Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 07:53


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 17 Mar 2007, 02:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Nu e prea devreme sa la dai cu 2 luni inainte?


Nu ni s-a parut devreme deloc, am considerat noi ca asa e cel mai bine>:)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 18 Mar 2007, 02:02 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:

Nu ni s-a parut devreme deloc, am considerat noi ca asa e cel mai bine>:)

Noi le vom da cu 1 luna inainte si nu cred ca e devreme chiar sa le dai si cu 2...Mai bine ...caci oamenii isi programeaza din timp tot pentru eveniment sua de exemplu cum nuntile sunt majoritatea vara...unii poate isi fac planuri de vacanta asa ca daca le dai cu 2 luni mai devreme ei isi fac planurile si pentru vacanta si pentru nunta la care sunt invitati


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 18 Mar 2007, 20:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
Noi le vom da cu 1 luna inainte si nu cred ca e devreme chiar sa le dai si cu 2...Mai bine ...caci oamenii isi programeaza din timp tot pentru eveniment sua de exemplu cum nuntile sunt majoritatea vara...unii poate isi fac planuri de vacanta asa ca daca le dai cu 2 luni mai devreme ei isi fac planurile si pentru vacanta si pentru nunta la care sunt invitati

Atunci o sa le dau si eu ceva mai devreme..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 22 Mar 2007, 21:16 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
eu de nerabdare am inceput sa le dau cam cu 2 luni inainte, acum mai am f putine de dat...au ramas codasi parintii, ca ei se mai gandesc cui sa dea...
:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 29 Mar 2007, 02:36 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
eu zic ca el numai bun cu 2 luni inaintea nuntii sa se imparta invitatiile...asa cei pe care ii inviti au timp sa isi programeze atat banii cat si timpul, mai ales daca nunta este in perioada concediilor...iar de impartit invitatiile, si la mine ca si la marea majoritate a miresicilor, se vor ocupa parintii si noi personal...spor la impartit si la gasit invitatiile visate!:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 29 Mar 2007, 15:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
De unde v-atzi luat invitatiile din magazin direct sau de pe net?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 30 Mar 2007, 13:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
De unde v-atzi luat invitatiile din magazin direct sau de pe net?


Noi ne-am ales invitatiile de la targul de mirese, am rezervat un anumit nr, am dat un avans si dupa vreo 3 luni ne-am dus sa le facem.

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 30 Mar 2007, 14:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:

Noi ne-am ales invitatiile de la targul de mirese, am rezervat un anumit nr, am dat un avans si dupa vreo 3 luni ne-am dus sa le facem.

Eu din pacate nu ajung cred la nici un targ,al meu e in tara acum pt o sapatamana dar mi-a spus ca preturile in timisoara in magazine sunt aproape duble fata de ceea ce am gasit pe net,si habar nu avem cum sa procedam..:ermm:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 30 Mar 2007, 14:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
Eu din pacate nu ajung cred la nici un targ,al meu e in tara acum pt o sapatamana dar mi-a spus ca preturile in timisoara in magazine sunt aproape duble fata de ceea ce am gasit pe net,si habar nu avem cum sa procedam..:ermm:


daca ai gasit ceva frumos pe net care sa va placa ce mai stati?

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 02 Apr 2007, 01:46 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Eu din pacate nu ajung cred la nici un targ,al meu e in tara acum pt o sapatamana dar mi-a spus ca preturile in timisoara in magazine sunt aproape duble fata de ceea ce am gasit pe net,si habar nu avem cum sa procedam..:ermm:



eu zic sa faceti comada pe net...si eu am vazut diferente de pret la invitatiile din magazine fata de cele de pe net...de altfel in general pt comenzi on-line se beneficiaza de diferite discounturi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 03 Apr 2007, 01:22 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
EU SUNT DE PARERE CA INVITATIILE POT FI DATE CU O LUNA INAINTE... MI SE PARE SUFICIENT TIMPUL IN CARE UN OM SE POATE DECIDE DACA VINE SAU NU... :nscmoll: FAZA NASPA E CA TOT MAI PUTINI OAMENI CONFIRMA PARTICIPAREA :food: NU STIU DACA VOR INTERPRETA GRESIT MOMENTUL IN CARE SUNAM NOI PT A AFLA DEICIZIA LOR:rolleyes:
IAR PROBLEMA CU IMPARTITUL INVITATIILOR POATE REVENI SI PARINTILOR, INTR-O ANUMITA MASURA, NU? :huh:




noi dam invitatiile ceva mai devreme...ca oamenii trebuie anuntati din timp daca faceti nunta ca mine chiar in perioada in care majoritatea oamenilor isi iau concedii...


