Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:52


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Mai 2009, 20:02 
Nou Venit

Membru din: 27 Mai 2009, 19:43
Mesaje: 1
salut fetelor, eu sunt noua insa demult casatorita(2008:D) si m-am gandit sa va impartasesc experienta mea legata de marturii:).
Inainte de nunta am luat Lipscani-ul la pas si am mers pe la magazine pentru marturii si cocarde. De gasit am gasit insa nu eram dispusa sa dau 4 mil jumate pe marturii si 2 mil jumate pe cocarde asa ca m-am dat eu rotunda si m-am hotarat sa le fac eu . Mi-am luat prietena de ciuf, am cumparat tull, funda ingusta, bomboane si cocarde urate de 5 mii bucata cu gandul ca le fac eu.... de sta pisica in coada:)) si asa am facut.. bineinteles ca am cumparat material si toate cele de am facut doar 50 marturii... cand mie imi trebuiau 150 cu tot cu marja, bineinteles ca una era mai mare alta mai mica si cireasa de pe tort a fost cand am mers la nunta unei vecine si m-am gandit ca ma fac de ras rau cu marturiile mele in comparatie cu ale ei:)) aa si m-am gandit ca pot sa fac si etichete pt marturii la fel de bine, bineinteles ca nu am reusit desi am incercat:)) asa ca mi-am 'bagat picioarele' dupa 2 saptamani de munca, am mers la vecina mea si am intrebat-o de unde si-a luat marturiile. Le facuse la o prietena de-a ei care se ocupa cu astea si astefl mi-a facut fata marturii( saculeti de tull cu bomboane si eticheta frumos finisate) care m-au costat 11 mii bucata, cocardele am ramas cu alea urate si mi-a facut respectiva si card de masa stil plic de bani cu 11 mii bucata si cupele de sampanie si cadou mi-a dat un aranjament de masina. Asa am ajuns eu la concluzia ca daca imi faceam eu marturiile ma duceau la fel de scumpe, munca multa si nu la fel de frumoase ! Totul e sa gasiti marturii ieftine ca eu in alte parti am gasit niste preturi de chiar sta pisica in coada si totusi toate vrem nunti frumoase chiar daca nu suntem columbeni a dam sute de mii pe o marturie:))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 30 Mai 2009, 17:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
salut fetelor, eu sunt noua insa demult casatorita(2008:D) si m-am gandit sa va impartasesc experienta mea legata de marturii:).
Inainte de nunta am luat Lipscani-ul la pas si am mers pe la magazine pentru marturii si cocarde. De gasit am gasit insa nu eram dispusa sa dau 4 mil jumate pe marturii si 2 mil jumate pe cocarde asa ca m-am dat eu rotunda si m-am hotarat sa le fac eu . Mi-am luat prietena de ciuf, am cumparat tull, funda ingusta, bomboane si cocarde urate de 5 mii bucata cu gandul ca le fac eu.... de sta pisica in coada:)) si asa am facut.. bineinteles ca am cumparat material si toate cele de am facut doar 50 marturii... cand mie imi trebuiau 150 cu tot cu marja, bineinteles ca una era mai mare alta mai mica si cireasa de pe tort a fost cand am mers la nunta unei vecine si m-am gandit ca ma fac de ras rau cu marturiile mele in comparatie cu ale ei:)) aa si m-am gandit ca pot sa fac si etichete pt marturii la fel de bine, bineinteles ca nu am reusit desi am incercat:)) asa ca mi-am 'bagat picioarele' dupa 2 saptamani de munca, am mers la vecina mea si am intrebat-o de unde si-a luat marturiile. Le facuse la o prietena de-a ei care se ocupa cu astea si astefl mi-a facut fata marturii( saculeti de tull cu bomboane si eticheta frumos finisate) care m-au costat 11 mii bucata, cocardele am ramas cu alea urate si mi-a facut respectiva si card de masa stil plic de bani cu 11 mii bucata si cupele de sampanie si cadou mi-a dat un aranjament de masina. Asa am ajuns eu la concluzia ca daca imi faceam eu marturiile ma duceau la fel de scumpe, munca multa si nu la fel de frumoase ! Totul e sa gasiti marturii ieftine ca eu in alte parti am gasit niste preturi de chiar sta pisica in coada si totusi toate vrem nunti frumoase chiar daca nu suntem columbeni a dam sute de mii pe o marturie:))

acuma mai depinde si de rabdarea pe care o ai...de exemplu eu cu marturiile am patit-o un pic dar am avut rabdare si am inceput din npou...le facusem pe toate o suta le pusesem cik frumos intr-o sacosica...dar cand sa ma uit la ele ce sa vadf erau atat de bootzite ( tull-ul ) ca nu putea sta nici macar in picioare....Asa ca am desafcut fiecare figurina si am luat-o de la capat...cu alt model care mi-a placut mie....astfel se vede figurina si mai bine....acuma mai am cateva de facut...dar le-am pus aliniate in picioare...si stau perfect.
Cu florile de pus in pipt tot singurik le-am facut....si au iesit superb....m-am enervat cateva zile de nu am mai putut....caci sunt atat de micute si sa facy o funditza ...ufffff....ma bucur ca mi-au iesit pana la urma....dar nu m-am oprit la un singur model...am incercat in mii de feluri si pana la urma una a fost castigatoare...si chiar fiind cea mai simpla...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 30 Mai 2009, 18:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
acuma mai depinde si de rabdarea pe care o ai...de exemplu eu cu marturiile am patit-o un pic dar am avut rabdare si am inceput din npou...le facusem pe toate o suta le pusesem cik frumos intr-o sacosica...dar cand sa ma uit la ele ce sa vadf erau atat de bootzite ( tull-ul ) ca nu putea sta nici macar in picioare....Asa ca am desafcut fiecare figurina si am luat-o de la capat...cu alt model care mi-a placut mie....astfel se vede figurina si mai bine....acuma mai am cateva de facut...dar le-am pus aliniate in picioare...si stau perfect.
Cu florile de pus in pipt tot singurik le-am facut....si au iesit superb....m-am enervat cateva zile de nu am mai putut....caci sunt atat de micute si sa facy o funditza ...ufffff....ma bucur ca mi-au iesit pana la urma....dar nu m-am oprit la un singur model...am incercat in mii de feluri si pana la urma una a fost castigatoare...si chiar fiind cea mai simpla...

