Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 22:39


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 09 Aug 2007, 23:34 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
restaurantul are o terasa....goala..care chiar ar putea fi folosita...dar de la restaurant ne-au spus ca nu au scaune si mese si nici capacitate mai mare de servire (ma refer la ospatari si bucatarie)....
in fine...din cei 290...dupa multe discutii in familie s-a ajuns la 250....
am sistat impartirea invitatiilor si incercam sa presam putin cu confirmarile...iar la prieteni sau rude care ne inteleg le-am spus situatia....cativa au fost incantati de ideea de a veni doar la primarie sau biserica....
dar sa vedem...
Doamne ajuta sa se rezolve intr-un mod favorabil, fara probleme si fara sa se supere nimeni...
multumesc tuturor pentru sfaturi si idei!


Apropo motto-ul tau e supertare! "fa-ti de cap, pan la cap....dar cu cap" - predestinat! :ok::-* Abia astept sa povestesti cum ati rezolvat problema si cum a iesit nunta! pupici!:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 10 Aug 2007, 16:37 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
am refacut lista cu invitati....rude si prieteni foate apropiati sunt undeva la 180 :)
am facut o lista de rezerva...in functie de confirmari mai dam sau nu invitatii...%%-
am fost si la restaurat sa ne sfatuim cu patroana si ne-am mai linistit...a zis ca intra 180 si ca vedem dupa confirmari cum ne mulam pe situatie...mi-a dat incredere ca se poate rezolva situatia:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 13 Aug 2007, 17:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
si noi avem pe liste in jur de 80 de familii invitate..dar nu ne asteptam la atatea...noi ne multumim cu 50-60 de familii..si am zis sa fie jumi-juma...la el majoritatea este formata din tineret, la mine mai multe neamuri...am dat invitatiile din partea lui si avem 25 de confirmari din partea lui..weekendu asta incep si la mine...in 2 zile le dau...
spor la pregatiri%%-



noi avem vreo 350 de invitati.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 14 Aug 2007, 19:19 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Laura, tu unde spuneai ca faci nunta?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 15 Aug 2007, 01:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Laura, tu unde spuneai ca faci nunta?


in Tg Mures.Restaurantul are capacitate de 600 de pers.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 29 Aug 2007, 02:16 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
Citat:

in Tg Mures.Restaurantul are capacitate de 600 de pers.



aveti neamul mare...!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 03 Sep 2007, 00:56 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
Citat:

Apropo motto-ul tau e supertare! "fa-ti de cap, pan la cap....dar cu cap" - predestinat! :ok::-* Abia astept sa povestesti cum ati rezolvat problema si cum a iesit nunta! pupici!:-*


iata ca a trecut si dead-line-ul pt. confirmari.....184 de persoane.....
m-am mai linistit si cu ajutorul lui Dumnezeu cred ca o sa iasa totul bine....:ndance:
:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 04 Sep 2007, 02:14 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

iata ca a trecut si dead-line-ul pt. confirmari.....184 de persoane.....
m-am mai linistit si cu ajutorul lui Dumnezeu cred ca o sa iasa totul bine....:ndance:
:-*



si la noi a trecut dead-line-ul: avem 185 pers, cu toate ca noi credeam ca vor fi maxim 150. acum sa vedem si cati se tin de acea confirmare ca stiu ca sunt si unele surprize in aceasta privinta, dar sper ca totul sa iasa ok:npray:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 05 Sep 2007, 04:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


aveti neamul mare...!!


avem si prieteni....
neamurile indepartate numa incurca la nunta.sunt o cheltuiala.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 11 Sep 2007, 12:52 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
Citat:

Apropo motto-ul tau e supertare! "fa-ti de cap, pan la cap....dar cu cap" - predestinat! :ok::-* Abia astept sa povestesti cum ati rezolvat problema si cum a iesit nunta! pupici!:-*

