Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 07:16


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 278 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Noi!
MesajScris: 19 Ian 2006, 04:37 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Dar voi cat sperati sa castigati din nunta? sau mai bine spus pe ce mizati la nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noi!
MesajScris: 19 Ian 2006, 21:30 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:
Dar voi cat sperati sa castigati din nunta? sau mai bine spus pe ce mizati la nunta?

Pai sincer eu nu vreau sa castig decat banii pe care i-am investit si multa distractie:rocker:.Daca ies banuti in plus,super,ca noi avem casuta in constructie si ne-ar prinde bine!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noi!
MesajScris: 24 Ian 2006, 23:01 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
la noi e invers...o sa ne ajute...mai mult ai lui...lor le vine usor sa o faca si au facut-o si asa de multe ori deja si slava domnului nu e cazul de reprosuri... iar pe ai mei o sa-i ajut eu sa ma ajute (amuzant, nu?)
eu o sa am banii de rochie...de rochiile domnisoarelor(sunt cele 2 surori mai mici ale mele)...o sa platesc fotograful, cameramanul, aranjamentele...si cine mai stie ce...
...si noi vroiam sa platim acum doar avansuri si pe urma, dupa nunta, restul dar mama lui a zis ca e mai bine sa ne ramana noua banutii aia...si asa se pare ca o sa fie...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noi!
MesajScris: 25 Ian 2006, 03:28 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
...si noi vroiam sa platim acum doar avansuri si pe urma, dupa nunta, restul dar mama lui a zis ca e mai bine sa ne ramana noua banutii aia...si asa se pare ca o sa fie...

Ai niste socrii de milioane ... sa ii respecti din tot sufletul pentru ca merita!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noi!
MesajScris: 25 Ian 2006, 22:51 
Senior

Membru din: 12 Noi 2005, 16:55
Mesaje: 118
pe noi nu ne ajuta absolut nimeni noi o sa facem nunta singuri si cred ca e cel mai bine asa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noi!
MesajScris: 25 Ian 2006, 23:12 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
pe noi nu ne ajuta absolut nimeni noi o sa facem nunta singuri si cred ca e cel mai bine asa.

Si noi ne ocupam singuri de nunta si ne-o facem noi singuri, dar solicitam si parintii pentru idei, opinii ... nu vrem sa se simta nebagati in seama, si chiar ne sunt de folos! ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noi!
MesajScris: 25 Ian 2006, 23:24 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Ai niste socrii de milioane ... sa ii respecti din tot sufletul pentru ca merita!


da...ai spus-o foarte bine...numai ca nu-s ei ci doar ea (soacra)pentru ca el (socrul)e mai ciudat...cu multe toane...cand dragut..cand acru...doar ca nu-l baga nimeni in seama...soacra conduce in familie si el nu prea are nici un cuvant de spus.dar ea...intr-adevar, e o femeie de milioane (pacat ca nu mai lipicioasa :) )si tot ceea ce face e pentru copii (Marius si fratele lui).o admir, o respect si sper sa ne intelegem toata viata asa cum o facem acum.
recunosc ca oricat as lauda-o aici ar fi prea putin fata de cum e in realitate...repet,pacat ca nu e mai lipicioasa.:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Noi!
MesajScris: 26 Ian 2006, 03:05 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
...repet,pacat ca nu e mai lipicioasa.:)

