Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 19:23


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 08 Ian 2009, 19:58 
Nou Venit

Membru din: 06 Ian 2009, 13:29
Mesaje: 4
Daca doresti sa inviti la nunta ta un artist cunoscut, aici putem dezbate informatiile de care ai nevoie:
preturi, disponibilitati, durata program, mod de a canta, etc.

***cenzurat pentru reclama

Casa de piatra!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 09 Ian 2009, 17:28 
Nou Venit

Membru din: 29 Dec 2008, 18:55
Mesaje: 3
Cum pot afla si eu o lista de tarife
Ma intereseaza in special: Andra, orchestra lui Petre Geambasu sau VH2.
Ca de Loredana mi-e frica sa intreb ... :P


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 09 Ian 2009, 20:54 
Nou Venit

Membru din: 06 Ian 2009, 13:29
Mesaje: 4
Andra costa in jur de 3.200- 3.500E, 1 program de 1h; pretul depinde de data si locatia nuntii; daca nunta este in alt oras decat Bucuresti, mai trebuie platit transportul ( cam 2 ron/km Bucuresti- locatie, dus-intors ).
Vh2 e in jur de 5.000E 1h ( aceeasi poveste cu data, orasul si transportul), iar formatia lui Petre Geambasu nu si-a stabilit inca onorariul pentru anul 2009.
Cat despre Loredana, sare de 13.000E :)
***cenzurat pentru reclama

Seara frumoasa,


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 09 Ian 2009, 23:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
m-ai lasat fara cuvinte cu Loredana. nu-mi vine sa cred ca pot fi asemenea tarife. e mai mult decat exagerat....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 10 Ian 2009, 17:06 
Nou Venit

Membru din: 06 Ian 2009, 13:29
Mesaje: 4
Citat:
m-ai lasat fara cuvinte cu Loredana. nu-mi vine sa cred ca pot fi asemenea tarife. e mai mult decat exagerat....


asa e... si are multe concerte la pretul asta...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 11 Ian 2009, 02:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

asa e... si are multe concerte la pretul asta...

oricum cand te gandesti cat se munceste in Romania pt banii astia... nu merita. nu spun ca nu e buna dar nu se justifica.doar nu e vreo vedeta internationala.(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 11 Ian 2009, 21:45 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
Mie mi-ar placea sa-mi cante Nicu Paleru.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 12 Ian 2009, 18:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Mie mi-ar placea sa-mi cante Nicu Paleru.

inainte de nunta si eu ma gandeam la nicu paleru dar l-am vazut la un botez si pot sa spun ca nu mi s-a parut cine stie ce. atmosfera a facut mai degraba Catanga


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 13 Ian 2009, 16:15 
Nou Venit

Membru din: 06 Ian 2009, 13:29
Mesaje: 4
Da, si eu am fost la evenimente la care nu mi s-a parut tocmai ok Nicu Paleru, in acelasi timp am avut clienti care au spus ca a facut atmosfera. Este foarte subiectiva toata treaba.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 17 Ian 2009, 01:55 
Nou Venit

Membru din: 13 Dec 2008, 17:28
Mesaje: 3
Citat:
Da, si eu am fost la evenimente la care nu mi s-a parut tocmai ok Nicu Paleru, in acelasi timp am avut clienti care au spus ca a facut atmosfera. Este foarte subiectiva toata treaba.

Mie nu imi place Nicu Paleru deloc. Este foarte pitic si canta cu ochii inchisi. Nu mai discutam de meserie. Tot ce are el inregistrat este in studiou. Live e dezastru. Asta este .... reuseste sa pacaleasca foarte multi oameni. Eu cred ca pentru o nunta este mai bine sa cauti o formatie care canta de toate...populara, petrecere, usoara...Exemplu: Triton de la Targoviste, Cristal de la Slobozia, Formatia Scorpion de la Pitesti, si altii...Sunt printre cei mai buni pret calitate.
Si nu o sa mai fie nevoie de nici un ,,vip"


