Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:49


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 13 Dec 2008, 15:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
am scris in comentariul poze. oricum mult mai ieftin decat ce e aici

aham am sa ma uit...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 22 Ian 2009, 03:43 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2008, 16:20
Mesaje: 7
Citat:
cineva m-a pus pe ganduri. spunea ca trebuie sa aleg intre ele, dar eu le vreau pe amandoua. voi cum faceti?

dar nu e nici o lege cum ca ar trebui sa alegi:) fiecare are o semnificatie...eu o sa iau si marturii si cocarde...bine...ar mai fi o problema....nu prea am vazut vre-un model anume care sa imi placa...numai plasticuri. pt nasi si familie os a iau flori naturale dar pt restu as vrea sa iau cocarde clasice...sa vedem ce gasim.daca e ceva frumos bine, daca nu...flori naturale:) pupicei:*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 04 Feb 2009, 23:48 
Nou Venit

Membru din: 16 Dec 2008, 23:25
Mesaje: 3
eu o sa pun si marturii si cocarde.cocardele vor fii ceva mai voluminoase la mire,nasi,parinti,rude apropiate iar la invitati o sa fie ceva de genul o floricica(mov
:hap_d:)cu voal sau tafta....sunt o groaza de agentii care au si din-astea...dar sa stiti k din alea cum erau o data,din plastic din ala infect nu o sa iau....:wacko: nici nu se mai poarta...iar la marturii sunt o GROAZA de modele care sigur o sa va placa,in revista site-ului asta gasiti multe adrese care o sa va ajute....:-` va usureaza munca...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 04 Feb 2009, 23:55 
Nou Venit

Membru din: 16 Dec 2008, 23:25
Mesaje: 3
la nunta mea cocardele vor fii artificiale la toata lumea,va spun eu mai bine natural decat artificial.....:ndance::nbride:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 05 Feb 2009, 15:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
la nunta mea cocardele vor fii artificiale la toata lumea,va spun eu mai bine natural decat artificial.....:ndance::nbride:

o data ai zis ca vor fi artificiale , o data ai zis naturale....de care vor fi pana la urma?
Eu voik avea naturale doar la parinti nasi mire si frati....la restul voi pune ceva dragutz si micutz...o floricica bineinteles


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 20 Feb 2009, 14:30 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
Fetelor, va rog explicati-mi si mie ce-mi trebuie, cum trb sa fac acele mici cartonase care se ataseaza la marturii cu numele mirilor si data....dar eu vreau sa fac acel mic cartonas pt al lipi pe plic k nu imi place cum se vede scrisul de mana!!!Multumesc frumos

ps: se poate pe pm sa nu "incurcam" discutiile de aici:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 20 Feb 2009, 14:34 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
Si apropo de intrebareea:"marturii,cocarde sau ambele?" cred ca marturiile nu au legatura cu cocardele si nici invers, ambele sunt intr-adevar optionale,pot trai unele fara celelalte:clap:..eu la nunta mea le voi avea pe ambele, marturii(gen mire/mireasa) iar cocardele vor fii naturale pt parinti, mire,nasi iar pt ceilalti artificiale.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 22 Feb 2009, 14:11 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Si apropo de intrebareea:"marturii,cocarde sau ambele?" cred ca marturiile nu au legatura cu cocardele si nici invers, ambele sunt intr-adevar optionale,pot trai unele fara celelalte:clap:..eu la nunta mea le voi avea pe ambele, marturii(gen mire/mireasa) iar cocardele vor fii naturale pt parinti, mire,nasi iar pt ceilalti artificiale.

Pentru ca eu nu ma omor dupa cocarde, ba chiar (va rog sa nu va suparati pe mine, e doar o parere a mea) mi se par demodate, nu am pus decat cate un trandafiras natural la parinti, socri, frate, cumnata, nasi. In rest am facut marturii, desi la inceput nu le-am vrut nici pe acestea. O matusa a sotului meu care nu putea veni la nunta, ne-a trimis diverse cadouri, printre care si tul si panglicute pt marturii. Si atunci m-am apucat sa le fac. Pana la urma a fost frumos ca le-am facut cu mana mea pe toate. Dar n-am pus bombonele, am pus petale din acelea uscate si parfumate de care se gasesc la saculeti in hypermarketuri. Am ales de diferite culori si am facut saculeti mai mici cu petale multicolore si parfumate divers. Am pus si cate o bucatica, doua de scortisoara prin ele, ca mi s-a parut ca da o naota aparte parfumului. Spre marea mea uimire, toata lumea le-a luat. Zic spre marea mea uimire, pt ca eu pe la nunti nu prea luam cele 3 bombonele ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 22 Feb 2009, 14:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
nici mie nu imi plac cocardele..deloc..asa as vrea si eu sa pun parintilor,nasilor,socrilor si fratilor nostri...plus ca mi se pare asa d egreu sa stai sa pui cocarde in piept..te ajuta d-rele dar....nu vreau sa pun dar ma tot gandesc...ca sigur se va comenta pe tema asta...marturii asa o sa fac si eu..cu manuta mea...in niciun caz...bombonele...altceva..petale parfumate,bilute de plastic colorate...

