Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 05:54


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 81 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 17 Iun 2007, 15:00 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
eu voi avea cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi.ptr biserica ne-am programat deja si o vom avea la ora 18 iar la restaurant probabil k vom incepe imediat ce terminam la biserica k nu cred k invitatii vor pleca acasa mai ales k am multi invitati care nu vor fi din oras si nu o sa aiba unde sa se duca decat la restaurant.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 17 Iun 2007, 16:43 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
noi avem cununia civila la ora 17,iar cea religioasa o avem la ora 18:15,iar timp liber il folosim pt pozele din cel mai frumos parc din ard care se afla chiar in spatele primariei...asa ca imediat dupa cununia civila mergem in parc pt poze cu invitatii si pt niste poze de album printe copaci,verdeatza,trandafiri si ce mai este pe acolo prin parc...am emotii:npray::p:p



noi cununia civila vreo sa o avem dimineata, pe la 9-10, iar la 17 suntem programati la biserica iar nunta la rest pe la 19-19.30.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 20 Iun 2007, 19:42 
Nou Venit

Membru din: 25 Mai 2007, 21:18
Mesaje: 18
Citat:
Noi vom avem cununia civila in aceeasi zi cu nunta. Civila o vom pun eintre 9:30 si 10:00, programare la biserica avem la ora 19:00. Iar la restaurant am trecut pe invitatii de la 20:30. Poze vom face inainte de cununia religioasa.:nwink:

Si noi avem civila si religioasa in aceeasi zi, asa se obisnuieste la noi si e mai practic..intre religioasa si restaurant am lasat o ora. Slujba tine cam 45 de minute, poate chiar mai putin daca e mai aglomerat in acea zi, si ne ramane timp suficient sa ajungem la local. Oricum, pe la noi se obisnuieste ca mirii sa intarzie un pic, sa fie deja lume in sala atunci cand vin mirii..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 27 Iun 2007, 16:35 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
Si noi avem civila si religioasa in aceeasi zi, asa se obisnuieste la noi si e mai practic..intre religioasa si restaurant am lasat o ora. Slujba tine cam 45 de minute, poate chiar mai putin daca e mai aglomerat in acea zi, si ne ramane timp suficient sa ajungem la local. Oricum, pe la noi se obisnuieste ca mirii sa intarzie un pic, sa fie deja lume in sala atunci cand vin mirii..

Noi avem cununia civila vineri si cea religioasa duminica...tot din cauza timpului...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 27 Iun 2007, 16:40 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Noi avem cununia civila vineri si cea religioasa duminica...tot din cauza timpului...



noi vom avea cununia religioasa la 17 iar la restaurant pe invitatii am trecut ora 19.
deci 2 ore intre cele 2.:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 05 Iul 2007, 15:09 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
cununia civila (in aer liber daca nu ploua)la ora 9.30 dupa aceea se merge la poze, in parcuri :D
apoi se merge acasa mireasa cu domnisorii ei la ea si mirele cu nasii si domnisorii la el
la 13 sau 13.30 la biserica (nu mai tin exact ora :P)
si la 14.30 sau 15 la sala...
:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 05 Iul 2007, 15:13 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
cununia civila (in aer liber daca nu ploua)la ora 9.30 dupa aceea se merge la poze, in parcuri :D
apoi se merge acasa mireasa cu domnisorii ei la ea si mirele cu nasii si domnisorii la el
la 13 sau 13.30 la biserica (nu mai tin exact ora :P)
si la 14.30 sau 15 la sala...
:wacko:



daca la 15 la sala, nunta cand se termina? pe la vreo 12 noaptea?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 05 Iul 2007, 15:15 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
haha, la ultimul client.. la noi nu sunt limite, te injura toti de-i dai afara de la ora aia...
cam pe la 5-6 dimineata :D;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 05 Iul 2007, 15:30 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
haha, la ultimul client.. la noi nu sunt limite, te injura toti de-i dai afara de la ora aia...
cam pe la 5-6 dimineata :D;)



ooooo....la noi incepe la 19-20 si se termina la 6 cel tarziu. unii incep sa plece si de la 1-2:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 31 Iul 2007, 14:09 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

noi la fel.. cred ca e cel mai bine asa.. desi restaurantul nu e foarte departe de biserica.. dar daca mai ramine timp mai facem poze in fata bisericii :nmarried:


noi vrem dca mai avem timp sa mergem la Cetatea de scaun a lui St cel Mare sa facem poze sau la o alta cetate..depinde..asta in timpul dintre biserica si restaurant...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 12 Sep 2007, 09:56 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
la noi cununia civila o facem la 17 30 la bis si apoi de la 6 avem programat cununia religioasa, iar la restaurant de la 20
poate de 19 la 20 o sa am timp sa merg sa fac niste poze, depinde cati invitati voi avea de acasa, ca nu pot pleca de la restaurant daca vin invitatii mai repede

Yo cind am impartit invitatiile le-am spus tuturor va rog mult nu intirziati la 18 fix trebuie sa fiti acolo sa nu va lasati asteptati si...:D murind de rusine ajung eu si cu mirele la 18 si 45 unde toti sunt prezenti toti ca unul... pozele sunt de vina...nici nu ne-am dat seama cind a trecut timpul si nici nu am avut cununia religioasa in aceeasi zi...ma rog:-`de cind ma stiu am defectul asta SUNT NEPUNCTUALA!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 12 Sep 2007, 16:52 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Yo cind am impartit invitatiile le-am spus tuturor va rog mult nu intirziati la 18 fix trebuie sa fiti acolo sa nu va lasati asteptati si...:D murind de rusine ajung eu si cu mirele la 18 si 45 unde toti sunt prezenti toti ca unul... pozele sunt de vina...nici nu ne-am dat seama cind a trecut timpul si nici nu am avut cununia religioasa in aceeasi zi...ma rog:-`de cind ma stiu am defectul asta SUNT NEPUNCTUALA!!!



noi am ajuns numai bine la restaurant cu 10 min inainte de ora 19:nwink:
o ora am stat la cetate pt foto:ndance:
abia astept sa le vad:njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 12 Sep 2007, 21:47 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Si eu, si eu!!!! Cat a durat slujba la biserica la voi?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 12 Sep 2007, 23:08 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Si eu, si eu!!!! Cat a durat slujba la biserica la voi?



cam 30 de min, numai ca asa e prea putin. normal e cam 45 min, dar pt ca in acea zi au fost mai multe cununii, slujbele erau programate din 30 in 30 min.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 12 Sep 2007, 23:34 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:


cam 30 de min, numai ca asa e prea putin. normal e cam 45 min, dar pt ca in acea zi au fost mai multe cununii, slujbele erau programate din 30 in 30 min.


eu sper sa dureze 45 min la mine, ca am o gramada de timp de acoperit pana la restaurat :p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: timpul dintre biserica si restaurant
MesajScris: 13 Sep 2007, 14:23 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

eu sper sa dureze 45 min la mine, ca am o gramada de timp de acoperit pana la restaurat :p



si noi am avut 1h30 min intre biserica si restaurant, dar a fost super ok asa...30 min la biserica unde am primit flori, s-a cinstit lumea, am facut foto si apoi noi, mirii imprteuna cu fotograful si cameramanul am fugit la cetate pt poze. asta a durat cam 45 min.:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 81 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România