Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 14:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 304 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 06 Iul 2008, 01:59 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
gata mi-am luat pantofii, sunt asa frumosi:ndance: chiar am avut noroc cu ei ca au trecut prin brasov si mi-au adus pantofii.am mai bifat un lucru pe lista si sper sa mai inaintez si cu restul.

Norocoasa ai fost. Eu am vazut o singura perche care mi s-a parut perfecta pt rochia mea si... nu aveau nr meu :)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 07 Iul 2008, 00:07 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
Citat:
Norocoasa ai fost. Eu am vazut o singura perche care mi s-a parut perfecta pt rochia mea si... nu aveau nr meu :)

daca vrei iti pot trimite pe privat numele firmei de la care am luat eu pantofii.poate gasesti acolo ceva sa-ti placa.anunta-ma


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 07 Iul 2008, 10:03 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
gata am reusit si eu sa imi fixez biserica, la ora la care am vrut iar saptamana aceasta urmeaza sa ma duc sa imi dau comanda de invitatii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 09 Iul 2008, 21:33 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
inca un lucru e gata.azi am luat marturiile.de acum sa ma ocup de invitatii.voi ce stiti cam cat la suta din persoanele invitate vin la nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 23 Iul 2008, 16:34 
Nou Venit

Membru din: 01 Feb 2008, 16:39
Mesaje: 2
Citat:
eu mi-am rezervat restaurantul pentru la anul(2009) in luna august(doamne ajuta sa fie cald)si vreau ca tot acuma sa-mi gasesc formatie,cameraman,fotograf si biserica sa fiu eu sigura k am rezolvat si problema asta!si la anu' o sa-mi rezolv restul..



Daca nu te superi, ati umbalt pe la restaurante stii sa-mi spui si mie cateva? Si la ce restaurant ai tu rezervarea, cat te-a costat meniu?
ETC.
Ms


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 28 Iul 2008, 21:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
inca un lucru e gata.azi am luat marturiile.de acum sa ma ocup de invitatii.voi ce stiti cam cat la suta din persoanele invitate vin la nunta?


Hmm... cred ca asta depinde de fiecare nunta, mai precis de calitatea invitatilor. Ma refer la cei care confirma ca vin si la nunta te trezesti ca nu vin.:wokno::wokno::wokno: Asta e foarte urat si nu doresc nimanui asa invitati (nici mie, adica! :D) Oricum, daca vrei asa, orientativ e aici, la punctul 3 o formula interesanta de calcul.
Nu pot sa iti zic daca e reala sau nu, ca nunta mea inca nu a avut loc, dar cred ca orientativ, asa... merge.
https://www.ghidulmiresei.ro/articles.ph ... &filter=-1
Succes!

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 28 Iul 2008, 22:33 
Senior

Membru din: 01 Feb 2008, 19:19
Mesaje: 164
din ce am vazut in ultima vreme 20% din cei invitati nu vin la nunta,indiferent k nu pot ,zic ca vin si nu se prezinta.asta e realitatea.deci dk ai 100 de invitati tot ce e posibil 20 sa nu vina.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 28 Iul 2008, 22:34 
Senior

Membru din: 01 Feb 2008, 19:19
Mesaje: 164
da am vazut si mai rau,sambata trecuta a fost o nunta la un restaurant la noi si la ora 23 erau mirii si 10 invitati maxim...deci asta esec nu sa nu-ti vina 20 sau 50 de oameni


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 29 Iul 2008, 01:18 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
da am vazut si mai rau,sambata trecuta a fost o nunta la un restaurant la noi si la ora 23 erau mirii si 10 invitati maxim...deci asta esec nu sa nu-ti vina 20 sau 50 de oameni

Doamne, Dumezeule, asta mi se pare cumplit. Macar prietenii si rudele sa fi venit si tot erau mai multi. Nasol rau de tot. Doamne Fereste sa se intample cuiva...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 29 Iul 2008, 14:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Doamne, Dumezeule, asta mi se pare cumplit. Macar prietenii si rudele sa fi venit si tot erau mai multi. Nasol rau de tot. Doamne Fereste sa se intample cuiva...


