Ultima vizită a fost: Acum este 23 Apr 2024, 12:30


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 137 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 31 Ian 2007, 13:46 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
eu nu m-am gandit la aspectul asta....
astept sa treaca evenimentul cu bine....sper ca fara datorii...si ce ramane..vedem atunci...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 31 Ian 2007, 19:58 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
eu nu m-am gandit la aspectul asta....
astept sa treaca evenimentul cu bine....sper ca fara datorii...si ce ramane..vedem atunci...:D


Uite si cineva realist!:p
Altii isi imagineaza ca o s-l apuce pe D-zeu de-un picior dupa ce-si numra banutii de la nunta. Mai bine ar incerca la 6 din 49.

(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 31 Ian 2007, 20:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
eu nu m-am gandit la aspectul asta....
astept sa treaca evenimentul cu bine....sper ca fara datorii...si ce ramane..vedem atunci...:D

f bine! chestia asta nu depinde de voi...si orice ar fi sa nu va para rau si sa va bucurati de investitia facuta;)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 02 Feb 2007, 16:37 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
eu nu m-am gandit la aspectul asta....
astept sa treaca evenimentul cu bine....sper ca fara datorii...si ce ramane..vedem atunci...:D

la fel si eu....deocamdata nu ma gandesc decat la nunta si atat:mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 04 Mar 2007, 20:46 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
la fel si eu....deocamdata nu ma gandesc decat la nunta si atat:mellow:


Mda...asa e...ca bine ziceti...imi fac griji de nunta nu de bani...la momentul in cauza te mai gindesti ce faci cu ei...acum e nunta in primele ginduri de dimineata si in cele din urma seara...inainte de culcare, nu?:nblink:
Hai ziceti ca asa e...nunta va ocupa gindurile si cind sinteti ocupate citeodata...:ok: E normal, nu?:neyes::neyes::neyes::nbride::ncouple:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 11 Mar 2007, 06:56 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Mda...asa e...ca bine ziceti...imi fac griji de nunta nu de bani...la momentul in cauza te mai gindesti ce faci cu ei...acum e nunta in primele ginduri de dimineata si in cele din urma seara...inainte de culcare, nu?:nblink:
Hai ziceti ca asa e...nunta va ocupa gindurile si cind sinteti ocupate citeodata...:ok: E normal, nu?:neyes::neyes::neyes::nbride::ncouple:


eu nici nu ma mai gandesc sa-mi ramana vreun ban....viitorul meu sot cred ca se crede un soi de Virinel C ca a inceput sa arunce cu banii pe toate tampeniile care nu prea au ce cauta la un cuplu nu tocmai bogat...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 12 Mar 2007, 22:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Dragele mele eu nu pre imi fac griji ce o sa fac cu bani dar stiu ca imi trebuie un PAT bun dupa nunta ca patul meu de fata nu ne prea incape pe amandoi:ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 13 Mar 2007, 03:13 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
Dragele mele eu nu pre imi fac griji ce o sa fac cu bani dar stiu ca imi trebuie un PAT bun dupa nunta ca patul meu de fata nu ne prea incape pe amandoi:ndance:


cea mai buna alegere...esti tare:nwink:
eu mi l-am cumparat deja cand ne-am mutat dintr-un oras in altu, a fost primul lucru achizitionat:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 14 Mar 2007, 18:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:

cea mai buna alegere...esti tare:nwink:
eu mi l-am cumparat deja cand ne-am mutat dintr-un oras in altu, a fost primul lucru achizitionat:ok:

Super, statzi deja impreuna? Eu nu vreau sa locuiesc cu el impreuna pana dupa nunta...,e asa o pasarica de-a mea:rocker:...Si dupa cum vad te si apropi repede de nunta..bafta la pregatiri si CASA DE PIATRA..:napplause::nmarried:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 16 Mar 2007, 00:19 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
am rezolvat si eu cu biserica...am pus cununia la 19:30 ca vrem sa punem niste jerbe(artificii) afara si nu se vad bine decat daca e amurg (sau intuneric dar nu a vrut popa sa punem mai tarziu slujba a zis ca si asa e foarte tarziu)...si la restaurant eu chem invitatii la 21:00 ca e vara si se insereaza tarziu...eu la nici o nunta nu m-am dus de la 19:00 mi se pare mult prea devreme...eu am cam terminat cu pregatirile...mai avem sa ne cumparam haine si atat:njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 16 Mar 2007, 15:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
am rezolvat si eu cu biserica...am pus cununia la 19:30 ca vrem sa punem niste jerbe(artificii) afara si nu se vad bine decat daca e amurg (sau intuneric dar nu a vrut popa sa punem mai tarziu slujba a zis ca si asa e foarte tarziu)...si la restaurant eu chem invitatii la 21:00 ca e vara si se insereaza tarziu...eu la nici o nunta nu m-am dus de la 19:00 mi se pare mult prea devreme...eu am cam terminat cu pregatirile...mai avem sa ne cumparam haine si atat:njump:

