Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 89 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Meniurile pe masa...
MesajScris: 17 Mai 2007, 18:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
puneti meniuri pe masa?de unde invitatii pot alege bautura si pot vedea ce fel de mancare urmeaza.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 17 Mai 2007, 18:25 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
puneti meniuri pe masa?de unde invitatii pot alege bautura si pot vedea ce fel de mancare urmeaza.



noi nu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 17 Mai 2007, 18:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


noi nu.


dar crezi ca e o idee buna?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 17 Mai 2007, 18:53 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

dar crezi ca e o idee buna?



ce anume, sa pui meniuri? eu nu prea cred...eu m-as simti ca si cum as fi in oras la un restaurant si iau masa...nu stiu...acum depinde de tine si de invitati...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 17 Mai 2007, 19:39 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:


ce anume, sa pui meniuri? eu nu prea cred...eu m-as simti ca si cum as fi in oras la un restaurant si iau masa...nu stiu...acum depinde de tine si de invitati...

Nici mie nu mi-ar placea...invitatii trebuie sa aiba toata atentia inspre miri nu la meniuri:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 18 Mai 2007, 01:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Nici eu nu am pus meniuri:wokno:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 18 Mai 2007, 13:28 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
eu am fostla o nunta in care a avut puse meniuri pe masa in fatala fiecare si nu prea mi-a placut, asa k noi nu vom pune meniuri pe masa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 18 Mai 2007, 13:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
eu am fostla o nunta in care a avut puse meniuri pe masa in fatala fiecare si nu prea mi-a placut, asa k noi nu vom pune meniuri pe masa.


Faci f bine

:wok:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 18 Mai 2007, 13:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Mie mi se pare o idee foarte buna sa pui meniuri pe masa... nu neaparat cate unul de persoana...
Eu am fost la doua nunti unde am avut meniuri pe masa, si la ambele am stiut cum sa ma "conserv" intre feluri... La celelalte nunti, la fiecare fel nou aveam aceeasi reactie: "Inca unuuul?!!! :blink: Nu mai poooot! :("
Asa ca daca vrei ca lumea sa mai aiba loc sa manance si felul 4 si desertul, mai bine le spui dinainte ca o sa existe un fel 4 si un desert...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 18 Mai 2007, 13:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Acuma depinde ce intelegi si tu prin meniuri... Ca daca te gandesti la un format A4 imbracat in semi-piele neagra, ca la restaurante, normal ca invitatii se vor simti aiurea... Dar daca le pui in fata doar o chestie draguta, asortata cu restul nuntii (cu invitatiile, cu plicurile cu bani, cu place-cardurile...) eu zic ca nu are ce sa fie urat... Sau poate m-am uitat prea mult pe site-urile din afara :).

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 18 Mai 2007, 23:31 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2005, 02:00
Mesaje: 34
apar si eu aici, dupa muulta vreme de la nunta(:nmusic:) si spun ca am avut meniuri ....cate 2 la fiecare masa de 10 persoane! Reactia a fost ca toata lumea s-a inghesuit sa le ia acasa, pe post de "amintire"! Spre surprinderea mea, au fost foarte apreciate!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 19 Mai 2007, 14:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Acuma depinde ce intelegi si tu prin meniuri... Ca daca te gandesti la un format A4 imbracat in semi-piele neagra, ca la restaurante, normal ca invitatii se vor simti aiurea... Dar daca le pui in fata doar o chestie draguta, asortata cu restul nuntii (cu invitatiile, cu plicurile cu bani, cu place-cardurile...) eu zic ca nu are ce sa fie urat... Sau poate m-am uitat prea mult pe site-urile din afara :).



:ok:exact la asta ma gandeam....la o chestie draguta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 25 Mai 2007, 17:38 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
apar si eu aici, dupa muulta vreme de la nunta(:nmusic:) si spun ca am avut meniuri ....cate 2 la fiecare masa de 10 persoane! Reactia a fost ca toata lumea s-a inghesuit sa le ia acasa, pe post de "amintire"! Spre surprinderea mea, au fost foarte apreciate!



