Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 09:19


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 03 Iun 2010, 16:55 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
Buna tuturor

Voi avea nunta devreme in 2011 si daca tot va fi cam frig vreau flori roz sau portocalii :) nu ma intrebati de unde cele doua alegeri (in Bucuresti)

Am umblat deja la agentii si florarii, am gasit cam putin pana acum. Ce-mi recomandati din experienta voastra sau a cunosctutilor / cunoscutelor?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 03 Iun 2010, 17:08 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
In ce luna ai nunta?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 03 Iun 2010, 17:19 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
carlita scrie:
In ce luna ai nunta?


Final de Ianuarie. Voi nasa atunci, nunta mea e anul asta. Dar tot alerg impreuna cu prietena mea (viitoare mireasa in 2011) dupa flori si organizare, daca tot fac asta pentru mine....
Nunta va avea loc la Corbeanca (Ilfov).

Deci florarii din zona asta conteaza.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 09 Iun 2010, 16:49 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
Chiat nimeni :) ?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 09 Iun 2010, 16:49 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
Chiat nimeni :) ?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 09 Iun 2010, 23:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
ma mir ca ai gasit agentii cu oferta de flori limitata! stiu ca de exemplu, tipa de la agentia cu care am colaborat la nunta si botez, mi-a dat un catalog si mi-a zis ca imi aduc absolut ce floare doresc...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 10 Iun 2010, 01:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anidaaa scrie:
ma mir ca ai gasit agentii cu oferta de flori limitata! stiu ca de exemplu, tipa de la agentia cu care am colaborat la nunta si botez, mi-a dat un catalog si mi-a zis ca imi aduc absolut ce floare doresc...


pai agentiile care se respecta ...asa fac.Nu exista ceva ce iti doresti sa nu iti poata face.Depinde de bugetul fiecaruia, evident

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 10 Iun 2010, 11:34 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
laura_sandu scrie:

pai agentiile care se respecta ...asa fac.Nu exista ceva ce iti doresti sa nu iti poata face.Depinde de bugetul fiecaruia, evident


Am fost si la niste agentii micute care au incercat sa-mi vanda propriile florarii fara nici un fel de schimbari, iar agentiile mai mari mi-au spus ca pot alege orice dar nimeni nu mi-a aratat o persoana de contact de la florarie. Cumva nu-mi inspira incredere si as vrea sa ajung direct la o florarie, pe care eventual sa-i pun in legatura cu o agnetie serioasa....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 10 Iun 2010, 12:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
adinutap scrie:

Am fost si la niste agentii micute care au incercat sa-mi vanda propriile florarii fara nici un fel de schimbari, iar agentiile mai mari mi-au spus ca pot alege orice dar nimeni nu mi-a aratat o persoana de contact de la florarie. Cumva nu-mi inspira incredere si as vrea sa ajung direct la o florarie, pe care eventual sa-i pun in legatura cu o agnetie serioasa....


nu inteleg de ce crezi ca o florarie iti face mai bine decat agentia....
in general agentiile lucreaza direct cu fetele de acolo, nu tb sa ai tu o pers de contact....trebuie sa vezi rezultatul.
Agentia iti ofera un pachet...flori, huse, lumanari, marturii....etc.Au contact direct cu depozitele de flori, exact ca o florarie.Asa ca nu vad motivul pt care tu vrei sa lucrezi direct cu o florarie....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 10 Iun 2010, 17:33 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
laura_sandu scrie:

nu inteleg de ce crezi ca o florarie iti face mai bine decat agentia....
in general agentiile lucreaza direct cu fetele de acolo, nu tb sa ai tu o pers de contact....trebuie sa vezi rezultatul.
Agentia iti ofera un pachet...flori, huse, lumanari, marturii....etc.Au contact direct cu depozitele de flori, exact ca o florarie.Asa ca nu vad motivul pt care tu vrei sa lucrezi direct cu o florarie....


Pai ... "check this out"
una din pretenele mele a fost nasa acum cateva luni si a platit florile. Toate bune si frumoase cu agetia full service in afara de transportul de la hoteluri la sala pentru invitati care a fost jalnic si mai ales cu florile care au fost pe mese mai putine iar buchetele cu trandafiri ofiliti. Si evident, da-i circ si scandal.
Evident, nu se poate generaliza dar se intampla

Incerc sa evit asta pe cat posibil in a gasi o florarie despre care sa stiu ca e de incredere.

