Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:17


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 14 Iul 2008, 13:34 
Junior

Membru din: 06 Mar 2008, 11:19
Mesaje: 59
Citat:
mi-am dat si eu comanda de invitatii si de carduri de confirmare, sper ca saptamana aceasta sa le am acasa.
am mai bifat un lucru de pe lista


felicitari. ai mai scapat de o grija.
cum ai comandat, pe net sau de la distribuitori?
asteptam poze si pareri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 14 Iul 2008, 13:52 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu le-am dat comanda la tipografia Amicitia din Bacau,dupa ce le-am gasit intr-un catalog.ei le aduc de la bucuresti iar apoi le scriu.scrisul este gratuit.
o sa le fac si poze.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 14 Iul 2008, 14:19 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
fetelor, m-am tot gandit cum sa fac marturiile si am gasit un model care sa-mi placa, acesta este modelul facut de mine
:D
http://ghidulmiresei.ro/gallery.php?ai= ... -1&open=-1

foarte dragute Cory!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 14 Iul 2008, 14:24 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
mi-am dat si eu comanda de invitatii si de carduri de confirmare, sper ca saptamana aceasta sa le am acasa.
am mai bifat un lucru de pe lista

la noi au spus prietenii nostri care se ocupa de ornatul salii ca vor face meniurile si place-carduri, am fost in schimb la o nunta si din plicul indoit pe din trei a fost facut place-cardul si ne-a placut...dragut...asa ca, cred ca le vom face noi pana la urma. in sensul in care vom imprima noi plicurile cu numele invitatilor si in plus in stanga un "blazon" al familiei, care l-am facut pt invitatii dar nu au putut sa ni-l imprime pe invitatie, asa ca a ramas strct pt plicuri si meniuri...
in rest marturii(?)nu am gasit decat pe net la o firma din bucuresti ceea ce vroiam dar nu suntem incantati de pret si cred ca vom renunta la marturii. mai ales ca la ultimele nunti la care am fost nici nu s-au dat(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 14 Iul 2008, 15:23 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu una nu sunt adepta marturiilor.
si din punctul meu de vedere este o cheltuiala in plus, la unii plac la unii nu.
asa ca mai bine stau cu bani in buzunar


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 15 Iul 2008, 12:45 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
eu una nu sunt adepta marturiilor.
si din punctul meu de vedere este o cheltuiala in plus, la unii plac la unii nu.
asa ca mai bine stau cu bani in buzunar

pai pe ideea asta mergem si noi, adica ori pun ceva super deosebit -ca idee nu neaparat ca si cost, oricum este o cheltuiala:-` - ori decat bombonele, mai bine deloc. nu sunt genul nostru, fara suparare. am primit la nunti si mi-a placut si le tin amintire toate dar la mine imi doresc mai altceva, pe langa faptul ca nu oricine le tine sa stearga praful de pe ele asa ca mine care am un raft de amintiri de pe la nunti:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 19 Iul 2008, 12:38 
Nou Venit

Membru din: 19 Feb 2008, 17:52
Mesaje: 3
Citat:



Fata ma lasi!!!??? Se bucura, se bucura, da se si supara daca nu ne bucuram toti ca ea:D

Sa va povestesc: Sambata am imbracat rochia si au venit nasa si soacra-mea sa o vada. Ea....se agita vai, vai, ce frumoasa e fata noastra, alea, alea. Soacra-mea e mai simpla, asa, nu se manifesta prea mult. A zis ca-i frumoasa rochia, eu sunt frumoasa si gata, ea e mai scumpa la vorbe.
Am teminat cu proba, o cafea, un suc, o prajitura si pe urma soacra-mea a plecat.
Dupa un timp vine Iubi. Si a inceput mama: da ce-a zis cuscra de rochie? Da i-a placut? Cum i s-a parut? Cred ca Iubi nici n-a ascultat-o pe maica-sa cat a zis femeia ce-o fi zis acolo cand a ajuns acasa. Iubi i-a zis lu mama ca da, i-a zis ca-i frumoasa si ca i-a placut.
Mama a pus bot. Nu stiu ce se astepta sa-i zica Iubi care oricum e varza la toale. Ea credea ca incepe sa-i povesteasca asa, ca Botezatu.
Ieri am fost la masa la socrii. Si cand m-am intors de acolo iar a inceput mama: da ce-a mai zis soacra-ta de rochie? Si mi-a sarit mustaru........Si m-am luat de ea si s-a suparat:( Da ziceti si voi? N-am avut dreptate? Da-o naibii de rochie ca e o rochie pana la urma nu un copil. Chiar nu mai putem sa vorbim despre altceva?