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 17 Ian 2009, 02:13 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2009, 18:27
Mesaje: 29
asa e . vip-urile astea iti iau banii si atmosfera la nunta uita sa-ti mai faca. incep sa ia ciubucul si sa faca dedicatii...ptr socru mare , ptr nasi, pentru gheorge din deal si de cantat...pauza. e mai bine sa iei o formatie care sa cante, nu sa astepte ciubucul ca sa scoata doua versuri.si sa fie completa, cu orice fel de muzica,de la populara pana la tango.eu am fost cat de cat norocoasa si am gasit una asa, dar a trebuit sa schimb data nuntii ca sa ii pot avea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 17 Ian 2009, 13:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
asa e . vip-urile astea iti iau banii si atmosfera la nunta uita sa-ti mai faca. incep sa ia ciubucul si sa faca dedicatii...ptr socru mare , ptr nasi, pentru gheorge din deal si de cantat...pauza. e mai bine sa iei o formatie care sa cante, nu sa astepte ciubucul ca sa scoata doua versuri.si sa fie completa, cu orice fel de muzica,de la populara pana la tango.eu am fost cat de cat norocoasa si am gasit una asa, dar a trebuit sa schimb data nuntii ca sa ii pot avea

asa e. oricum vreau sa spun ca eu am angajat formatia fara sa o ascult inainte. pur si simplu pe incredere iar dupa nunta absolut toata lumea au zis ca a fost cea mai buna si de calitate formatie pe care au ascultat-o la vreo nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 14 Iul 2009, 14:50 
Nou Venit

Membru din: 08 Iul 2009, 12:31
Mesaje: 1
Buna! Va rog sa ma ajutati si pe mine, daca puteti, cu ceva informatii despre tarifele practicate de Nicu Paleru si Emilia Ghinescu (impreuna) si Nicu Paleru singur. As vrea sa-i iau la nunta, dar nu am niciun fel de informatii despre cat ar lua si cum sa-i contactez.
Va multumesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 29 Oct 2009, 09:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
urkunde2808 scrie:
*** reclama

asta'i nu e recomandare... e reclama...

_________________
Imagine


Ultima oară modificat de carlita pe 29 Oct 2009, 09:30, modificat 1 dată în total.
reclama


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 29 Oct 2009, 16:48 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
aannyy scrie:
Buna! Va rog sa ma ajutati si pe mine, daca puteti, cu ceva informatii despre tarifele practicate de Nicu Paleru si Emilia Ghinescu (impreuna) si Nicu Paleru singur. As vrea sa-i iau la nunta, dar nu am niciun fel de informatii despre cat ar lua si cum sa-i contactez.
Va multumesc

anul trecut tariful lor era de 1500E Emilia Ghinescu, iar Nicu Paleru 2000 deE :roll:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 29 Oct 2009, 17:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
eu nu mi-am dorit nici un artist cunoscut la nunta noastra, n-am vrut spectacol ! :nono:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 29 Oct 2009, 17:59 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
Ayrun scrie:
eu nu mi-am dorit nici un artist cunoscut la nunta noastra, n-am vrut spectacol ! :nono:

ce sa spun totusi costa ceva bani, puteam sa fac ceva mai util cu banii aceia, plus de asta am avut formatie care a cantat super bine toata noaptea, inclusiv la ciorba de potroace de a 2 zi, am zis ca nu se merita sa platesc 3 cantareti de odata cat de faimosi ar fi ei :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 04 Ian 2010, 22:57 
Nou Venit

Membru din: 05 Ian 2010, 00:30
Mesaje: 1
Buna fetelor si dragi mirese :) ma uitam la majoritatea post-urilor voastre si vreau sa va spun ca la un moment dat si eu imi cautam trupa sa imi cante la nunta! Cand am vazut in schimb ce tarife practica unii dintre artisti (total exagerate) sau cat de nesuferiti pot fi unii cand iti raspund la telefon (prefer sa nu dau nume, dar sunt unii dintre cei mai ceruti la evenimentele de acest gen) am zis ca ma las pagubasa...! In schimb dupa indelungi cautari sau vizionari, dupa caz...***! Stiam din auzite ca si ele canta la nunti si mi-au mai fost recomandate si de catre altii. ***! Canta de toate (evident nu manele ) si fac un show extraordinar pentru ca le-am vazut la sfarsit de an in club Tribute in Bucuresti :) nu stiu de ce de ele se da asa de greu...dar eu le-am gasit pe site-ul lor http://***.ro acolo unde au si adresa de contact! Vi le recomand cu cea mai mare caldura :) si eu de abia imi astept nunta! Va pup si daca mai aveti nevoie de detalii :) intrebati!


