Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 13:52


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 350 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 07 Sep 2007, 12:20 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Viata ne-ati daruit-o voi
......... ..........
Fericirea ne-o daruim noi
........... si .............
Vom spune "Da" din inima pe data de ......, ora ... in fata altarului sfant al iubirii la Biserica .......
alaturi de nasii
...... si .........
Va invitam sa luati parte la sarbatorirea fericirii noastre incepand cu ora ... la Restaurantul ......
Va asteptam cu drag!



primele 2 mi se par mult mai ok. mie textele de genul viata ne-ati daruit-o voi...sau a fost odata ca niciodata... nu mi-au placut de nici o culoare.
iar primul text este si cel de pe invitatiile noastre:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 09 Sep 2007, 14:12 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
[ce atatea texte pt o invitatie:njump::njump:orikum ei le vor arunca...si atatea texte suna a fals.....ceva scurt si din inima fara texte de dragoste.....nu cred k prea multi vor baga de seama....important e sa-ti vina :ok::ok:eu prefer sa scrie doar data , lokul, nasii parinti si la noi.." isi vor uni destinele"...si atat fara prea multa bataie de cap...prefer sa ma axez pe altele mai importante


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 10 Sep 2007, 16:55 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
[ce atatea texte pt o invitatie:njump::njump:orikum ei le vor arunca...si atatea texte suna a fals.....ceva scurt si din inima fara texte de dragoste.....nu cred k prea multi vor baga de seama....important e sa-ti vina :ok::ok:eu prefer sa scrie doar data , lokul, nasii parinti si la noi.." isi vor uni destinele"...si atat fara prea multa bataie de cap...prefer sa ma axez pe altele mai importante


cred ca si eu le voi face simple ca pana acum mi se par teatrale toate. Poate voi pune un moto


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 11 Sep 2007, 12:16 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:

cred ca si eu le voi face simple ca pana acum mi se par teatrale toate. Poate voi pune un moto
un motto e perfect ....reprezinta mai mult partea tanara....ai dreptate e teatraldak si aici trebuie sa ma doara capul atunci(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 11 Sep 2007, 20:09 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Si eu le prefer simple. Asa ca pentru invitatii din partea noastra (prieteni , colegi) precum si pentru rudele si invitatii din partea parintilor mei le vom face foarte simple: data, locatii, ore si un "Va asteptam" sau ceva dragut de genul asta. Pentru invitatii din partea parintilor lui... ii lasam sa-si aleaga singuri si modelul de invitatie si textul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 12 Sep 2007, 12:45 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
Si eu le prefer simple. Asa ca pentru invitatii din partea noastra (prieteni , colegi) precum si pentru rudele si invitatii din partea parintilor mei le vom face foarte simple: data, locatii, ore si un "Va asteptam" sau ceva dragut de genul asta. Pentru invitatii din partea parintilor lui... ii lasam sa-si aleaga singuri si modelul de invitatie si textul.


nu ar trebuie sa fie invitatiile la fel? nu e aceeasi nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 12 Sep 2007, 16:43 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

nu ar trebuie sa fie invitatiile la fel? nu e aceeasi nunta?



nu e musai. si noi am vrut sa facem pt prietenii nostri invitatii cu texte mai hazlii si pt restul cu un text mai "normal", dar pana la urma am folosit un singur text.:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 12 Sep 2007, 22:28 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Pai nu vad de ce trebuie sa fie la fel invitatiile... Sigur ca e aceeasi nunta, dar invitatii sunt deosebiti... eu asa m-am gandit. Asa ca de ce sa nu ii ofer fiecaruia ceea ce stiu ca il satisface? Eu asa voi incerca.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 12 Sep 2007, 22:58 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

nu ar trebuie sa fie invitatiile la fel? nu e aceeasi nunta?


nu trebuie sa fie neaparat la fel.
noi ne-am facut singuri invitatiile si le-am spus parintilor ca pot sa comande ei pt rude dc ale noastre li se par nepotrivite.
dar, se pare ca pana la urma le-a placut rezultatul ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 13 Sep 2007, 11:58 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
eu nu ma complik k zeci de feluri de invitatii, daka au de venit vin si fara sa le compui tot felu de texte;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 13 Sep 2007, 14:49 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
eu nu ma complik k zeci de feluri de invitatii, daka au de venit vin si fara sa le compui tot felu de texte;)


Nici eu nu ma complic mai ales ca vor fi multi se cunosc si daca vor vedea alt fel de invitatie ca a lor or sa vrea si el din aia, o sa comenteze ca de ce nu i-am dat asa, ca am facut diferente. Mai bine un singur fel, frumusel sper si gata. Mie mi-au placut de la galerie 2 invitatii care aveau pe ele: niste inele in nisip pe o plaja, si cealalta o inima desenata pe nisip. Nu stiu daca ar merge la o nunta clasica. As fi vrut sa-mi fac tema marii la nunta dar e prea multa munca si nu am atata timp.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 14 Sep 2007, 19:58 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:

Nici eu nu ma complic mai ales ca vor fi multi se cunosc si daca vor vedea alt fel de invitatie ca a lor or sa vrea si el din aia, o sa comenteze ca de ce nu i-am dat asa, ca am facut diferente. Mai bine un singur fel, frumusel sper si gata. Mie mi-au placut de la galerie 2 invitatii care aveau pe ele: niste inele in nisip pe o plaja, si cealalta o inima desenata pe nisip. Nu stiu daca ar merge la o nunta clasica. As fi vrut sa-mi fac tema marii la nunta dar e prea multa munca si nu am atata timp.
la o nunta clasika nu prea merge cat despre tema marii e ok daka esti de langa mare:ok:nisipul k alte chestii nu prea merg


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 17 Sep 2007, 13:10 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
la o nunta clasika nu prea merge cat despre tema marii e ok daka esti de langa mare:ok:nisipul k alte chestii nu prea merg


pai daca faceam tema marii aduceam marea la nunte. Puneam scoici, tabluri din acelea de scoici, nisip, apa, vapoare din aceal micute, acvarii. Dar este mult prea mult si tre sa merg si la munca:( Ramane clasica


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 20 Sep 2007, 14:45 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Dac


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 20 Sep 2007, 16:13 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
[interesant:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 20 Sep 2007, 20:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 19 Ian 2006, 01:47
Mesaje: 857
Citat:

Putem ramine copii chiar daca crestem in varsta..
oricum invitatiile au fost de efect..
mai ales ca in plicuri am pus si doua tablete de ciocolata .. una alba si una neagra.. invelite frumos.. :D%%-


ceva de genul acesta am vrut si noi.. dar am renuntat am ales altceva... interesanta ideea cu ciocolata, bravo!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 21 Sep 2007, 17:12 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

Putem ramine copii chiar daca crestem in varsta..
oricum invitatiile au fost de efect..
mai ales ca in plicuri am pus si doua tablete de ciocolata .. una alba si una neagra.. invelite frumos.. :D%%-


ce invitatie yummyyyy :drool:
super idee!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: text pentru invitatii de nunta
MesajScris: 22 Sep 2007, 16:32 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2007, 16:12
Mesaje: 31
Citat:

Putem ramine copii chiar daca crestem in varsta..
oricum invitatiile au fost de efect..
mai ales ca in plicuri am pus si doua tablete de ciocolata .. una alba si una neagra.. invelite frumos.. :D%%-

Super idee pt invitatie!!FElicitari!!!Chiar mi-ai dat o idee!!:napplause::njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 350 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România