si eu am pus meniuri cate 2 pe o masa de 12-14 pers..si ma gandeam ca sunt fite, in schimb noi am avut un meniu mai sofisticat si dimineata cand sa caut si eu un meniu sa imi iau amintire nu mai era nimic...au fost foarte apreciate ...chiar si marturiile mele au disparut de pe masa, si servetele personalizate...tot ce spunea "lumea in general" ca sunt mofturi, toate au prins la nunta mea...insa mai e ceva...depinde f mult de tipul de nunta si de oamenii care vin la nunta ta..ca nu poti sa te extinzi cu niste cheltuieli inutile cand nu ar fi apreciate...


eu va sfatuiesc sa va faceti nunta asa cum ati visat-o si sa nu renuntati la nici un moft daca si bugetul va permite:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 28 Mai 2007, 14:49 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 18:57
Mesaje: 44
Citat:


si eu am pus meniuri cate 2 pe o masa de 12-14 pers..si ma gandeam ca sunt fite, in schimb noi am avut un meniu mai sofisticat si dimineata cand sa caut si eu un meniu sa imi iau amintire nu mai era nimic...au fost foarte apreciate ...chiar si marturiile mele au disparut de pe masa, si servetele personalizate...tot ce spunea "lumea in general" ca sunt mofturi, toate au prins la nunta mea...insa mai e ceva...depinde f mult de tipul de nunta si de oamenii care vin la nunta ta..ca nu poti sa te extinzi cu niste cheltuieli inutile cand nu ar fi apreciate...


eu va sfatuiesc sa va faceti nunta asa cum ati visat-o si sa nu renuntati la nici un moft daca si bugetul va permite:ok:


Exact asa avem de gand sa facem. Vrem o nunta deosebita si suntem foarte hotarati sa se satisfacem toate "mofturile" (sticle de vin personalizate, articicii de interior, marturii,...etc ) ca doar o data ne casatorim. Cu meniurile nu eram inca hotarati insa citind cat succes au avut la voi cred ca vom pune si noi. Spor la pregatiri fetelor :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 28 Mai 2007, 22:10 
Senior

Membru din: 25 Oct 2006, 16:31
Mesaje: 109
buna,
eu sunt de parere ca nu trebuie sa pui meniuri pe masa. pentru ca vei crea multe discutii dupa. oricum ies discutii. important e ca voi ca si miri sa alegeti meniul in asa fel incat sa fie cat mai aproape de cerintele tuturor sa fie mancare buna de calitate si aia se serveste. incercati sa nu faceti din nunta voastra "festin" pentru altii. pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 29 Mai 2007, 16:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
buna,
eu sunt de parere ca nu trebuie sa pui meniuri pe masa. pentru ca vei crea multe discutii dupa. oricum ies discutii. important e ca voi ca si miri sa alegeti meniul in asa fel incat sa fie cat mai aproape de cerintele tuturor sa fie mancare buna de calitate si aia se serveste. incercati sa nu faceti din nunta voastra "festin" pentru altii. pupici


sincer nu vad ce discutii ar ptea sa iasa.
Eu ma gndeam sa pun meniuri pt ca vreau ca invitatii sa vada ce fel de mancare urmeaza si sa se pastreze in caz ca le place ceva....nu cred ca este o fita.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 29 Mai 2007, 18:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
buna,
eu sunt de parere ca nu trebuie sa pui meniuri pe masa. pentru ca vei crea multe discutii dupa. oricum ies discutii. important e ca voi ca si miri sa alegeti meniul in asa fel incat sa fie cat mai aproape de cerintele tuturor sa fie mancare buna de calitate si aia se serveste. incercati sa nu faceti din nunta voastra "festin" pentru altii. pupici


:wok::wok::wok:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 29 Mai 2007, 20:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Nici eu nu pun meniuri pe masa:nscmoll: Ar mai lipsi si sa scriu pretzul pe ele:p Oricum e tot nunta e si toata lumea stie ca tre sa se astepte la mancare multa.. Asa ca:food: la nunta mea n-au decat sa nu manance cu o zi inainte nimic:D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: invitatii de nunta/meniuri
MesajScris: 29 Mai 2007, 21:28 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Nici eu nu pun meniuri pe masa:nscmoll: Ar mai lipsi si sa scriu pretzul pe ele:p Oricum e tot nunta e si toata lumea stie ca tre sa se astepte la mancare multa.. Asa ca:food: la nunta mea n-au decat sa nu manance cu o zi inainte nimic:D


asa e...in afara de asta se stie ca la o nunta sunt 4 feluri de mancare plus tortul, deci suficienta mancare:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 89 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România