Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 01:03


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 15 Oct 2006, 15:57 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
noi o sa avem in medie vreo 120...ne-am facut noi un calcul...pt ca minim or fi vreo 90 si maxim vreo 160...
si cum eu sunt cam pesimista si pun raul inainte..mai bine declar mai putin..si sa vina mai multi..decat invers...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 25 Oct 2006, 20:35 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
am intre 80-100,dar pana in luna mai(ca atunci am nunta)mai este si cred ca debea cand am sa impart incitatiile imi voi face o parere.Sper sa vina foarte multi deoarece am sa fac un set 100-200 ,invitatii.:-*:lol::lips::nbump::kiss::kiss:


Eu si daca vreau sa am o nunta intima n-am sa poci, pentru ca din partea ambilor sunt multe rubedenii asa ca........:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 25 Oct 2006, 20:37 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
noi o sa avem in medie vreo 120...ne-am facut noi un calcul...pt ca minim or fi vreo 90 si maxim vreo 160...
si cum eu sunt cam pesimista si pun raul inainte..mai bine declar mai putin..si sa vina mai multi..decat invers...:D
si la mine e tot cam asa, intre 100 si 150 si declar la restaurant 120, sa fiu sigura!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 27 Oct 2006, 17:18 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:
noi o sa avem in medie vreo 120...ne-am facut noi un calcul...pt ca minim or fi vreo 90 si maxim vreo 160...
si cum eu sunt cam pesimista si pun raul inainte..mai bine declar mai putin..si sa vina mai multi..decat invers...:D



Nici prea multi nu e bine. Noi ne-am facut calculele bine, am taiat si am adunat si am ajuns la concluzia ca vor veni sigur, sigur min.240-max 250 de persoane(cu noi cu tot:miri+nasi+parinti+frati+lautari). Am facut aranjamentele pt 250 de pers. (meniuri, scaune etc). In final am fost 277 de pers. si ne-am vazut pusi in situatia de a mai pune mese si de a-i "inghesui" pe unii dintre ei. Asta s-a ntamplat datorita faptului ca unii au uitat sau n-au avut chef sa confirme iar noi i-am taiat de pe lista.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 27 Oct 2006, 21:20 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Am avut 72 de pers cu tot cu noi. De mentionat ca au fost NUMAI prieteni si fosti colegi de-ai nostri. Din partea familiei: mama, tata, bunica si o matusa. Iar din partea sotului: mama si tatal lui+ o sora si un farte cu perechile lor. Restul au fost persoane intre 20 si 40 de ani, cum am mai spus, prietenii f buni. Poate si de aia a iesit super. Am plecat la 7 fara ceva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 06 Noi 2006, 17:32 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Noi inainte cu o saptamana de nunta am sunat pe absolut toata lumea si i-am intrebat daca vin sau nu. Poate am fost putin "neseriosi" (eu una nu cred ca am fost), dar am invitat multa lume (nu am avut cum mai putini)si nu ne era tot una sa stim ca vin 250 sau 300. In final am comandat 290 de meniuri si scaune aranjate. O singura persoana a fost peste acest numar. In final am avut 291 de persoane.;);)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 06 Noi 2006, 19:00 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:


:wacko::wacko::wacko: Tu si Rahela....Cum ati facut fata, maica?:wacko:


Ce sa-i faci, neamurile astea multe. :-` Doar mama are 9 frati, iti dai seama de aici, nu? Apoi avem si foarte multi prieteni. Si au fost invitati la nunta doar prieteni cu care vb si cu care tinem legatura.:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 06 Noi 2006, 19:11 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:

Ce sa-i faci, neamurile astea multe. :-` Doar mama are 9 frati, iti dai seama de aici, nu? Apoi avem si foarte multi prieteni. Si au fost invitati la nunta doar prieteni cu care vb si cu care tinem legatura.:p


Ai dreptate. Neamuri multe. Asa am patit si eu. Cam cat ai stat la usa sa-i primesti? CA eu m-am descaltat si m-am asezat pe un scaun la intrare... ca nu se mai terminau :nbump::nbump::nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 06 Noi 2006, 19:31 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:

Ai dreptate. Neamuri multe. Asa am patit si eu. Cam cat ai stat la usa sa-i primesti? CA eu m-am descaltat si m-am asezat pe un scaun la intrare... ca nu se mai terminau :nbump::nbump::nbump:


Sincer nu mai tin minte. In principiu sa cam respectat ora care scria pe invitatie. Dar am mai avut si invitati care au venit la 10 si pe invitatie era trecut 7. Acestia au exceptii. Si nici nu am stat eu planton acolo. Sa ma mai caute si ei :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 06 Noi 2006, 19:33 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Sincer nu mai tin minte. In principiu sa cam respectat ora care scria pe invitatie. Dar am mai avut si invitati care au venit la 10 si pe invitatie era trecut 7. Acestia au exceptii. Si nici nu am stat eu planton acolo. Sa ma mai caute si ei :D

Nu stiu daca am avut noroc sau nu! cert este ca in afara de o pereche, toti invitatii nostrii au venit la ora la care i-am rugat si care desigur, era mentionata pe invitatie! trebuie sa specific, ca pe fiecare in parte i-am rugat frumos sa vina la acea ora! dar tot am fost foarte surprinsa cand "majordomul" meu de serviciu - buna mea prietena - m-a sunat la ora stabilita si mi-a spus ca toti sunt in sala! cred ca am avut noroc pana la urma!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 06 Noi 2006, 19:36 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Din pacate tot pe fuga sunt! abia am timp sa citesc ce dezbateti voi pe forum! dar scap eu de perioada asta aglomerata si o sa devin cea mai "harnicuta" din zona! va pupic! citesc maine dimineata dezbaterile voastre! cu prietenie, miresica de octombrie, Mihaela!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 07 Noi 2006, 00:27 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

Sincer nu mai tin minte. In principiu sa cam respectat ora care scria pe invitatie. Dar am mai avut si invitati care au venit la 10 si pe invitatie era trecut 7. Acestia au exceptii. Si nici nu am stat eu planton acolo. Sa ma mai caute si ei :D


pustiulica, esti o dulce!!! :-* tare frumoasa ai fost!!! si tare simpatici sunteti amandoi... :nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 07 Noi 2006, 00:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

pustiulica, esti o dulce!!! :-* tare frumoasa ai fost!!! si tare simpatici sunteti amandoi... :nmarried:


Unde ai vazut poze cu ea ca le tot caut si nu vad nimic????...numai cu buchetul, masina si tortul

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România