Mi-am varsat naduful:D




m-a amuzat povestirea ta...asa e ai dreptate dar zii ca ea si fa ca tine ce poti sa-i faci? mai indura nitel...apoi o sa ai altele de genu.."i-a placut mancarea? da' aranjamentele au facut furori?..da' tortu'?nu-i asa ca a fost extraordinar?" Nu vreau sa te amarasc...fii vesela fata ca o data in viata te mariti prima data:ndance:
te poop casa de piatra si nervi de otel :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 22 Iul 2008, 00:26 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
pai pe ideea asta mergem si noi, adica ori pun ceva super deosebit -ca idee nu neaparat ca si cost, oricum este o cheltuiala:-` - ori decat bombonele, mai bine deloc. nu sunt genul nostru, fara suparare. am primit la nunti si mi-a placut si le tin amintire toate dar la mine imi doresc mai altceva, pe langa faptul ca nu oricine le tine sa stearga praful de pe ele asa ca mine care am un raft de amintiri de pe la nunti:p

Fetelor, nu-mi vine sa cred... eu consider aceste "marturii" absolut inutile. Nu e o traditie romaneasca, nu stiu ce reprezinta si nu vad de ce sa cheltui pe ceva aiurea. In plus, am fost anul acesta la 3 nunti si doar la una am avut asa ceva si bineinteles ca au ramas pe masa. Nimeni nu le-a bagat in seama. Nici gand sa le iau acasa. Ce sa fac acasa cu 3 bomboane tari ca piatra? Sa ma incurc de ele cine stie pe unde. Dar ce credeti. Ieri au venit niste rude de-ale lui Cristi al meu (stau in strainatate) si mi-au adus cadou tul si panglicute ca sa fac "marturiile"!!!:nerv: De parca n-aveam ce face, asta pe langa faptul ca-s impotriva lor. Dar eu cred ca e altceva. Soacra-mea m-a intrbat la un moment dat daca fac chestii din astea si i-am zis ca nu, i-am spus parerea mea. Si ea, care tine foarte mult la parerea celor din jur, sa dea ea bine in fata tuturor, cred ca apus-o pe sora ei sa-mi aduca chestiile alea ca sa nu mai am incotro. Ca acu', daca le-am primit, le fac, ca nu vreau nici sa se simta jigniti ca mi-au dat un cadou si eu l-am aruncat la gunoi... Si uite cum m-am facut eu si cu marturii la nunta. Si cu o cheltuiala. O sa iau niste bomboane ambalate, ca eu nu le suport pe astea varsate de-si pune oricne mana pe ele. O sa iau ceva ambalat si pun cate una si gata!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 22 Iul 2008, 17:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Fetelor, nu-mi vine sa cred... eu consider aceste "marturii" absolut inutile. Nu e o traditie romaneasca, nu stiu ce reprezinta si nu vad de ce sa cheltui pe ceva aiurea. In plus, am fost anul acesta la 3 nunti si doar la una am avut asa ceva si bineinteles ca au ramas pe masa. Nimeni nu le-a bagat in seama. Nici gand sa le iau acasa. Ce sa fac acasa cu 3 bomboane tari ca piatra? Sa ma incurc de ele cine stie pe unde. Dar ce credeti. Ieri au venit niste rude de-ale lui Cristi al meu (stau in strainatate) si mi-au adus cadou tul si panglicute ca sa fac "marturiile"!!!:nerv: De parca n-aveam ce face, asta pe langa faptul ca-s impotriva lor. Dar eu cred ca e altceva. Soacra-mea m-a intrbat la un moment dat daca fac chestii din astea si i-am zis ca nu, i-am spus parerea mea. Si ea, care tine foarte mult la parerea celor din jur, sa dea ea bine in fata tuturor, cred ca apus-o pe sora ei sa-mi aduca chestiile alea ca sa nu mai am incotro. Ca acu', daca le-am primit, le fac, ca nu vreau nici sa se simta jigniti ca mi-au dat un cadou si eu l-am aruncat la gunoi... Si uite cum m-am facut eu si cu marturii la nunta. Si cu o cheltuiala. O sa iau niste bomboane ambalate, ca eu nu le suport pe astea varsate de-si pune oricne mana pe ele. O sa iau ceva ambalat si pun cate una si gata!


