Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 12:01


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 28 Aug 2007, 12:55 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

si varianta asta suna bine. iti da totusi mai mult de munca.
apropo, am reusit sa-l conving sa avem marturii :ndance::ndance: mi-a zis ca putem sa facem ce vrem fiecare din noi atata timp cat ne incadram in buget si ne place noua.(X)(X)
Dana


felicitari :wok:
sunt sigura ca sa iasa f frumos.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 28 Aug 2007, 12:57 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

Eu am vazut la o emisiune pe un canal strain cred... nu mai stiu bine pe unde, ca mirii ofereau la plecare tuturor pungulite cu bomboane. Aveau la iesire vreo 3 boluri mari frumoase transparente cu sortimente diferite de bomboane si aveau pungi de hartie inscriptionate cu numele lor. Si cand plecau invitatii le puneau un pungulita bomboane. Ar fi unmoment bun, nu? Adica in momentul in care ei iti dau plicul cu bani, sa le dai si tu ceva... macar ceva simbolic acolo...


suna dragut. dar practic cred ca o sa fie destul de greu. invitatii o sa plece pe rand, la ore diferite si o sa fie destul de greu pentru miri sa stea pregatiti pt fiecare in parte.
marturiile sunt mult mai comode.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 29 Aug 2007, 01:34 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
cred k asa zisele cadouri sunt mai frumoase dak le gaseste pe masa atunci kn vin...te scuteste si pe tine d o grija...k trb sa stai dupa om sa-l urmaresti knd pleak


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 29 Aug 2007, 02:38 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
cred k asa zisele cadouri sunt mai frumoase dak le gaseste pe masa atunci kn vin...te scuteste si pe tine d o grija...k trb sa stai dupa om sa-l urmaresti knd pleak



mie mi se pare ok sa se dea marturiile cand pleaca invitatii, mai ales ca cei care pleaca vin sa isi ia ramas bun de la miri, deci nu prea ai cum sa ii omiti :nwink:
iar de "cadourile" pe care Alinutzab le descria, eu consider ca tot marturii sunt si alea:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 29 Aug 2007, 02:41 
Veteran

Membru din: 20 Feb 2007, 12:06
Mesaje: 388
Mie mi se par o cheltuiala inutila. Ori cocarde, ori marturii, tot amintiri sunt!:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 29 Aug 2007, 16:14 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Mie mi se par o cheltuiala inutila. Ori cocarde, ori marturii, tot amintiri sunt!:lol:


Asta asa e ca sunt acelasi lucru. Eu ma gandeam sa renunt la cocardele astea... eu nu le-am pastrat de la nicio nunta... cred ca le-am aruncat de cum am ajuns acasa... Am citit ca unele fete le-au pastrat intr-adevar ca amintire...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 30 Aug 2007, 02:19 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Asta asa e ca sunt acelasi lucru. Eu ma gandeam sa renunt la cocardele astea... eu nu le-am pastrat de la nicio nunta... cred ca le-am aruncat de cum am ajuns acasa... Am citit ca unele fete le-au pastrat intr-adevar ca amintire...



eu am pastrat toate cocardele si invitatiile primite.
marturii nu am primit pana in mom de fata:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 09 Oct 2007, 12:43 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
M-am apucat sa fac marturii. Am sa incerc sa pun poze. Sunt in genul celor cu tull si alune dar nu le pun alune inca ma mai gandesc, cred ca voi pune o lumanarica din aceea mica rotunda parfumata. Marturiile ma ajung la 1 leu bucata şi nici nu muncesc mult. Deocamdata cumpar si tai materialul si inainte de nunta voi pune ceva in el si-l voi lega. Le fac din tull si le leg cu un snurulet alb facut fundita. Cred ca am sa fac si un biletel micut din carton alb pe care voi scrie numele nostru si data nuntii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 10 Oct 2007, 19:10 
Nou Venit

Membru din: 20 Noi 2006, 14:28
Mesaje: 27
Citat:
M-am apucat sa fac marturii. Am sa incerc sa pun poze. Sunt in genul celor cu tull si alune dar nu le pun alune inca ma mai gandesc, cred ca voi pune o lumanarica din aceea mica rotunda parfumata. Marturiile ma ajung la 1 leu bucata şi nici nu muncesc mult. Deocamdata cumpar si tai materialul si inainte de nunta voi pune ceva in el si-l voi lega. Le fac din tull si le leg cu un snurulet alb facut fundita. Cred ca am sa fac si un biletel micut din carton alb pe care voi scrie numele nostru si data nuntii.


