Ultima vizită a fost: Acum este 04 Iun 2024, 00:07


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 17 Oct 2006, 16:20 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

Marturii isi va confectiona fina singura. Se pricepe! si astfel nu va costa foarte mult. Cat despre "floricele in piept cu bold" pentru invitati cred ca pana la urma vor reusi sa-si convinga parintii ca nu e cazul sa cheltuie bani pe ele. Oricum alegerea le apartine.


mesajul meu de aseara a rams undeva in aer (faza cu "reclama costa")... era replica la mesajul unui tip care-si facea reclama aici, pe forum... :mellow:...
cat despre problema finilor tai, eu tind sa le iau partea... si asta pentru ca si eu m-am chinuit sa-i conving pe altii ca nu vreau floricele in piept, ci sa ma lase sa-mi fac marturiile... si pana la urma s-au convins ca ceea ce a iesit din manutele mele dibace :D :p si ale nasei a fost super!! :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 18 Oct 2006, 18:14 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Eu deja nu mai stiu ce sa fac.Sa le fac singura,se le cumpar.......O matusa de-a mea din asta isi castiga existenta:face marturii si cocarde acasa pt o firma.Asa ca cred ca voi cumpara tot ce-i trebuie si le va face ea.Dar eu nu renunt nici la marturii nici la cocarde.Dar cred ca pana la urma ii voi urma exemplul verisoarei mele:lumanari parfumate.Dragute si practice.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 19 Oct 2006, 00:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Eu deja nu mai stiu ce sa fac.Sa le fac singura,se le cumpar.......O matusa de-a mea din asta isi castiga existenta:face marturii si cocarde acasa pt o firma.Asa ca cred ca voi cumpara tot ce-i trebuie si le va face ea.Dar eu nu renunt nici la marturii nici la cocarde.Dar cred ca pana la urma ii voi urma exemplul verisoarei mele:lumanari parfumate.Dragute si practice.


Sa nu iti para rau dupa nunta ca ai dat bani pe ele si nu le-au apreciat oamenii cum te-ai fi asteptat tu :nwink:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 19 Oct 2006, 15:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:


Si eu am facut marturii, dar cu bombonele. Nu cu lumanerele. Astea-s mai scumpute decat bomboanele...Si sa fi luat 200 de lumanerele parfumate.....:-`

Dar am vazut la niste prietene la care am fost in vizita dupa nunta ca si-au luat ele lumanarele si le-au imbracat in tulul ala si le-au legat cu fundita:ok:


eu mi-am luat saculeti bleu din organza, pe care am cusut un trandafiras alb si organza. am pus cate 10 bombonele...
saculetii au fost ieftini.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 19 Oct 2006, 18:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

eu mi-am luat saculeti bleu din organza, pe care am cusut un trandafiras alb si organza. am pus cate 10 bombonele...
saculetii au fost ieftini.


Eu am avut o cutie mai marisoara, aurie, in care am avut 5 bomboane Rafaelo. :drool:
Au fost asa de bune!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 19 Oct 2006, 19:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Cate 5 bomboane de fiecare?!:blink:... Cam scump...zic eu...:unsure:


Da, de fiecare. Scump, dar ce cate ori ma marit? Intr-adevar, la mine a fost de doua ori(in doua orase diferite, a nu se intelege gresit), dar a meritat!:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 19 Oct 2006, 20:00 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Noi cred ca renuntam la marturii ca stam cam prost cu bugetul alocat, adica suntem la limita. :(( Si la 300 persoane se cam aduna. Asta e, mai trebuie sa renuntam si la ceva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 19 Oct 2006, 20:31 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:


Daca iti iei mat prima si le faci singura isi fff ieftin. Noi am facut 200 si ne-a costat sub 1 mil. Si chiar mi-a ramas tul sa fac funde pentru decorat masinile:ok::ok:


Doar atat te-a costat? Super. Atunci cred ca o sa ne mai gandim. :huh:
Intrebare: cati cm de tul ati socotit pt un saculet? Dar pt fundite?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 20 Oct 2006, 01:05 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Doar atat te-a costat? Super. Atunci cred ca o sa ne mai gandim. :huh:
Intrebare: cati cm de tul ati socotit pt un saculet? Dar pt fundite?


Calculeaza cam 15-20 cm de tul pt fiecare marturie.Spor la treaba.Si eu le-am facut singura si am pus si o poza cu noi si semnificatia marturiilor.Le-am printat pe foi, le-am gaurit si le-am prins cu snurulet.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 20 Oct 2006, 22:35 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:

Calculeaza cam 15-20 cm de tul pt fiecare marturie.Spor la treaba.Si eu le-am facut singura si am pus si o poza cu noi si semnificatia marturiilor.Le-am printat pe foi, le-am gaurit si le-am prins cu snurulet.

Vreau si eu sa le vad.........:npray:
Eu nu o sa pun marturiile pe masa.Verisoara mea spre exemplu le-a dat invitatilor la plecare.Si oricum nu ma intereseaza daca vor fi apreciate sau nu.Eu apreciez lumanarica si mi-e si mila sa o aprind.......


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 23 Oct 2006, 15:43 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:

Calculeaza cam 15-20 cm de tul pt fiecare marturie.Spor la treaba.Si eu le-am facut singura si am pus si o poza cu noi si semnificatia marturiilor.Le-am printat pe foi, le-am gaurit si le-am prins cu snurulet.



Multumesc mult.
Imi spui te rog la nr de invitati pe care i-ai avut cati metri de tul ai luat?
O sa calculez si eu sa vad cam cati metri am nevoie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 24 Oct 2006, 02:15 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:


Multumesc mult.
Imi spui te rog la nr de invitati pe care i-ai avut cati metri de tul ai luat?
O sa calculez si eu sa vad cam cati metri am nevoie.


Eu am luat 3 m parca dar mi-a ramas multisor, pt 85 invitati, am facut 90 marturii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 24 Oct 2006, 11:45 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:

Eu am luat 3 m parca dar mi-a ramas multisor, pt 85 invitati, am facut 90 marturii.


Saru`mana. :)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România