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 22 Feb 2009, 14:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Pentru ca eu nu ma omor dupa cocarde, ba chiar (va rog sa nu va suparati pe mine, e doar o parere a mea) mi se par demodate, nu am pus decat cate un trandafiras natural la parinti, socri, frate, cumnata, nasi. In rest am facut marturii, desi la inceput nu le-am vrut nici pe acestea. O matusa a sotului meu care nu putea veni la nunta, ne-a trimis diverse cadouri, printre care si tul si panglicute pt marturii. Si atunci m-am apucat sa le fac. Pana la urma a fost frumos ca le-am facut cu mana mea pe toate. Dar n-am pus bombonele, am pus petale din acelea uscate si parfumate de care se gasesc la saculeti in hypermarketuri. Am ales de diferite culori si am facut saculeti mai mici cu petale multicolore si parfumate divers. Am pus si cate o bucatica, doua de scortisoara prin ele, ca mi s-a parut ca da o naota aparte parfumului. Spre marea mea uimire, toata lumea le-a luat. Zic spre marea mea uimire, pt ca eu pe la nunti nu prea luam cele 3 bombonele ...


cocardele daca nu sunt naturale imi dau un aer de kitsh. noi am avut trandafirasi naturali pt invitati si buchetel de 3 trandafirasi pt parinti si nasi. dupa parerea mea cei care fac o nunta cu buget restrans mai bine inlocuiesc cocardele artificiale cu fundita din panglica. am vazut asa la o nunta si e ok.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 22 Feb 2009, 14:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:

cocardele daca nu sunt naturale imi dau un aer de kitsh. noi am avut trandafirasi naturali pt invitati si buchetel de 3 trandafirasi pt parinti si nasi. dupa parerea mea cei care fac o nunta cu buget restrans mai bine inlocuiesc cocardele artificiale cu fundita din panglica. am vazut asa la o nunta si e ok.

da ..in mod sigur trebuie sa fie naturale..nici nu ma gandeam la altceva...dar parca nu prea imi plac...

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 25 Feb 2009, 00:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
nici mie nu-mi plac concardele si nici marturiile. eu nu am vrut sa pun de nici un fel ci doar la rude din flori naturale dar mi-a sarit soacra-mea in cap ca cum sa nu pun concarde ca le cumpara ea si se ocupa ea de ele dar numai sa le am. eu in sibiu la toate nuntile la care am fost nu am vazut nici concarde si nici marturii si sincer mu m-a deranjat. din contra chiar ma enerveaza chestile astea.:x

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 25 Feb 2009, 20:20 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
La voi se pun cocarde la toti invitatii?
In zona noastra, sau cel putin la nuntile la care am fost eu cocarde au avut: nasii, parintii ambelor parti, frati si surori.

Domnisoarele de onoare au avut buchete iar domnisorii nimic.


Eu la nuntile la care am fost nu am primit niciodata marturie, dar am mai vazut in aceasta zona altii care au dat marturii. Sincer mie imi plac foarte mult, probabil in viitor cand o sa am si eu nunta o sa le fac eu cu manuta mea...sau depinde, pentru ca inca nu stiu daca sa optez pentru clasicele bomboane in tul...sau ceva mai special ca sa ramana amintire.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 25 Feb 2009, 21:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
La voi se pun cocarde la toti invitatii?
In zona noastra, sau cel putin la nuntile la care am fost eu cocarde au avut: nasii, parintii ambelor parti, frati si surori.

Domnisoarele de onoare au avut buchete iar domnisorii nimic.