super tare!trecem de la agonie la extaz si invers....
etapa 1: aveam o lista de 290 de persoane pe 180 de locuri....si plangeam ca nu am unde sa-i pun....
etapa 2: nu mai dam anumite invitatii, primim confirmari...ajungem la vreo 200...ma mai linistesc
etapa 3: confirmari finale asa cum scria pe invitatii la 1 sept....188....destul de bine...
etapa 4: ultima saptamana....desi au condirmat 100%....din 188 raman cu 174...ceea ce nu e rau pt cate locuri am in restaurant....dar daca merg asa...chiar e o problema...oameni pt care bagai mana in foc si au si confirmat....si deja comanzi anumite chestii....investesti niste banuti...si se apropie termenul sa dai numarul la restaurant, la cofetarie, la florarie...si nici nu stii ce sa mai zici...
sigur...o sa stim atunci...in ziua nuntii...
(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 11 Sep 2007, 16:57 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
la noi restaurantul are 300 de locuri lejer, noi avem deocamdata pe lista 150, trebuie sa mai puna nasii invitatii lor. Chemam din familie pe cei cu care vorbim, prieteni. Ne asteptam ca ai nostri sa ne bage pe gat o groaza de invitati pe care abia ii cunoasteam sau obligaţii dar nu a fost asa. La mine chiar au mai scos. La el au mai bagat niste obligatii dar vreo 2 (nu le stie nici el eu nici atat dar nu ma stresez). Daca erau mai multi faceam reclamatii avand in vedere ca facem nunta din banii nostri. Lista e deschisa: inca ne mai aducem aminte de 1,2 persoane, ne mai adauga parintii cate unii, se mai autoinvita altii dar avem loc. Si atata timp cat inca nu am luat nimik, sa ni se strice calculele, nu ma stresez.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 11 Sep 2007, 18:46 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
Citat:
la noi restaurantul are 300 de locuri lejer, noi avem deocamdata pe lista 150, trebuie sa mai puna nasii invitatii lor. Chemam din familie pe cei cu care vorbim, prieteni. Ne asteptam ca ai nostri sa ne bage pe gat o groaza de invitati pe care abia ii cunoasteam sau obliga


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 12 Sep 2007, 17:32 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

oricum mai ai suficient timp...e normal sa nu te stresezi de acum....



am avut 80 de perechi si vreo 13 copii...lipsa 2 pers...eu zic ca e f bine asa:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 12 Sep 2007, 23:50 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
super tare!trecem de la agonie la extaz si invers....
etapa 1: aveam o lista de 290 de persoane pe 180 de locuri....si plangeam ca nu am unde sa-i pun....
etapa 2: nu mai dam anumite invitatii, primim confirmari...ajungem la vreo 200...ma mai linistesc
etapa 3: confirmari finale asa cum scria pe invitatii la 1 sept....188....destul de bine...
etapa 4: ultima saptamana....desi au condirmat 100%....din 188 raman cu 174...ceea ce nu e rau pt cate locuri am in restaurant....dar daca merg asa...chiar e o problema...oameni pt care bagai mana in foc si au si confirmat....si deja comanzi anumite chestii....investesti niste banuti...si se apropie termenul sa dai numarul la restaurant, la cofetarie, la florarie...si nici nu stii ce sa mai zici...
sigur...o sa stim atunci...in ziua nuntii...
(X)


:nlol::nlol: cam asa e la nunta
s-ar putea ca in ziua nuntii sa vina mai multi decat au confirmat. am auzit si varianta asta. :D
eu am invitat cam 130 de oameni. tinand cont de locatie, prefer sa fie mai putin si mai aerisit sa putem dansa. sper sa vina cam 90-110. ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 13 Sep 2007, 01:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

:nlol::nlol: cam asa e la nunta
s-ar putea ca in ziua nuntii sa vina mai multi decat au confirmat. am auzit si varianta asta. :D
eu am invitat cam 130 de oameni. tinand cont de locatie, prefer sa fie mai putin si mai aerisit sa putem dansa. sper sa vina cam 90-110. ;)


noi am avut 330 de pers.ne-au lipsit 7 persoane

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 13 Sep 2007, 22:53 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

noi am avut 330 de pers.ne-au lipsit 7 persoane


ufff...
dc se pastreaza proportia si la mine o sa avem cam putin loc de dans :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 14 Sep 2007, 14:56 
Nou Venit

Membru din: 26 Iul 2007, 19:20
Mesaje: 5
:unsure: Hmmm! Se pare ca si a mea va fi nunta mareeeeeeee de tot. Desi parintii lui au spus sa nu facem nunta mare cand s-au apucat sa puna pe hartie si-au adus aminte de sutele de mii de oameni la care au fost la nunta si din astea. Oricum mie imi plac nuntile mari, problema va fi ca vreo 100 de persoane nici nu le cunosc, dar in fine... O zi va trece repede si fain. :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 19 Sep 2007, 19:29 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Am citit ca cineva zicea ceva de invitatii nasilor. Adica nasii mai invita si ei?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România