Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 11:38


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 25 Apr 2009, 07:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Buna fetelor,

eu sincer prefer cocardele din flori naturale binenteles.Dupa parerea mea marturiile sunt bani aruncati la gunoi.Si de ce spun asta? Ptr ca la ultima nunta la care am fost am primit 2 brieghete cu numele si data casatoriei a respectivilor drept marturie a nunti lor.Mi s-a parut atat de banal si nefiresc.Unde credeti ca a ajuns brigheta aceea? La gunoi binenteles.Deci renunt la ideea de a avea marturii si raman cu cocardele care imi vor face pozele de nunta mult mai frumoase;). Succes viitoarelor miresici:njump:


pai si cocardele din flori naturale nu tot bani aruncati la gunoi or sa fie in final?...se ofilesc si se arunca...noi am facut doar la familia apropiata-parinti, frati...restul nimic...si nici marturii...am avut tavitze cu prajituri care le-am dat la plecare cate una la fiecare familie; macar au mancat ceva dulce dupa nunta :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 25 Apr 2009, 11:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

pai si cocardele din flori naturale nu tot bani aruncati la gunoi or sa fie in final?...se ofilesc si se arunca...noi am facut doar la familia apropiata-parinti, frati...restul nimic...si nici marturii...am avut tavitze cu prajituri care le-am dat la plecare cate una la fiecare familie; macar au mancat ceva dulce dupa nunta :)
eu mia degraba as pastra o marturie decat o cocarda din floare naturala(aceasta se usuca...):)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 25 Apr 2009, 19:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
eu mia degraba as pastra o marturie decat o cocarda din floare naturala(aceasta se usuca...):)

si noi am avut concarde din flori naturale doar la rudele apropiate(parinti, frati, nasi), iar marturi la noi in zona nu prea se folosesc. acum mai nou mai pun cate uni dar foarte rar dar pun si concarde. si noi am dat cate o tavita de prajituri pt fiecare familie la plecare pt ca sunt foarte multe mancaruri si dulciuri la nunta si multi din ei nu mai pot manca si prajituri, asa pot sa le ia acasa si sa le manance a doua zi sau sa le dea la cei de acasa mai ales ca multi au copii acasa pe care nu-i ia cu ei la nunta. si mai sunt multi care pleaca si mai devreme din diferite motive.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 26 Apr 2009, 19:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:
si noi am avut concarde din flori naturale doar la rudele apropiate(parinti, frati, nasi), iar marturi la noi in zona nu prea se folosesc. acum mai nou mai pun cate uni dar foarte rar dar pun si concarde. si noi am dat cate o tavita de prajituri pt fiecare familie la plecare pt ca sunt foarte multe mancaruri si dulciuri la nunta si multi din ei nu mai pot manca si prajituri, asa pot sa le ia acasa si sa le manance a doua zi sau sa le dea la cei de acasa mai ales ca multi au copii acasa pe care nu-i ia cu ei la nunta. si mai sunt multi care pleaca si mai devreme din diferite motive.


Da,asta e o super idee cu tavitele cu prajiturele,uite la asta nu m-am gandit.Iar concardele le voi pune si eu tot la rudele apropiate.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 27 Apr 2009, 17:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

Da,asta e o super idee cu tavitele cu prajiturele,uite la asta nu m-am gandit.Iar concardele le voi pune si eu tot la rudele apropiate.
cred ca asta e obicei din Ardeal dintotdeauna cu prajiturile,nu?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 28 Mai 2009, 00:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
cred ca asta e obicei din Ardeal dintotdeauna cu prajiturile,nu?

la toate nuntile la care am fost eu in ardeal asa a fost dar acum au inceput si prin alte perti si mie chiar mi se pare ok.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 28 Mai 2009, 00:04 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
la toate nuntile la care am fost eu in ardeal asa a fost dar acum au inceput si prin alte perti si mie chiar mi se pare ok.




da, este un obicei din ardeal cutiile cu prajituri, la noi nu se pun pe mese la nunta doar la plecare se da cate un pachetel...acum am vazut ca mai sunt multi oameni care dau cutii de bomboane in loc de prajituri pentru ca ies mult mai ieftin...cel putin la nuntile la care am fost eu :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 30 Mai 2009, 16:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:



da, este un obicei din ardeal cutiile cu prajituri, la noi nu se pun pe mese la nunta doar la plecare se da cate un pachetel...acum am vazut ca mai sunt multi oameni care dau cutii de bomboane in loc de prajituri pentru ca ies mult mai ieftin...cel putin la nuntile la care am fost eu :)
eu ma tot plictisisem de bombonelele acelea date ca marturii...de aia am preferat altceva...inca ma chinui lka ele ca sunt migaloase....dar mai am vreo 40 si termin....macar figurinele astea vor ramane folositoare ca decor...fata de bombonelele care le mananci imediat:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 30 Mai 2009, 18:11 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
eu ma tot plictisisem de bombonelele acelea date ca marturii...de aia am preferat altceva...inca ma chinui lka ele ca sunt migaloase....dar mai am vreo 40 si termin....macar figurinele astea vor ramane folositoare ca decor...fata de bombonelele care le mananci imediat:)




