Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 16:11


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 27 Sep 2006, 15:10 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

ps: si sa va mai spun un secret amuzant. tatal meu nu le are deloc cu nuntile, si cand a auzit initial de huse cu funde pentru scaune a zis:" pai cum o sa stau eu, om serios, cu funda la fund toata noaptea? Nici sa nu aud" (X)(X)(X)(X)(X)


Grozav tatal tau!
la mine in aranjamentele de flori vor fi spice! peste tot! in arcade, in ghirlandele ce imbraca stalpii, pe sfesnicele de pe masa (ciudat nu?! sfesnice cu lumanari si spice de grau?!)!O:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 27 Sep 2006, 15:13 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
:p Acum am bagat de seama ca nu mai sunt "senior" sunt "veteran"! :ok:;);););););):D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 27 Sep 2006, 15:13 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Batori, (X)
era vorba despre nunti tematice, am propus si eu tema, ca alta nu m-a dus capul.
Ca la ce nebuni e in Bucuresti cu francofonii astia, nu-mi sta mintea la inventivitate ci la cum ajung inapoi acasa.
aaaaaaaaa Ce-ati zice de-o nunta francofona?(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 27 Sep 2006, 15:14 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:

Grozav tatal tau!
la mine in aranjamentele de flori vor fi spice! peste tot! in arcade, in ghirlandele ce imbraca stalpii, pe sfesnicele de pe masa (ciudat nu?! sfesnice cu lumanari si spice de grau?!)!O:)

misto idee! acasa la ai mei au facut niste aranjamnete tare dragute cu spice si flori nemuritoare (unele mov, nu stiu cum se numesc). si au iesit foarte misto. vreau sa spun ca nici acum nu le-au strans ai mei din curte si e aproape o luna de la nunta. as fi vrut sa punem si la local, dar ne-am trezit cam tarziu ... oricum, a iesit dragut cum a iesit.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 27 Sep 2006, 15:15 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
Batori, (X)
era vorba despre nunti tematice, am propus si eu tema, ca alta nu m-a dus capul.
Ca la ce nebuni e in Bucuresti cu francofonii astia, nu-mi sta mintea la inventivitate ci la cum ajung inapoi acasa.
aaaaaaaaa Ce-ati zice de-o nunta francofona?(X)


Ok! zapacita cu idei zapacite (e de bine!) - si sa numesti mesele dupa orasele din Franta - normal masa principala va fi "Paris"! :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 27 Sep 2006, 15:17 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:
Batori, (X)
era vorba despre nunti tematice, am propus si eu tema, ca alta nu m-a dus capul.
Ca la ce nebuni e in Bucuresti cu francofonii astia, nu-mi sta mintea la inventivitate ci la cum ajung inapoi acasa.
aaaaaaaaa Ce-ati zice de-o nunta francofona?(X)

acum sar si eu in apararea nasei. ea este mai inimoasa de felul ei si datoria de nasa si-a luat-o foarte in serios. acum limb romana da nastere la multe interpretari si daca ai si o imaginatie mai bogata sau daca sangele fierbe mai tare ... iata rezultatul. oricum, totul e bine cand se termina cu bine!
a, si apropos de nunta tematica, eu as fi vrut sa fac nunta pe un vapor.... (X):D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 27 Sep 2006, 15:22 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:

Lol, pai daca si tu Alino nu te-ai maritat cu Iri:D dar lasa ca si Steli poate oricand sa te duca cu vaporul sau sa-ti faca o surpriza, sa faca de ziua ta un gest dintr-asta:):flowers:

pai nu mi-a placut de Iri... bleac...
pai sa stii ca tot ne luam noi o barca, ceva... si plecam cu ea in Egipt :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 27 Sep 2006, 15:23 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Sau la McDonald's in tramvai...daca stau sa ma gandesc....:zoombie:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 27 Sep 2006, 15:28 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Sau ce ati spune...ca tot visam cu ochii deschisi...de o nunta pe un ring pt patinaj?
daca s-ar inchiria cu totul , si daca toti ar sti sa patineze...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 27 Sep 2006, 15:30 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:
Sau ce ati spune...ca tot visam cu ochii deschisi...de o nunta pe un ring pt patinaj?
daca s-ar inchiria cu totul , si daca toti ar sti sa patineze...

ce misto ar fi! eu revin la partea cu apa. mi-ar placea daca ar fi un local cu totul sub aba, sa treaca pestisorii pe langa, pe deasupra ... :D ca la hotelul ala de 7 stele de la arabi. am uitat cum ii zice ....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 27 Sep 2006, 15:41 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Si...daca ma saruta data viitoare?:huh:
Off topic: In Bucuresti ploua! Vive la France!:-`
O nunta stil "cowboy-country" sau serbate campeneasca-a mai fost mentionata-ar fi o idee buna.
Invitatii: blugi+ciocate si camasi cadrialte
Mireasa: rochie din in/ ie/marama/ceva stil flower-power=back to basics/coronita de flori.
Decor: dovlecei, tartacute, spice...super
sunt si invitatii realizate pe suport de paie.
O alta idee de nunta-pt macabri-ceva stil halloween.
Alta idee: bal mascat.:ninja:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România