Depinde de local si de conditzi, eu a trebuit sa o pon mai devreme pt ca nuntasi din partea mirelui vin din timisoara ,sunz 3 ore si ceva pe drum dacaintru in restaurant numai la ora 21 vor fi ruptzi de obositzi si nu-o sa mai aibe chef si de distractzie:ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 16 Mar 2007, 18:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
am rezolvat si eu cu biserica...am pus cununia la 19:30 ca vrem sa punem niste jerbe(artificii) afara si nu se vad bine decat daca e amurg (sau intuneric dar nu a vrut popa sa punem mai tarziu slujba a zis ca si asa e foarte tarziu)...si la restaurant eu chem invitatii la 21:00 ca e vara si se insereaza tarziu...eu la nici o nunta nu m-am dus de la 19:00 mi se pare mult prea devreme...eu am cam terminat cu pregatirile...mai avem sa ne cumparam haine si atat:njump:


Bravo! Succes la cumparaturi:ndance:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 16 Mar 2007, 19:49 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Bravo! Succes la cumparaturi:ndance:



merci!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 18 Mar 2007, 01:52 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:


merci!

Salut fetelor....de mult nu v-am mai scris...va urmaresc zilnic...dar credeti-ma ca cu invatatul asta nici nu am cind sa mai scriu ceva....
ma uit ca toate viitoarele miresici se pregatesc intensiv ....ahh...as vrea si eu sa fiu in "starea" aceasta dar e greu de deparete sa fii implicata foarte mult asa ca...doar cu ceea ce putem...
Deci...va urez spor la pregatiri si bucurati-va din plin....
pupici...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 06 Apr 2007, 05:10 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Buna intrebare! Eu sunt pierduta intre lei si roni, incerc sa transform totul in euro si mi se pare ca nunta iese prea scump pentru nivelul de trai din Romania. Daca Dumnezeu vrea sa ne si ramana bani dupa nunta, cred ca o sa-i punem pentru avans la casuta mult visata. Cat despre luna de miere, am facut-o dupa cununia civila de anul trecut, si acum doar o sa ne amintim!:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 07 Apr 2007, 15:10 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
cununia la 19.30? ce ciudat imi pare
la noi tine nunta de dimineata pana a doua zi dimineata
astfel ca la starea civila se merge in jurul orei 10.30 (imbracata in rochie de mireasa) si la biserica in jurul orei 12
la restaurant se intra cel tarziu la ora 14
si tine nunta pana a doua zi dimineata... ora 5-6
:D sunt cea mai fericita ca nu as suporta sa imi stea lumea de la 8 seara pana dimineata la nunta... cat se poate de mult, la 7 feluri de mancare cat se da la noi la nunti....
sarbatori fericite, sporuri la invatat care mai aveti licente si examene...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 09 Apr 2007, 19:48 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2007, 02:47
Mesaje: 45
inca nu am reusit sa adun toti bani care imi trebuie pentru nunta dar daca imi raman imi renovez casa parinteasca si apoi fac un bebe cat sunt tinerica si cam atat, deocamdata nu vreau sa fac credit pentru apartament, la noi la bistrita sunt scumpe.
asa ca mai astept poate castig la loto!!:nblink::nlol:
ca de la nunta nu ma imbogatesc!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 10 Apr 2007, 13:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Noi avem deja dat avansul pentru apartament.Vedem cu ce ramanem de la nunta si achitam restul.Si ne ducem si in luna de miere.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 11 Apr 2007, 16:47 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Noi avem deja dat avansul pentru apartament.Vedem cu ce ramanem de la nunta si achitam restul.Si ne ducem si in luna de miere.



wow...ataea vreti sa faceti cu banii ce va raman dupa nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ce facem cu banii de la nunta?
MesajScris: 11 Apr 2007, 16:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


wow...ataea vreti sa faceti cu banii ce va raman dupa nunta?



De ce crezi ca nu ne ajung?In Bucuresti se fac nunti mult mai mici.Ardelenii tin cont de cei care au fost la nunta lor si se intorc.E ca o casa tiganeasca.....ce dai primesti inapoi.Si am fost la multe nunti.Si avem si foarte multi prieteni.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 137 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România