si te rog frumos sa nu mai scrii cu majuscule ca este obositor....si pe net majuscule= tipete


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 04 Apr 2007, 19:42 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:



noi dam invitatiile ceva mai devreme...ca oamenii trebuie anuntati din timp daca faceti nunta ca mine chiar in perioada in care majoritatea oamenilor isi iau concedii...


si te rog frumos sa nu mai scrii cu majuscule ca este obositor....si pe net majuscule= tipete



Ai perfecta dreptate, Nicoleta.daca faci nunta in perioada concediilor e indicat sa dai invitatiile cu putin timp mai repede, pt ca astfel invitatii sa isi poata planifica concediul si banii, sa poata lua in considerare evenimentul...daca primesc invitatia si deja au planificat in detaliu concediul, chiar daca vor dori sa vina la nunta, e posibil sa nu mai poata:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 05 Apr 2007, 01:52 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Ai perfecta dreptate, Nicoleta.daca faci nunta in perioada concediilor e indicat sa dai invitatiile cu putin timp mai repede, pt ca astfel invitatii sa isi poata planifica concediul si banii, sa poata lua in considerare evenimentul...daca primesc invitatia si deja au planificat in detaliu concediul, chiar daca vor dori sa vina la nunta, e posibil sa nu mai poata:nwink:



pai eu am patit asa cu niste prieteni...ei nu se hotarasera la data nunti si noi ne-am platit concediul( care a costa 1000 euro la care nu puteam sa renunt ca nu-mi permit sa arunc cu banii pe fereastra) asa ca le-am dat un plic si noi am plecat in concediu...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 06 Apr 2007, 02:12 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


pai eu am patit asa cu niste prieteni...ei nu se hotarasera la data nunti si noi ne-am platit concediul( care a costa 1000 euro la care nu puteam sa renunt ca nu-mi permit sa arunc cu banii pe fereastra) asa ca le-am dat un plic si noi am plecat in concediu...



mi se pare normal...la fel as fi procedat si eu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 06 Apr 2007, 12:02 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
am terminat de dat invitatiile, si vreau sa spun ca acel card de confirmare care noi l-am pus in invitatie,in multe cazuri, a fost degeaba, noua ne-au confirmat f multi ...de fapt aproape toti ca vin...

au mai ramas cam 3 sau 4 familii, si noi o sa ii sunam, si pe motivul ca sa ii intrebam de cazare...asa ca sper sa nu ne simta deranjati....

in cazul nostru sunt f multi prieteni cazati, pt ca mirele e din Galati, nunta fiind la Piatra....

cum facem noi misto cu prietnii...se marita mirele...pt ca a venit la Piatra


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 06 Apr 2007, 15:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
am terminat de dat invitatiile, si vreau sa spun ca acel card de confirmare care noi l-am pus in invitatie,in multe cazuri, a fost degeaba,

cum facem noi misto cu prietnii...se marita mirele...pt ca a venit la Piatra

Stai linistita ca si al meu se marita(X). ia zimi cum e cu cardu ala sau cum ati facut ,cum v-au confirmat, telefonic sau personal?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 27 Apr 2007, 02:14 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
si al meu se marita,a venit din valea jiului in arad.Noi am inceput deja sa impartim invitatiile chiar in acest weekend,am fost la el acasa si am terminat cu toti invitatii din partea lui,am inceput mai repede pt ca 90% din invitatii lui sunt fosti colegi de serviciu si toti lucreaza in jandarmerie,drept pt care le-am dat invitatia mai repede sa isi poata lua liber pt ziua cea mare:psi sub nici o forma nu vreau sa patesc ca si o prietena de-a mea care s-a casatorit acum 2 saptamani...pe invitatie scria ca data confirmarii este pe 31 aprilie ,iar ei dupa 31 inca imparteau invitatii,a fost foarte penibila faza,asta pt ca nu s-au apucat la timp de impartit invitatiile.



urata faza cu lipsa asta de sincronizare!:(


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România