Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 11:24


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 02 Apr 2008, 11:37 
Junior

Membru din: 19 Feb 2008, 13:52
Mesaje: 80
Citat:
ce bine ca tu ai o domisoara mica, si eu mi-as fi dorit dar nu am de unde.
asta este


Eu am o surioara mai mica decat mine cu 16 ani. Ea va purta cosuletul cu petale de trandafir. M-am scos! :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 02 Apr 2008, 11:46 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
vreau si eu una,cu imprumut platesc avantajos:x


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 02 Apr 2008, 13:15 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:
vreau si eu una,cu imprumut platesc avantajos:x


la mine va fi domnisoara de onoare sora mea care are 17 ani, nu prea este mititica, este chiar mai inalta decat mine, care am 27 ani.

in schimb fetiza nasei mele va avea la nunta apropae 2 ani, si cred ca va fi atractia nuntii acest ingeras


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 02 Apr 2008, 16:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

la mine va fi domnisoara de onoare sora mea care are 17 ani, nu prea este mititica, este chiar mai inalta decat mine, care am 27 ani.

in schimb fetiza nasei mele va avea la nunta apropae 2 ani, si cred ca va fi atractia nuntii acest ingeras


sa stii ca va fi chiar atractie. pai...ai putea sa lasi ingerasul sa poarte un foarte mic cosulet cu petale. exista cosulete mici de tot care ar fi tocmai bune :flowers:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 02 Apr 2008, 16:31 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
sunt suparata pe voi:nscmoll:
ca aveti domnisorele mici si eu nu am.
o sa apun de plas:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 02 Apr 2008, 16:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
vreau si eu una,cu imprumut platesc avantajos:x


cu drag ti-as imprumuta-o fara niciun fel de obligatie..insa esti nitelus cam departe :(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 03 Apr 2008, 01:29 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:

la mine va fi domnisoara de onoare sora mea care are 17 ani, nu prea este mititica, este chiar mai inalta decat mine, care am 27 ani.

in schimb fetiza nasei mele va avea la nunta apropae 2 ani, si cred ca va fi atractia nuntii acest ingeras


eu am o verisoara de 7 ani si fata nasilor nostri are tot 7.:-*si sunt doua dulci amandoua. unde mai pui ca sunat amandoua satene...
dar o sa am si domnisoare mai mari :p
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 03 Apr 2008, 10:17 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
nu conteaza mi-o trimiti prin curier rapid si platesc eu taxele


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 03 Apr 2008, 15:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
nu conteaza mi-o trimiti prin curier rapid si platesc eu taxele


siguuur ca da :nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 03 Apr 2008, 16:49 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
eu deja m-am hotarat:
o sa pun flori naturale - probabil trandafiri- la mire, nasi si parinti, frati

flori artificiale - trandafirasi mici- la invitati

si o sa creez niste corsaje pt doamnisoarele de onoare

http://www.calinevents.com/corsaje.html


unele dintre aceste corsaje cred sunt bune si pentru ornat paharele mirilor. Iar ideea ta cu perforatul patratelor imi prinde foarte bine. Si eu am facut patrate dar le legam cu snur. Asa e mult mai usor. Poti lega si dezlega de cate ori vrei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 07 Apr 2008, 02:35 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:

unele dintre aceste corsaje cred sunt bune si pentru ornat paharele mirilor. Iar ideea ta cu perforatul patratelor imi prinde foarte bine. Si eu am facut patrate dar le legam cu snur. Asa e mult mai usor. Poti lega si dezlega de cate ori vrei


eu tot legate cu snur ziceam ca le-a facut.
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 10 Apr 2008, 22:12 
Nou Venit

Membru din: 10 Apr 2008, 22:07
Mesaje: 1
Citat:
cineva m-a pus pe ganduri. spunea ca trebuie sa aleg intre ele, dar eu le vreau pe amandoua. voi cum faceti?


Iti pot realiza la preturi foarte rezonabile, cd uri personalizate, pentru invitatii tai. Diverse modele, simboluri, melodii alese de voi2, chiar si poza voastra.
Daca doresti poze cu modele, te rog da un mail la ***
nu vei regreta. eu am avut astfel de cd-uri la nunta, iar invitatii au foarte foarte incantati. Cand am mers sa dam noroc, cu toti invitatii, le-am multumit ca au venit la nunta noastra si le-am oferit cate un cd. Toti au fost foarte incantati. Crede-ma.
***


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 13 Apr 2008, 14:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
dar domnisoarele de onoare daca vor avea corsaje,vor mai purta si cocarde???:nbump:(?)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 13 Apr 2008, 17:32 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:
dar domnisoarele de onoare daca vor avea corsaje,vor mai purta si cocarde???:nbump:(?)


cred ca nu mai are rost sa le pui si cocarde
eu nu le mai pun


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 13 Apr 2008, 18:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

cred ca nu mai are rost sa le pui si cocarde
eu nu le mai pun
ma fandeam ca ar fi prea mult dar am zis sa intreb.te mai intreb ceva:poti sa imi spui si mie unde gasesc magazine dragute in ploiesti(cu rochite)?am intrebat si "pe zone"dar nu intra nimeni sa imi spuna si mie.:nscmoll:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 17 Apr 2008, 10:36 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:
ma fandeam ca ar fi prea mult dar am zis sa intreb.te mai intreb ceva:poti sa imi spui si mie unde gasesc magazine dragute in ploiesti(cu rochite)?am intrebat si "pe zone"dar nu intra nimeni sa imi spuna si mie.:nscmoll:


Eu ma gandeam sa fac ceva mai personalizat la marturii. Nu vreau flori in piept...si asa la nuntile de anul trecut la care am fost si au avut cocarde invitatii nu le-au agreat si le-au dat jos imediat. Asa ca mai bine le ofer o mica atentie sub forma de marturii (le asez pe farfuria fiecaruia..de fapt ce-i care o sa amenajeze sala o sa faca asta; le dau marturiile facute de mine si sa le aseze frumos atunci). Am o prietena in schimb care vrea neaparat sa le puna invitatiilor ceva in piept si a ales sa le puna cate o cala artificiala...adica tot flori in piept. Oricum e alegerea ei. Noi o sa le fim nasi si eu scap deoarece imi da buchetul de nasa (va dati seama ca anul asta o sa fiu si mireasa si nasa; o sa fie o distractie continua)(X) Suntem de aceeasi varsta. Si nasii nostri s-au casat anul trecut. Ma gandesc la ceva frumos de petrecerea burlacitelor. Iar una dintre domnisoarele de onoare este si viitoarea mea finutza. Trebuie sa ma gandesc la ce rochitele sa poarte. Oricum mai inati sa vad ce modele isi aleg ele si ce culori.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 17 Apr 2008, 12:07 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:
ma fandeam ca ar fi prea mult dar am zis sa intreb.te mai intreb ceva:poti sa imi spui si mie unde gasesc magazine dragute in ploiesti(cu rochite)?am intrebat si "pe zone"dar nu intra nimeni sa imi spuna si mie.:nscmoll:


buna,

in ploiesti cunosc cateva magazine in zona halelor si centru
la hale - este noela style (chiar in spatele la palatul culturii)
mai este un magazin pe langa statia coreco - hale, nu stiu cum se numeste dar langa este si un cabinet oftalmologic

mai sunt cateva magazine pe langa fosta aroma, si bineinteles alb si negru pe langa posta centrala

daca mai doresti si alte detalii te ajut cu cea mai mare placere


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 17 Apr 2008, 23:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

buna,

in ploiesti cunosc cateva magazine in zona halelor si centru
la hale - este noela style (chiar in spatele la palatul culturii)
mai este un magazin pe langa statia coreco - hale, nu stiu cum se numeste dar langa este si un cabinet oftalmologic

mai sunt cateva magazine pe langa fosta aroma, si bineinteles alb si negru pe langa posta centrala

daca mai doresti si alte detalii te ajut cu cea mai mare placere
Multam fain!:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 05 Mai 2008, 21:39 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
sa va zic si eu pe scurt...
in primul rand nu mai auzisem de ideea de a alege intre cele doua...mie mi se pare ca n-au nimic de-a face una cu cealalta, dar depinde de fiecare si de obiceiuri...
florile celea -Dariuci de acord cu tine, de cand am auzit prima oara m-a socat sonoritatea termenului...brrr- ...asadar flori in piept vor fi numai la parinti, mire -o floare din buchetul miresei-, nasi -cate-o floare din buchetul nasei- si la domnisori -la fiecare cate o floare din buchetul domnisoarei-...asadar nasele se domnisoarele vor avea buchete...a si probabil cocarde si al cei doi baietandrii ai nostri ca noi pitice nu avem:((doar pitici. nepotelul de 5 anisori si nepotelul lui baietul nasilor de 3 jumate:ok:...
asta daca raman nasii actuali:ok: am avea si fetite dar sunt prea mici sub 2 anisori si:((vor sta acasuca...-fiind din alte orase:-`

sa ajungem si la marturii...aici sunt foarte in dubii ca mie nu imi plac boboletele in voal. adica am multe acas ca le-a pastrat de la nunti. dar la noi imi doresc altceva...eram in dubii cu niste ciocolatele insa mi-as dori niste ingerasiO:)dar nu stiu de unde:((si ieftin si frumusor...
ce tutulica sunt...mi-a venit o idee si era sa jubilez:((ma gandeam ca de 1.martie sunt ingerasi pe post de martisoare si frumusele foc...sandiloaie sunt uneori ca doar unde mai prind 1 martie?:blink:am mai calculat odata acu vreo luna ca nunta e la anu:blink:...
asadar nus tiu ce sa facem...am vazut si niste rame de pozuci argintate la 5roni bucata si sa dam la familie, dar nu am incanta parca...m-am gandit la niste mici iconite de la o manastire de aici de aproape dar nu i-a placut ideea la puiu:.
asa ca nu stiu...nici nu gasesc aici magazine cu ornamentale:((nu stiu ce sa fac:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturii, cocarde sau ambele?
MesajScris: 06 Mai 2008, 22:38 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 18
buna miresici..citesc de foarte mult acest forum dar nu am postat niciodata...acum ca se apropie si nunta mea simt nevoia sa mai discut si eu cu altii care ma inteleg si trec prin aceleasi emotii..
refeitor la subiect..eu am si marturii pentru fiecare invitat(ceva ce ne caracterizeaza pe mine si mirele meu) , cocarde la nasi si parinti si dra si cavaler....si flori in piept la fiecare invitat..%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 195 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România