Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 18:29


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 24 Ian 2008, 19:11 
Nou Venit

Membru din: 24 Ian 2008, 19:04
Mesaje: 2
Citat:
pe cuvant ca am mai fost la nunti, dar la una singura am primit o asa-zisa marturie, si anume, aranjamentul floral de pe masa (X):unsure:
voi ce alegeti? "clasicele" bombonele in tul cu fundite? trabucuri si evantaie (?) cam scumpicele, as spune ... minicd-uri cu poze de la nunta? nu, ca marturiile se dau atunci, la petrecere. nu mai am idei. voi ?


Salutare!
O idee de marturii care sa inlocuiasca clasicele bomboane, magnetii de pus pe frigider cu pozele voastre sau sticlute de sampanie din ciocolata etc.Am gasit chestii foarte frumoase pe www.nuntioriginale.ro


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 01 Apr 2008, 21:00 
Nou Venit

Membru din: 01 Apr 2008, 20:47
Mesaje: 9
am vorbit cu finuta mea si mi-a spus ca a gasit un site cu marturii foarte frumoase si ieftine, din afara. accesoriidenunta.ro


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 03 Apr 2008, 15:51 
Nou Venit

Membru din: 03 Apr 2008, 15:31
Mesaje: 7
buna eu sunt noua pe forum. sincer nici nu stiu de ce m-am inscris. vroiam doar sa ma mai inspir din torturile de aici. fac si eu torturi dar mai mult pentru prieteni. ei spun ca trebuie sa-mi deschid ceva dar eu... pauza. intru si eu in discutie.eu sunt casatorita de 15 ani- pe 30 octombrie. ne-am casatorit in 6 luni si nu regret nici o clipa pasul facut. si am facut noi toata nunnta pentru ca nu ne permiteam mai mult.si le-am facut pe toate cum am dorit noi. ne-am intrebat parintii daca pot sa ne ajute cu munca si nu am tinut cont de nimic totul l-am facut asa cum am simtit.a fost o nunta reusita la care am dansat pana in zori. sfatul meu. urmati-va instinctul si da-ti liber ideilor voastre sa prinda aripi. nu lasa-ti bunele sfaturi sa va strice voua socotelile. perioada pana la nunta este destul de stresanta asa ca luati decizii doar voi doi.restul nu conteaza. e nunta voastra, voi sunteti in centrul atentiei, face-ti cum va indeamna inima si nu ve-ti regreta niciodata. bafta si sa aveti parte de multa fericire.:ok:%%-:ncake::ncake::ncake::flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 03 Apr 2008, 15:58 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:
la noi nu se prea dau marturii

in schimb la plecare se dau prajituri

sincer mie nu prea imi place acest obicei - dar am inteles ca lumea comenteaza daca nu le dai prajituri la plecare. :(:ncake:



pana acum catva ani nu se dadeau nici la noi, dar ne conformam ( pe urma se aud vorbe).eu in schimb am ales niste clopotei pe care ii infasor in voal si ii leg cu o fundita


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 03 Apr 2008, 16:05 
Nou Venit

Membru din: 03 Apr 2008, 15:31
Mesaje: 7
multi le lasa pe masa asa ca nu prea merita sa cheltuiti tare mult


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 03 Apr 2008, 16:06 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:
buna eu sunt noua pe forum. sincer nici nu stiu de ce m-am inscris. vroiam doar sa ma mai inspir din torturile de aici. fac si eu torturi dar mai mult pentru prieteni. ei spun ca trebuie sa-mi deschid ceva dar eu... pauza. intru si eu in discutie.eu sunt casatorita de 15 ani- pe 30 octombrie. ne-am casatorit in 6 luni si nu regret nici o clipa pasul facut. si am facut noi toata nunnta pentru ca nu ne permiteam mai mult.si le-am facut pe toate cum am dorit noi. ne-am intrebat parintii daca pot sa ne ajute cu munca si nu am tinut cont de nimic totul l-am facut asa cum am simtit.a fost o nunta reusita la care am dansat pana in zori. sfatul meu. urmati-va instinctul si da-ti liber ideilor voastre sa prinda aripi. nu lasa-ti bunele sfaturi sa va strice voua socotelile. perioada pana la nunta este destul de stresanta asa ca luati decizii doar voi doi.restul nu conteaza. e nunta voastra, voi sunteti in centrul atentiei, face-ti cum va indeamna inima si nu ve-ti regreta niciodata. bafta si sa aveti parte de multa fericire.:ok:%%-:ncake::ncake::ncake::flower:

daca tot sunteti experta in facut torturi, poate imi dati si mie o idee (dara sa nu fie diplomat sau cu martipan pe deasupra):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 03 Apr 2008, 17:51 
Nou Venit

