Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:42


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 04:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Buna seara,fetelor,

as vrea sa va intreb ce credeti voi despre nuntile tematice, care sa pastreze o unitate de stil si de idee de la textul invitatiilor si pana la rochia miresei, in care sa nu fie prezent niciun element "clasic": baloane, huse de scaune, etc...



Pai nu vad ce are una cu alta... adica daca ai baloane (nu ca mie mi-ar placea baloanele) sau huse, nu mai poti sa ai o tema a nuntii ?
Mie mi se pare o idee preluata, dar o idee buna. Dat fiind faptul ca tuturor ne plac nuntile "de la ei", poate e cazul sa si invatam ceva de la ei...
Adica, am mai spus-o eu undeva pe forumu' asta: romanu' a luat ce i-a placut de peste tot si a facut un mare papagal, ca sa nu zic o mare varza. :wokno:
Poate ideea de tema, de leit-motiv, sau cum vreti sa-i spuneti, mai face putina ordine:
vrei o nunta rustica, renunta la huse si baloane! Vrei o nunta eleganta, renunta la manele! :devil:
Nu ca asta ar fi tot ce inseamna o tema, dar pentru asta sufar eu...:p

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:04 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Buna fetelor!
Nici eu nu am baloane in aranjamentul salii! doar o inima de baloane - inca nu m-am decis daca sa renunt la ele au ba! (din alea ce pica una cate una, nu deodata!)! am flori, lumanari, trepiede - in asta consta aranjamentul salii! si ghirlande de iedera si flori pe stalpi! funde la scaune - dar finute, un fel de voal, cred! nu stiu daca sa pun sau nu "fuste" la scaune! mentionez ca scaunele sunt super frumoase, din fier forjat, cu pernita de piele!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:07 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Mie nu imi plac manelele de nici o culoare! S-a pus la un moment dat ceva muzica greceasca, dar atat!
Apropo de manele, cand ne-am dus, furata fiind, la monumentul din fata Hilton sa facem poze am dat peste un pui de tigan care, in speranta ca face si el un ban, a inceput sa cante nu stiu ce manea cu o mireasa! La care fotograful meu: "Ai si nimerit mireasa! Ca nu suporta manelele!" Chiar m-a amuzat.

Nu ma omor dupa manele! dar la o petrecere/nunta/etc o manea doua nu strica! cu siguranta sunt printre invitati unii carora le place! formatia care canta la nunta noastra nu au in repertoriu manele - dar mi-au zis ca o sa aduca un cd si cu manele, daca sunt nuntasi care vor dosi sa danseze/asculte! si sunt de acord!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:11 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
...iar rochia mea de mireasa va avea accesorii verzi...Ca sa nu va mai dau si alte detalii, sa va sperii si pe voi de tot...Cat am organizat-o, am fost foarte incantata, dar acum incep sa am emotii...daca nu le va placea?:x

nici in privinta rochitei nu ai de ce sa-ti faci griji! de curand am fost la o nunta si rochita de miresica era cu totul verzuie! nu numai accesoriile! chestia asta cu rochia alba nu e dintotdeauna! nici macar o superstitie nu e! fiindca la inceput miresele se imbracau - se intelege! - cu hainele cele mai bune! nu mai stiu ce print si printesa au lansat moda asta cu rochia alba!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:13 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Cred ca ar arata mai bine scaunele fara clasicele "fustite".

Da, asa ma gandesc si eu! dar vi s-a intamplat sa vreti ba asa, ba asa?! ma enerveaza ca sunt derutata! noroc ca fetele angajate sa imi aranjeze sala sunt de gasca, cum se spune, deschise si moderne, si accepta (dar ma si sfatuiesc!) toate capriciile mele! si nu doar fiindca sunt clienta lor! chiar au avut sugestii indraznete - ba m-au si contrazis, nu au fost de acord mereu cu mine!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:18 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Tema nuntii mele este toamna - cu elemente si culori din acest anotimp (de exemplu aranjamentul pe masa noastra va fi intr-un dovleac sub forma de vaza). De asemenea, nu numai ca nu voi avea manele si muzica va fi un amestec intre DJ si cateva interventii live de romante (dar romante "pe bune"), ci voi organiza si cateva mici surprize pentru invitati, cum ar fi doua mici jocuri de societate. Pe langa asta, voi mai avea un iluzionist care sa introduca momentul tortului, acesta avand de asemenea forma unui dovleac... Ce ziceti?

Super! normal ca vei avea ca tema toamna! doar faci nunta toamna! dar ai mare curaj cu jocurile de societate! probabil iti cunosti bine invitatii si stii la ce-i poti "prinde"! apropo- despre ce jocuri e vorba?! mai invatam si noi!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:22 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

Tema nuntii mele este toamna - cu elemente si culori din acest anotimp (de exemplu aranjamentul pe masa noastra va fi intr-un dovleac sub forma de vaza). De asemenea, nu numai ca nu voi avea manele si muzica va fi un amestec intre DJ si cateva interventii live de romante (dar romante "pe bune"), ci voi organiza si cateva mici surprize pentru invitati, cum ar fi doua mici jocuri de societate. Pe langa asta, voi mai avea un iluzionist care sa introduca momentul tortului, acesta avand de asemenea forma unui dovleac... Ce ziceti?
f interesant:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:24 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
raluca Viviana, go ahead!daca tu iti doresti asa, fa-o! Nu lua seama gura lumii. In plus oamenii-invitatii vin pt voi, nu pt husele sau baloanele de prin sala.
eu sunt mai noncomformista de fel, iar la nunta mea(care a fost in iulie) nu am tinut ci=ont de traditii si obiceiuri. Acu' ma repet: fara voal, rochie argintie, popa nu a comentat, seara m-am schimbat in alta rochie, papionul mirelui asortat la rochia mea, fara baloane, nu am pus flori de plastic in piept(le urasc) ci stelute din sticla de murano, nu am dansat valsul mult prea traditional si identic la toate nuntile ci am angajat 4 dansatori costumati special, cat despre casuta de bani:wokno:.--e mult prea evident gestul (de parca nu se stie de ce esti invitata la nunta). Etc AAAAAAAAA si nu am avut decat parintii invitati ca pe celelalte rude le vad o data pe an si nu am vrut sa le oblig sa vina. Asa ca fa cum vrei, asta in funtie de invitati. La mine s-a pretat ca am avut numai prieteni buni.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:25 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Eu nu am avut manele deloc si sa stii ca s-au simtit bine chiar si invitatii care gusta acest gen:ok: Eu in privinta asta nu am vrut sa fac nici un compromis. Pentru nimeni...:-`
Dimineata, dupa ce au plecat toti invitatii, frate-miu, nashu si alti prieteni au chemat lautarii si au ramas acolo...

Sincer, chiar nu ma deranjeaza o manea-doua! si nu consider ca fac un compromis! eu agreez muzica latina! asta nu inseamna ca toata lumea ar trebui sa "inghita" preferintele mele! :flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România