Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 04:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 03 Aug 2006, 22:56 
Nou Venit

Membru din: 05 Iul 2006, 12:19
Mesaje: 1
Citat:
pe cuvant ca am mai fost la nunti, dar la una singura am primit o asa-zisa marturie, si anume, aranjamentul floral de pe masa (X):unsure:
voi ce alegeti? "clasicele" bombonele in tul cu fundite? trabucuri si evantaie (?) cam scumpicele, as spune ... minicd-uri cu poze de la nunta? nu, ca marturiile se dau atunci, la petrecere. nu mai am idei. voi ?

bombonelele in tul sau organza sunt clasice. o alta varianta, pe care firma noastra o recomanda in locul marturiilor clasice ar fi betisoarele de scortisoara, inimioarele in care se pun bomobonele sau pietricele colorate in tul sau organza. depinde de gusturile fiecaruia si de bugetul alocat evenimentului


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 04 Aug 2006, 14:55 
Junior

Membru din: 06 Ian 2006, 18:11
Mesaje: 67
Citat:
bombonelele in tul sau organza sunt clasice. o alta varianta, pe care firma noastra o recomanda in locul marturiilor clasice ar fi betisoarele de scortisoara, inimioarele in care se pun bomobonele sau pietricele colorate in tul sau organza. depinde de gusturile fiecaruia si de bugetul alocat evenimentului

Eu la trei nunti ( din cinci ) la cate am fost pana acum am primit marturii.. si le-am mancat pe loc:)) ,, una a fost verde cu doua randuri de tul, alta a fost roz ( cu main putine bomboanel) da ceva funda din plasa.. f draguta.. si alta a fost aurie - f simpal si draguta... F dragute.. mie imi plac:) Eu totoaurii le fac, cu noua bomboane, doua raduri de tul si le-am prins cu floare de aceea de pus in piept.. sunt mandra de ele... sper sa le termin nu am facut nici jumatate...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 04 Aug 2006, 22:04 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Acum, stii cum e..... depinde de gusturi. Pe mine una nu m-ar incanta sa primesc la o nunta un balon colorat, dar probabil ca i-ar incanta pe cei care au copii mici..... Parerea mea... nu ma :gun:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 15 Aug 2006, 20:37 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:
pe cuvant ca am mai fost la nunti, dar la una singura am primit o asa-zisa marturie, si anume, aranjamentul floral de pe masa (X):unsure:
voi ce alegeti? "clasicele" bombonele in tul cu fundite? trabucuri si evantaie (?) cam scumpicele, as spune ... minicd-uri cu poze de la nunta? nu, ca marturiile se dau atunci, la petrecere. nu mai am idei. voi ?


recent am fost la o nunta la care doar femeile au primit "marturie" de nunta, si anume un evantai. dar nu orice prostie de 2 bani, bun de aruncat. nu. ceva calitativ. in rest nimic. asadar cred ca s-a cam afumat chestia asta cu marturiile.

eu sper ca nu, ca am in minte niste figurine superbe de sticla colorata, pe care ma gandesc sa le dau ca marturii, asa ca...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 15 Aug 2006, 20:41 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:
;):p;):p:D;):p se bucura si ea ca doar o data i se marita fata!!!

Cel putin spera :D
glumeam, dar asa se zice.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 15 Aug 2006, 20:44 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:
Mi-am varsat naduful:D


Saracuta de tine. Cu asa cicaleli, nici nu o sa-ti mai placa rochia pana la urma.:rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 15 Aug 2006, 20:46 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:

bine ca ti l-ai varsat :D
si soacra-mea e mai scumpa la vorbe... ne intelegem bine, nu mi-a comentat niciodata nimic. dar cu rochia m-a bagat in ceata. adica... mie imi place tare rochia mea (am sa-mi fac o poza imbracata cu ea, ca pe umeras a iesit naspa, nu-mi place :((). si, avand in vedere ca socrii nu s-au bagat deloc la organizarea nuntii pana acum, cand am mers la proba am sunat la ei, poate vor sa vina si ei sa o vada, sa vada costumul... ma rog... dar soacra-mea mi-a zis ca nu vine, ca important e sa ne placa noua hainele, nu sa-si dea ei cu parerea :(( m-a lasat putin masca, ca eu as fi vrut sa o implic si pe ea in faza asta, ca doar acum face parte dintre fetele din familie, nu?


gandeste-te la altceva: poate are alte pareri decat tine si nu vrea sa te dezamageasca.
Soacra-mea asa e. nu prea ne plac aceleasi chestii. Si cand ne intrbam una pe alta de haine, intrebam inainte daca vrem parerea sincera sau parerea politicoasa. Si e suficient.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 15 Aug 2006, 20:54 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:
si eu confectionez marturiile singura am pus la instrumente poza cu materialele din care le fac si cu o marturie facuta de mine mi-ar place sa mi spuneti parerea voastra.....:ok:


ai ales superb pana acum. imi plac mult, din pozele facute de tine. distractie placuta la nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 17 Aug 2006, 15:19 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Si noi ne-am facut singuri marturiile: o cutiuta in care punem bomboane (7 in medie desi trebuia doar 5 dar era cutia prea goala), deasupra avem lipit un lable cu numele noastre, 2 verighete, data si locul nuntii iar cutiutele sunt legate cu o fundita visinie pentru ca aranjamentele salii sunt aurii cu visiniu.
Sper sa placa invitatilor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 17 Aug 2006, 19:32 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:
Si noi ne-am facut singuri marturiile: o cutiuta in care punem bomboane (7 in medie desi trebuia doar 5 dar era cutia prea goala), deasupra avem lipit un lable cu numele noastre, 2 verighete, data si locul nuntii iar cutiutele sunt legate cu o fundita visinie pentru ca aranjamentele salii sunt aurii cu visiniu.
Sper sa placa invitatilor.


