Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 19:02


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 19 Ian 2006, 04:15 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:

Cea mai mare nunta la care am fost a fost de 250 de persoane.
Si am mai vazut un dvd de la o nunta cu 300 si ceva.
:blink:

Da parca nu-mi doresc asa ceva.

Mie si 200 mi se pare enorm de mult:blink:

Pai sigur!Eu sincer mi+as dori asa ceva!Desi cred ca ar insemna ca la nunta mea sa se formeye bisericute si nici macar sa nu+i stiu pe toti!!!:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 19 Ian 2006, 04:35 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Mie si 200 mi se pare enorm de mult:blink:

Sunt multi, intr-adevar, si unde mai pui ca nici nu o sa ai timp si foarta sa ii bagi pe toti in seama ... si este tare neplacut sa iti plece de la nunta si sa isi spuna ... "am fost la nunta la X si nu m-a bagat in seama" sau "nu a schimbat o vorba cu mine toata noaptea".
Nu bagi capul in pamant de rusine!?! :((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 20 Ian 2006, 20:27 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
eu am 150 si ma plang... dar 300??

Nu-ti dori. Este foarte greu sa iti coordonezi atentia si bunavointa asupra atator oameni iar la nunta nu va poate inlocui nimeni.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 23 Ian 2006, 22:48 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Eu am completat lista de invitati de aici de pe site si mi-au iesit 128 persoane; aceastea sunt cele la care m-am gandit sa le invit dar numarul de invitati va fi mai sigur dupa ce voi completa si numarul de confirmari.
Oricum numarul la care ne-am orientat noi este cel de 100 persoane.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 24 Ian 2006, 22:51 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
la mine e mai ciudat...o sa fie 100-120 de persoane maxim...dar de la mine cel mult 40 persoane...sper sa nu iasa vorbe din cauza asta dar chiar ce sa fac...am rude putine...si prieteni...prieteni adevarati, la fel de putini...in schimb el are vreo 20 de verisori...o gramada de matusi si unchi..ce mai...asta e...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 25 Ian 2006, 03:33 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
...sper sa nu iasa vorbe din cauza asta dar chiar ce sa fac...am rude putine...si prieteni...prieteni adevarati, la fel de putini...in schimb el are vreo 20 de verisori...o gramada de matusi si unchi..ce mai...asta e...

Din cate ne-ai spus tu despre socri tai sunt sigura ca niciodata nu vor fi astfel de probleme. Stai linistita.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 25 Ian 2006, 22:49 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
eu am la nunta 160 de invitati, dar din partea mea vin 10 pers (asta fara parintii mei si fratele meu), deci nu ai de ce sa te ingrijorezi mai sunt si altii in situatii mai grele (din restul invitatilor 20 sunt prietenii nostrii)

Nu cred ca are prea mare importanta cati invitati vin din partea mirelui si cati din partea miresei sau a nasilor. Important este sa ai invitati si sa nu te simti singur la nunta.
Este de preferat totusi sa ii cunoastem cate putin pe fiecare invitat (macar din vedere), astfel incat, sa nu te trezesti la nunta fata in fata cu cineva pe care nu l-ai vazut niciodata in viata ta.
Si daca mergem si inmanam, tuturor, personal invitatiile putem scapa de aceasta mica problema. :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 25 Ian 2006, 23:32 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

eu am la nunta 160 de invitati, dar din partea mea vin 10 pers (asta fara parintii mei si fratele meu), deci nu ai de ce sa te ingrijorezi mai sunt si altii in situatii mai grele (din restul invitatilor 20 sunt prietenii nostrii)
gaby


parca deja ma simt mai bine...adevarul e ca nu alegem noi sa avem mai multe sau mai putine rude...si pana la urma se casatoreste cu mine nu cu ai mei...stiu ca asta ar trebui sa conteze dar uneori ma apasa faptul ca diferenta e foarte mare...din partea mamei lui nu ma tem...ea nu comenteaza si pentru mine parerea ei conteaza (si-a lui Marius, normal)...simt ca isi doreste doar sa ne fie bine...dar ceilalti...dar, ma gandesc, daca comenteaza, n-au decat.Marius ma iubeste...si la nunta doar privirea lui fermecata o sa conteze...sper


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 26 Ian 2006, 03:12 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
...din partea mamei lui nu ma tem...ea nu comenteaza si pentru mine parerea ei conteaza

In viitor imi doresc sa fiu o soacra asa cum este soacra ta. Si eu trebuie sa lucrez putin la partea cu lipiciul, dar am sa fiu foarte apropiata de copii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 26 Ian 2006, 18:16 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
In viitor imi doresc sa fiu o soacra asa cum este soacra ta. Si eu trebuie sa lucrez putin la partea cu lipiciul, dar am sa fiu foarte apropiata de copii.



Eu nu ma gandesc chiar atat de departe.Dar, imi doresc din suflet o fetita si daca Dumnezeu o sa vrea sa fie asa o sa fiu de 2 ori fericita...o data pentru mine si o data pentru soacra mea...are 2 baieti si si-ar fi dorit si ea o fata.Stiu ca o sa fie o bunica minunata si cred ca atunci cu siguranta o sa fie lipicioasa.
Da, va doresc si voua, tuturor, o soacra ca a mea.
Cat despre faptul ca ne ajuta, atata timp cat o face cu buna credinta, e ok, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 28 Ian 2006, 02:29 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Cu cat timp inainte credeti ca este necesar sa inmanezi invitatia de nunta?
Intreb asta pentru ca astazi am fost intrebati de un prieten de-al nostru daca i-am dat deja invitatie ca el nu mai stia, desi vine sigur la nunta (cu sau fara invitatie).
Mie mi se pare mult prea devreme avand in vedere ca nunta este abia in august.
Voi cum aveti de gand sa procedati???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 29 Ian 2006, 01:27 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
eu imi fac invitatiile in feb, dar nu cred ca le dau pana in martie cel tarziu. Am auzit o teorie "invitatiile pt rude si prieteni poti sa le dai din timp, dar la cei cu care vb mai putin des sa le dai cu o luna doua inainte de eveniment, pt ca nu o sa tine minte" (bineinteles ca ii anunti si pe ei mai devreme, dar nu le dai invitatii).
gaby

Imi pare devreme sa dam invitatiile din martie (sunt 5 luni pana la nunta). Dupa noi perioada cea mai potrivita ar fi luna mai si inceputul lui iunie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cati invitati aveti la nunta?
MesajScris: 30 Ian 2006, 12:45 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Am si eu o mica intrebare:unde e lista de invitati?Mai clar,era o lista aici unde iti treceai invitatii si-ti socote frumos....sau am visat eu?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 340 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România