Nu e obligatoriu sa dai bomboane (mai ales nu tari ca piatra). Poti sa pui in tulul respectivi o lumanarica parfumata sau niste "potpouri" (nu mai stiu exact cum se scrie) si astfel transformi "bocceluta" in ceva ce oamenii o sa ia acasa.
La o nunta la care am fost de curand in saculetii respectivi era un mini-CD pe care era videoclipul melodiei lor si o bomboana raffaello. E drept ca erau niste saculeti un pic mai mari... dar tot in forma de "gogoshica".:-s
Nici eu nu sunt fan marturii-bomboane, dar sunt fan-marturii-amintiri. Ce sa fac? Imi place sa primesc cadouri :hap_d:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 22 Iul 2008, 23:44 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Nu e obligatoriu sa dai bomboane (mai ales nu tari ca piatra). Poti sa pui in tulul respectivi o lumanarica parfumata sau niste "potpouri" (nu mai stiu exact cum se scrie) si astfel transformi "bocceluta" in ceva ce oamenii o sa ia acasa.
La o nunta la care am fost de curand in saculetii respectivi era un mini-CD pe care era videoclipul melodiei lor si o bomboana raffaello. E drept ca erau niste saculeti un pic mai mari... dar tot in forma de "gogoshica".:-s
Nici eu nu sunt fan marturii-bomboane, dar sunt fan-marturii-amintiri. Ce sa fac? Imi place sa primesc cadouri :hap_d:

Mmm, uite ca la asta nu ma gandisem, sa pun altceva. O sa vad ce variante imi vin in minte. O sa ma uit si prin magazinele de cadouri. Poate gasesc ceva micut si interesant. Deci se poate pune orice... asa da, e cu totul altceva. Acum daca tot trebuie sa le pun, macar sa pun ceva ce sa poata lumea sa ia acasa si sa pastreze amintire, macar pentru ceva timp... Multam mult de idee. Va tin la curent sa vedem ce idei imi vin, sau ce gasesc sa cumpar.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 23 Iul 2008, 18:48 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Mmm, uite ca la asta nu ma gandisem, sa pun altceva. O sa vad ce variante imi vin in minte. O sa ma uit si prin magazinele de cadouri. Poate gasesc ceva micut si interesant. Deci se poate pune orice... asa da, e cu totul altceva. Acum daca tot trebuie sa le pun, macar sa pun ceva ce sa poata lumea sa ia acasa si sa pastreze amintire, macar pentru ceva timp... Multam mult de idee. Va tin la curent sa vedem ce idei imi vin, sau ce gasesc sa cumpar.


daca tot trebuie sa pui marturii, eu am vazut la agentia de unde am inchiriat husele ca aveau tot felul de modele. si nu ma refer la bomboane, ci la obiecte.
daca ai multi invitati s-ar putea sa nu gasesti un nr suficient la magazinele de cadouri, asa ca incearca la agentiile care organizeaza nunti.
la ultima nunta la care am fost au avut marturii foarte frumoase: pt domni o masinuta de epoca decapotata cu mire si mireasa, iar pt doamne un clopotel f frumos (... desi devenea cam enervat cand invitatii se jucau cu el :nerv:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 23 Iul 2008, 19:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

daca tot trebuie sa pui marturii, eu am vazut la agentia de unde am inchiriat husele ca aveau tot felul de modele. si nu ma refer la bomboane, ci la obiecte.
daca ai multi invitati s-ar putea sa nu gasesti un nr suficient la magazinele de cadouri, asa ca incearca la agentiile care organizeaza nunti.
la ultima nunta la care am fost au avut marturii foarte frumoase: pt domni o masinuta de epoca decapotata cu mire si mireasa, iar pt doamne un clopotel f frumos (... desi devenea cam enervat cand invitatii se jucau cu el :nerv:)


Oups...:eek:
Eu o sa am clopotei pentru toata lumea...:lol: ca sunt pe post de suporturi de placecarduri... Eh, asta e. O sa ne asurzeasca. (X)

La ultima nunta la care am fost doamnele au primit cadou evantaie albe, iar domnii un trabuc si o cutie din aia de chibrituri (ca la hotel) personalizata cu numele mirilor. A fost dragut, dar totusi... spuneti NU fumatului! :nono:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 24 Iul 2008, 21:52 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

Oups...:eek:
Eu o sa am clopotei pentru toata lumea...:lol: ca sunt pe post de suporturi de placecarduri... Eh, asta e. O sa ne asurzeasca. (X)

