Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 00:29


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 03 Apr 2008, 14:15 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:
.

nici eu - dar mi se pare o nesimtire

cand mergi la restaurant platesti pt farfurie?


nici la cantina nu iti cere chirie pe farfurie):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 03 Apr 2008, 16:57 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
dar ai uitat ca traiesti in romania
la noi totul este posibil.
dar este cea mai mare prostie, dupa ce ai atatea cheltuieli mai dai bani si pe chiria farfuriilor


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 04 Apr 2008, 17:07 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
dar ai uitat ca traiesti in romania
la noi totul este posibil.
dar este cea mai mare prostie, dupa ce ai atatea cheltuieli mai dai bani si pe chiria farfuriilor


la voi cat se da la chelneri?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 04 Apr 2008, 17:19 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:

la voi cat se da la chelneri?


100 ron de chelner

la tine se platesc chelnerii?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 04 Apr 2008, 17:31 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:

100 ron de chelner

la tine se platesc chelnerii?



eu am inteles ca se platesc chelnerii ca sa stea numai pe langa invitati, daca nu le dai nimic nici nu se sinchisec:ermm:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 04 Apr 2008, 18:27 
Veteran

Membru din: 27 Noi 2007, 18:04
Mesaje: 424
Citat:


eu am inteles ca se platesc chelnerii ca sa stea numai pe langa invitati, daca nu le dai nimic nici nu se sinchisec:ermm:


pe asta nu o mai stiu:nscmoll:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 05 Apr 2008, 12:46 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

pe asta nu o mai stiu:nscmoll:


eu stiu ca se platesc oricum

am auzit cam 200 lei la chelner


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 06 Apr 2008, 00:23 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

eu stiu ca se platesc oricum

am auzit cam 200 lei la chelner

Hm, mi se pare cam mult. Pai daca ai 6 chelneri, inseamna 12 milioane... Cristina, vad ca tu mai ai doar o luna pana la nunta, poate afli. Sa ne spui si noua. Chiar sunt curioasa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 11 Apr 2008, 21:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Hm, mi se pare cam mult. Pai daca ai 6 chelneri, inseamna 12 milioane... Cristina, vad ca tu mai ai doar o luna pana la nunta, poate afli. Sa ne spui si noua. Chiar sunt curioasa.


noi am platit 40 de mil chelnerii....e adevarat ca am avut mai multi , dar cred ca venea 130 ron/chelner....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump... sau poate doar mi se pare?
MesajScris: 12 Apr 2008, 13:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
am cautat tot felul de oferte de la tot felul de agentii, si sincer unele preturi mi s-au parut mult "unflate cu pompa", din greseala ieri (cand nu cautam nimica pentru nunta) am dat de un magazim mai marginas si am vazut acolo tot felul de panglici, trandafirasi, tiuluri, vaze (din stica si fier forjat)si multe alte lucruri faine. am intrebat de preturi si mai mai ca am cazut pe jos cand am auzit ca un trandafiras de pus in piept sau o cala identica cu cele de la firme foarte cunoscute costa doar 1000 de lei vechi (cand acolo costau 12000 lei vechi), si ca o vaza de cumparat costa doar 100.000 cand mie mi-o inchiria o firma cu 250.000 (tipa deacolo mi-a spus ca ea furnizeaza marfa la multe agentii)nu zic toata lumea trebuie sa manance cate ceva si fiecare isi pune ce pret vrea dar deja unele mi se par exagerate. voi ce parer aveti?? sunt eu dusa sau chear nu se merita sa aruncam banii pe fereastra??
nu am bagat de seama daca mai intri pe site;daca da ai putea sa imi spui si mie unde e magazinul cu pricina?poate asa mai reduc din cheltuieli.marturiile le fac singura,deja am luat ce imi trebuie.:ok:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 28 Apr 2008, 12:55 
Nou Venit

Membru din: 08 Dec 2007, 11:18
Mesaje: 4
Citat:
.

nici eu - dar mi se pare o nesimtire

cand mergi la restaurant platesti pt farfurie?


Ideea este ca nu te obliga nimeni sa mergi la un anumit local. Cauti localul care sa-ti convina, si agentia organizatoare care iti place tie. Oferte sunt destule pe piata, asa ca nu vad de ce sa te multumesti cu primul gasit, si apoi sa te plangi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 28 Apr 2008, 12:55 
Nou Venit

Membru din: 08 Dec 2007, 11:18
Mesaje: 4
Citat:
.

nici eu - dar mi se pare o nesimtire

cand mergi la restaurant platesti pt farfurie?


