Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 10:24


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nunta - spectacol
MesajScris: 24 Aug 2009, 12:58 
Nou Venit

Membru din: 20 Aug 2009, 18:05
Mesaje: 1
Mie mi se pare foarte frumos sa ai asemenea momente daca sutn scurte si de efect si mai ales daca sunt antrenante


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce parere aveti despre nuntile tip spectacol? DANSATORI? PRO
MesajScris: 24 Aug 2009, 14:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
DANHEDESIU scrie:
Mie mi se pare foarte frumos sa ai asemenea momente daca sutn scurte si de efect si mai ales daca sunt antrenante



daca sunt scurte si eu sunt de acord.Dar sa nu se transforme nunta intr-un spectacol si mirii sa treaca in planul 2.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce parere aveti despre nuntile tip spectacol? DANSATORI? PRO
MesajScris: 24 Aug 2009, 14:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
daca sunt scurte sunt ok dar altfel nu prea dau bine...am fost anul trecut la o nunta care a avut o gramada de momente artistice si deja incepusem sa ma enervez... nu pot sa zic, erau foarte frumoase dar te duci la nunta sa te distrezi nu sa te uiti

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce parere aveti despre nuntile tip spectacol? DANSATORI? PRO
MesajScris: 24 Aug 2009, 14:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
aha..ca la spectacol :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce parere aveti despre nuntile tip spectacol? DANSATORI? PRO
MesajScris: 24 Aug 2009, 14:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
ral_ct scrie:
aha..ca la spectacol :)


mie una nu imi plac..../.e seara mirilor lasa-i pe ei sa fie centrul atentiei.....si dupa invitatii trebuie sa se simta si ei bine.....sa petreaca....nu sa stea pe scaun ca la spectacol

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce parere aveti despre nuntile tip spectacol? DANSATORI? PRO
MesajScris: 24 Aug 2009, 14:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
mie una nu imi plac..../.e seara mirilor lasa-i pe ei sa fie centrul atentiei.....si dupa invitatii trebuie sa se simta si ei bine.....sa petreaca....nu sa stea pe scaun ca la spectacol[/quote]
si eu sunt de aceeasi parere elly...nu sunt de acord cu ele....seara accea este a mirilor....bine asta in cazul in care mirii nu vor sa faca ei insisi spectacol...dar chiar si atunci daca e prea mult tot strica:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 27 Aug 2009, 18:24 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
ar merge un mom placut cat sa tina 5, maxim 10 min, dupa timpul asta e deja enervant si plictisitor :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
amely85 scrie:
ar merge un mom placut cat sa tina 5, maxim 10 min, dupa timpul asta e deja enervant si plictisitor :-`


pai in 5 minute.....nici nu se stie ca a fost un moment special :lol: ce poate sa dureze asa putin?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:53 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
pai ar putea in 5 min sa fie un dans facut de profesionisti, nu cate 30 de min de se plictisesc oamenii cum am mai intalnit :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
amely85 scrie:
pai ar putea in 5 min sa fie un dans facut de profesionisti, nu cate 30 de minde se plictisesc oamenii cum am mai intalnit :unsure:


na...in fine...in 5 minute abia se aseaza in pozitii.Eu cred ca totusi 30 de minute este rezonabil.Daca tot ii platesti..nici nu are sens deplasarea pt 5 minute:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:58 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
da probabil, nu stiu ce sa zic acum, eu asa vad un pic situatia ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 01 Sep 2009, 17:37 
Nou Venit

Membru din: 14 Feb 2006, 19:16
Mesaje: 29
Nu recomand la nunta trupe de dansatori, nu recomand karaoke, nu recomand dedicatii cu text (exceptie facand mirele, mireasa, nasii, socrii) si nici macar nu recomand "la multi ani" daca vreun invitat isi serbeaza ziua de nastere in acea zi. Eventual o melodie care ii place sarbatoritului cu o dedicatie scurta "pentru X care isi serbeaza astazi ziua de nastere"...