noi nu avem marturii... si nu-mi pare rau ca avem cocardele frumoase (X)

ma gandesc ca bombonelele oricum se manaca si uita lumea de ele...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 10 Oct 2007, 21:08 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
M-am apucat sa fac marturii. Am sa incerc sa pun poze. Sunt in genul celor cu tull si alune dar nu le pun alune inca ma mai gandesc, cred ca voi pune o lumanarica din aceea mica rotunda parfumata. Marturiile ma ajung la 1 leu bucata


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 13 Oct 2007, 00:10 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
buna!
noi am avut marturii o cutiuta in forma de inimioara (ca o cutiuta de bijuterii) in care s-a aflat un puzzle cu poza noastra...
lumea a fost tare incantata de idee...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 29 Oct 2007, 15:38 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
buna!
noi am avut marturii o cutiuta in forma de inimioara (ca o cutiuta de bijuterii) in care s-a aflat un puzzle cu poza noastra...
lumea a fost tare incantata de idee...:)


Foarte dragute cutiutele, le-am vazut, dar nu inteleg cum era puzzle-ul... Suna oricum interesant.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 29 Oct 2007, 18:51 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
Citat:

Foarte dragute cutiutele, le-am vazut, dar nu inteleg cum era puzzle-ul... Suna oricum interesant.

cum sa fie....o poza pe suport de carton taiata... din care iesea puzzle...
daca ai vazut cutiuta trebuia sa fi vazut si poza....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 06 Noi 2007, 14:35 
Nou Venit

Membru din: 05 Noi 2007, 16:34
Mesaje: 6
Citat:

la noi se dau ambele la foarte multe nunti eu cocardele le consider amintiri, cred ca asta e rolul lor la nunta, dar acum au aparut si marturiile (amintiri de import) si nu stiu ce sa fac. Eu nu as face dar dupa aia nu vreau sa aud de la unul si altul ca a primit marturii la toate nuntile şi noi nu am dat


cocardele am vazut ca nu se mai poarta...eu la 3 nunti am fost anul asta la care nu am vazut...amintiri sunt si marturiile...si le poti face singura...peste tot dai numai de idei...care mai de care mai simpatice si dulci...
eu imi voi face singura marturiile - inca nu m-am hotarat la culorile pe care voi merge cu toate - si va contine bombonelele in organza sau tul dar nu sub forma de cosulet/saculet...ci sub forma de bratara la care voi "atasa" o scrisorica in care sa scriu cateva ganduri frumoase...:nwink:
sau...cine stie ce idee imi vine pana atunci :


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 14 Noi 2007, 22:34 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
mi-a placut super mult ideea k in loc d clasicele marturii sa dau o sticla d vin 0.2 pe care sa lipesc o poza de;a noastra..am inteles k ar costa in jur d 5.2ron...cam cat 2 marturii clasice,cred si asa as da o st d vin/familie!cum v-i se pare ideea? oricum la nuntile unde am fost anul acesta(numai la neamuri) nimeni nu s-a gandit la marturii si ma gandesc k ar fi ceva d genu "wow":D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 16 Noi 2007, 18:48 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
mi-a placut super mult ideea k in loc d clasicele marturii sa dau o sticla d vin 0.2 pe care sa lipesc o poza de;a noastra..am inteles k ar costa in jur d 5.2ron...cam cat 2 marturii clasice,cred si asa as da o st d vin/familie!cum v-i se pare ideea? oricum la nuntile unde am fost anul acesta(numai la neamuri) nimeni nu s-a gandit la marturii si ma gandesc k ar fi ceva d genu "wow":D


am vazut la o nunta sticlute de vin pe post de marturii si mi-a placut tare mult cum aratau.
eu am avut doar cocarde. n-am vrut marturii. si unul din motive a fost ca oricum erau mesele foarte incarcate. sincer, nu cred ca cineva a observat lipsa lor. oricum la mine n-a ajuns nici un comentariu legat de asta :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 03 Dec 2007, 21:13 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Eu am fost la o nunta unde doamnele au primit evantaie (nunta era vara), iar domnii... :napplause: Ma gandesc sa fac si eu la fel, (si eu am nunta tot vara), dar sa vad ce fac cu domnii :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 14 Ian 2008, 06:31 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 05:58
Mesaje: 17
aveti cava semnificatii pt maturii,am auzit ca fiecare bombonica ar semnifica ceva


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 22 Ian 2008, 15:33 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
la noi nu se prea dau marturii

in schimb la plecare se dau prajituri

sincer mie nu prea imi place acest obicei - dar am inteles ca lumea comenteaza daca nu le dai prajituri la plecare. :(:ncake:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România