Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:27


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta...de la fiul nostru..
MesajScris: 26 Oct 2007, 20:53 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Nu ma asteptam sa vad placa ideea insa ma bucur. Din pacate culorile nu le pot alege, nu pot combina ce vreau eu, am doar posibilitatea sa aleg din 20 de modele fiecare cu diferite culori. Spuneti-mi insa cam ce culori ar merge si daca le gasesc, fac un model si vi-l arat..

Inca ceva, ce ziceti de poze? ele se potrivesc sau as putea pune altceva si daca da..ce anume?

va pup :flower:


Vezi tu cum mai rezolvi pe acolo cu culorile, insa nu renunta la idee. E ceva in sfarsit original. Bine ca au mai fost cateva chestii interesante, invitatiile sub forma de cd, de exemplu. Dar foarte tare! Eu sunt pentru nou!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 26 Oct 2007, 21:14 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:

Vezi tu cum mai rezolvi pe acolo cu culorile, insa nu renunta la idee. E ceva in sfarsit original. Bine ca au mai fost cateva chestii interesante, invitatiile sub forma de cd, de exemplu. Dar foarte tare! Eu sunt pentru nou!


HeHe ... chiar acum incercam alta varianta, insa e mai greu cu pozele ca nu stiu ce sa aleg in orice caz, cred ca in final chiar daca nu vor fi toate asa..una pt mine tot fac :D imi pare bine ca-ti place :ndance: si mersi pt parere!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 26 Oct 2007, 23:12 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

HeHe ... chiar acum incercam alta varianta, insa e mai greu cu pozele ca nu stiu ce sa aleg in orice caz, cred ca in final chiar daca nu vor fi toate asa..una pt mine tot fac :D imi pare bine ca-ti place :ndance: si mersi pt parere!


pozele sunt frumoase, eu zic ca se potrivesc, iar daca la verighete ai putea pune cu cele care vor fi ale voastre va fi si mai persoanalizata inv...spor mult si astept noi poze:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Invitatiile de nunta
MesajScris: 29 Oct 2007, 13:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

pozele sunt frumoase, eu zic ca se potrivesc, iar daca la verighete ai putea pune cu cele care vor fi ale voastre va fi si mai persoanalizata inv...spor mult si astept noi poze:nwink:

Si mie mi se par ok pozele. Ce nu inteleg insa este unde vei scrie detaliile "practice": data, ora, locul? Pe spate? :unsure:
Nu-ti face probleme cu culorile. Poti sa iti alegi un model si dup-aia sa il "copiezi" tu, adica sa il refaci intr-un program gen photoshop sau corel, folosind ce culori vrei. Daca nu te pricepi deloc la asa ceva, poate stii pe cineva care se pricepe. Daca ii pui "modelul" in fata, nu-i va lua mai mult de juma' de ora sa il realizeze. :D Succes!

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 24 Ian 2008, 19:16 
Nou Venit

Membru din: 24 Ian 2008, 19:04
Mesaje: 2
Citat:

dragi viitoare miresici,
cine imi recomanda si mie o firma (in Bucuresti) care se ocupa de invitatii si de care,daca i-as folosi serviciile as fi foarte multumita?!:npray:

Buna1

Eu am ales niste invitatii mai speciale, dar din cate stiu nu pot sa dau adresa aici asa ca daca esti interesata scrie-mi pe privat.
Sunt originale .


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 25 Ian 2008, 12:31 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
in ce parte se scrie fata si in ce parte baiatul?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 25 Ian 2008, 14:11 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
in ce parte se scrie fata si in ce parte baiatul?




nu cred ca este o regula. noi am scris numele meu in stanga si al lui in dreapta, dar am vazut si invitatii scrise invers


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 25 Ian 2008, 14:21 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:


nu cred ca este o regula. noi am scris numele meu in stanga si al lui in dreapta, dar am vazut si invitatii scrise invers


noi am comandat invers - da acuma ma gandesc daca nu cumva e gresit

tocmai am primit o invitatie si e cum ai zis tu(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 25 Ian 2008, 14:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:

noi am comandat invers - da acuma ma gandesc daca nu cumva e gresit

tocmai am primit o invitatie si e cum ai zis tu(?)

Nu cred ca exista o regula ...noi am avut cu mine in stanga si cu sotul meu in dreapta, dar stiu un caz care au avut scris ca si noi , iar socrul miresei a refacut toate invitatiile doar ca sa-si puna fiul scris primul:nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 28 Ian 2008, 16:06 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Nu cred ca exista o regula ...noi am avut cu mine in stanga si cu sotul meu in dreapta, dar stiu un caz care au avut scris ca si noi , iar socrul miresei a refacut toate invitatiile doar ca sa-si puna fiul scris primul:nlol:



le-am primit
:ndance::ndance::ndance::npiano:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 28 Ian 2008, 18:56 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Nu cred ca exista o regula ...noi am avut cu mine in stanga si cu sotul meu in dreapta, dar stiu un caz care au avut scris ca si noi , iar socrul miresei a refacut toate invitatiile doar ca sa-si puna fiul scris primul:nlol:


