Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 09:29


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 278 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 23 Mai 2007, 18:10 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


a fost o surpriza.....
si cred ca ar fi cam complicat sa ii iau pe toti invitatii la rand sa le spun doleantele mele.
si poate...eram cam mult 3-4 mil pt ei.crezi ca e tot una daca platesti 10 mil sa 14?pt mine sunt importanti cei 4 mil si sincer m-as supara daca mi-ar spune cineva sa ii cumpar in loc de cuptor nu stiu ce marca unul mult mai scump.cred ca as renunta sa ii cumpar.As prefera sa ii dau bani sa faca ce vrea cu ei.de ce sa dau eu 5 mil in plus can poate sa puna el.


sa fiu sincera si pt mine cei 4 mil sunt importanti, nu traiesc pe picior mare ca aceasta suma sa fie un nimic pt mine...ideea era ca daca ei ar fi stiu ce fel de masina va doriti voi si vazand ca e mai scumpa decat au ei posibilitatea, poate alegeau varianta mai buna...va dadeau cat aveau ei si voi puneati diferenta si va luati exact ceea ce va doreati si asa era toata lumea fericita si impacata...:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 19 Iun 2007, 20:23 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
noiam hotarit nunta fara dar..asta vom scrie si pe cardurile de confirmare,desi toti vor zice k am timpit...:devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 19 Iun 2007, 21:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
noiam hotarit nunta fara dar..asta vom scrie si pe cardurile de confirmare,desi toti vor zice k am timpit...:devil:

super! bravo voua!:neyes:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 19 Iun 2007, 23:19 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:
super! bravo voua!:neyes:


multumim...desi nimeni nu accepta ideea:nscmoll:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 20 Iun 2007, 02:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
noiam hotarit nunta fara dar..asta vom scrie si pe cardurile de confirmare,desi toti vor zice k am timpit...:devil:


super misto.asta chiar ca este o treaba tare.voi chiar nu aveti nevoie de nimic?
(?)(?):ok:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 20 Iun 2007, 11:40 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:

super misto.asta chiar ca este o treaba tare.voi chiar nu aveti nevoie de nimic?
(?)(?):ok:


mai poate ne mai lipseste una alta,dar chestii minore,dar casa averm,2 masini sint...salariile nu ne plingem...asa k mai bine sa se simta lumea bine si sa fim si noi bucurosi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 21 Iun 2007, 03:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

mai poate ne mai lipseste una alta,dar chestii minore,dar casa averm,2 masini sint...salariile nu ne plingem...asa k mai bine sa se simta lumea bine si sa fim si noi bucurosi


mai aveti ceva pana la nunta....poate va razganditi.desi ar fi frumos.bravo voua.ca puteti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 21 Iun 2007, 13:15 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:

mai aveti ceva pana la nunta....poate va razganditi.desi ar fi frumos.bravo voua.ca puteti.


multumim,dar nu ne razgindim,iar ai nostri ne sustin,tot ce facem ,facem doar pe banii nostri,nici parintii nu vremsa se implice decit cu sfaturi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 29 Aug 2007, 02:28 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
la noi este un obicei sa vina parintii baiatului sa vb cu socrii mici, parintii fetei...deocamdata lucrul asta , la mine nu s-a intamplat..dar atunci knd o sa se vb d nunt "noastra" o sa fie cam complicat pt k soacra mea este cam infipta si...yo nu vreau k la nunta m,ea sa decida altii in locul meu..nici makr parintii mei, accept propuneri, dar nu sa i-a altii deciziile...dar nunta o sa fie ceva d genu:mama & tata imi fac nunta d fata...k doar o fata au si trb sa plece mireasa din ksa lor cu banii lor , el pleak cu nunta d la el de'aksa, dar de toate aranjamentele d'akasa, restaurant si alte nebunii o sa ne ocupam noi, cu banii nostrii..asa k dak nu'i convine lu' soacra'mea ..sa fie sanatoasa, sincer chiar nu ma intereseaza:d


