Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 18:26


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 278 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 20 Mai 2007, 02:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

Da, esti o fericita, sa-ti traiasca nasii si sa se lase si cu un botez mare cand va fi cazul!!!!;)


Iti multumesc frumos:-*

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 20 Mai 2007, 03:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Am spus "inafara de darul in bani", stiau ca vrem o bucatarie noua. Dc as fi preferat sa-mi dea banii??? Inteleg din ce ai scris ca tu preferi sa primesti numai bani?



da.prefer sa primesc numai bani.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 20 Mai 2007, 03:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:


da.prefer sa primesc numai bani.


EE, eu am preferat sa primes mai mult cadouri, avand in vedere ca banii ii avem si ca ne-am facut nunta pt ca ne iubim, nu pt a scoate bani:nwink:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 20 Mai 2007, 04:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

EE, eu am preferat sa primes mai mult cadouri, avand in vedere ca banii ii avem si ca ne-am facut nunta pt ca ne iubim, nu pt a scoate bani:nwink:


Ai impresia ca noi nu ne iuim si ne casatorim ca sa ne facem bani???????
Eu nu vreau cadouri pt ca am tot ce imi doresc....bucatari aceea faimoasa tocmai am facut-o din BANII NOSTRII.
Asa ca de ce sa prefer sa imi aduca lumea cadouri 10 mixere si 20 de seturi de oale cand daca imi aduc bani ma duc cu ei in luna de miere unde imi doresc si nu imi umplu casa de lucruri care nu imi sunt utile.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 20 Mai 2007, 12:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

Ai impresia ca noi nu ne iuim si ne casatorim ca sa ne facem bani???????
Eu nu vreau cadouri pt ca am tot ce imi doresc....bucatari aceea faimoasa tocmai am facut-o din BANII NOSTRII.
Asa ca de ce sa prefer sa imi aduca lumea cadouri 10 mixere si 20 de seturi de oale cand daca imi aduc bani ma duc cu ei in luna de miere unde imi doresc si nu imi umplu casa de lucruri care nu imi sunt utile.


Se pare ca ai ramas in urma, nu ar avea cum sa-ti aduca 20 de mixere, sau 20 de seturi de ce vrei tu, daca te-ai folosi de lista de cadouri!!!!!!!!!

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 20 Mai 2007, 13:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Se pare ca ai ramas in urma, nu ar avea cum sa-ti aduca 20 de mixere, sau 20 de seturi de ce vrei tu, daca te-ai folosi de lista de cadouri!!!!!!!!!


Da ai dreptate.Dar din pacate am tot ce imi doresc...sau..oare as putea sa trec pe lista de cadouri ca am vazut o pereche de pantofi pe care mi-i doresc foarte tare?:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 20 Mai 2007, 14:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

Da ai dreptate.Dar din pacate am tot ce imi doresc...sau..oare as putea sa trec pe lista de cadouri ca am vazut o pereche de pantofi pe care mi-i doresc foarte tare?:D


Da bine , trece ce vrei tu!!!:ok:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 20 Mai 2007, 14:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Da bine , trece ce vrei tu!!!:ok:


Ma bucur ca suntem de acord...:npiano::lol::wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 20 Mai 2007, 19:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
As fi foarte incantata daca ati inceta cu replicile "acide"...:mellow:
Daca tineti neaparat sa va "tachinati", exista Coltul Suparatilor. Si acolo vor sfarsi toate subiectele pe care le deviati numai de dragul contrazicerii! :blink:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 20 Mai 2007, 19:32 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Ai impresia ca noi nu ne iuim si ne casatorim ca sa ne facem bani???????
Eu nu vreau cadouri pt ca am tot ce imi doresc....bucatari aceea faimoasa tocmai am facut-o din BANII NOSTRII.
Asa ca de ce sa prefer sa imi aduca lumea cadouri 10 mixere si 20 de seturi de oale cand daca imi aduc bani ma duc cu ei in luna de miere unde imi doresc si nu imi umplu casa de lucruri care nu imi sunt utile.



eu sunt de ac parere cu tine...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 21 Mai 2007, 00:46 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


eu sunt de ac parere cu tine...



si eu prefarm intr-o oarecare masura banii, pt a-mi putea lua eu ce am nevoie in casa, dar imi place totusi mai mult sa primesc cadouri...asa ca nasii vor face ce vor dori...noi vorbim cu ei si stabilim...bani, cadou..si o parte din invitati stiu ce nevoi avem pt noua noastra casa...deci sunt sigura ca voi primi numai lucruri utile...si daca vor fi dubluri nu e problema...asta e...le poti folosi in alte scopuri...faci si tu cadouri la alte nunti la care mergi :nwink:dar din dar se face Rai!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 21 Mai 2007, 03:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


si eu prefarm intr-o oarecare masura banii, pt a-mi putea lua eu ce am nevoie in casa, dar imi place totusi mai mult sa primesc cadouri...asa ca nasii vor face ce vor dori...noi vorbim cu ei si stabilim...bani, cadou..si o parte din invitati stiu ce nevoi avem pt noua noastra casa...deci sunt sigura ca voi primi numai lucruri utile...si daca vor fi dubluri nu e problema...asta e...le poti folosi in alte scopuri...faci si tu cadouri la alte nunti la care mergi :nwink:dar din dar se face Rai!