Foarte nasol, intr-adevar. :mellow:
Oricum, mai am un sfat in ceea ce priveste confirmarile. Multor oameni le vine foarte greu sa zica NU mirilor, asa ca zic DA pana in ultima clipa iar la nunta te trezesti ca nu vin.
De aia, eu zic ca e mai bine sa nu sune mirii direct pentru confirmari. Si nici vreo soacra care sa zica "vai dar nu se poate, dar trebuie sa veniti" sau mai stiu eu ce. Rugati domnisoarele de onoare sau pe cineva mai putin implicat sa sune si sa zica ca intra in atributiile ei sa culeaga confirmari. In fata unui (semi-)strain, cred ca oamenii se vor jena mai putin sa zica adevarul. :unsure:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 01 Aug 2008, 15:43 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

Foarte nasol, intr-adevar. :mellow:
Oricum, mai am un sfat in ceea ce priveste confirmarile. Multor oameni le vine foarte greu sa zica NU mirilor, asa ca zic DA pana in ultima clipa iar la nunta te trezesti ca nu vin.
De aia, eu zic ca e mai bine sa nu sune mirii direct pentru confirmari. Si nici vreo soacra care sa zica "vai dar nu se poate, dar trebuie sa veniti" sau mai stiu eu ce. Rugati domnisoarele de onoare sau pe cineva mai putin implicat sa sune si sa zica ca intra in atributiile ei sa culeaga confirmari. In fata unui (semi-)strain, cred ca oamenii se vor jena mai putin sa zica adevarul. :unsure:


nu neaparat

dintre confirmari cele mai exacte au fost cele facute de mine si cristi - doar vreo 4 persoane nu au venit

da va dati imediat seama daca vine omul sau nu - ca cei care nu vin in general zic sau nu clar, sau pai stai ca te sun in 2 zile ca n-am discutat cu sotul si sa vedem. daca in 2 zile fix nu te suna il tai de pe lista si nu ii tii loc ca ala sigur nu vine. si nu de alta da daca ii tii loc platesti degeaba


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 02 Aug 2008, 02:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

nu neaparat

dintre confirmari cele mai exacte au fost cele facute de mine si cristi - doar vreo 4 persoane nu au venit

da va dati imediat seama daca vine omul sau nu - ca cei care nu vin in general zic sau nu clar, sau pai stai ca te sun in 2 zile ca n-am discutat cu sotul si sa vedem. daca in 2 zile fix nu te suna il tai de pe lista si nu ii tii loc ca ala sigur nu vine. si nu de alta da daca ii tii loc platesti degeaba


la fel spun si eu.si noi am sunat pt confirmari.
si ne-au lipsit 4 persoane de la nunta.motivat...pt ca le murise cineva din familie in dimineata nuntii.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 04 Aug 2008, 00:34 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

la fel spun si eu.si noi am sunat pt confirmari.
si ne-au lipsit 4 persoane de la nunta.motivat...pt ca le murise cineva din familie in dimineata nuntii.

Noi nici nu am mai trecut cererea de confirmare pe invitatii, ca am hotarat ca ii vom suna pe cei la care nu suntem siguri, cei cu care nu vorbim asa des, sau cu care nu ne intalnim frecvent.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 12 Aug 2008, 00:18 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
Sunt restaurante frumoase. Preturile cele mai bune sunt intre 250-280 Ron/persoana -TOTUL INCLUS!(mancare si bautura nelimitat). N-ai griji ca ti se termina bautura, ca iti fura din ea, trebuie sa se serveasca pana la ultimul invitat, totul. Mi se pare super ok, chiar daca m-as apuca de cumparat si carat eu bautura nu ies mult mai bine si in agitatia din preajma nuntii numai asta nu-mi vine sa fac.