Membru din: 03 Apr 2008, 15:31
Mesaje: 7
Citat:
daca tot sunteti experta in facut torturi, poate imi dati si mie o idee (dara sa nu fie diplomat sau cu martipan pe deasupra):(

nici mie nu-mi place diplomatul.si nici martipanul. ier la noi toate torturile sunt cu pasta de zahar acoperite pt. ca martipanul este usor amarui si este si tare scump.nu ma lua cu dv. nu sunt asa batrana, am 38 ani. sau sunt?stiu ca majoritatea torturilor se fac diplomat pt. ca este usor de facut si f.f.f. ieftin se adauga gelatina, frisca,iaurt, compot si fructe din compot sau crude si este gata. si se castiga si bine la un tort diplomat. ce iti place la gust?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 12 Apr 2008, 13:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
eu m-am apucat de marturii:5 arahide glazurate,in tul,legat cu fundita.aaaa,si un banut.am auzit ca unii atasaza un cartonas cu semnificatia marturiilor.am gasit ceva pe net,cum ca fiecare bombonica reprezinta ceva.dar mi se pare parca prea banal sa scriu doar atat.aveti alte idei sa imi dati si mie?:npray:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 12 Apr 2008, 23:39 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
eu m-am apucat de marturii:5 arahide glazurate,in tul,legat cu fundita.aaaa,si un banut.am auzit ca unii atasaza un cartonas cu semnificatia marturiilor.am gasit ceva pe net,cum ca fiecare bombonica reprezinta ceva.dar mi se pare parca prea banal sa scriu doar atat.aveti alte idei sa imi dati si mie?:npray:


ai putea sa atasezi un card de multumire pentru participarea la nunta. pe o parte scrii ce inseamna si pe cealalta multumirile.
Dana


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 13 Apr 2008, 13:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

ai putea sa atasezi un card de multumire pentru participarea la nunta. pe o parte scrii ce inseamna si pe cealalta multumirile.
Dana
da,ai drepatate,buna treaba.:flowers:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 18 Apr 2008, 19:48 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
am gasit si eu site-ul si ma intrebam daca ati facut comanda de pe el.as vrea sa comand niste marturii dar nu sunt sigura.poate ma puteti ajuta cu ceva informatii:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 22 Apr 2008, 13:10 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
eu de curand am aflat ca in europa si in idm - bucuresti , se gasesc materiale deja taiate si tivite din saten, organza, etc foarte frumoase si la preturi f bune.
pentru cele care vor sa-si confectioneze singure marturiile, am un model simplu

am un sablon de inima care se decupeaza si se lipeste foarte usor, se leaga cu o fundita ce culoare vreti si asa se face marturia
o sa iasa in genul asta
http://www.magicstudio.ro/marturie_nunta.php?id=9

cine vrea sa -i trimit sablonul, sa-mi trimita pe privat adresa de email


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 22 Apr 2008, 15:07 
Junior

Membru din: 06 Mar 2008, 11:19
Mesaje: 59
vreau si eu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 05 Mai 2008, 22:29 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
vreau si eu ceva frumusel si deosebit:((nu vreau bobolici si nu vreau voal...vreau ceva, un obiect ceva(?)O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 05 Mai 2008, 22:32 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
cineva ceva furnizori de obiecte? ceva micutz...ceramica sau sticla sau(?)(?)something...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Mai 2008, 20:35 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
intra pe site-ul accesoriidenunta.ro si poate o sa gasesti acolo ceva sa-ti placa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Mai 2008, 22:43 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
multumesc Deea...sunt intr-adevar furmusele dar parca as vrea altceva...imi place semnul de carte dar acela nu il vor folosi toti si unii nici macar nu vor sti ce este cred:~*eu nu as fi stiut, sincer...
mi-au placut tare mult ingerasii aceia de pe site-ul maltez, dar de acolo cum sa comand? si sigur au niste scoruri(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 07 Mai 2008, 12:13 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
eu am vazut acolo niste cutiute in forma de inima cu mire si mireasa si ma gandeam sa le cumpar.am mai vorbit cu cineva care a cumparat de la ei si nu a fost nici o problema,oricum bomboane in material nu vreau.ce site maltez ai gasit?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 07 Mai 2008, 12:40 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
eu am vazut acolo niste cutiute in forma de inima cu mire si mireasa si ma gandeam sa le cumpar.am mai vorbit cu cineva care a cumparat de la ei si nu a fost nici o problema,oricum bomboane in material nu vreau.ce site maltez ai gasit?
le-am vazut sunt super dragute, mai ales daca iti doresti o nunta haioasa:ok:cred ca merge super!
cu scuzele de rigoare dar numai stiu site-ul decat daca te uiti pe postarile anterioare:~*stiu ca de aici am intrat pe el. fie la subiectul asta, fie la celalalt cu marturiile:ok: (marturii sau cocarde, asa ceva se numeste:~*) daca am putin timp mai trec si eu odata prin ele si daca il gasesc ti-l trimit bine?:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 07 Mai 2008, 12:49 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Deea, nu l-am gasit aici la acest topic...stai ca ma uit si la celalalt bine? si iti dau de veste:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România