e normal sa avem pareri diferite.
Eu v-=am spus ca imi doresc mai bine bani pt ca prefer sa imi cumpar eu ce imi doresc.Si la mine stiu multi dintre invitati ce imi lipseste in casa dar asta nu inseamna ca avem aceleasi gusturi.
Am patit asa la cununie cand am primit o masina de spalat ...si nu e nici pe departe ceea ce imi doresc.E bine venita....dar daca primeam bani mai bine mai puneam 3-4 milioane si ne cumparam ce vroiam.nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 21 Mai 2007, 14:44 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

e normal sa avem pareri diferite.
Eu v-=am spus ca imi doresc mai bine bani pt ca prefer sa imi cumpar eu ce imi doresc.Si la mine stiu multi dintre invitati ce imi lipseste in casa dar asta nu inseamna ca avem aceleasi gusturi.
Am patit asa la cununie cand am primit o masina de spalat ...si nu e nici pe departe ceea ce imi doresc.E bine venita....dar daca primeam bani mai bine mai puneam 3-4 milioane si ne cumparam ce vroiam.nu?


da era oarecum mai bine, dar avand in vedere ca cineva ti-a achizitionat o masina de spalat, presupun ca stia de aceasta nevoie a voastra si de ce sa nu ii fi spus si ce anume va doreati...asa poate va lua exact ceea ce va doreati voi, cu cred ca se punea in alea 3-4 mil in plus...eu asa fac cu cei care vor sa imi ia cadouri...vorbim si le zicem ce ne dorim...de ex vreau un cuptor cu microunde lg care sa aiba nush ce...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 21 Mai 2007, 15:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

da era oarecum mai bine, dar avand in vedere ca cineva ti-a achizitionat o masina de spalat, presupun ca stia de aceasta nevoie a voastra si de ce sa nu ii fi spus si ce anume va doreati...asa poate va lua exact ceea ce va doreati voi, cu cred ca se punea in alea 3-4 mil in plus...eu asa fac cu cei care vor sa imi ia cadouri...vorbim si le zicem ce ne dorim...de ex vreau un cuptor cu microunde lg care sa aiba nush ce...


Asa am facut si eu.

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 21 Mai 2007, 18:22 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

Asa am facut si eu.



:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 22 Mai 2007, 04:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

da era oarecum mai bine, dar avand in vedere ca cineva ti-a achizitionat o masina de spalat, presupun ca stia de aceasta nevoie a voastra si de ce sa nu ii fi spus si ce anume va doreati...asa poate va lua exact ceea ce va doreati voi, cu cred ca se punea in alea 3-4 mil in plus...eu asa fac cu cei care vor sa imi ia cadouri...vorbim si le zicem ce ne dorim...de ex vreau un cuptor cu microunde lg care sa aiba nush ce...



a fost o surpriza.....
si cred ca ar fi cam complicat sa ii iau pe toti invitatii la rand sa le spun doleantele mele.
si poate...eram cam mult 3-4 mil pt ei.crezi ca e tot una daca platesti 10 mil sa 14?pt mine sunt importanti cei 4 mil si sincer m-as supara daca mi-ar spune cineva sa ii cumpar in loc de cuptor nu stiu ce marca unul mult mai scump.cred ca as renunta sa ii cumpar.As prefera sa ii dau bani sa faca ce vrea cu ei.de ce sa dau eu 5 mil in plus can poate sa puna el.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 22 Mai 2007, 05:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
cadourile la nunta ar merge daca s-ar putea duce inapoi dupa nunta si inlocui cu alt produs care ti-l doresti...bineinteles platind diferenta de pret....asa omul isi face moftul ca iti aduce ce vrea el iar tu nu ramai blocata cu ceva care nu iti place....da ma gandesc ca pana sa se ajunga la asta in comert mai este multa vreme...pana atunci toti banii is mai siguri...numai daca nu cunosti ffff bine si stii exact exact ce isi doreste si ce marca/model

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 23 Mai 2007, 18:05 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

La noi la cununia civila...ni s-au adus cadouri...care din fericire nu prea au fost asemanatoare..si de care chiar aveam nevoie...:nwink:.

La nunta evident vor fi bani...:ok:





:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 278 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România