Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 07:45


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 278 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 27 Feb 2006, 19:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
si eu din decembrie



mamaaaaaaaa......da v-ati grabit. la mine dureaza 3 zile...si de aia am zis...lasa ca e timp! Azi dai avansul si comanda si in 3 zile sunt gata! d-aia nici asa mare graba!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 10 Mai 2006, 04:07 
Junior

Membru din: 07 Mai 2006, 04:15
Mesaje: 68
Citat:
Am observat ca o dilema mare o au viitorii miri legat de cheltuieli.

Asa incat haideti sa facem un sondaj (va rugam sa raspundeti la intrebari) si sa comentam impreuna:

-CINE ar trebui sa suporte costurile nuntii?
-CE costuri le "pasam" catre parinti...si catre CARE parinti
-daca ne ajuta parinti/socri CAT le dam voie sa se implice in decizii?
-avem vreo solutie sa ne impunem punctul de vedere DESI ei platesc si li se pare normal sa decida ei?



aR TREBUI S ASUPORTE PENTRU ULTIMA DATA DIN NOU PARINTII!
Chestia e ca tot ne au suportat ceva vreme.
La mine e usor:((
plateste tot el. Doar bunul simt nu ma lasa in pace si fac eu ceva si mai dau si eu pentru un alta. Mai e si traditie ca la unele tre sa dai tu la altele el.HI!!Ce nu stie el cat face mai ales.Barbatii astia cam nu si lasa buzunarele pe mana noastra!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 10 Mai 2006, 16:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Noi platim singuri absolut tot. Nu mi se pare corect sa las toate cheltuielile astea in seama parintilor in conditiile in care ei abia se descurca... Si nu stiu daca m-ar lasa constiinta in pace sa stiu ca eu imi permit niste chestii, dar le pasez la mama sau la socrii sa se chinuie cu ele.
Si chestia asta cu traditiile ca parintii fac aia, mireasa ia aia si mirele cealalta mi se pare un pic trecuta...Plus ca majoritatea deja suntem familii cu bugete comune si ce-o sa facem? Ne furam caciula singuri? Nu cred ca asa se pleaca la drum...Oficial..:D
:wok::wok::wok::wok::wok:;););)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 10 Mai 2006, 19:57 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:


Mie mi-ar fi fost rusine sa fac unele cheltuilei daca as fi stiut ca nu-s pe banii mei...Probabil ca mi-as fi impus niste limite. Adica si acum am limite:D, dar daca n-am fi platit noi ar fi fost si mai stranse:D

mai..nu e vb asa...
fiecare dupa posibilitati...conceptii..si multe altele..
noua de ex,ne face nunta parintii si o fac cu mare placere...si nici un repros..si o fac cum vrem noi...nu cum vor ei,pt ca e nunta noastra..si suntem foarte incantati...
Acum...bineinteles si dupa posibilitati..dc ei pot...si vreau...
Dc nu se putea,bineinteles ca o faceam noi...
Si nu cred ca plecam la drum prost...ba chiar de loc...intotdeauna iti prinde bine un ajutor...si mai ales din partea parintilor...
Cu sigutanta va veni si vremea in care nu ne mai pot ajuta..si at ii vom ajuta noi..cu siguranta..dar deocamdata...
Dc nu eram ajutati..acum nu aveam casa...de ex,ca ne-au ajutat mult...
Dar asa sunt ei ...si pt asta stiu f bine ca le suntem recunoscatori...
:flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 11 Mai 2006, 00:38 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
mai..nu e vb asa...
fiecare dupa posibilitati...conceptii..si multe altele..
noua de ex,ne face nunta parintii si o fac cu mare placere...si nici un repros..si o fac cum vrem noi...nu cum vor ei,pt ca e nunta noastra..si suntem foarte incantati...
Acum...bineinteles si dupa posibilitati..dc ei pot...si vreau...
Dc nu se putea,bineinteles ca o faceam noi...
Si nu cred ca plecam la drum prost...ba chiar de loc...intotdeauna iti prinde bine un ajutor...si mai ales din partea parintilor...
Cu sigutanta va veni si vremea in care nu ne mai pot ajuta..si at ii vom ajuta noi..cu siguranta..dar deocamdata...
Dc nu eram ajutati..acum nu aveam casa...de ex,ca ne-au ajutat mult...
Dar asa sunt ei ...si pt asta stiu f bine ca le suntem recunoscatori...
:flowers:


daca au posibilitatea sa va ajute si o fac cu placere, din suflet mi se pare super ok totul...si eu chiar cred ca nu toti oamenii fac reprosuri dupa un ajutor dat !


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 278 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România