Ultima vizită a fost: Acum este 24 Apr 2024, 09:55


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 12 Iun 2007, 15:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
izulici:
Citat:
as vrea sa stiu daca se mai mentine regula ca in stanga invitatiei se mentine numele sotului si implicit in stanga numele socrilor mari.
eu am facut invitatiile invers cu numele fetei in fata (in stanga)si apoi numele baiatului si bineinteles au avut de comentat ai mei socri .
va multumesc


nicoleta_015:
Citat:
mie mi s-a parut ca suna mai bine asa, si asa le-am facut....


elanicol:
Citat:
Buna seara! ai procedat corect! e politicos sa fie trecuta fata mai intai si apoi baiatul! asa e onorabil! nu lua in seama ce spun cei din jur! normal, e dna si dnul! asa se cuvine!


o_ana_maria_2003:
Citat:
stai linistita nu e nici o problema
si eu am facut la fel
adica in partea stanga am trecut fetele , iar in partea drepta barbatii
si implicit in stanga parintii mei , iar in dreapta parintii lui
nu a fost nici o problema , pana acum
si sper nici sa nu aiba cineva curaj sa comenteze

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 12 Iun 2007, 16:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
In sfarsit dupa lupte seculare ce au durat 2 lunii am cazut si noi de comun acord asupra modelului de invitatie ca una era prea alba alta prea rosie alta cu fonta ma rog dar pana al urma am mai lasatun gand in orma si ne-am ales un model dragut cu niste ingerasii

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 14 Iun 2007, 02:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Au aparut noi modele de invitatii in Magazinul Online. Sunt chiar foarte frumoase... Va invit sa aruncati o privire.
https://www.ghidulmiresei.ro/magazin/inv ... 30_produse

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 14 Iun 2007, 18:43 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
pe invitatiile noastre baietelul nostru e trecut ca fiind cel care anunta casatoria parintilor...credem k edragut k un pusti de 3 ani invita lumea...;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 14 Iun 2007, 20:32 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
pe invitatiile noastre baietelul nostru e trecut ca fiind cel care anunta casatoria parintilor...credem k edragut k un pusti de 3 ani invita lumea...;)


:napplause::napplause:
imi place ideea

ale noastre pastreaza ideea nuntii de epoca si sunt partial facute de noi.

deja am facut o invitatie ca exemplu si arata super!!;);)
o sa va arat si pozele cat mai curand.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 14 Iun 2007, 20:34 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
:napplause::napplause:
imi place ideea

ale noastre pastreaza ideea nuntii de epoca si sunt partial facute de noi.

deja am facut o invitatie ca exemplu si arata super!!;);)
o sa va arat si pozele cat mai curand.[/quote
normal trebuie sa fie in ton...;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 20 Iun 2007, 20:15 
Nou Venit

Membru din: 25 Mai 2007, 21:18
Mesaje: 18
Noi am ales sa facem invitatii cu poza noastra pe ele. Sunt simple, din carton alb, cu margini reliefate de culoarea sampaniei, si au prinsa cu o fundita de carton cate o foaie de calc. Poza este imprimata pe carton, iar textul pe foaia de calc. Am facut doua tipuri de text, unul mai comic pt prietenii apropiati si unul mai oficial pt restul invitatilor.
O sa pun poze mai tarziu la galerie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 20 Iun 2007, 21:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
E.. M -am bucurat prea repede azi am primit mailul cu invitatia personalizata si arata. .dezastros,asa ca o luam de la capat..:x

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 21 Iun 2007, 01:06 
Nou Venit

Membru din: 25 Mai 2007, 21:18
Mesaje: 18
Citat:
E.. M -am bucurat prea repede azi am primit mailul cu invitatia personalizata si arata. .dezastros,asa ca o luam de la capat..:x
Deh, nu dispera. Am facut si noi multe incercari pana au iesit multumitor..Sfatul meu e sa le vedeti si "live" daca puteti, ca arata altfel decat pe mail..vb din experienta..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 21 Iun 2007, 02:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Deh, nu dispera. Am facut si noi multe incercari pana au iesit multumitor..Sfatul meu e sa le vedeti si "live" daca puteti, ca arata altfel decat pe mail..vb din experienta..