... ar fi fost soacra perfecta dar din pacate nu exista asa ceva!
Oare? :flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 26 Ian 2006, 14:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Despre cheltuieli pot sa spun urmatoarele:
- am arvunit muzica (400 Euro) ca in lei nu le mai place ; bani i-am pus noi ; avem o suma stransa de ceva timp pentru altfel de ocazii :))) in schimb parintilor mei nu le place ca e prea scump (1500 euro)iar parintilor lor le place ca fac atmosfera ...ai mei au venit cu alte variante si a trebuit sa ne decidem ; si ca sa nu fie suparati ai mei am suportat noi muzica
- avansul la local (10 mil_) tot noi l-am suportat; alor mei nu le place ca e prea intim si in stil rustic iar pe socrii nu-i intereseaza ;asa ca am ales ce ne-a placut si anume ceva intim si "ca la mama acasa "
Impreuna cu viitorul meu am facut o lista si am impartit cheltuielile:
-eu:invitatiile , apa, suc , accesoriile mele,carduri de multumire, pantofii de mireasa,florile,machiajul, coafat,epilat, trat cosmetic
-el: rochie mea de mireasa, costumul lui si accesoriile, pantofii, bautura alcoolica, decorul salii,verighetele
Meniurile, foto,video, restul la muzica speram sa le achitam din banii de la nunta.
Astept si alte propuneri sau idei...
Speram caci speranta moare ultima....



Mah .........tot ii tragi atat de tare cu parintii....e nunta lor sau a voastra???? Ei au avut o nunta...atunci trebuiau sa-si puna mofturile si gusturile in aplicatie nu acum. In fond chestia asta are loc o data in viata si atat. Iar cand te vei uita la poze iti vei aduce aminte ca era un restaurant mai frumos cel vazut de tine si era mult mai marfa muzica pe care o voiai tu...si asa vor apare regretele. :devil::devil::lol: Pe bune...acum...revino-ti...o sa ajunga cei batrani sa-ti dicteze si cum sa o faci in noaptea nuntii ( ca daca lor nu le place 69.....deci nici voua nu ar trebui sa va placa ....:devil::unsure::unsure:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 27 Ian 2006, 03:59 
Junior

Membru din: 29 Noi 2005, 16:01
Mesaje: 79
Citat:
Noi o sa incercam sa suportam singuri toate cheltuielile. Nu stiu daca o sa reusim.. dar, macar o sa incercam.
De impartit intre noi... nu prea avem cum/... pentru ca noi avem bugetul comun.
Daca totusi nu vom reusi... o sa mai apelam la parinti... desi, tare nu as vrea.



idem. speram sa reusim si sa iasa totul bine. succes tuturor!!!!!!!!:wok::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 28 Ian 2006, 02:25 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Nasii mei de botez le-au facut ei nunta copiilor lor; au 2, un baiat si o fata. Si a fost ceva de genul "acesta este bugetul alocat, in asta ne incadram". Nu stiu cat de multumiti au fost copii (nu i-am intrebat niciodata) dar nu mi-as dori asa ceva si pentru mine; au fost decente dar mult prea economice (dupa parerea mea) ... desi aveau resurse pentru ceva mai deosebit.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 14 Feb 2006, 20:49 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Sa stii ca sunt foarte multi carora nu le pasa asa de mult cum iese nunta. Vor doar sa o faca si sa scape de ea. Eu am niste prieteni care au fost foarte relaxati, nu si-au batut capul cu nimic, nici macar nu au decorat sala, nici rochie nu a avut chiar de nunta, costum... nu mai zic. Si nu pt ca nu si-ar fi permis altceva. Ei cand ma aud pe mine cum ma agit de acum se si amuza.


asa e , mady! stii care e faza ca mai mult ne agitam noi miresele, ca partenerii nu prea cred ca sunt asa constiinciosi ca noi. uite ma uit la al meu sta relaxat nu are nici o treaba. zice ca prea ma stresez. dar de la un timp a inceput sa se implice si el in stresul meu.:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 15 Feb 2006, 00:40 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

asa e , mady! stii care e faza ca mai mult ne agitam noi miresele, ca partenerii nu prea cred ca sunt asa constiinciosi ca noi. uite ma uit la al meu sta relaxat nu are nici o treaba. zice ca prea ma stresez. dar de la un timp a inceput sa se implice si el in stresul meu.:lol:


cred ca e o regula generala...sau aproape...nici Marius nu se prea implica...sau nu inca...dar nici nu e nepasator...daca ii cer parerea nu ma refuza...eu sunt foarte multumita de preocuparea lui....


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 278 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România