Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 22:48


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: tendinte 2007
MesajScris: 11 Apr 2007, 20:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
credeti ca in 2007 se mai poarta rochiile tip printesa?Am vazut in ultima vreme tot mai multe mirese cu rochii mai stramte, ca si rochiile de seara.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 11 Apr 2007, 20:20 
Junior

Membru din: 06 Apr 2007, 18:47
Mesaje: 68
Citat:
credeti ca in 2007 se mai poarta rochiile tip printesa?Am vazut in ultima vreme tot mai multe mirese cu rochii mai stramte, ca si rochiile de seara.


Din punctul meu de vedere, mai ales pentru un asemenea eveniment, se poarta ceea ce-ti place si ce te avantajeaza .Si mie imi plac rochiile tip printesa :ok:. Tendintele , personal nu ma intereseaza atata vreme cat rochita nu-mi place cum sta pe mine si nu ma simt bine in ea. Sa-mi iau doar ca-i la moda???Never...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 11 Apr 2007, 21:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Din punctul meu de vedere, mai ales pentru un asemenea eveniment, se poarta ceea ce-ti place si ce te avantajeaza .Si mie imi plac rochiile tip printesa :ok:. Tendintele , personal nu ma intereseaza atata vreme cat rochita nu-mi place cum sta pe mine si nu ma simt bine in ea. Sa-mi iau doar ca-i la moda???Never...


Eu chiar mi-am cumparat una stil printesa .Dar am vazut tot mai multe sirene in ultima vreme......:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 11 Apr 2007, 22:30 
Junior

Membru din: 06 Apr 2007, 18:47
Mesaje: 68
Citat:

Eu chiar mi-am cumparat una stil printesa .Dar am vazut tot mai multe sirene in ultima vreme......:((


BRAVO TIE !Si eu urmeaza sa achizitionez una si ochii imi zboara numai dupa rochite tip printesa.Dupa ce elimin toate sursele din acest model, am sa incep sa ma uit probabil si dupa alte tipuri. Acum fiecare cu gustul sau.Pe mine una nici nu ma avantajeaza rochitele tip sirena, as aca n-au decat sa fie la moda :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 11 Apr 2007, 22:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

BRAVO TIE !Si eu urmeaza sa achizitionez una si ochii imi zboara numai dupa rochite tip printesa.Dupa ce elimin toate sursele din acest model, am sa incep sa ma uit probabil si dupa alte tipuri. Acum fiecare cu gustul sau.Pe mine una nici nu ma avantajeaza rochitele tip sirena, as aca n-au decat sa fie la moda :)


Eu intotdeauna am fost de parere ca doar cand esti mireasa poti purta rochie asa de mare.In rest...la rochiile de seara poti sa iti faci ce model vrei.Asa ca m-am conformat.Si mi-am luat una mare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 11 Apr 2007, 23:43 
Junior

Membru din: 06 Apr 2007, 18:47
Mesaje: 68
Citat:

Eu intotdeauna am fost de parere ca doar cand esti mireasa poti purta rochie asa de mare.In rest...la rochiile de seara poti sa iti faci ce model vrei.Asa ca m-am conformat.Si mi-am luat una mare.


Din punctul meu de vedere CORECT !!!

P.S. Ti-am scris cum sa umbli la setari sa-ti apara graficul cu perioada pana la nunta. Ai vazut? Contul personal. Data si locatia nuntii bagi acolo tot si iti apare
Pupici


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 12 Apr 2007, 00:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Din punctul meu de vedere CORECT !!!

P.S. Ti-am scris cum sa umbli la setari sa-ti apara graficul cu perioada pana la nunta. Ai vazut? Contul personal. Data si locatia nuntii bagi acolo tot si iti apare
Pupici


Dar asa am facut.
Si nu imi apare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 12 Apr 2007, 02:35 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
si eu cred ca tot o rochita tip printesa am sa imi iau...nu stiu daca imi sta bine ca nu am probat nici o rochie pana acum, insa in cazul in care nu se potriveste am sa ma reprofilez si am sa imi iau ceva care ma avantajeaza...si nu am sa imi iau nici in ruptul capului ceva ce e la moda doar pt ca sa fiu in pas cu moda.imi cumpar ceea ce imi place si ce imi sta mie mai bine...si am si eu aceeasi parere ca doar ca mireasa poti sa porti o rochie mai vaporoasa, mai larga, daca mergi la un eveniment sau la o alta nunta, mi se pare ca nu se potriveste...in schimb poti sa iti faci sau cumperi rochii de diferite modele sirena sau altele