noi inca nu ne-am apucat de invitatii.avem nunta in 25 augst.oare e prea tarziu?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 21 Iun 2007, 03:04 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
E.. M -am bucurat prea repede azi am primit mailul cu invitatia personalizata si arata. .dezastros,asa ca o luam de la capat..:x



si eu vreau sa imi fac comanda de invitatii pe net si mi-e tare frica sa nu iasa aiurea(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 21 Iun 2007, 14:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:


si eu vreau sa imi fac comanda de invitatii pe net si mi-e tare frica sa nu iasa aiurea(X)


Nci eu nu ma asteptam sa nu arate bine dar asta e.. Am gasit in schimb un alt model care l-am vazut si in magazin dar l-am gasit acum pe net si diferenta de pret e fff mare. Pe net e aproape cu 4 ron mai ieftina..:njump:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 21 Iun 2007, 14:58 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Nci eu nu ma asteptam sa nu arate bine dar asta e.. Am gasit in schimb un alt model care l-am vazut si in magazin dar l-am gasit acum pe net si diferenta de pret e fff mare. Pe net e aproape cu 4 ron mai ieftina..:njump:



pai si noi tot de aia vrem de pe net pt ca dif de pret e mare...atat la invitatie cat si la scris...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 21 Iun 2007, 15:40 
Nou Venit

Membru din: 25 Mai 2007, 21:18
Mesaje: 18
Citat:

noi inca nu ne-am apucat de invitatii.avem nunta in 25 augst.oare e prea tarziu?
Depinde de multe lucruri. De cati invitati aveti, cand trebuie sa confirmati la restaurant nr exact de meniuri etc. Noi nu ne-am apucat inca de impartit "in forta". Am dat cateva invitatii la prietenii cu care ne intalnim mai rar si am trimis cateva in strainatate. Restul impartim dupa sesiune, ca acuma nu prea avem timp de umblat cu ele..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 25 Oct 2007, 21:23 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Buna fetelor..ce faceti? Vreau sa va rog, daca se poate si cand aveti timp...sa-mi dati o parere. Incerc sa ma hotarasc la modelul invitatiilor pt nunta si am ajuns cat de cat la concluzia ca mi-as dori ceva diferit. Chiar daca unii nu dau importanta acestor invitatii..totusi sunt de parere ca unora totusi le plac sa le pastreze..de exemplu o persoana ca mine. In fine..am incerc sa personalizez ceva singura pe un site..dar as vrea sa aflu si parerea altora care nu ma cunosc. Am pus modelul invitatiei atat la galerie, la invitatii, cat si la instrumente. Daca va face placere..va rog dati-va cu parere..mi-ar fi de folos! probabil va dura ceva pana vor fi aprobate, dar oricum eu voi intra sa vad daca gasesc vreun raspuns. Va pup si bafta cu pregatirile celor care au nevoie..celorlalte :flower: !


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 26 Oct 2007, 12:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Buna fetelor..ce faceti? Vreau sa va rog, daca se poate si cand aveti timp...sa-mi dati o parere. Incerc sa ma hotarasc la modelul invitatiilor pt nunta si am ajuns cat de cat la concluzia ca mi-as dori ceva diferit. Chiar daca unii nu dau importanta acestor invitatii..totusi sunt de parere ca unora totusi le plac sa le pastreze..de exemplu o persoana ca mine. In fine..am incerc sa personalizez ceva singura pe un site..dar as vrea sa aflu si parerea altora care nu ma cunosc. Am pus modelul invitatiei atat la galerie, la invitatii, cat si la instrumente. Daca va face placere..va rog dati-va cu parere..mi-ar fi de folos! probabil va dura ceva pana vor fi aprobate, dar oricum eu voi intra sa vad daca gasesc vreun raspuns. Va pup si bafta cu pregatirile celor care au nevoie..celorlalte :flower: !


