Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:46


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 10 Noi 2005, 02:45 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Aveti o nunta intima, doar rudele si prietenii cu care va vedeti saptamanal? :~*

Sau preferati o nunta mare, sa afle tot poporul ca va iubiti si ca va luati, si toti sa fie martori la evenimentul anului? :rocker: :glass:

Cati invitati aveti, si de ce v-ati gandit sa invitati atatia? Argumente pro si contra nuntilor mici sau mari.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 11 Noi 2005, 17:00 
Nou Venit

Membru din: 04 Oct 2005, 04:49
Mesaje: 17
Eu cred si sper sa am pana in 120 de invitati, nu vreau mult deranj, vreau ca nunta sa-si pastreze din intimitatea evenimentului!:love:

Cred ca am vreo 60-70 de rude si restul pana la 120 sper sa fie prieteni..
Noi nu ne dorim invitati care sa vina din obligatii, noi ne dorim sa fim ca o mare familie si toata lumea sa se simta bine (sa nu se simta neglijat nimeni).
:flowers:
Sa fie un cadru intim si plin de voie buna.:flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 15 Noi 2005, 16:19 
Nou Venit

Membru din: 04 Oct 2005, 04:08
Mesaje: 17
Cred ca daca m-as marita eu, as vrea sa stie toata lumea si sa ma vada toata lumea mireasa, indiferent ca sunt rude, prieteni, sau doar cunostinte. Stiu ca probabil nu ar veni toti, dar de invitat, as invita pe toata lumea, asa de mandra as fi de mine!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 17 Noi 2005, 04:23 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2005, 02:00
Mesaje: 34
pai pe in jur de 120-130 de invitati ne bazam,pentru ca amandoi suntem provinciali, nunta o facem in bucuresti si poate pentru unii,asta va fi o problema(desi asiguram transportul si nici distanta de parcurs nu e exagerat de mare-80km).Totusi, invitatii voi da tot cam 120, pentru ca mi se pare de bun simt si respectuos sa le ofer chiar si celor care sunt convinsa ca nu vor veni( de exemplu, din cele 15 colege de serviciu, stiu ca nu vor veni decat vreo 4-5,dar mi se pare deplasat sa le duc doar lor si pe celelalte sa le tratez cu....apa de izvor!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 23 Noi 2005, 15:34 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
si eu am facut lista dupa care voi distribui invitatiile are 140 persoane ma bazez la ora asta cam pe 120 care sa vina in ziua aceea dar ca si voi o invitatie voi da si celor care stiu ca nu vin.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 21 Dec 2005, 00:02 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2005, 13:30
Mesaje: 21
Mult prea multi!! :unsure: Pe multi nu-i stiu nici macar dupa nume. "Fata vecinului bunicului lu' vara-miu de la Targoviste!". Dar asa au parintii obligatiile :o

Cred ca peste 200 :blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 29 Dec 2005, 05:59 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Eu sper sa ne putem limita la 100 invitati. Consider ca nu sunt nici prea multi ca sa ne calcam in picioare si sa apara nemultumiri dar nici foarte putini nu sunt spre deosebire de nuntile la care participa doar rudele si cativa prieteni.
Proportia va fii cam de 50% rude, 50% prieteni.
Asa vom putea pastra intimitatea si importanta evenimentului.:flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 09 Ian 2006, 09:10 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2005, 01:20
Mesaje: 44
Cand am facut prima oara listutza si am vrut ca sa stim cate persoane vom avea ca sa stim de cate locuri sa fie restaurantul am ajuns la fabuloasa suma de 200(X)80 de la el si 120 de la mine.Lista am facut-o doar eu cu el si am pus doar neamuri si prieteni apropiati care stim sigura ca o sa ne vina.Inca nu am consultat parintii ptr datoriile lor si obligatii.:o Eu cel putin vreau o nunta mare mare mare!si frumoooaaaaasa.!!! Va pup ca tre sa fac planul de bataie!:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 09 Ian 2006, 20:55 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Eu si daca as avea 200 de persoane nu as avea unde sa le adun pentru ca restaurantul nu are atata spatiu disponibil. Doar sa ii separ si sa duc si pe terasa, dar nu ar fi frumos din partea noastra sa facem diferentieri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 14 Ian 2006, 15:05 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Fetelor, am mutat cateva raspunsuri de aici la ORGANIZARE/PLANIFICARE, in doua locuri:

1) Nr. de invitati si confirmari
https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... 3&mid=2815

2) Meniuri: clasice sau speciale?
https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... 3&mid=2817

Va rog mult sa lasam acest subiect pentru dezbaterea NUNTA MARE/NUNTA INTIMA.

Pupa fata pe toti.... :lips::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 17 Ian 2006, 23:12 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:
hai sa raspund si eu, daca tot am putin timp liber... eu am sa am o nunta mica, cu 60- 70 de invitati. atat eu cat si iubitul meu am decis sa fie ceva intim si conditia absolut necesara a fost ca nici un invitat, dar absolut nici unul sa nu fie obligatie sau simpla cunostinta. toti ne sunt foarte dragi stim ca se vor bucura pentru noi.

poate ca tocmai de aceea nu imi fac probleme in ceea ce priveste "cati din cei invitati vor veni?" sau "daca or sa existe comentarii?". sunt sigura ca nu va carcoti nimeni pentru ca toti tin prea mult la noi ca sa strice acest eveniment.

Si la mine tot nr asta.Si din acelasi motiv.Localul o sa fie sigur mic,intim si cald.Si vrem ca si invitaii sa fie numai cei care ne sunt aproape de suflet.Totusi imi fac griji:chiar daca sunt putini,nu s-ar putea sa raman cu si mai putini?Daca sunt ocupati si ma trezesc cu 20 de persoane si eu am aranjat pt 100:gun:(X)?Brrr...nasol!Mai bine nu ma mai gandesc la prostii de genul asta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 17 Ian 2006, 23:14 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:
Cred ca daca m-as marita eu, as vrea sa stie toata lumea si sa ma vada toata lumea mireasa, indiferent ca sunt rude, prieteni, sau doar cunostinte. Stiu ca probabil nu ar veni toti, dar de invitat, as invita pe toata lumea, asa de mandra as fi de mine!

Pai si daca inviti 300 de persoane si chiar vin toti?Hehe...nunta regeasca,nu alta:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România