore la restaurant!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 25 Apr 2009, 19:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

si mie mi se paer enorm pt un fotogtaf...pana la urma face niste poze indiferent ca sunt frumoase-urate, tot aia.
raportat la cat castiga medicii sau profesorii pe o luna mi se pare nesimtire sa ceri atata.
noi am platit 1100 pe fotograf, cameraman , filmul nuntii si 2 albume pe hartie metalica.


nu as merge pana acolo cu comparatia..adica, asa si pentru flori pot sa fac comparatie, ca mor dupa o zi si ca poate un profesor ar fi castigat mai putin decat o florareasa sau o firma care se coupa de aranjamentele florale...
cred ca e bine sa investesti in foto si video (dar mai ales foto) la evenimentele cele mai importante din viata ta. si fiecare da cat stie ca-si permite. mai si cerne informatia si oferta. sau asa ar trebui, ca sa stie cand e "tras pe sfoara" sau cand realmente merita pretul.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 25 Apr 2009, 20:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

nu as merge pana acolo cu comparatia..adica, asa si pentru flori pot sa fac comparatie, ca mor dupa o zi si ca poate un profesor ar fi castigat mai putin decat o florareasa sau o firma care se coupa de aranjamentele florale...
cred ca e bine sa investesti in foto si video (dar mai ales foto) la evenimentele cele mai importante din viata ta. si fiecare da cat stie ca-si permite. mai si cerne informatia si oferta. sau asa ar trebui, ca sa stie cand e "tras pe sfoara" sau cand realmente merita pretul.



asa este. dai cat iti poti permite dar eu, indiferent cat as avea, tot nu as da pe niste poze 2000 de euro.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 25 Apr 2009, 21:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:


asa este. dai cat iti poti permite dar eu, indiferent cat as avea, tot nu as da pe niste poze 2000 de euro.


Sa fiu sincera nici eu, mai bine mi-as face un concediu cu Florin din banii astia. Mi se pare putin cam exagerat 2000 euro

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 27 Apr 2009, 14:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

Sa fiu sincera nici eu, mai bine mi-as face un concediu cu Florin din banii astia. Mi se pare putin cam exagerat 2000 euro


Oeps,2000euro? Doamne fere,chiar asa, mai bine as pleca in vacanta cu bani astia.Putin exagerat? Este exagerat in toata regula.Eu fac nunta in alta tara si nu ma costa atat .si nu pot compara salariile de aici cu cele din Romania,la fel cum nu pot compara preturile de aici cu cele din Romania.Nu sunt normali la cap.Succes miresicilor.Krystyna esti calma sau ai intrat in panica? mai ai asa putin pana la nunta.Iti doresc o nunta de vis:hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 27 Apr 2009, 23:05 
Nou Venit

Membru din: 18 Noi 2008, 04:01
Mesaje: 12
Citat:

Oeps,2000euro? Doamne fere,chiar asa, mai bine as pleca in vacanta cu bani astia.Putin exagerat? Este exagerat in toata regula.Eu fac nunta in alta tara si nu ma costa atat .si nu pot compara salariile de aici cu cele din Romania,la fel cum nu pot compara preturile de aici cu cele din Romania.Nu sunt normali la cap.Succes miresicilor.Krystyna esti calma sau ai intrat in panica? mai ai asa putin pana la nunta.Iti doresc o nunta de vis:hug:


fetele, 2000E este cel mai scump fotograf. cum poti sa ai restaurant cu meniu de 200 lei sau de 700 lei, sau un cantaret celebru, asa si fotograful, celebru pentru romania, costa 2000E, in care se includ si albumul si o sedinta de logodna. mie nu mi se pare exagerat. mi se pare ca acopera o anumita piata. cea de lux. in toate domeniile exista servicii si produse de lux. asa si aici. nu cred ca sunt nici nebuni, nici exagerati, ci doar niste furnizori pentru piata de lux. si nu cred nici ca pozele, bune, proaste tot poze sunt. ma rog, nu toate trebuie sa fim la fel :) eu vad o diferenta intre fotografii tipici si gasiti pe toate drumurile si cei profesionisti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 28 Apr 2009, 01:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

fetele, 2000E este cel mai scump fotograf. cum poti sa ai restaurant cu meniu de 200 lei sau de 700 lei, sau un cantaret celebru, asa si fotograful, celebru pentru romania, costa 2000E, in care se includ si albumul si o sedinta de logodna. mie nu mi se pare exagerat. mi se pare ca acopera o anumita piata. cea de lux. in toate domeniile exista servicii si produse de lux. asa si aici. nu cred ca sunt nici nebuni, nici exagerati, ci doar niste furnizori pentru piata de lux. si nu cred nici ca pozele, bune, proaste tot poze sunt. ma rog, nu toate trebuie sa fim la fel :) eu vad o diferenta intre fotografii tipici si gasiti pe toate drumurile si cei profesionisti.


