Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 00:13


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 152 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 21 Mar 2006, 16:14 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
stati sa ma laud si eu...noi abia ne-am schimbat masina si am cumparat una noua...Alfa Romeo 166 ca sa ma plmb cu ea cand voi fi mireasa:lol:Eu si Cris am facut calculele de nunta acasa pe foita si am aqjuns la o suma cam frumusica zic eu...250mil.Stiu ca nu se potrivesc calculele de acasa cu alea din targ dar dupa voi imi ajung atatia bani?Oare mai trebuie sa pun sau imi vor mai ramane?


cati invitati ai tu?
eu am vreo 60-70 de persoane cu banii care ii dam la restaurant dupa nunta ,totalul ar fi de vreo 60 milioane. noi avem o nunta mai intima fara multa lume. eu zic ca e mai bine la 60 persoane nu? am facut costul total cu tot ce cheltuim pe accesori si toate cele ce trebuiesc cumparate!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 21 Mar 2006, 16:29 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
Laguna. Si, din pacate, am facut o data greseala sa las pe cineva sa o conduca putin si imi venea sa il dau jos de la volan pentru ca ieseau aburi din motor.
Oricum, pentru masina care sa duca mirii e numai buna!


da asa e. nu conteaza masina ci TU contezi in ziua aceea ,voi doi sunteti atractia serii!!;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 21 Mar 2006, 16:30 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
eu voi avea ca 120 de persoane mai mult sau mai putin,dar problema e ca nu stiu ce preturi mai sunt prin romania eu am pus la costum mire 10mil si rochie 20mil.Cine stie daca asa e sau dau mai mult sau poate mai putin.Dar acum cand ma gandesc la lista mea sa stiti ca am omis florile din piept la nuntasi,paharele mirilor si inca ceva dar ...am uitat iar.MMMMAAAARE BATAIE DE CAP


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 02:48 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
Sunt de parere cu tine , pe principiul asta merg si eu . Bafta!


Fetelor, am "curatat" un pic subiectul...am sters tot ce nu avea legatura cu subiectul cu meniurile! Haideti sa ramanem in zona de "cat mai costa un meniu in ziua de azi", please!

(vorbaretele lu' mama!!!) :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 13:40 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:


La noi rochia a fost 10 mil si costumul o sa fie 18 mil. Da oricum un buget de 30 mil pentru hainele voastre e super bine
:wok:

Florile din piept nu te duc mai mult de 10 mii bucata. Asta asa...exagerat.

Eu am zis ca o sa iau niste pahare de sampanie din oras si o sa le decorez singura:ok:
aaaaaaaaa,deci se poate si asa.Eu am facut calcule luandu-ma dupa scorurile pe care le au asti pe net.O concarda mai frumusica 45000lei vechi.Mi se pare un pic cam exagerat.Apoi pahare miri 600000lei...si etc. Pe mine nunta ma ajunge dupa calculele mele ca 200milioane adica 7000euro.Vorbeam cu Cris si am zis ca aproape ajungem la o cheltuiala de nunta italiana.Voi ce ziceti am exagerat?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 14:58 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
aaaaaaaaa,deci se poate si asa.Eu am facut calcule luandu-ma dupa scorurile pe care le au asti pe net.O concarda mai frumusica 45000lei vechi.Mi se pare un pic cam exagerat.Apoi pahare miri 600000lei...si etc. Pe mine nunta ma ajunge dupa calculele mele ca 200milioane adica 7000euro.Vorbeam cu Cris si am zis ca aproape ajungem la o cheltuiala de nunta italiana.Voi ce ziceti am exagerat?


eu zis ca da,totusi nici chiar asa de 7000 euro ce nunta e asta .din cate stiu faceti nunta in romania nu in italia,parerea mea mai faceti o data cheltuielile ca nu te pune nimeni sa ii iei lu iubi al tau costum de zeci de milioane ca doar nu sta invitatul sa te intrebe cat ai dat pe costum.prea exagerata suma !! acuma faceti cum credeti.
ca stii pana la urma pe cei pe care ii invitati la nunta nu-i intereseaza cat dam noi pe intreaga nunta,ei vin doar sa va fie alaturi in acest mare eveniment si sa se simta bine!;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 15:03 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Cred ca a calculat cu tot ce plateste la restaurant...
Eu am calculat fara ce platesc la resaurant si ma duce la vreo 4500 max 5000. Da ea cred ca are mai putini invitati decat am eu...


mie una tot mi se pare scump totusi sa dai 5000 euro. ce seviti acolo caviar?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 152 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România