Eu la nuntile la care am fost nu am primit niciodata marturie, dar am mai vazut in aceasta zona altii care au dat marturii. Sincer mie imi plac foarte mult, probabil in viitor cand o sa am si eu nunta o sa le fac eu cu manuta mea...sau depinde, pentru ca inca nu stiu daca sa optez pentru clasicele bomboane in tul...sau ceva mai special ca sa ramana amintire. [/quote
in sibiu nu se pun nici concarde si nu se dau nici marturii. concarde au doar nasi, parinti si fratii, dar in valcea se pun concaede la toata lumea iar marturiile acuma de catva ani au inceput sa apata.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 26 Feb 2009, 14:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
La voi se pun cocarde la toti invitatii?
In zona noastra, sau cel putin la nuntile la care am fost eu cocarde au avut: nasii, parintii ambelor parti, frati si surori.

Domnisoarele de onoare au avut buchete iar domnisorii nimic.


Eu la nuntile la care am fost nu am primit niciodata marturie, dar am mai vazut in aceasta zona altii care au dat marturii. Sincer mie imi plac foarte mult, probabil in viitor cand o sa am si eu nunta o sa le fac eu cu manuta mea...sau depinde, pentru ca inca nu stiu daca sa optez pentru clasicele bomboane in tul...sau ceva mai special ca sa ramana amintire. [/quote
in sibiu nu se pun nici concarde si nu se dau nici marturii. concarde au doar nasi, parinti si fratii, dar in valcea se pun concaede la toata lumea iar marturiile acuma de catva ani au inceput sa apata.



in Bucuresti se pun si cocarde se dau si marturii. oricum mie imi plac marturiile. acolo, ceva...o atentie cat de mica:~*.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 26 Feb 2009, 15:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:


in Bucuresti se pun si cocarde se dau si marturii. oricum mie imi plac marturiile. acolo, ceva...o atentie cat de mica:~*.

si la noi se pun de toate...si mie imi plac marturiile...ieri chiar am vazut ceva dragutz...o figurina din sticla in forma de 2 lebede care se pupau...era dragutz...pacat ca nu puteam sa fac comanda numai de lebede caci in cutie erau de mai multe forme..dar e bine sa fie ceva cu care invitatii sa ramana cu amintire


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 26 Feb 2009, 16:03 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
si la noi se pun de toate...si mie imi plac marturiile...ieri chiar am vazut ceva dragutz...o figurina din sticla in forma de 2 lebede care se pupau...era dragutz...pacat ca nu puteam sa fac comanda numai de lebede caci in cutie erau de mai multe forme..dar e bine sa fie ceva cu care invitatii sa ramana cu amintire



chiar a fost afisat de ceva timp la galerie ceva in genul cum spui tu :D
foarte dragute.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 17 Mar 2009, 00:27 
Nou Venit

Membru din: 26 Feb 2009, 04:37
Mesaje: 3
Citat:
Si apropo de intrebareea:"marturii,cocarde sau ambele?" cred ca marturiile nu au legatura cu cocardele si nici invers, ambele sunt intr-adevar optionale,pot trai unele fara celelalte:clap:..eu la nunta mea le voi avea pe ambele, marturii(gen mire/mireasa) iar cocardele vor fii naturale pt parinti, mire,nasi iar pt ceilalti artificiale.



eu as prefera marturiile


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 25 Apr 2009, 00:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:


eu as prefera marturiile


Buna fetelor,

eu sincer prefer cocardele din flori naturale binenteles.Dupa parerea mea marturiile sunt bani aruncati la gunoi.Si de ce spun asta? Ptr ca la ultima nunta la care am fost am primit 2 brieghete cu numele si data casatoriei a respectivilor drept marturie a nunti lor.Mi s-a parut atat de banal si nefiresc.Unde credeti ca a ajuns brigheta aceea? La gunoi binenteles.Deci renunt la ideea de a avea marturii si raman cu cocardele care imi vor face pozele de nunta mult mai frumoase;). Succes viitoarelor miresici:njump:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 25 Apr 2009, 00:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Citat:

Buna fetelor,

eu sincer prefer cocardele din flori naturale binenteles.Dupa parerea mea marturiile sunt bani aruncati la gunoi.Si de ce spun asta? Ptr ca la ultima nunta la care am fost am primit 2 brieghete cu numele si data casatoriei a respectivilor drept marturie a nunti lor.Mi s-a parut atat de banal si nefiresc.Unde credeti ca a ajuns brigheta aceea? La gunoi binenteles.Deci renunt la ideea de a avea marturii si raman cu cocardele care imi vor face pozele de nunta mult mai frumoase;). Succes viitoarelor miresici:njump:


2 brichete,imi cer scuze,m-am grabit

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România