Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 08:22


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:31 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

Primul este "cutia cu surprize": fac o cutie matriosca (ca papusile rusesti) pe 4 -5 marimi, fiecare ambalata separat si introdusa in urmatoarea ca dimensiune. la fiecare "nivel" este un cadou reprezentativ pentru noi doi si nunta noastra (un fel de marturii, dar mai putin kitsch). Cutia circula pe muzica prin sala, iar muzica la un moment dat se opreste: invitatul la care s-a oprit muzica are dreptul sa desfaca primul nivel al cutiei...si tot asa...ma gandeam ca ultimul cadou sa fie un dans cu mirele/mireasa...Un alt joc este cel al sfaturilor: pe mese le pun cate un cub cu post-it-uri (la un anumit moment, nu de la inceput) si ii rog sa scrie un sfat pentru miri. Sfaturile le colectez intr-un bol, iar pe cele mai interesante/haioase dintre ele le voi premia in momentul in care voi da si cele cateva diplome pe care le-am pregatit pentru invitati (de exemplu: "cel mai vechi cuplu din sala, cel mai tanar, cel mai convins burlac, etc)

:ok::lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:33 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
seara m-am schimbat in alta rochie, papionul mirelui asortat la rochia mea, fara baloane, nu am pus flori de plastic in piept(le urasc) ci stelute din sticla de murano, nu am dansat valsul mult prea traditional si identic la toate nuntile ci am angajat 4 dansatori costumati special, cat despre casuta de bani:wokno:.--e mult prea evident gestul (de parca nu se stie de ce esti invitata la nunta). quote]

Ma bucur sa aud ca mai sunt miresici care s-au schimbat la nunta de rochia de mireasa! si eu o sa ma schimb! desi toti/toate imi spun ca nu e bine, ca sa stau toata noaptea cu rochia de mireasa! bla! bla-bla! la sala ma fatai un pic in rochia de mireasa - care e simpla-simpla - si dupa aceea fuguta ma schimb in ceva lejer si mai pe stilul meu! in privinta valsului traditional, ce sa zic?! puiul meu nu e cel mai mare dansator din lume, asa ca o sa alegem ceva neconventional - avem mai multe optiuni! nici casuta pentru bani nu avem - dar am gasit un cufaras ce o sa fie pus discret, undeva in sala!:lol::mellow::mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Eu cred ca nunta trebuie sa va reprezinte pe VOI, ca perecche, in primul rand. Invitatii se presupune ca sunt oameni care va cunosc si tin la voi si care se vor bucura IN PRIMUL RAND pentru bucuria voastra, nu pentru baloane sau mancare! Asa cred eu ca ar fi normal...:-`
Jocurile mi se par dragute si chiar am citit pe net o idee care mi-a placut tare mult: alternativa la aruncatul buchetului.
Cica sa inviti toate cuplurile casatorite sa danseze si dup-aia... rand pe rand pleaca in ordinea "vechimii"... cei cu 1 an, cei cu 2 etc etc (dj-ul face "jocurile"). Cand raman cei mai "experimentati" ii rogi sa va zica "secretul" casniciei lor si le oferi lor buchetul de mireasa... Sau daca nu vrei sa renunti la el, aranjamentul de la masa mirilor...
Mie imi plac tare mult nuntile asa... interactive... cred ca ne cramponam prea mult de ideea ca fun=dans si nimic altceva...
Sper sa nu fiu inteleasa gresit...:flower:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:37 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Primul este "cutia cu surprize": fac o cutie matriosca (ca papusile rusesti) pe 4 -5 marimi, fiecare ambalata separat si introdusa in urmatoarea ca dimensiune. la fiecare "nivel" este un cadou reprezentativ pentru noi doi si nunta noastra (un fel de marturii, dar mai putin kitsch). Cutia circula pe muzica prin sala, iar muzica la un moment dat se opreste: invitatul la care s-a oprit muzica are dreptul sa desfaca primul nivel al cutiei...si tot asa...ma gandeam ca ultimul cadou sa fie un dans cu mirele/mireasa...Un alt joc este cel al sfaturilor: pe mese le pun cate un cub cu post-it-uri (la un anumit moment, nu de la inceput) si ii rog sa scrie un sfat pentru miri. Sfaturile le colectez intr-un bol, iar pe cele mai interesante/haioase dintre ele le voi premia in momentul in care voi da si cele cateva diplome pe care le-am pregatit pentru invitati (de exemplu: "cel mai vechi cuplu din sala, cel mai tanar, cel mai convins burlac, etc)



