Ultima vizită a fost: Acum este 20 Apr 2024, 15:23


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 137 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 23 Noi 2006, 23:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Noi cu banutii de la nunta, care au fost destui, mai ales ca am fost niste norocosi, parintii au tinut mortis sa ne faca nuntile, noi ramanad cu toata suma de bani, am fost in cele 2 saptamani de miere unde ne-am destrabalat, adica ne-am cumparat tot ce si-au dorit inimioarele noastre si acum ne-am luat teren.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 24 Noi 2006, 18:43 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
noi ne-am acoperit darile 'catre stat' adica:restaurant, aranjamente, inca un mic avans pt poze, dj.am mai avut de dat in plus inca ceva la poze, iar pt film nu ne-a mai ramas.inca mai strangem bani pt film si cam atat.e buna ideea de pus la banca(pt cine are).investitii in casa, le-am facut inainte de nunta de mi-au iesit fire de par alb in cap,dar am dus la bun sfarsit.(X)(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 01 Dec 2006, 00:51 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Citat:
Sa fim noi singurii care nu au cheltuit mai nimik din banii de la nunta? Hmmm... Darul l-am luat duminica dimineata si luni la ora 12 eram deja la banca...ne faceam cont si-i depuneam pe toti in el! In "week-endul de miere" am fost la munte cu banii din salariu!


Nu, Ginutzo!Mai suntem si noi. Luna de miere a fost cadou din partea parintilor mei, iar bani de buzunar nu ne-au trebuit f. multi acolo. Asa ca banii nostri sunt... investiti si reinvestiti :D de mama mea in afacerea personala. Asta pana reusim sa gasim un apartament bun sa dam avansul si apoi... credit nenica:ndance::ndance::ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 04 Dec 2006, 16:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
interesant subiect :D... pai, noi ne-am facut cam toate damblalele :D... ca doi copii scapati in magazinul cu dulciuri :D... in primul rand, am avut "bani de buzunar" in luna de miere :ok:... apoi ne-am cumparat tot ce ne-am dorit inainte de nunta si n-am putut cumpara "ca avem nunta" :mellow:... ca apartament aveam, masina are firma :p... apoi am renovat baia :D (iar eu si baia mea :p) si ne-am comandat o mobila trasnet pentru sufragerie :ok:... si gata! suntem din nou saraci si fericiti :D :D

:nlol::nlol::nlol:cat de tare esti...asta cu copiii la mag de dulciuri am facut-o si noi! eu am facut-o chiar lata...am fost la un restaurant si mi-am comandat un platou imens cu scoici:food::food: doar ca erau crude...si prima inghititura a fost la fel de placuta ca o gura de apa sarata si murdara din marea noastra:x

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 11 Dec 2006, 04:39 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
noi speram doar sa nu ramanerm cu datorii dupa nunta. atat vrem...restul le facem noi:love:

Cu banii de la nunta ....organizam o "luna de miere" frumoasa si restul investim unde avem nevoie...ce ziceti?...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 11 Dec 2006, 05:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Cu banii de la nunta ....organizam o "luna de miere" frumoasa si restul investim unde avem nevoie...ce ziceti?...


Asta am facut si noi, ne-am acoperit restul lunii de miere (...in Romania...) si i-am investit care au mai ramas!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 11 Dec 2006, 06:15 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:

Asta am facut si noi, ne-am acoperit restul lunii de miere (...in Romania...) si i-am investit care au mai ramas!

Pai asta ar fi perfect...dar fiecare cred ca stie unde are nevoie de ei...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 14 Dec 2006, 14:03 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
planuri sunt multe :D de bine de rau avem unde sa stam, deci ne luammashina daca mai ramanem cu bani dupa luna de miere :njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 15 Dec 2006, 03:02 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
planuri sunt multe :D de bine de rau avem unde sa stam, deci ne luammashina daca mai ramanem cu bani dupa luna de miere :njump:

Bravoo...:napplause: Cred ca toti stiti ce aveti de facut cu ei...:nlol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 15 Dec 2006, 14:40 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
in martie incepem sa bagam actele pentru aprobarile sa ne ridicam propria casutza :D ca nu mai vrem sa stam cu sor-mea ... desi eu am casa, e la tzara si stau ai mei acolo...mi-ar placea sa stau si acolo ca e la doar 5 km de oras, dar el nu vrea, astfel ca facem un credit si ne construim propria casutza pe terenul din curtea casei parintesti de la oras care+i va ramane surorii mele :D cati bani...si cat va dura :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 15 Dec 2006, 19:19 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
in martie incepem sa bagam actele pentru aprobarile sa ne ridicam propria casutza :D ca nu mai vrem sa stam cu sor-mea ... desi eu am casa, e la tzara si stau ai mei acolo...mi-ar placea sa stau si acolo ca e la doar 5 km de oras, dar el nu vrea, astfel ca facem un credit si ne construim propria casutza pe terenul din curtea casei parintesti de la oras care+i va ramane surorii mele :D cati bani...si cat va dura :(

Spor la lucru, atunci....:rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 08 Ian 2007, 17:13 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Noi o sa facem "altceva".Adica in afara de a achita restantele,restaurant si ce mai e,ne vom deschide o firma.Vrem sa facem asta de mult dar nu am avut capital.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 09 Ian 2007, 13:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Noi o sa facem "altceva".Adica in afara de a achita restantele,restaurant si ce mai e,ne vom deschide o firma.Vrem sa facem asta de mult dar nu am avut capital.


Super! Mult succes !!!:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 09 Ian 2007, 23:25 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:

Super! Mult succes !!!:nwink:

da super!!!!Si mult succes!
(Oana25,sorry de copy):D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 21 Ian 2007, 21:00 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:




Si eu gandesc la fel, sper ca dupa nunta sa nu ramanem cu datorii;daca ne vor iesi in plus vom face casa cu ei.

O parte din bani o lasam pentru bebe, nu? ii facem odaita "alldressed" si hainute si toate chestiile...:lol::lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 22 Ian 2007, 18:04 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2005, 01:20
Mesaje: 44
mah fetelor...eu stiu sigur ca noi vrem sa ne strangem prima oara bani de nunta si pe urma cu ce ramanem si cu ce mai avem sa incepem sa ne facem o casuta a noastra si numai a noastra, undeva unde peste 5 ani vei plati mai mult pentru linistea de la tara decat pentru zgomotul si vecinii de care nu stii cum sa te scapi de la oras.
ne-am gasit un loc la 10 min de mers din oras si e super.asa ca home sweet home asteapta-ne ca venim.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 31 Ian 2007, 04:57 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
noi speram sa ne ramana si noua niste banuti sa plecam in luna de miere care sunt de fapt 10 zile de miere. pt viitoarele miresici sa fie intr-un ceas bun! sa nu uitati sa va distrati la nunta si la grijile banilor in plus sau in minus o sa ne gandim dupa. va pup


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 137 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România