Citat:


Daca nu te superi, ati umbalt pe la restaurante stii sa-mi spui si mie cateva? Si la ce restaurant ai tu rezervarea, cat te-a costat meniu?
ETC.
Ms
:hap_d::hap_d::ndance::ndance::nparty::nparty:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 12 Aug 2008, 12:13 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Sunt restaurante frumoase. Preturile cele mai bune sunt intre 250-280 Ron/persoana -TOTUL INCLUS!(mancare si bautura nelimitat). N-ai griji ca ti se termina bautura, ca iti fura din ea, trebuie sa se serveasca pana la ultimul invitat, totul. Mi se pare super ok, chiar daca m-as apuca de cumparat si carat eu bautura nu ies mult mai bine si in agitatia din preajma nuntii numai asta nu-mi vine sa fac.


:hap_d::hap_d::ndance::ndance::nparty::nparty:

Probabil in Bucuresti. La noi inca nu a prins treaba asta cu all inclusive. Si in general o familie da la nunta 500 - 600 de lei. Daca as opta pentru un meniu de 250 de lei, as iesi foaaaarte pe minus. Poate cu timpul vor prinde si pe la noi, dar sincer, cunoscand mentalitatile, ma cam indoiesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 12 Aug 2008, 12:54 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
de exemplu eu am meniul all inclusive si sincer sunt foarte multumita.
nu am alergat deloc, si parca nici nu am nunta.
de costat nu a costat mult si sper ca o sa fie bine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 12 Aug 2008, 15:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
de exemplu eu am meniul all inclusive si sincer sunt foarte multumita.
nu am alergat deloc, si parca nici nu am nunta.
de costat nu a costat mult si sper ca o sa fie bine


Si mie mi s-a oferit meniu all inclusive insa am ales sa pastrez de la ei numai mancarea si bauturile. Tortul o sa il comand eu, iar fructele le vor aduce cei cu fantana de ciocolata. Cei de la restaurant imi cereau cam 100 de mii de persoana fructele. La banii astia imi iau si fantana si bar de fructe. :D Sper sa fie bine...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 12 Aug 2008, 16:58 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu cand am zis all inclusive m-am referit la tot de la formatie pana la plata ospataritelor,inclusiv ornat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 12 Aug 2008, 17:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
eu cand am zis all inclusive m-am referit la tot de la formatie pana la plata ospataritelor,inclusiv ornat


wow... :woow: chiar ca ALL inclusive. Nu cred ca as avea curaj sa las atatea chestii la decizia altora. Chiar aseara ma ciondaneam cu iubitul meu ca sunt prea "control-freak"...:~*: i-am dat lui doua capitole de care sa se ocupe pentru nunta si acum il tot bat la cap cu ele... sa stiu eu tot... :wall:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pregatiri 2008
MesajScris: 12 Aug 2008, 19:16 
Junior

Membru din: 24 Iul 2008, 20:32
Mesaje: 60
cateodata se intampla chiar sa depui eforturi mari ca sa fie totul sub control absolut si iese destul de aproximativ, pentru ca tot oameni sunt si cei ce trebuie sa realizeze ce le-ai cerut si le vin diverse idei de care mai bine te-ai lipsi ... Ei spun apoi ca au vrut sa fie bine si tu tot nemultumita esti.
Sunt insa situatiile fericite cand decizi sa lasi anumite subiecte care ti se par mai neimportante sa le faca altii asa cum cred si apoi ai surprize placute.
Cum nu exista o regula in sensul asta, trebuie sa iti asumi o cale dintre cele doua. Pe plan strict teoretic, as zice ca e mai bine sa le lasi altora treaba sa si-o faca(ma refer la profesionisti), practic nici eu nu dorm bine daca simt ca nu sunt toate sub strica mea indrumare.



Citat:

wow... :woow: chiar ca ALL inclusive. Nu cred ca as avea curaj sa las atatea chestii la decizia altora. Chiar aseara ma ciondaneam cu iubitul meu ca sunt prea "control-freak"...:~*: i-am dat lui doua capitole de care sa se ocupe pentru nunta si acum il tot bat la cap cu ele... sa stiu eu tot... :wall:
:eek::eek:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 304 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România