Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:56


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 152 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 20:19 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Stiu ca nu ai vrut sa ma insulti. Eu m-am obisnuit cu stilul tau mai taios...o sa se obisnuiasca si celelalte....

Noi am ales un costum de 18 mil din motivele pe care le-am explicat...Rochia a fost 10 mil si nu-mi pare rau...Meniul la noi e 750000. O sa servesc in loc de tuica wiskey si sunt dispusa sa dau 1000 de euro pe luna de miere.
E democratie, tu ai zis-o. Si nici pe noi nu ne ajuta nimeni. Dar ne-am apucat din timp si reusim sa facem totul numai din salarii. Daca ar fi nevoie sa intru in economiile noastre probabil ca nu as face-o si as apela la parinti sau poate m-as mai gandi la anumite cheltuieli. Dar sa speram ca nu o sa fie nevoie.


mama daca stau sa ma gandesc cat aveam strans inainte offff eram bogati acuma :p dar ne-am bagat in bani ne-am luat d-aia si asa mai departe dar bine ca nunta e abia in august ,mai e timp sa mai strangem ceva banuti.;)
si asa peste 2 saptamani ne apucam de aranjat casa.si prin iulie putem sa ne mutam.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 20:47 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

suntem tineri, cam greu cu tinutu de bani :) pai mai astept sa ma intind si eu la 10 mil la rochie, stai linistita. in schimb am gasit un costum super de mire cu numai 2 mil! e drept e direct de la producator. eu voi avea si wiskey si tuica :) hi hi hi sa impacam pe toata lumea. avem noroc ca sunt multe incluse in meniu si doar tariile si sampanie tb sa o dam separat.plus dulciuri. apoi la biserica iar e mica taxa , la primarie e 1 mil cu tot cu taxa de weekend si cea de facut poze si filmat...

noi ne-am calculat undeva la 1500 dolari fara sala si cameram care se platesc dupa. banuti mai avem pusi ceva de-o parte si incet incet mai adunam :) hi hi hi


bravo mergi tot asa imi place. si eu lui iubi i-am vazut costum tot la aproape 2 mil.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 21:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

poi noi iesim cu totul undeva la max 1500 dolari (fara sala si camerama , care ii platim dupa nunta). mi se pare exagerat sa cheltuiesti 5000-7000 euro pentru o noapte! hai sa fim seriosi ca nu ridica nimeni statui dc to iti strici toti banii pe nunta.


fetelor eu nu stiu cum iesiti voi asa ieftin ca eu sunt cu krista pe aceeasi pagina...pana acum bugetul meu de la instrumente pt 130 de persoane imi arata 8000 de dolari....si am taiat pana si ultimul moft al meu care era limuzina...si din pacate putine cheltuieli sunt estimate...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 21:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
no asa da ca atunci ajungi si tu la vreo 4000 si daca cameramanul si fotograful le-ai luat sub pretul pietei si aia ii big help...pe noi alea numai ne costa $500 plus DJ $300...da no am vrut cei mai buni ;) Eu am indraznit sa vad cat iese totalul ca mai bine ma pregatesc de ce e mai rau decat sa am un soc la sfarsit...si asa mi se rupe inima sa tot tranfer bani din contul de savings....da no :)))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 29 Mar 2006, 21:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

pai eu am zis ca pana in 5000$ nu intru in panica :) si investitia initiala de 1500$ mi se pare oricum super rezonabila.


clar ca $1500 ii rezonabil...cu toate ca nu mai sunt eu asa la curent cu cat inseamna banii astia in romania da tot nu mi se pare mult...:wok:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 30 Mar 2006, 15:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
..pe noi alea numai ne costa $500 plus DJ $300...da no am vrut cei mai buni ;)


pai de ce te mai plangi???? tocmai ai spus ca i-ai vrut pe cei mai buni ......so ...astea sunt consecintele!Lasa ca va iesi frumos si o sa uiti cati bani ai cheltuit!!%%-%%-%%-Banii sunt facutio sa circule nu ca sa-i tinem la sosete!Ca vb. aia ...nu luam cu noi nimik pe lumea cealalta!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 30 Mar 2006, 15:29 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
eu una sunt sigura ca nu se potrivesc calculele mele cu cele ce vor fi in realitate....si apoi ne vom intalni ....si am sa va zic pentru ce mi-am batut atat de mult capul


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Costul unui MENIU DE NUNTA
MesajScris: 26 Apr 2006, 15:08 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
FETELE, www.ghidulmiresei.ro/budget.php face exact ce ziceati si voi. Aduna toate costurile fixe, apoi pe cele variabile inmultite cu nr. de persoane (pe care TREBUIE SA NU UITATI SA-L TRECETI, altfel va calculeaza pentru 100 de persoane, desi voi aveti doar 80... si de aici diferente in plus la calcul).

Si acesta e COSTUL TOTAL pe care il afiseaza (care include toate toate cheltuielile, inclusiv verighete, imbracamintea pentru civila, machiajul, etc). Apoi il imparte la nr de persoane participante, si aceste e COSTUL/PERSOANA.

In ceea ce priveste MENIUL/PERSOANA, evident ca nu poate fi declarat tot costul (luna de miere, verighetele, pantofii, etc), si atunci tabelul calculeaza automat meniul de persoana incluzand doar mancarea, bautura, serviciile din seara nuntii (dj, cameraman, fotograf, decoratiuni, etc).

Mai incercati o data si veti vedea ca e un instrument foarte fidel de calcul! Ce este sigur, este COSTUL REAL, acuma MENIUL il declara fiecare cat vrea....tabelul doar SUGEREAZA cat ar trebui declarat.

:love::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 152 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România