Am aprobat pozele tale. Pot sa imi dau si eu cu parerea, nu? :D
Am inteles stilul catre care vrei sa mergi: o coperta de revista, nu? De fapt, mai degraba de tabloid... E original intr-adevar, dar mie mi s-a parut un pic cam stridenta combinatia de culori... :ermm:

edit:
Ma rog, nu stiu exact daca e de la culori, dar stiu ca e ceva care nu imi place... Dar ideea imi place. Poate poti sa faci mai multe variante si sa ne dam cu parerea in continuarea... :-*

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 26 Oct 2007, 16:31 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:

Am aprobat pozele tale. Pot sa imi dau si eu cu parerea, nu? :D
Am inteles stilul catre care vrei sa mergi: o coperta de revista, nu? De fapt, mai degraba de tabloid... E original intr-adevar, dar mie mi s-a parut un pic cam stridenta combinatia de culori... :ermm:

edit:
Ma rog, nu stiu exact daca e de la culori, dar stiu ca e ceva care nu imi place... Dar ideea imi place. Poate poti sa faci mai multe variante si sa ne dam cu parerea in continuarea... :-*


Ma bucur ca iti place ideea, am vrut sa fac ceva diferit si am incercat sa aleg culorile cele mai apropiate de lila, in orice caz modele din care pot alege sunt vreo 20 insa cam in toate sunt mai mult de o culoare: rosu cu lila sau rosu cu albastru, totusi voi mai incerca si alte modele. Oricum trebuie intai sa vad si invitatii propriu zise ceva sa-mi placa..iar apoi voi lua o decizie luand in considerare si diferenta de preturi. Mersi mult pt parere.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 26 Oct 2007, 19:58 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Ma bucur ca iti place ideea, am vrut sa fac ceva diferit si am incercat sa aleg culorile cele mai apropiate de lila, in orice caz modele din care pot alege sunt vreo 20 insa cam in toate sunt mai mult de o culoare: rosu cu lila sau rosu cu albastru, totusi voi mai incerca si alte modele. Oricum trebuie intai sa vad si invitatii propriu zise ceva sa-mi placa..iar apoi voi lua o decizie luand in considerare si diferenta de preturi. Mersi mult pt parere.



e interesanta ideea si originala...eu nu am mai vazut inv de genul asta, dar cred totusi ca mai trebuie cate ceva modificat, retusat...spor!%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 26 Oct 2007, 20:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Ma bucur ca iti place ideea, am vrut sa fac ceva diferit si am incercat sa aleg culorile cele mai apropiate de lila, in orice caz modele din care pot alege sunt vreo 20 insa cam in toate sunt mai mult de o culoare: rosu cu lila sau rosu cu albastru, totusi voi mai incerca si alte modele. Oricum trebuie intai sa vad si invitatii propriu zise ceva sa-mi placa..iar apoi voi lua o decizie luand in considerare si diferenta de preturi. Mersi mult pt parere.


e o superidee! bv! mie nu imi place movul ala...de ce nu incerci sa te inspiri chiar din niste reviste pt combinatia de culori?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 26 Oct 2007, 20:44 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Nu ma asteptam sa vad placa ideea insa ma bucur. Din pacate culorile nu le pot alege, nu pot combina ce vreau eu, am doar posibilitatea sa aleg din 20 de modele fiecare cu diferite culori. Spuneti-mi insa cam ce culori ar merge si daca le gasesc, fac un model si vi-l arat..

Inca ceva, ce ziceti de poze? ele se potrivesc sau as putea pune altceva si daca da..ce anume?

va pup :flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România