Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 12:34


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 304 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 24 Apr 2008, 01:58 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
am o intrebare ce contine meniul tau.adica in cei 140 lei ce intra?

Scuze ca am raspuns mai greu, am fost tare ocupata la serviciu si n-am intrat cateva zile pe site. In meniu sunt prinse: aperitiv rece, aperitiv cald sau peste (la alegere), sarmale, friptura, tort, sucurile, apa minerala, 2 cafele, si bufetul de intrare (piscoturi si sampanie). Cam atat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 24 Apr 2008, 10:39 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
multumesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 06 Mai 2008, 17:35 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
salut din cate am vazut lumea se misca repede cu pregatirile,eu mai am 4 luni si... dar nu am facut mare lucru, restaurant,biserica si nasi si sper sa rezolv si cu celelalte .pa pa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 06 Mai 2008, 17:42 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
salut,poate ma poti ajuta cam care sunt preturile la poze si filmat?eu am gasit cu 1450 lei si ma intreb daca e scump.imi da toate pozele si filmeaza cu 2 camere iar montajul o sa aiba 4,5-5 ore.ce ziceti merita?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 07 Mai 2008, 21:32 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 18
Citat:
salut,poate ma poti ajuta cam care sunt preturile la poze si filmat?eu am gasit cu 1450 lei si ma intreb daca e scump.imi da toate pozele si filmeaza cu 2 camere iar montajul o sa aiba 4,5-5 ore.ce ziceti merita?



buna
e bine cum ai gasit...si eu cam tot pe acolo 1500 am negociat pentru poze si filamt..
ciuci


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 07 Mai 2008, 22:14 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
am vazut caseta unei prietene si i-am cerut numarul de telefon al fotografului.dar cumnatul meu a gasit cu 900 lei si le face si album.bine lipsesc cateva lucruri (o camera ,timpul de filmare,poze)si deaia ma gandeam ca e scump.la tine ce cuprinde oferta fotografului?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 07 Mai 2008, 22:23 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 18
albumul nostru 100-150 poze, si pentru nasi un album mai mic , 2 cd cu nunta ,2 camere...este o cunostinta fotograful si tot ce-i cer e ok si ne poate face..pe mine ma intereseaza foarte mult calitatea si l-am ales pentru ca stiu cum lucreaza si ne cunoastem de foarte multi ani...
e ok ca si bani..
stiu altii care iau si mai mult si pentru putine lucruri, eu sunt chiat fericita ca il am la nunta ..nu vreau niste copii care lucreaza ieftin si poate nu au nici experienta.

merg mai mult pe profesionalism si conteaza sa ii vezi si ceva albume inainte sa il alegi..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 08 Mai 2008, 15:15 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
noi dam 800 euro, album pt noi cu 50 colaje, cd cu pozele, cd-uri cu filmarea brut, cd cu filmarea prelucrat 4-5 ore. deci la voi e foarte bine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 08 Mai 2008, 15:35 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
noi dam 1.300 ron pe 300 fotografii pe cd si 4ore si jumatate de filmare. cred ca este suficient


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 11 Mai 2008, 13:16 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
m-am mai linistit multumesc de informatii.inseamna ca nu platesc prea mult pentru ce-mi ofera.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 04 Iun 2008, 02:16 
Nou Venit

Membru din: 03 Iun 2008, 17:59
Mesaje: 1
Citat:
Salve! Sunt si eu "programata" cu nunta pentru 4 octombrie, am rezolvat mare parte din treburi, dar au ramas foarte multe de pus la punct. De exemplu, buchetul meu e musai sa fie precum cel al nasei, adica din aceleasi flori? Cu ce as putea sa inlocuiesc baloanele? Sa dau peste, adica e vreo traditie in sensul asta? Sper sa ne consultam, ca ma apuca pandaliile de acum. Avem 250 de invitati si un buget alocat nuntii destul de mare, dar nu atat de mare cat sa ne permitem toate mofturile. Insa vrem sa iasa bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 16 Iun 2008, 13:05 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
sal si eu am nunta pe 4 oct. am ajuns la stadiu de invitatii, in rest nu mai stiu ce sa mai fac. ma ajutati si pe mine cu sfaturi.:(