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 09 Sep 2007, 15:59 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
la noi tot ce dorim ni se va face...parinti platesc ai mei jumate ai lui jumate si banii de nunta sunt ai nostri....noi alegem tot ei doar dau banii:njump::njump:deja am rezolvat k sala , k muzika,si mai avem cateva la activ:ok:si...important e k nu se vor baga....ei stau deoparte...vor fi doar invitati la nunta noastra:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 11 Sep 2007, 18:23 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
noiam hotarit nunta fara dar..asta vom scrie si pe cardurile de confirmare,desi toti vor zice k am timpit...:devil:


si noi vroiam sa facem nunta fara dar, adica sa ne aduca invitatii doar cadouri simbolice si simpatice, dar din pacate ne facem doar noi nunta si nu avem nici casuta :( ar fi fost frumoas eu inca mai sper la asa o nunta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 11 Sep 2007, 21:32 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Si noi facem nunta pe cheltuiala noastra. Avand in vedere ca parintii mei nu prea ar avea posibilitatea sa ne ajute fara a-si crea obligatii si fara a se stresa (sunt pensionari) atunci am decis sa ne ocupam noi doi de tot. Si de aranjamente si de plati. E drept insa ca eu lucrez intr-un domeniu prin care am reusit sa-mi creez ceva relatii. Asa ca nu ne-a fost greu deloc sa alegem localul pt care am platit 10 mil avans, am gasit cameramanul (il cunostema deja, fiindu-mi coleg), la fel cu fotograful, cu formatia... Si in plus ma bucura faptul ca deoarece ne platim noi totul, nu va trebui sa tin cont de parerea nimanui. Si vom face totul asa cum vrem noi!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 12 Sep 2007, 17:28 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Si noi facem nunta pe cheltuiala noastra. Avand in vedere ca parintii mei nu prea ar avea posibilitatea sa ne ajute fara a-si crea obligatii si fara a se stresa (sunt pensionari) atunci am decis sa ne ocupam noi doi de tot. Si de aranjamente si de plati. E drept insa ca eu lucrez intr-un domeniu prin care am reusit sa-mi creez ceva relatii. Asa ca nu ne-a fost greu deloc sa alegem localul pt care am platit 10 mil avans, am gasit cameramanul (il cunostema deja, fiindu-mi coleg), la fel cu fotograful, cu formatia... Si in plus ma bucura faptul ca deoarece ne platim noi totul, nu va trebui sa tin cont de parerea nimanui. Si vom face totul asa cum vrem noi!



3/4 din nunta a fost platita de noi, ira restul de parinti...noi am facut totul, ei nu s-au bagat absolut deloc si a iesit de vis...am fost laudati de toti invitatii si parintii nostri se madresc ca: "copii au facut totul singuri":nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 14 Sep 2007, 19:53 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:


3/4 din nunta a fost platita de noi, ira restul de parinti...noi am facut totul, ei nu s-au bagat absolut deloc si a iesit de vis...am fost laudati de toti invitatii si parintii nostri se madresc ca: "copii au facut totul singuri":nwink:
la noi platesc totul parintii si salarul lui se duce pe altceva .....orikum important e k noi facem cum dorim:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 14 Sep 2007, 20:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
la noi platesc totul parintii si salarul lui se duce pe altceva .....orikum important e k noi facem cum dorim:nwink:


asa ai impresia acum....dar crede-ma ca nu se pot abtine si se baga...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 14 Sep 2007, 23:44 
Nou Venit

Membru din: 20 Aug 2007, 22:39
Mesaje: 12
noi am facut :ncouple: de tineri ca sa ne ajute si parintii cat mai mult, asta e sper ca si copii mei sa faca la fel peste 20 de ani si noi sa putem sa-i ajutam pe ei:nmusic:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cine plateste, Ce plateste!?
MesajScris: 15 Sep 2007, 16:15 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:

asa ai impresia acum....dar crede-ma ca nu se pot abtine si se baga...
nu se baga pt k nu au cum si cel mai important e k nunta e la mine in oras...cat despre socrii sunt preocupati k altele si nici ai mei nu se baga......impresii nu am pt k ce am fakut pana aku am fakut la propiei alegere:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 278 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România