Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 01:49


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cadouri pentru invitati
MesajScris: 30 Oct 2006, 21:12 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
noi ne-am gandit ca dc punem clasicele bomboane acestea se mananca sau se strica in timp, florile se ofilesc, vinul se bea la un moment dat(de exemplu "la botez", apropo ideea a fost super) si ca totul sa ramana am pus in saculet niste ingerasi si a avut un efect de zile mari:ok:vezi www.ghidulmiresei/galerie/marturii.
va pupic:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Noi 2006, 17:17 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Pana la urma am renuntat la marturii din cauza timpului. Si se pare ca nimeni nu le-a dus lipsa. S-au distrat prea bine ca sa mai bage de seama ca au lipsit.:-`:-`:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 31 Ian 2007, 13:56 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
si eu vreau marturii dar mi s-au parut cam scumpicele :rolleyes: acum aflu ca pot sa le fac eu :D de unde cumpar material? si cum anume le meshteresc??

nici eu nu voi renunta la marturii,ba chiar o sa le fac cu manutele mele.inca nu m-am hotarat la un model anume dar vezi ca alte miresici au descris prin primele mesaje modele dragutze si cum sa le realizezi
:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 01 Feb 2007, 03:15 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
si eu vreau marturii dar mi s-au parut cam scumpicele :rolleyes: acum aflu ca pot sa le fac eu :D de unde cumpar material? si cum anume le meshteresc??


cumperi tull (nu stiu daca se scrie asa sorry)sau ce material iti place tie dintr-un magazin de materiale(obor daca esti din bucuresti) si il tai asa cum vrei tu sa fie de mare, inauntru pui 5-6 bombonele sau ce iti place tie si il legi. materialul il poti cumpara si taia de acum si cu o zi inainte rogi pe cineva sa puna bombonele si sa il lege... eu am ales niste cutiute cu un fluturas pe capac si inauntru o sa pun petale lemne frumos mirositoare... multa bafta...sa fie intr-un ceas bun


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Feb 2007, 23:51 
Junior

Membru din: 19 Dec 2006, 00:31
Mesaje: 52
Citat:

cumperi tull (nu stiu daca se scrie asa sorry)sau ce material iti place tie dintr-un magazin de materiale(obor daca esti din bucuresti) si il tai asa cum vrei tu sa fie de mare, inauntru pui 5-6 bombonele sau ce iti place tie si il legi. materialul il poti cumpara si taia de acum si cu o zi inainte rogi pe cineva sa puna bombonele si sa il lege... eu am ales niste cutiute cu un fluturas pe capac si inauntru o sa pun petale lemne frumos mirositoare... multa bafta...sa fie intr-un ceas bun


Mie mi-ar place sa iau niste tull si sa-l tai in bucati si inauntru sa pun 3 bomboane si apoi sa leg cu o fundita rosie :nwink: Simplu si frumos :nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 08 Feb 2007, 02:47 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Mie mi-ar place sa iau niste tull si sa-l tai in bucati si inauntru sa pun 3 bomboane si apoi sa leg cu o fundita rosie :nwink: Simplu si frumos :nwink:


da...e simplu si dragut...dar ar trebui sa mai faci ceva pe calc cu numele voastre si data nuntii...multa bafta la pregatiri


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 11 Apr 2007, 21:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Eu o sa pun pe masa rame pentru poze in care sa pun numele invitatilor.Acestea vor fi marturiile mele.Dupa, isi vor pune acolo poza de la nunta noastra.
Am vazut la o nunta rame din sticla si putin arcuite.Sunt superbe.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 14 Apr 2007, 02:04 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Eu o sa pun pe masa rame pentru poze in care sa pun numele invitatilor.Acestea vor fi marturiile mele.Dupa, isi vor pune acolo poza de la nunta noastra.
Am vazut la o nunta rame din sticla si putin arcuite.Sunt superbe.




si cat costa?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 26 Apr 2007, 02:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:



si cat costa?


inca nu m+am interesat.Dar imi doresc de prea mult timp sa renunt la ele din cauya pretului.Nu cred ca pot fii prea scumpe..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Apr 2007, 02:19 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 00:00
Mesaje: 5
Citat:

inca nu m+am interesat.Dar imi doresc de prea mult timp sa renunt la ele din cauya pretului.Nu cred ca pot fii prea scumpe..

costa in jur de 3 lei una, am vazut si eu la o nunta, nu stiu daca la fel cum ai vazut si tu , dar...tot rama era


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Apr 2007, 02:20 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 00:00
Mesaje: 5
Citat:

Mie mi-ar place sa iau niste tull si sa-l tai in bucati si inauntru sa pun 3 bomboane si apoi sa leg cu o fundita rosie :nwink: Simplu si frumos :nwink:


se pun 5 bomboane in tull, semnifica ceva cele 5 bomboane, nu stiu exact ce..dar sunt 5 chestii...fericire,...etc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Apr 2007, 21:43 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 21:15
Mesaje: 6
O prietena a fost invitata la o nunta in State si a vazut ceva interesant. Mirii inchiriasera o cabina foto pentru invitati, care primeau cele 4 fotografii pe hartie cu un mesaj de multumiri de la miri. S-a distrat in cabina si a fost impresionata de "cadou". Am auzit ca sunt si in Romania, dar nu i-am gasit inca. Ce parere aveti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Apr 2007, 22:10 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
foarte interesant si cred k ar fi o amintire foarte frumoasa ptr toti invitatii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Apr 2007, 22:14 
Nou Venit

Membru din: 04 Oct 2005, 04:49
Mesaje: 17
Ghidul Miresei va asteapta la www.radiolynx.ro ACUM. :-)))) Suntem in direct la RADIO!!!! Acum emisiunea "Ghidul Miresei" !!!!!! Vino sa discutam deschis tema zilei ! :-))) Domnisoara cu Mirese Va astept acum pe chat la radiolynx.ro pana la ora 20.00 ne si auzim [...]
Vino si tu, vorbim despre cadouri si suna tentant ce povestesti tu aici.

Acum vino pe www.radiolynx.ro:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 28 Apr 2007, 01:49 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
este intr-adevar ceva interesant si nou pt noi.:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 29 Apr 2007, 19:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
O prietena a fost invitata la o nunta in State si a vazut ceva interesant. Mirii inchiriasera o cabina foto pentru invitati, care primeau cele 4 fotografii pe hartie cu un mesaj de multumiri de la miri. S-a distrat in cabina si a fost impresionata de "cadou". Am auzit ca sunt si in Romania, dar nu i-am gasit inca. Ce parere aveti?


Super idee


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 13 Aug 2007, 16:14 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
eu nu stiu ce sa fac. Nu as vrea cocarde dar decat sa stau sa conving pe unu si pe altul mai bine fac (eu le pastrez ca amintire de la nuntile la care am fost). as vrea si marturii pentru ca eu ma bucur cand le primesc la nunti. Totusi nu stiu daca vor fi apreciate. Acum cred ca este o perioada de tranziţie de la cocarde la marturii si avand in vedere ca unii vor din alea unii din alea daca trebuie sa alegi e mai greu. Nu neaparat ca nu ne permitem dar nu as vrea sa cheltui bani cu care as putea face altceva si sa vad ca mi le lasa lumea pe mese.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România