Noi am terminat de dat invitatiile, Am vorbit si de prajituri si tort, am facut modificarile la haine. Mai avem aranjamentele din flori naturale si buchetele de care ne vom interesa zilele astea, am luat bautura. Asteptam nunta ce mai:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 25 Iun 2008, 14:23 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
Citat:
sal si eu am nunta pe 4 oct. am ajuns la stadiu de invitatii, in rest nu mai stiu ce sa mai fac. ma ajutati si pe mine cu sfaturi.:(

si eu am nunta tot pe 4 oct.nici eu nu am prea multe facute de acum o sa incep.am biserica stabilita si mai am marturiile ca nu pun flori in piept decat la nasi si parinti, invitatiile. astea le-am gasit trebuie doar sa mai dau comanda. si apoi sa vad de haine.eu mi-am cam luat rochita ptr cununia civila si cea de mireasa e la modificari,dar puiul meu nu si-a luat nimic.o sa cautam.tot zic ca mai e timp.bafta la cumparaturi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 26 Iun 2008, 02:07 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
si eu am nunta tot pe 4 oct.nici eu nu am prea multe facute de acum o sa incep.am biserica stabilita si mai am marturiile ca nu pun flori in piept decat la nasi si parinti, invitatiile. astea le-am gasit trebuie doar sa mai dau comanda. si apoi sa vad de haine.eu mi-am cam luat rochita ptr cununia civila si cea de mireasa e la modificari,dar puiul meu nu si-a luat nimic.o sa cautam.tot zic ca mai e timp.bafta la cumparaturi

Vad ca scad zilele ramase si la noi, cele cu nunta pe 4 oct. Noi suntem cam in aceeasi situatie ca si voi. Adica eu mi-am luat tinuta pt cununia civila in intregime, cu accesorii cu tot, imi mai trebuie doar buchetul. Mi-am luat si materialul pt rochia de mireasa si luni o duc la casa de moda. Cristi nu si-a luat deocamdata decat camasa si papionul. Are variatii in greutate, asa ca mai asteapta. Acum e in perioada in care slabeste. Am zis ca pe ale lui, costumele, le vom lua la sfarsitul lui august, inceputul lui septembrie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 26 Iun 2008, 02:30 
Nou Venit

Membru din: 04 Mai 2008, 20:45
Mesaje: 23
Citat:
Vad ca scad zilele ramase si la noi, cele cu nunta pe 4 oct. Noi suntem cam in aceeasi situatie ca si voi. Adica eu mi-am luat tinuta pt cununia civila in intregime, cu accesorii cu tot, imi mai trebuie doar buchetul. Mi-am luat si materialul pt rochia de mireasa si luni o duc la casa de moda. Cristi nu si-a luat deocamdata decat camasa si papionul. Are variatii in greutate, asa ca mai asteapta. Acum e in perioada in care slabeste. Am zis ca pe ale lui, costumele, le vom lua la sfarsitul lui august, inceputul lui septembrie.

ufff....fetelor eu cred ca sunt cea mai in urma cu pregatirile...nu am facut nimic!!!!si timpu trece!!!(!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 26 Iun 2008, 16:02 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
si eu mi-am gasit tinuta la cununia civila si rochia de mireasa e la atelier la modificat.acum caut pantofi.am gasit ceva dar nu stiu daca pot sa-i cumpar o sa vad.am gasit o firma in oradea si sa vad daca reusim sa ne intalnim.de acum sa vad cu invitatiile cum fac.voi ce stiti cu cat timp inainte se impart?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 27 Iun 2008, 02:12 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
si eu mi-am gasit tinuta la cununia civila si rochia de mireasa e la atelier la modificat.acum caut pantofi.am gasit ceva dar nu stiu daca pot sa-i cumpar o sa vad.am gasit o firma in oradea si sa vad daca reusim sa ne intalnim.de acum sa vad cu invitatiile cum fac.voi ce stiti cu cat timp inainte se impart?

Invitatiile le vom face si noi saptamana viitoare. Se impart cam cu o luna, o luna si jumatate inainte. Dar noi le facem de acum, pentru ca sunt unii mai de departe cu care vom avea ocazia sa ne vedem vara asta si sa le avem la indemana sa le dam. E altceva decat sa le trimitem prin posta. Fosti colegi de facultate raspanditi prin toata tara...Pt cei de aici de aproape, vom incepe sa le dam la 1 septembrie. Nu cred ca e tarziu, oricum toata lumea stie deja.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 27 Iun 2008, 10:49 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
sa va zic si eu cum stau cu pregatirile:
-pentru inceput am restaurantul fixat, muzica,decorarea sali, meniul si toate cele aferente acestuia, bauturi, tort,prajituri,
-am cumpart rochia, posetuta,pantofi si clamitele de mireasa.Saptamana viitoare o sa ma duc sa imi cumpar si ce o sa port la gat si sub rochie.
-intr-un final mi-am imbract si mirele cu toate cele necesare,mai putin lenjeria si cureaua deoarece am uitat ca ii trebuiesc.
Inca nu mi-am fixat biserica si nu am gasit nici un model de invitatie care sa imi placa.dar inca mai caut, sper ca intr-o saptamana sa ma decid.
Oare ce trebuie sa mai cumpar, are cineva vreo lista facuta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 04 Iul 2008, 15:17 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
gata mi-am luat pantofii, sunt asa frumosi:ndance: chiar am avut noroc cu ei ca au trecut prin brasov si mi-au adus pantofii.am mai bifat un lucru pe lista si sper sa mai inaintez si cu restul.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 304 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România