Agentiile full service nu vor sa-mi dea datele de contact ale florariilor (probabil ca sa nu aflu comisioane sau altceva) ceea ce mi se pare aberant.

Ce pot sa zic, sunt patita si obsedata :D

Si apropo de protocaliu cum vi se pare buchetul asta?Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 10 Iun 2010, 17:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
adinutap scrie:
Pai ... "check this out"
una din pretenele mele a fost nasa acum cateva luni si a platit florile. Toate bune si frumoase cu agetia full service in afara de transportul de la hoteluri la sala pentru invitati care a fost jalnic si mai ales cu florile care au fost pe mese mai putine iar buchetele cu trandafiri ofiliti. Si evident, da-i circ si scandal.
Evident, nu se poate generaliza dar se intampla

Incerc sa evit asta pe cat posibil in a gasi o florarie despre care sa stiu ca e de incredere.

Agentiile full service nu vor sa-mi dea datele de contact ale florariilor (probabil ca sa nu aflu comisioane sau altceva) ceea ce mi se pare aberant.

Ce pot sa zic, sunt patita si obsedata :D

Si apropo de protocaliu cum vi se pare buchetul asta?Imagine


ceea ce spui tu se poate intampla si cu o florarie.
Si feed-back poti afla si despre o agentie.
Ca sa te lamuresti cu comisioanele...ei bine nu sunt.Pt ca si florariile si agentiile comanda florile direct de la depozit.Si au un om care fac manopera. :)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 10 Iun 2010, 22:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
corect!
agentia cu care am colaborat, nu lucra cu o florarie anume, faceau ei aranjamentele si buchetele


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 11 Iun 2010, 00:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anidaaa scrie:
corect!
agentia cu care am lucrat nu lucra cu o florarie anume, faceau ei aranjamentele si buchetele


si noi facem la fel.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 11 Iun 2010, 15:28 
Nou Venit

Membru din: 11 Iun 2010, 17:09
Mesaje: 4
Eu va vorbesc din postura de nuntas si nu pot sa dau sfaturi referitor la agentii sau florarii, pentru ca nu m-a interesat acest aspect si nu stiu.
Vroiam doar sa spun ca mi se pare mai interesant un buchet cu flori portocalii, doar in cazul in care buchetul cu flori roz este prea monoton in nuante.
Mie personal mi-ar place o combinatie de roz si fucsia.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 18 Iun 2010, 15:21 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2010, 19:58
Mesaje: 16
anidaaa scrie:
corect!
agentia cu care am colaborat, nu lucra cu o florarie anume, faceau ei aranjamentele si buchetele



Salutare, I'm back ;))

Evident sunt cazuri si cazuri. Eu v-am zis ce am patit cu cunoscuti deci.... intre timp am mai cittit si despre agentii si despre florarii (net and stuff) si am auzit in vreo 2-3 locatii desre 123Flori de bine. Si de la agentii care lucreaza cu ei (vedeti ca sunt agentii si de genul asta, si nu vad o problema in asta atat timp cat sunt transparente in comunicarea cu clientii...).
A ajuns o prietena de-a mea aici http://www.123flori.ro/despre-noi/ si impresiile par ok si la ei la sediu. Asta desi sunt axati mai mult pe online, au si oameni acolo cu care se poate discuta.
Ulterior i-am vazut si la ProTV :)) http://stirileprotv.ro/stiri/social/cum-poti-sa-pacalesti-criza-iti-muti-afacerea-pe-internet.html


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 19 Iun 2010, 14:18 
Nou Venit

Membru din: 19 Iun 2010, 17:11
Mesaje: 4
Salutare,

Pentru ca vad ca subiectul e fierbinte (iar eu voi avea nunta in Iunie 2011), ce conditii si garantii le-ati pus / cerut agentiilor cu care colaborati sau ati colaborat?
Si e valabil chiar si pentru florarii si daca stau sa ma gandesc si pentru restaurante.

Ati incheiat contracte?

Nu de alta dar pe criza asta te poti astepta si sa dea faliment pana ai nunta.....:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta "roz" sau.... "portocalie" Cu cine fac florile
MesajScris: 02 Mai 2012, 09:11 
Nou Venit

Membru din: 02 Mai 2012, 12:00
Mesaje: 5
De ce nunta in iarna:-s?!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România