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 12 Apr 2007, 03:17 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
si eu am crezut ca va fi nebunie cu rochiile tip sirena..insa prin zona mea e nebunie cu rochiile crem...sau cu tenta de alta culoare....
sincera sa fiu nici eu nu credeam ca imi voi face o rochie alba ....dar abia dupa ce mi-am ales culoarea, am realizat ca e singurul moment cand pot sa mi-o fac alba...oricum zic ca am facut alegerea potrivita pt ca e alba cu combinatii argintii si nu mergea crem...
asa daca ma uit la poze,imi sclipesc ochii dupa multe modele...dar a mea e perfecta pt mine...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 12 Apr 2007, 13:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
si eu am crezut ca va fi nebunie cu rochiile tip sirena..insa prin zona mea e nebunie cu rochiile crem...sau cu tenta de alta culoare....
sincera sa fiu nici eu nu credeam ca imi voi face o rochie alba ....dar abia dupa ce mi-am ales culoarea, am realizat ca e singurul moment cand pot sa mi-o fac alba...oricum zic ca am facut alegerea potrivita pt ca e alba cu combinatii argintii si nu mergea crem...
asa daca ma uit la poze,imi sclipesc ochii dupa multe modele...dar a mea e perfecta pt mine...


Nici eu nu mi-am cumparat-o alba.Dar nu-mi pare rau.Cred ca ma prinde mult mai bine culoarea untului cum e rochia mea.Acums unt asa multe modele, ca orice ai alege gasesti altceva care iti place mai mult sau la fel de mult.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 12 Apr 2007, 14:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
si eu am crezut ca va fi nebunie cu rochiile tip sirena..insa prin zona mea e nebunie cu rochiile crem...sau cu tenta de alta culoare....
sincera sa fiu nici eu nu credeam ca imi voi face o rochie alba ....dar abia dupa ce mi-am ales culoarea, am realizat ca e singurul moment cand pot sa mi-o fac alba...oricum zic ca am facut alegerea potrivita pt ca e alba cu combinatii argintii si nu mergea crem...
asa daca ma uit la poze,imi sclipesc ochii dupa multe modele...dar a mea e perfecta pt mine...


Mireasa dupa parerea mea tre sa arate ca o printesa, drept urmare si rochita la fel. Pe mine nu ma incanta deloc rochiile sirena, care le poti purta cu alte ocazii pe diferite nuante, pe cand rochita printesa se spune ca o porti odata. Si eu am avut rochita tot model de printesa si a fost alba cu argintiu( o poti vedea la pozele mele), nici nu mi-a trecut vreo secunda prin cap sa o fac culoarea untului sau altceva, pentru mine mireasa este alba.

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 12 Apr 2007, 15:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Mireasa dupa parerea mea tre sa arate ca o printesa, drept urmare si rochita la fel. Pe mine nu ma incanta deloc rochiile sirena, care le poti purta cu alte ocazii pe diferite nuante, pe cand rochita printesa se spune ca o porti odata. Si eu am avut rochita tot model de printesa si a fost alba cu argintiu( o poti vedea la pozele mele), nici nu mi-a trecut vreo secunda prin cap sa o fac culoarea untului sau altceva, pentru mine mireasa este alba.


Am vazut pozele.Ai fost f frumoasa.Eu mi-am dorit-o mai deosebita.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 12 Apr 2007, 15:24 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
eu mi-am cumaparat rochita tip printesa,si imi lace la nebunie , in primul rand ca ma avantajeaza, eu cred ca se poarta ce iti place si cea ce iti sta tie mai bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 12 Apr 2007, 15:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
eu mi-am cumaparat rochita tip printesa,si imi lace la nebunie , in primul rand ca ma avantajeaza, eu cred ca se poarta ce iti place si cea ce iti sta tie mai bine.


de acord.Cu cat te simti mai bine cu atat esti mai frumoasa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte 2007
MesajScris: 12 Apr 2007, 20:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

de acord.Cu cat te simti mai bine cu atat esti mai frumoasa.