La ultima nunta la care am fost doamnele au primit cadou evantaie albe, iar domnii un trabuc si o cutie din aia de chibrituri (ca la hotel) personalizata cu numele mirilor. A fost dragut, dar totusi... spuneti NU fumatului! :nono:


:nlol::nlol::nlol:
ca sa raman realista, cred ca eu sunt singura care a fost deranjata de clopotei. am niste ...piticuti pe creieras :-` legat de zdranganeli. dar prietenii langa care am stat au fost cat se poate de incantati de tiling-tiling-u' respectiv. asa ca s-ar putea chiar sa ai succes :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 01 Noi 2008, 18:32 
Junior

Membru din: 06 Mai 2008, 17:25
Mesaje: 52
Mult timp nu ne-am putut decide ce marturii sa alegem ...si,in final,am optat pentru un CD care sa contina muzica romantica si pe care sa fie imprimata poze noastra si data nuntii...mi se pare cea mai 'practica' marturie...:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 25 Noi 2008, 14:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Mult timp nu ne-am putut decide ce marturii sa alegem ...si,in final,am optat pentru un CD care sa contina muzica romantica si pe care sa fie imprimata poze noastra si data nuntii...mi se pare cea mai 'practica' marturie...:ok:

eu m-am gandit sa cumpar lumanari mai marisoare pe care sa le prind cu tull si sa fac o fungitza dragutza pe care sa fie imprimat numele nostru.cred ca va fi dragutza.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 04 Feb 2009, 23:35 
Nou Venit

Membru din: 16 Dec 2008, 23:25
Mesaje: 3
Buna fetelor.Eu sunt noua pe aici.Eu am nunta pe 10 octombrie 2009,si ma gandeam...... stiti am vazut la cineva la nunta k a avut niste magnete pt frigider cu poza lor pe ele(adica Angelina si Brad)drept cadou pt invitati.Mie mi s-a parut super ideea dar eu nu am cum sa i-au legatura cu persoana respectiva k sa o intreb unde le-a facut.Si acum v-asi intreba pe voi... stiti vre-un site care se ocupa cu asa ceva???:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 05 Feb 2009, 15:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Buna fetelor.Eu sunt noua pe aici.Eu am nunta pe 10 octombrie 2009,si ma gandeam...... stiti am vazut la cineva la nunta k a avut niste magnete pt frigider cu poza lor pe ele(adica Angelina si Brad)drept cadou pt invitati.Mie mi s-a parut super ideea dar eu nu am cum sa i-au legatura cu persoana respectiva k sa o intreb unde le-a facut.Si acum v-asi intreba pe voi... stiti vre-un site care se ocupa cu asa ceva???:unsure:

intra pe google si scrie magneti pentru nunta si vei gasi mai multe site-uri.sunt destule si draguitze....
eu m-am razgandit si cu lumanarile ....foarte indecisa...am gasit doi miri care se tin in brate nu foarte marisori....pe care ii voi inveli cu tull ....va fi dragutz....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 28 Feb 2009, 00:09 
Nou Venit

Membru din: 27 Apr 2007, 21:15
Mesaje: 6
Citat:
Buna fetelor.Eu sunt noua pe aici.Eu am nunta pe 10 octombrie 2009,si ma gandeam...... stiti am vazut la cineva la nunta k a avut niste magnete pt frigider cu poza lor pe ele(adica Angelina si Brad)drept cadou pt invitati.Mie mi s-a parut super ideea dar eu nu am cum sa i-au legatura cu persoana respectiva k sa o intreb unde le-a facut.Si acum v-asi intreba pe voi... stiti vre-un site care se ocupa cu asa ceva???:unsure:

Intr-adevar prietenul google. Mai gasesti si fotomarturii (cred ca asta este termenul).Pe fotografiile invitatilor apare si fotografia mirilor si un text. Sky is the limit (sau bugetul?!).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 28 Feb 2009, 14:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
Citat:
intra pe google si scrie magneti pentru nunta si vei gasi mai multe site-uri.sunt destule si draguitze....
eu m-am razgandit si cu lumanarile ....foarte indecisa...am gasit doi miri care se tin in brate nu foarte marisori....pe care ii voi inveli cu tull ....va fi dragutz....

puffy arata-mi si mie mirii alesi ca marturii..pls!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 01 Mar 2009, 15:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
puffy arata-mi si mie mirii alesi ca marturii..pls!

am sa le fac o poza si voi pune cu siguranta .....dar sa vad daca vrea doamna aia sa faca comanda ca nu are atat de multe


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România