Pentru a face din nunta un spectacol exista multe alte momente care includ si invitatii. Se poate alege un dans de inceput de tip surpriza (gasiti pe youtube - "surprise first wedding dance"), se poate face un trenuletz printre mese, se poate chema un interpret cunoscut care sa presteze vocal sau instrumental printre invitati, antrenandu-i.
Se poate invata un sincron pe care sa-l faca mirii si nasii in timpul dansului, se poate dansa pinguinul, ratza, conga, lambada, poduletul, rumba, zorba, meneaito, alunelul, breaza, ciuleandra, gaina, brasoveanca, etc...
Spre sfarsitul nuntii se poate face dansul cu matura (cel care ramane fara pereche danseaza cu matura), dansul pe sub matura, etc...
Se poate face o declaratie de dragoste miresei - in genunchi - dupa ce mireasa a fost furata, se pot face montaje intregi cu mirele care ridica o floare de jos si o da miresei inainte de a invita-o la dans (aici intervine cameramanul cu idei) se pot da pedepse hotilor, sa danseze pe o melodie mexicana sau ruseasca (kazacioc) de exemplu, se pot aduce pe langa bauturile cerute de hoti o cutie de lapte, sau sampanie pentru copii, de exemplu, daca hotii varsta au sub 18 ani, toate aceste lucruri se pot petrece de la sine daca aveti DJ/MC bun.

Daca tineti neaparat sa aveti dansatori profesionisti la nunta incercati sa le impuneti sa danseze reprize de maxim 10-15 minute, dupa care dansatorii sa invite din public in continuarea programului.

PS. Am avut o nunta unde mirii au pus poze cu ei si un filmuletz pe un proiector cam 10 minute...
Boring...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 03 Sep 2009, 14:06 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
DJRedBraker scrie:
Nu recomand la nunta trupe de dansatori, nu recomand karaoke, nu recomand dedicatii cu text (exceptie facand mirele, mireasa, nasii, socrii) si nici macar nu recomand "la multi ani" daca vreun invitat isi serbeaza ziua de nastere in acea zi. Eventual o melodie care ii place sarbatoritului cu o dedicatie scurta "pentru X care isi serbeaza astazi ziua de nastere"...

Pentru a face din nunta un spectacol exista multe alte momente care includ si invitatii. Se poate alege un dans de inceput de tip surpriza (gasiti pe youtube - "surprise first wedding dance"), se poate face un trenuletz printre mese, se poate chema un interpret cunoscut care sa presteze vocal sau instrumental printre invitati, antrenandu-i.
Se poate invata un sincron pe care sa-l faca mirii si nasii in timpul dansului, se poate dansa pinguinul, ratza, conga, lambada, poduletul, rumba, zorba, meneaito, alunelul, breaza, ciuleandra, gaina, brasoveanca, etc...
Spre sfarsitul nuntii se poate face dansul cu matura (cel care ramane fara pereche danseaza cu matura), dansul pe sub matura, etc...
Se poate face o declaratie de dragoste miresei - in genunchi - dupa ce mireasa a fost furata, se pot face montaje intregi cu mirele care ridica o floare de jos si o da miresei inainte de a invita-o la dans (aici intervine cameramanul cu idei) se pot da pedepse hotilor, sa danseze pe o melodie mexicana sau ruseasca (kazacioc) de exemplu, se pot aduce pe langa bauturile cerute de hoti o cutie de lapte, sau sampanie pentru copii, de exemplu, daca hotii varsta au sub 18 ani, toate aceste lucruri se pot petrece de la sine daca aveti DJ/MC bun.

Daca tineti neaparat sa aveti dansatori profesionisti la nunta incercati sa le impuneti sa danseze reprize de maxim 10-15 minute, dupa care dansatorii sa invite din public in continuarea programului.

PS. Am avut o nunta unde mirii au pus poze cu ei si un filmuletz pe un proiector cam 10 minute...
Boring...


parca era vorba ca primul dans este valsul! :really:
te cam contrazici!
iar acele dansuri cu melodii mixate mie una mi se par penibile! :wall: in fine probabil ca asta e doar parerea mea dar am fost la f multe nunti unde mirii au fost extrem de penibili dansand astfel!
subliniez e numai parerea mea dar eu zic ca mai bine blues decat dans surpriza care nu a mai devenit asa surpriza...e un moment cam expirat la nunti!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 03 Sep 2009, 15:44 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
fiecare face ce crede de cuviinta si cum isi doreste, ce sa mai zici cand te duci la o nunta si dj in loc sa-ti cante la multi ani la tort, iti baga melodia la multi ani si dupa aceea si alta data... si alta data.... :woow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 03 Sep 2009, 16:29 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
amely85 scrie:
fiecare face ce crede de cuviinta si cum isi doreste, ce sa mai zici cand te duci la o nunta si dj in loc sa-ti cante la multi ani la tort, iti baga melodia la multi ani si dupa aceea si alta data... si alta data.... :woow:



nu inteleg ce vrei sa zici?
adica se repeta de prea multe ori melodia sau ce?
ideea e ca mie mi se pare frumos sa canti la multi ani la tort si daca cumva unul dintre "personajele principale"(socrii,parintii,mirii,nasii)sarbatoresc ceva(zi nastere sau de nume)sa li se cante si lor caci asa se simt si ei bine si marchezi un mom important!eu am formatie la nunta si nu as da formatia nici pe 10000000de dj cu "experienta"!e altfel atmosfera!am fost de curand la o nunta unde de la 7 seara la 11 nu a dansa nimeni ,decat saracii miri caci dj-ul nici nu stia saracul ce muzica are sau sa simta sala sa vada ce ar merge! :nono:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 03 Sep 2009, 16:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
eu am formatie la nunta si nu as da formatia nici pe 10000000de dj cu "experienta"!e altfel atmosfera!am fost de curand la o nunta unde de la 7 seara la 11 nu a dansa nimeni ,decat saracii miri caci dj-ul nici nu stia saracul ce muzica are sau sa simta sala sa vada ce ar merge! :nono:



ala nu era dj te asigur eu !!!! probabil el credea ca e :-`

nici eu nu as da dj-ul (DJ_UL de profesie, de club etc), nici pe 100000000000000 de formatii :D

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: ce parere aveti despre nuntile tip spectacol? DANSATORI? PRO
MesajScris: 03 Sep 2009, 18:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
[
mie una nu imi plac..../.e seara mirilor lasa-i pe ei sa fie centrul atentiei.....si dupa invitatii trebuie sa se simta si ei bine.....sa petreaca....nu sa stea pe scaun ca la spectacol[/quote]

am fost si eu o data la un botez-spectacol....au avut o groaza de manelisti si interpreti cunoscuti de muzica populara, dansatori, clovni care se plimbau de colo-colo pe picioroange...cred ca a fost, cel putin pt mine ( care urasc manelele), cel mai plictisitor eveniment. nu sunt in nici un caz de acord cu nunta/botez- spectacol


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 03 Sep 2009, 21:26 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
nu era nici un eveniment pe langa miri, cand le-a adus tortul, dupa La multi ani, a continuat Dj cu si alta data, si alta data, este un refren tampit din nu stiu ce melodie, ce alta data nu inteleg, adica mai fac nunta iar? intrebarea mea, impreuna sau separat :unsure:
daca vrei sa faci ceva da, dar de bun simt si bun gust, nu picioaroange la nunta, cum a zis si anidaa :\


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 04 Sep 2009, 09:27 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 27 Aug 2009, 12:11
Mesaje: 291
amely85 scrie:
nu era nici un eveniment pe langa miri, cand le-a adus tortul, dupa La multi ani, a continuat Dj cu si alta data, si alta data, este un refren tampit din nu stiu ce melodie, ce alta data nu inteleg, adica mai fac nunta iar? intrebarea mea, impreuna sau separat :unsure:
daca vrei sa faci ceva da, dar de bun simt si bun gust, nu picioaroange la nunta, cum a zis si anidaa :\



:)) acum stiu l;a ce te referi!asa e e urata acea piesa la nunti,la chefuri da,dar altfel....am mai fost eu la o nunta unde cand a inceput sa plece lumea punea dj-ul o inregistrare cu ceva de genul"cine pleaca e un bulagiu...."daca imi aduc bine aminte cuv... :rofl: misto atmosfera :rofl: :nono:
ei fiecare e liber sa faca ce vrea la nunta lui dar atunci cand iau altii deciziile astea proaste cred ca iti vine sa intrii in pamant de rusine! :nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta - spectacol
MesajScris: 04 Sep 2009, 11:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
vai ce idiot dj sa puna asemenea melodie....sa jigneasca o gramada de lume....eu cred ca ii trageam cu ceva in freza.....auzi tu" cine pleaca e un bulangiu" ce cuvinte de maidan...pufffffffffff

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 70 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România