Propun sa extindem un pic subiectul si la altfel de tendinte pentru 2007 in ceea ce priveste nuntile (am sa schimb si titlul subiectului in consecinta...)
Ce ati auzit ca se poarta anul asta la nunti (si nu se purta inainte...)? Ce este "out" ?
Care sunt culorile sezonului? Ca si aici exista o moda, fie ca ne tinem de ea, fie ca nu... :p

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte 2007
MesajScris: 13 Apr 2007, 18:14 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
la mine la nunta se poarta lila :D:D dar am vazut ca si vernilul este cautat, in general culorile pastelate. cred eu... si una din culorile care se va demoda foarte greu parerea mea este bordoul si auriul sau ivoarul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte 2007
MesajScris: 13 Apr 2007, 18:17 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
Citat:
la mine la nunta se poarta lila :D:D dar am vazut ca si vernilul este cautat, in general culorile pastelate. cred eu... si una din culorile care se va demoda foarte greu parerea mea este bordoul si auriul sau ivoarul.

si inca ceva care se poarta si am uitat eu sa precizez, sunt vazele din sticla foarte inalte care mie sincer imi plac foaret mult.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte ale rochiilor de mireasa in 2007
MesajScris: 13 Apr 2007, 19:44 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:

Mireasa dupa parerea mea tre sa arate ca o printesa, drept urmare si rochita la fel. Pe mine nu ma incanta deloc rochiile sirena, care le poti purta cu alte ocazii pe diferite nuante, pe cand rochita printesa se spune ca o porti odata. Si eu am avut rochita tot model de printesa si a fost alba cu argintiu( o poti vedea la pozele mele), nici nu mi-a trecut vreo secunda prin cap sa o fac culoarea untului sau altceva, pentru mine mireasa este alba.

da, ff draguta rochita ta si eleganta(cred ca si tu i-ai dat frumusete), si a mea e de printesa, si seamana cu a ta, doar ca corsetul meu are central partea argintie...abia astept sa va arat si pozele mele...

in materie de tendinte la nunta...
moi o sa ornam sala cu roz-mov, un fel de lila si cu accesorii argintii, in Piatra nu am mai vazut la nici o nunta, m-ar fi tentat si vernilul, in schimb bordo cu auriu, m-am cam saturat de el...eu am vazut la f multe nunti...adica aici se poarta de mult nuanta asta, ca si portocaliu...

noi o sa combinam vaze inalte, in anumite zone ale restaurantului, iar pe mese vor fi aranjamente in suporti de fier forjat cu lumanarele si multe flori...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte 2007
MesajScris: 16 Apr 2007, 01:48 
Nou Venit

Membru din: 22 Mar 2007, 01:40
Mesaje: 42
Citat:
credeti ca in 2007 se mai poarta rochiile tip printesa?Am vazut in ultima vreme tot mai multe mirese cu rochii mai stramte, ca si rochiile de seara.


sincer?-nu stiam ca anul acesta se poarta mai mult rochiile tip sirena-dar chiar si fara a dori sa fiu in pas cu moda am ales o rochie tip sirena cu o trena foarte mare!de ce?pt ca nu mi-au placut niciodata rochiile tip printesa!nici nu cred ca ma avantajeaza!insa gusturile nu se discuta-se poarta ce iti place tie si iti vine bine!credeti ca nu s-au gasit destui "binevoitori" care sa comenteze despre rochie?insa foarte multi m-au apreciat pt simplitatea rochiei si pt faptul ca nu era ceva cu care sa fie obisnuiti-adica vesnica rochie de printesa!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tendinte 2007
MesajScris: 18 Apr 2007, 00:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
la mine la nunta se poarta lila :D:D dar am vazut ca si vernilul este cautat, in general culorile pastelate. cred eu... si una din culorile care se va demoda foarte greu parerea mea este bordoul si auriul sau ivoarul.

si la mine se poarta lila:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România