:nlol::nlol::nlol:
asa se intampla cand apar orgoliile de socrii (X):nlol:(X):nlol:
eu am auzit ambele opinii. la un moment dat am auzit-o si pe "lady's first".
sincer, la noi pe invitatii nici nu mai stiu cine a fost scris in stanga si cine in dreapta :nlol::nlol::nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 28 Ian 2008, 19:22 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

:nlol::nlol::nlol:
asa se intampla cand apar orgoliile de socrii (X):nlol:(X):nlol:
eu am auzit ambele opinii. la un moment dat am auzit-o si pe "lady's first".
sincer, la noi pe invitatii nici nu mai stiu cine a fost scris in stanga si cine in dreapta :nlol::nlol::nlol:


noi asa am ales singuri - si daca intreaba cineva de ce s-a scris el primul o sa zicem ca m-a trecut la dreapta pt ca e locul de onoare
na


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 29 Ian 2008, 10:29 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Am auzit si eu ca mireasa sa fie trecuta dupa mire, din prea mult orgoliu al socrului mare.Mi se pare o prostie.Orgloiul prostesc, iar in momentul in care nu ajuta cu nimic tineri in organizarea nuntii nu ar trebui sa comenteze in legatura cu nimic.La mine o sa se respecte miresa prima mirele al doilea daca nu ii convine sa si le faca singur ca eu cheltui bani pentru mofturile si orgoliul lui.Dar pai sa mai afle ca eu imi pastrez numele de fata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 29 Ian 2008, 12:57 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Am auzit si eu ca mireasa sa fie trecuta dupa mire, din prea mult orgoliu al socrului mare.Mi se pare o prostie.Orgloiul prostesc, iar in momentul in care nu ajuta cu nimic tineri in organizarea nuntii nu ar trebui sa comenteze in legatura cu nimic.La mine o sa se respecte miresa prima mirele al doilea daca nu ii convine sa si le faca singur ca eu cheltui bani pentru mofturile si orgoliul lui.Dar pai sa mai afle ca eu imi pastrez numele de fata.


noi am ales singuri - si modelul si locul mirilor pe invitatie
ne-am inspirat dupa invitatiile unor prieteni


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 30 Ian 2008, 10:43 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Daca ati ale voi a fost decizia voastra.Este o.k.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 30 Ian 2008, 11:07 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Daca ati ale voi a fost decizia voastra.Este o.k.


pai parintii le-au vazut acum cand le-am dat invitatiile lor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 30 Ian 2008, 15:24 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
Bine ca nu au fost discutii iar parintii tai nu s -au suparat.Atunci tot inainte


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 30 Ian 2008, 16:33 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Bine ca nu au fost discutii iar parintii tai nu s -au suparat.Atunci tot inainte


eu o am doar pe mama care s-a declarat de la inceput de acord cu tot ce vrem noi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 31 Ian 2008, 23:38 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
in primul rand vreau sa fac invitatiile mai din timp si sa ma apuc de impartit cam cu 3 luni, 3 juam inainte:unsure: ideea este ca pt cei din afara orasului tre sa organizam transport cazare...sper sa inteleaga:unsure:
nu stiu cum va fi ordinea numelor pe invitatie, faza este ca eu voi avea trei parinti trecuti -tata vitreg si pe tata adevarat in chenar negru ma gandeam...si la el nu stiu exact ca s-ar putea s anu vrea numele tatalui pe invitatie din moment ce nici nu il cunoaste:unsure:
sutn in dubii cum va fi...comentarii oricum se gasesc tot timpul:mellow:sa mergem intai sa vedem modele si dupa vedem noi cum facem fata celorlalte provocari:ok:
am gasit niste modele frumoase pe internet si mi-ar placea dc le-as gasi in magazin dar nu stiu...stiu de cineva care le-a dat pe net si a fost profund dezamagit ca arata mutl mai bine pe net...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatiile cand se dau?
MesajScris: 01 Feb 2008, 10:38 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
in primul rand vreau sa fac invitatiile mai din timp si sa ma apuc de impartit cam cu 3 luni, 3 juam inainte:unsure: ideea este ca pt cei din afara orasului tre sa organizam transport cazare...sper sa inteleaga:unsure:
nu stiu cum va fi ordinea numelor pe invitatie, faza este ca eu voi avea trei parinti trecuti -tata vitreg si pe tata adevarat in chenar negru ma gandeam...si la el nu stiu exact ca s-ar putea s anu vrea numele tatalui pe invitatie din moment ce nici nu il cunoaste:unsure:
sutn in dubii cum va fi...comentarii oricum se gasesc tot timpul:mellow:sa mergem intai sa vedem modele si dupa vedem noi cum facem fata celorlalte provocari:ok:
am gasit niste modele frumoase pe internet si mi-ar placea dc le-as gasi in magazin dar nu stiu...stiu de cineva care le-a dat pe net si a fost profund dezamagit ca arata mutl mai bine pe net...


daca mergi la un expo cu nunti o sa gasesti firme pt invitatii care au cataloage de prezentare


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 157 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România