Pune si tu te rog o poza cu culorile nuntii (daca ai)ca ma gandesc sa fac si eu in aceleasi culori, dar inca nu sunt hotarata. Poate o sa merg pe alb cu visiniu. Nu stiu sigur.
M-ar ajuta foarte mult. Mersi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 17 Aug 2006, 19:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

recent am fost la o nunta la care doar femeile au primit "marturie" de nunta, si anume un evantai. dar nu orice prostie de 2 bani, bun de aruncat. nu. ceva calitativ. in rest nimic. asadar cred ca s-a cam afumat chestia asta cu marturiile.

eu sper ca nu, ca am in minte niste figurine superbe de sticla colorata, pe care ma gandesc sa le dau ca marturii, asa ca...

nici mie nu mi se pare o chestie necesara..eu am vrut lumanarele portocalii, vazusem unele la un targ, aveau dif forme erau foarte frumoase, le-am dat comanda insa m-au sunat pe urma sa-mi spuna ca nu le pot face ca nu le mai merge o chestie...si altceva n-am mai gasit sa-mi placa asa ca n-am mai avut marturii la nunta. chestia cu bomboanele nu-mi place pt ca ma gandesc ca ar tb sa fie o chestie care sa le ramana ca amintire..macar o vreme:)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 17 Aug 2006, 22:38 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Pune si tu te rog o poza cu culorile nuntii (daca ai)ca ma gandesc sa fac si eu in aceleasi culori, dar inca nu sunt hotarata. Poate o sa merg pe alb cu visiniu. Nu stiu sigur.
M-ar ajuta foarte mult. Mersi.


Imi pare rau dar nu am alte poze cu decoratiunile de la sala dar o sa avem poze de la nunta si iti voi arata (nunta este sambata).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 18 Aug 2006, 16:57 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:

Imi pare rau dar nu am alte poze cu decoratiunile de la sala dar o sa avem poze de la nunta si iti voi arata (nunta este sambata).


:D:D:D Super
Abia astept. Ms mult. :-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 04 Sep 2006, 19:49 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
:D:D:D Super
Abia astept. Ms mult. :-*

Am atasat cateva poze de la nunta si acolo poti vedea si putin din aranjamentul salii. :flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Sep 2006, 09:51 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Pe mine m-a "lovit" o idee.Am vazut niste sticlutze mici de vin(niste miniaturi).Astea vor fi marturiile mele.Ca vreau sa fiu mai originala si oricum ma stie lumea de scrantita.Am sa atasez de sticle un saculetz de tul cu 4-5 bombonici si un cartonas cu datele nuntii.Si asta va fi.ce parere aveti?Sunt PREA scrantita?!?!?!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Sep 2006, 19:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Pe mine m-a "lovit" o idee.Am vazut niste sticlutze mici de vin(niste miniaturi).Astea vor fi marturiile mele.Ca vreau sa fiu mai originala si oricum ma stie lumea de scrantita.Am sa atasez de sticle un saculetz de tul cu 4-5 bombonici si un cartonas cu datele nuntii.Si asta va fi.ce parere aveti?Sunt PREA scrantita?!?!?!


Este o idee super. Eu ti-as recomanda sa pui pe sticlute o poze cu voi pentru a fi si mai deosebite.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 11 Sep 2006, 20:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Hmm... daca e sa te uiti pe siturile straine, vezi la marturii de ti se acreste... Problema e ca la noi nu prea e ce au ei pe acolo. Totusi, ceva-ceva tot mai poti gasi si in Romania:
-lumanarele, s-a zis, stiu... e plin de ele prin europa (aka dragonul rosu)
-am primit la o nunta o mica rama foto (ceva foarte simplut dintr-un carton mai lucios, asa) cu o poza cu cei doi
-saculetzi de organza umplute cu potpouri (scuze daca am scris gresit); iesi ieftin daca cumperi o punga de-aia mare si faci multe pungulitze mici :P
-la o alta nunta (nu din Romania, recunosc) am primit pe masa o "carticica" (cateva foi legate cu o panglica aurie) in care erau puse meniul de la nunta, cateva poze cu mirii si cate ceva din viata lor (copilarie and stuff) si niste versuri de dragoste.
-in alta parte (tot nu in Romania) am vazut ca marturiile acelea obisnuite (bombonele in tul) aveau atasate niste fluturasi de sticla (ca cei de la martisoare) sau niste porumbei mici de ceramica.
Cred ca se poate sa vorbesti cu unu' d-asta care vinde martisoare sa iti faca rost de ceva mic si dragut la un pret acceptabil; ca si asa el nu are vanzare decat o luna pe an.
Sa mai zic? Ca nu vreau sa va plictisesc...
PS: mi se pare foarte dragutza ideea cu sticlutele; ai grija insa la minori :D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România