Ultima oară modificat de carlita pe 05 Ian 2010, 11:12, modificat 1 dată în total.
reclama


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 06 Mar 2010, 05:13 
Nou Venit

Membru din: 27 Feb 2010, 06:15
Mesaje: 1
MedeeaPaun scrie:
Buna fetelor si dragi mirese :) ma uitam la majoritatea post-urilor voastre si vreau sa va spun ca la un moment dat si eu imi cautam trupa sa imi cante la nunta! Cand am vazut in schimb ce tarife practica unii dintre artisti (total exagerate) sau cat de nesuferiti pot fi unii cand iti raspund la telefon (prefer sa nu dau nume, dar sunt unii dintre cei mai ceruti la evenimentele de acest gen) am zis ca ma las pagubasa...! In schimb dupa indelungi cautari sau vizionari, dupa caz...***! Stiam din auzite ca si ele canta la nunti si mi-au mai fost recomandate si de catre altii. ***! Canta de toate (evident nu manele ) si fac un show extraordinar pentru ca le-am vazut la sfarsit de an in club Tribute in Bucuresti :) nu stiu de ce de ele se da asa de greu...dar eu le-am gasit pe site-ul lor http://***.ro acolo unde au si adresa de contact! Vi le recomand cu cea mai mare caldura :) si eu de abia imi astept nunta! Va pup si daca mai aveti nevoie de detalii :) intrebati!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce artist cunoscut vrei sa-ti cante la nunta?
MesajScris: 11 Mar 2010, 19:13 
Nou Venit

Membru din: 11 Mar 2010, 19:02
Mesaje: 1
MedeeaPaun scrie:
Buna fetelor si dragi mirese :) ma uitam la majoritatea post-urilor voastre si vreau sa va spun ca la un moment dat si eu imi cautam trupa sa imi cante la nunta! Cand am vazut in schimb ce tarife practica unii dintre artisti (total exagerate) sau cat de nesuferiti pot fi unii cand iti raspund la telefon (prefer sa nu dau nume, dar sunt unii dintre cei mai ceruti la evenimentele de acest gen) am zis ca ma las pagubasa...! In schimb dupa indelungi cautari sau vizionari, dupa caz...***! Stiam din auzite ca si ele canta la nunti si mi-au mai fost recomandate si de catre altii. ***! Canta de toate (evident nu manele ) si fac un show extraordinar pentru ca le-am vazut la sfarsit de an in club Tribute in Bucuresti :) nu stiu de ce de ele se da asa de greu...dar eu le-am gasit pe site-ul lor http://***.ro acolo unde au si adresa de contact! Vi le recomand cu cea mai mare caldura :) si eu de abia imi astept nunta! Va pup si daca mai aveti nevoie de detalii :) intrebati!

Buna! :nblink: Este adevarat ca e o problema sa gasesti artisti sau formatii ok pentru nunta si deasemenea sa ai un prim contact civilzat cu acestia dar, tocmai ptr asta exista firme specializate si impresari. Nu pot sa dau nume aici si adrese de site-uri( ca e reclama si se taie)dar pe prima pagina in Google daca dai cautari legate de artisti, concerte, evenimente sau artisti pentru evenimente sunt cateva firme chiar serioase care pot aduce(si garanteaza contractual)orice artist sau formatie se doreste in functie de buget. Am apelat la unii dintre ei in cateva randuri ptr diverse evenimente si am fost multumit, basca scapatul de toata istoria cu contact, negociere, contracte, oare vin sau ne dau teapa, etc.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 92 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România