Ideea este ca nu te obliga nimeni sa mergi la un anumit local. Cauti localul care sa-ti convina, si agentia organizatoare care iti place tie. Oferte sunt destule pe piata, asa ca nu vad de ce sa te multumesti cu primul gasit, si apoi sa te plangi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 29 Apr 2008, 19:04 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

Ideea este ca nu te obliga nimeni sa mergi la un anumit local. Cauti localul care sa-ti convina, si agentia organizatoare care iti place tie. Oferte sunt destule pe piata, asa ca nu vad de ce sa te multumesti cu primul gasit, si apoi sa te plangi.


tocmai ca nu e chiar asa de mare oferta ca sa ai de unde alege

in primul rand de ex la mine in oras e un singur restaurant in care incap peste 200 de persoane

in conditiile in care noi avem peste 400 de oameni de invitat nu as zice ca am de unde sa aleg, nu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 29 Apr 2008, 21:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

tocmai ca nu e chiar asa de mare oferta ca sa ai de unde alege

in primul rand de ex la mine in oras e un singur restaurant in care incap peste 200 de persoane

in conditiile in care noi avem peste 400 de oameni de invitat nu as zice ca am de unde sa aleg, nu?


poti face in aer liber,nu?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 30 Apr 2008, 11:32 
Nou Venit

Membru din: 08 Dec 2007, 11:18
Mesaje: 4
Citat:

poti face in aer liber,nu?


Nu m-as baga la aer liber. Cheltuielile sunt mult mai mari, iar stresul e dublu. Mai ales la 400 de invitati... e greu daca nu gasesti o agentie buna. Apropos, de unde esti? Poate deschidem noi un restaurant mai mare acolo :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 30 Apr 2008, 12:16 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

Nu m-as baga la aer liber. Cheltuielile sunt mult mai mari, iar stresul e dublu. Mai ales la 400 de invitati... e greu daca nu gasesti o agentie buna. Apropos, de unde esti? Poate deschidem noi un restaurant mai mare acolo :)


din alba

ar fi o afacere foarte buna

si in aer liber ar fi super - daca ar exista o agentie de organizare care sa poata face asa ceva... si nu este

un president lipseste aici...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 13 Mai 2008, 17:50 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
Citat:


La noi in Cluj, cel putin la nuntile la care am fost eu la nici una nu am primit marturii, desi pe mine ma atrag si mi se par interesante. Dar la plecarea invitatilor de la nunta li se ofera o cutiuta cu prajituri facute de cofetarie sau un tortulet mic printre care si o sticla de jumatate de tuica. iar in Sibiu stiu ca se da tot asa tortulet sau prajiturele si pe langa cozonac nu bautura. :P


si eu am primit marturii pe unde am fost la nunti dar la nunta nu o sa avem,sincer mie nu imi place ideea pt ca in cele din urma invitatul ori le uita pe masa ori le arunca la gunoi acasa.si in final inseamna bani aruncati aiurea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 14 Mai 2008, 13:19 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Noua ne-au spus de la restaurant ca dam 150 lei pt chelneri, bucatari si ce or mai fi dar nu le dam nimik in plus. Primesc mancare, bautura si alte cele de la restaurant.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 14 Mai 2008, 23:19 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Noua ne-au spus de la restaurant ca dam 150 lei pt chelneri, bucatari si ce or mai fi dar nu le dam nimik in plus. Primesc mancare, bautura si alte cele de la restaurant.

Eu stiu ca, intr-adeva, chelnerii se platesc separat. Cam 1 mil de chelner. Si cei de la rest ne-au recomandat 1 chelner la 30 de persoane. Noi vom avea mese de 10, deci 1 chelner la 3 mese. 20 de mese, inseamna 7 chelneri = 7 milioane. Dam banii, nu-i problema. Dar vreau sa-i vad zbarnaind. Ca altfel e de rau.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: scump, scump, scump... sau poate doar mi se pa
MesajScris: 16 Mai 2008, 03:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Eu stiu ca, intr-adeva, chelnerii se platesc separat. Cam 1 mil de chelner. Si cei de la rest ne-au recomandat 1 chelner la 30 de persoane. Noi vom avea mese de 10, deci 1 chelner la 3 mese. 20 de mese, inseamna 7 chelneri = 7 milioane. Dam banii, nu-i problema. Dar vreau sa-i vad zbarnaind. Ca altfel e de rau.


noi am avut 30 de mese...1 chelner la 2 mese.Si am platit un meniu pe chelner.Le-m spus de la inceput ca nu dau nici un leu daca nu sunt multumita de toti.unul daca graseste...nu platesc.
Si au fost super.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România