firma la care am apelat noi este cea care a fost la nunta lui Chivu, Lobont, Ralucai Sandu..... albumele au fost pe hartie metalica. deci pot spune ca este o firma de lux.
pretul, totusi, este mult inferior fata de cele spuse de tine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 28 Apr 2009, 01:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

fetele, 2000E este cel mai scump fotograf. cum poti sa ai restaurant cu meniu de 200 lei sau de 700 lei, sau un cantaret celebru, asa si fotograful, celebru pentru romania, costa 2000E, in care se includ si albumul si o sedinta de logodna. mie nu mi se pare exagerat. mi se pare ca acopera o anumita piata. cea de lux. in toate domeniile exista servicii si produse de lux. asa si aici. nu cred ca sunt nici nebuni, nici exagerati, ci doar niste furnizori pentru piata de lux. si nu cred nici ca pozele, bune, proaste tot poze sunt. ma rog, nu toate trebuie sa fim la fel :) eu vad o diferenta intre fotografii tipici si gasiti pe toate drumurile si cei profesionisti.


imi pare rau dar eu nu vad fotografia la o nunta ca pe un serviciu de lux...pozele sunt poze...hai ca un restaurant poate fi de lux fata de un camin cultural...hence diferenta de pret in meniu la nunta....hai ca o rochie de mireasa poate fi considerata de lux daca e de la la firma xyz sau are diamante pe ea etc...dar pozele...sa fim seriosi sunt poze...nu poate sa iti ofere nu stie ce in plus ca sa justifice o diferenta de pret de 10 ori mai mare aproape...dar deh omul nu ii prost ca cere...daca i se da, asta este :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 28 Apr 2009, 14:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

imi pare rau dar eu nu vad fotografia la o nunta ca pe un serviciu de lux...pozele sunt poze...hai ca un restaurant poate fi de lux fata de un camin cultural...hence diferenta de pret in meniu la nunta....hai ca o rochie de mireasa poate fi considerata de lux daca e de la la firma xyz sau are diamante pe ea etc...dar pozele...sa fim seriosi sunt poze...nu poate sa iti ofere nu stie ce in plus ca sa justifice o diferenta de pret de 10 ori mai mare aproape...dar deh omul nu ii prost ca cere...daca i se da, asta este :)


Exact,mare dreptate ai Bamba.Eu stiu ca pozele raman pe viata dar sa platesti atati bani nu mi se pare corect,cu tot luxul din lume.:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 04 Mai 2009, 16:05 
Nou Venit

Membru din: 18 Noi 2008, 04:01
Mesaje: 12
Citat:

Exact,mare dreptate ai Bamba.Eu stiu ca pozele raman pe viata dar sa platesti atati bani nu mi se pare corect,cu tot luxul din lume.:)


eh, eu am zis. nu trebuie sa fim toate la fel :) eu vad o diferenta. nu si platesc acea diferenta dar o vad si pot sa inteleg ca servicii de lux sunt in fiecare domeniu. fiecare decide daca diferenta se justifica. eu nu vad diferenta intre o crema de fata de 20 lei si una de 200 lei sau nu inteleg de ce un tablou cu 5 linii trase anapoda costa 5000E sau de ce o masina e de 10 ori mai scumpa decat alta numai pentru ca are sigla bmw pe ea, poate unele dintre voi intelegeti lucrurile astea, pentru unele se justifica diferenta. eh asa inteleg si eu cursul pietei. e normal sa existe si preturi mari, e corect sa ceara 2000E si asta pentru ca la pretul acesta inca au clienti, altfel l-ar micsora. ganditi-va ca serviciile unui fotograf bun din state costa $10000, cu tot ce ofera un fotograf de-al nostru intr-un pachet de 1000 spre exemplu, si da, salariile lor sunt altele, dar cred ca deja ne-am obisnuit ca preturile sunt cam la fel. nu ca apar fotografii acuma, dar lucrez pe piata serviciilor de lux din Romania si pot sa zic ca am cunoscut aceste lucruri si ca le pot intelege ca facand parte din normalitate intr-o economie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 17 Aug 2009, 14:31 
Nou Venit