Foarte dragut! imi place de tine! super!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

Apropo de schimbat: rochia mea este...de fapt pantaloni...dar pe deasupra am un fel de fusta (care lasa sa se vada pantalonii in fata) pe care o voi purta doar la biserica, apoi raman in top si pantaloni (ma rog, tot din materialul fustei, cu ceva aplicatii, dar sunt pantaloni) plus ca imi pun ca accesoriu un boa vernil asortat cu pantofii verzi...(X)


UN BOA ????
:ermm::ermm::ermm:
Nu vad cum se incadreaza in tema, ca sa nu zic mai mult... :-`

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:41 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
"Ma bucur sa aud ca mai sunt miresici care s-au schimbat la nunta de rochia de mireasa! si eu o sa ma schimb! desi toti/toate imi spun ca nu e bine, ca sa stau toata noaptea cu rochia de mireasa! bla! bla-bla! la sala ma fatai un pic in rochia de mireasa - care e simpla-simpla - si dupa aceea fuguta ma schimb in ceva lejer si mai pe stilul meu! in privinta valsului traditional, ce sa zic?! puiul meu nu e cel mai mare dansator din lume, asa ca o sa alegem ceva neconventional - avem mai multe optiuni! nici casuta pentru bani nu avem - dar am gasit un cufaras ce o sa fie pus discret, undeva in sala!"

BRAVO! Cum am mai spus pe acest site (inainte de nunta cand eram in concediu, deci mai activa), o nunta ar trebui sa reflecte personalitatea fericitului cuplu. Si ar trebui sa se tina cont de momentele cu adevarat importante: primarie, biserica. restul : cu voal -fara voal, buchet mic/mare/rotund/patrat/piramidal etc, nasa baba sau nasa tanara, pupat in:back: sau nu invitatii etc sunt chestii de umplutra. Se pot adapta astfel incat sa iasa ceva unic si personal, nu ceva ca o reluare a aceluiasi film. (iar ma repet)
Cu prietenie si respect pt cei amatori de nunti traditionale, Alexandra.
PS :ermm:plec la serviciu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:46 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

Apropo de schimbat: rochia mea este...de fapt pantaloni...dar pe deasupra am un fel de fusta (care lasa sa se vada pantalonii in fata) pe care o voi purta doar la biserica, apoi raman in top si pantaloni (ma rog, tot din materialul fustei, cu ceva aplicatii, dar sunt pantaloni) plus ca imi pun ca accesoriu un boa vernil asortat cu pantofii verzi...(X)

O sa fii o miresica mai mult decat neconventionala! cand ai nunta?! pacat ca nu ai postat fotografii sa vad/vedem cum arati! chiar sunt curioasa! nu sunt multe mirese care aleg ca tinuta de nunta pantalonul! si mai sunt si direct interesata fiindca una din surorile mele tot toana asta o are: sa aibe pantaloni la nunta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:49 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:
BOA - adica nu animalul, ci esarfa aceea lunga de pene...desi cred ca daca imi faceam rost de un animal, dadeam lovitura, fugeau invitatii mancand pamantul...;):lol:
Pai...toamna se numara bobocii, deci eu le numar fulgii :lol: insa ca sa o spun pe aia dreapta este un vis al meu mai vechi sa port un boa si nu am avut niciodata ocazia...asa ca imi fortez norocul si il port la nunta mea :-`

Super! imi place cum gandesti!:rocker::ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunti tematice
MesajScris: 26 Sep 2006, 15:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
BOA - adica nu animalul, ci esarfa aceea lunga de pene...desi cred ca daca imi faceam rost de un animal, dadeam lovitura, fugeau invitatii mancand pamantul...;):lol:
Pai...toamna se numara bobocii, deci eu le numar fulgii :lol: insa ca sa o spun pe aia dreapta este un vis al meu mai vechi sa port un boa si nu am avut niciodata ocazia...asa ca imi fortez norocul si il port la nunta mea :-`

Pfiuuu... credeam ca... the real thing...:~*
GO FOR IT !;)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 133 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România