ma bucur ca ai atata indemanare si rabdare sa le faci singura eu din pacate nu cred ca asi fi avut nervii necesari sa stau sa le fac singura si mai mult ca sigur nici nu mi-ar fi iesit.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 31 Mai 2009, 16:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
ma bucur ca ai atata indemanare si rabdare sa le faci singura eu din pacate nu cred ca asi fi avut nervii necesari sa stau sa le fac singura si mai mult ca sigur nici nu mi-ar fi iesit.
ma bucur ca mi-au iesit pana la urma...ieri le-am terminat ....numai bine ....ma gandeam ca nu o sa am rabdare....dar am avut pana la urma..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 31 Mai 2009, 18:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
ma bucur ca mi-au iesit pana la urma...ieri le-am terminat ....numai bine ....ma gandeam ca nu o sa am rabdare....dar am avut pana la urma..

felicitari si spor in continoare la pregatirii %%-

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 31 Mai 2009, 18:55 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
ma bucur ca mi-au iesit pana la urma...ieri le-am terminat ....numai bine ....ma gandeam ca nu o sa am rabdare....dar am avut pana la urma..



pune o poza sa le vedem si noi :party:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 31 Mai 2009, 20:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:


pune o poza sa le vedem si noi :party:

o sa le pun poze.....abia le-am terminat ieri...nu am apucat a le fotografiez...:):):) dar voi pune saptamana asta:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 20 Aug 2009, 14:33 
Nou Venit

Membru din: 20 Aug 2009, 17:16
Mesaje: 4
hei, mai scrie cnv p aici?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 20 Aug 2009, 18:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
karmenerre scrie:
hei, mai scrie cnv p aici?


se pare ca nu:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 20 Aug 2009, 19:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
pai scrie-ne tu ce marturii ai ales pentru nunta?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 26 Aug 2009, 12:53 
Nou Venit

Membru din: 26 Aug 2009, 15:47
Mesaje: 4
Buna fetelor


Ultima oară modificat de carlita pe 26 Aug 2009, 12:56, modificat de 2 ori în total.
reclama


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Aug 2009, 18:08 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
la indemanarea mea magica, m-am hotarat sa mi le comand de pe net, nu regrte deloc pasul facut, asta e respectele mele pt cine stie sa faca si are rabdare, eu mi-am ales o lumanare parfumata foarmata din 2 miri ursuleti, nici mari dar nici mici, imbracati in tull si cu o fundita, plus cartonasul cu numele nostru si data nuntii... 100 de buc 650 de lei cu transport cu tot :rofl:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Aug 2009, 20:48 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
poate pui o poza cu ei la galerie :D mi se pare tare dragut..

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Aug 2009, 20:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:
poate pui o poza cu ei la galerie :D mi se pare tare dragut..

sunt f draguti..... eu i-am vazut :nwink:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Aug 2009, 21:37 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
unde i-ai vazut? arata-mii si mie :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:17 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
carlita eu tot ce mi-am ales pt nunta i-am aratat lui ely pe mess, as pune si aici dar nu vreau sa vina cineva sa spuna nu imi place doar pt ca are o pasa proasta... cu mare placere ti le arat si tie, de fapt marturiile cred ca le pun, pantofiorii i-am pus dar nu mai sunt la galerie, acum sa vad cum imi prin urechile si cu mare placere le postez :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:27 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
pai trimite-mi si mie pe messenger intr-o zi cand ma vezi online.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 27 Aug 2009, 22:44 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
:love: da scumpa cu mare placere


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 31 Aug 2009, 11:04 
Nou Venit

Membru din: 26 Aug 2009, 15:47
Mesaje: 4
Buna fetelor...Daca nu sunteti hotarate ce marturii sa alegeti va pot da eu o idee. Lucrez la o asociatie cu tineri cu dizabilitati iar aici facem lumanari. Anul acesta am scos o gama de lumanari ca marturii de nunta, personalizate cu initialele mirilor. In plus facem si lumanari pentru nasi personalizate. Daca vreti poze si mai multe detalii astept mesajele dumneavoastra pe privat.
Vreau sa precizez ca lumanarile sunt facute manual de tineri si au o foarte buna calitate.
Pentru mai multe detalii despre asociatie puteti intra pe http://www.ateliere-protejate.org sau ne puteti face o vizita la atelier...Adresa o gasiti pe site...
Spor la pregatiri!!!
:hug:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: marturiile - cadouri pentru invitati
MesajScris: 31 Aug 2009, 11:23 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Poti sa pui poze la galerie daca doresti, asa le vor vedea mai multe persoane.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 317 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România