Membru din: 14 Aug 2009, 15:33
Mesaje: 2
Citat:
200 de euro doar pozele pe dvd?


in prezent,tariful este de 600 euro
pana nu vad ceva poze de la NUNTI nici nu ma pronunt pro sau contra,dar nici nu dau vreun ban


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 06 Sep 2009, 10:40 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
Si eu l-am avut tot pe ioan margineanu ca si fotograf, e super profi tipul, la fel si sotia lui, face o treaba minunata..in cazul in care va permiteti si va doriti sa aveti niste forografii super apelati cu incredere la el, peste timp o sa va dati seama k ati fcaut cea mai buna alegere!!Astept si eu foografiile de la nunta, si dupa am sa postez cateva..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 06 Feb 2010, 17:32 
Nou Venit

Membru din: 03 Dec 2009, 01:58
Mesaje: 11
Localitate: Bucuresti
Bun gasit tuturor. Sunt o viitoare mireasa de noiembrie si daca tot am trecut prin subiectele care ma intereseaza am zis sa ma opresc si la subiectul "foto". Fotograful meu va fi Edward Nicolae, este recomandat de multe foste mirese si sper ca vom colabora foarte bine la nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 20 Iun 2010, 13:20 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2008, 16:13
Mesaje: 13
sora mea l-a contactat pe e.nicolae pentru un eveniment la care theo manusaride, fotografa cu care lucram noi de obicei, era ocupata. fotografiile mi s-au parut banale, nimic nou, nimic modern, nici un pic de inspiratie. eu sper doar ca tu vei fi multumita si ca ai ales dupa ce te-ai documentat temeinic.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 21 Iun 2010, 17:45 
Nou Venit

Membru din: 14 Iun 2010, 20:35
Mesaje: 17
Care Edward Nicolae? cred ca il cunosc... zi-mi mai multe


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 21 Iun 2010, 23:56 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2008, 16:13
Mesaje: 13
nici eu nu stiu foarte multe. stiu ca l-a gasit pe ***, lista cu toti foto profi din tara si ca l-a contractat ca avea preturi mai apropiate de tipa cu care lucram noi si cam atat. omul ok si serios dar pozele banale.


Ultima oară modificat de carlita pe 22 Iun 2010, 07:48, modificat 1 dată în total.
reclama


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 13 Iul 2010, 21:15 
Nou Venit

Membru din: 03 Dec 2009, 01:58
Mesaje: 11
Localitate: Bucuresti
dora1980 scrie:
sora mea l-a contactat pe e.nicolae pentru un eveniment la care theo manusaride, fotografa cu care lucram noi de obicei, era ocupata. fotografiile mi s-au parut banale, nimic nou, nimic modern, nici un pic de inspiratie. eu sper doar ca tu vei fi multumita si ca ai ales dupa ce te-ai documentat temeinic.



Bineinteles ca m-am documentat si nu am ales la ghici...
Referitor la pozele lui Edward, daca tie ti se par banale, este strict parerea ta.
Ce vrei sa spui prin "nimic nou, nimic modern"? Ce ar trebui sa se intample la o nunta ca fotografiile sa fie moderne?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 14 Iul 2010, 13:12 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2008, 16:13
Mesaje: 13
nu pare ca face asta cu pasiune, nu aduce nimic inovator, pozele imi par standard. arata bine deci are aparatura buna dar arata cam stas facute...sa nu te superi pe mine :( e doar o parere


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: fotograf excelent
MesajScris: 14 Iul 2010, 22:59 
Nou Venit

Membru din: 03 Dec 2009, 01:58
Mesaje: 11
Localitate: Bucuresti
de unde iti dai tu seama ca nu face fotografii cu pasiune? il cunosti personal ca sa afirmi asa ceva? ii cunosti munca indeaproape? sincer mi se par niste afirmatii total nefondate, nu mi-ai dat niciun argument convingator... fara suparare... consider ca faci putina antireclama....


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 77 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România