eu ma refeream la bomboane de ciocolata in cutie cum se gasesc de cumparat la orice magazin, nu marturii....eu la cate nunti am fst in ardeal nu am primit marturie la nici una, dar mai sunt unii oameni care dau marturii si la noi.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 30 Mai 2009, 18:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:



eu ma refeream la bomboane de ciocolata in cutie cum se gasesc de cumparat la orice magazin, nu marturii....eu la cate nunti am fst in ardeal nu am primit marturie la nici una, dar mai sunt unii oameni care dau marturii si la noi.

nici la noi in vl nu se dau marturii sau cel putin eu nu am fost la nici o nunta unde sa se dea si nici eu nu am dat la nunta pt ca mie nu-mi plac

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 31 Mai 2009, 16:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
nici la noi in vl nu se dau marturii sau cel putin eu nu am fost la nici o nunta unde sa se dea si nici eu nu am dat la nunta pt ca mie nu-mi plac
la inceput nici noi n nu vroiam sa punem dar m-am gandit ca ar fi frumos....si cum nu am cheltuit pe altele am zis ca merge sa dam ca nu ne-a costat mult


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 01 Iun 2009, 19:01 
Nou Venit

Membru din: 21 Mai 2009, 18:44
Mesaje: 5
BUNA,

As vrea sa vad si eu poze cu marturiile cu scortisoara si cafea...

mersi mult


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 02 Iun 2009, 01:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
BUNA,

As vrea sa vad si eu poze cu marturiile cu scortisoara si cafea...

mersi mult

e posibil sa gasesti la galerie.,....mai mult ca sigur


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 11 Iun 2009, 13:46 
Nou Venit

Membru din: 13 Feb 2009, 16:48
Mesaje: 41
Citat:
e posibil sa gasesti la galerie.,....mai mult ca sigur


chiar e necesar sa ai marturii??? care ar fii semnificatia acestora? :unsure:

eu ma gandeam sa le fac, asa au facut si 2 pr de ale mele...%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 11 Iun 2009, 21:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

chiar e necesar sa ai marturii??? care ar fii semnificatia acestora? :unsure:

eu ma gandeam sa le fac, asa au facut si 2 pr de ale mele...%%-
nu este chiar necesar daca nu doresti....este un gest frumos fata de invitatii tai....in rest nu cred ca este obligatoriu stiu multe perechi care nu au pus pe masa...asa ca depiunde de parerea ta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 11 Iun 2009, 23:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:

chiar e necesar sa ai marturii??? care ar fii semnificatia acestora? :unsure:

eu ma gandeam sa le fac, asa au facut si 2 pr de ale mele...%%-

nu este obligatoriu sa le ai. daca iti doresti poti sa le pui daca nu nu. poti sa le faci si singura daca ai rabdare si indemanare si sigur iesi mai ieftin. spor la pregatiri si multa bafta.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 12 Iun 2009, 17:52 
Nou Venit

Membru din: 13 Feb 2009, 16:48
Mesaje: 41
Citat:
nu este obligatoriu sa le ai. daca iti doresti poti sa le pui daca nu nu. poti sa le faci si singura daca ai rabdare si indemanare si sigur iesi mai ieftin. spor la pregatiri si multa bafta.


cred k o sa ma inarmez cu rabdare si o sa le fac eu :):lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 12 Iun 2009, 19:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:

cred k o sa ma inarmez cu rabdare si o sa le fac eu :):lol:

ma bucur pt decizia ta si iti urez bafta si spor la pregatiri%%-

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 14 Iun 2009, 17:30 
Nou Venit

Membru din: 13 Feb 2009, 16:48
Mesaje: 41
Citat:
ma bucur pt decizia ta si iti urez bafta si spor la pregatiri%%-


merci,
cred ca in iarna o sa-mi cumpar organza sau tull care este mai bun?? si panglinca sau funditze sa le leg iar in iunie pe la sf iau arahidele si le pun :)
nu cred k imi ia mai mult de 2 zile :-?
cam cat material am nevoie pentru aprox 150 invitati?

pupppiceiii%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 14 Iun 2009, 17:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

merci,
cred ca in iarna o sa-mi cumpar organza sau tull care este mai bun?? si panglinca sau funditze sa le leg iar in iunie pe la sf iau arahidele si le pun :)
nu cred k imi ia mai mult de 2 zile :-?
cam cat material am nevoie pentru aprox 150 invitati?

pupppiceiii%%-
organza e mai scumpa.eu am avut tull.5 metri am luat pentru 200 de marturii.dar mi-a mai ramas.cel mai dificil mi s-a parut sa tai materialul,fiind cu gaurele asa,nu puteam trasa un contur.dar o data taiat a mers repede si usor!bafta!

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România