Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 04:27


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: culori vedeta 2008
MesajScris: 07 Noi 2007, 15:00 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 20:24
Mesaje: 6
buna, miresici!!!!!!!! ce parere aveti despre ce culori se vor purta pentru decoratiuni in 2008 la nunti.vom dezlega misterul la targurile de nunti dar ele se organizeaza in primavara pana atunci ce putem face,daca incercam sa ne orientam? va pup si astept parerea voastra!:nmarried::npray: astept idei de la miresicile anului 2008 sa fim cele mai frumoase si mai originale miresici:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 09 Noi 2007, 17:33 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2007, 17:02
Mesaje: 46
Citat:
buna, miresici!!!!!!!! ce parere aveti despre ce culori se vor purta pentru decoratiuni in 2008 la nunti.vom dezlega misterul la targurile de nunti dar ele se organizeaza in primavara pana atunci ce putem face,daca incercam sa ne orientam? va pup si astept parerea voastra!:nmarried::npray: astept idei de la miresicile anului 2008 sa fim cele mai frumoase si mai originale miresici:lol:
bai eu urasc vernilul....nu-mi place de nici o culoare:))mi-ar placea de ex nuante de mov,lila mai mult sau culoarea piersicii...asa mai pastelat ...de ex am vazut o nunta pe rosu!parca eram la craciun...dar nah gusturile sunt gusturi n-ai ce sa faci


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 10 Noi 2007, 16:56 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
bai eu urasc vernilul....nu-mi place de nici o culoare:))mi-ar placea de ex nuante de mov,lila mai mult sau culoarea piersicii...asa mai pastelat ...de ex am vazut o nunta pe rosu!parca eram la craciun...dar nah gusturile sunt gusturi n-ai ce sa faci

Se spune ca rosul aduce noroc... popate de-aia. Cica miresele chinezoaice poarta rochii rosi. Sau poate era culoarea preferata a miresei. cine stie; oricum stii cum se spune: gusturile nu se discuta. Si mie mi-ar placea lila, dar nu prea am vazut... Si restaurantul ales de noi nu are posibilitati de decorare decat pe: verde, albastru, rosu si orange. Asa ca, cred ca vom opta pentru orange. L-am si vazut aranjat asa si arata foarte bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 12 Noi 2007, 18:43 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 20:24
Mesaje: 6
da anul acesta se poarta mov lila este o alternativa mai eles ca este pt o festivitate,insa mie nu mi place alb cu alta culoare orcare ar fi ea da un contrast prea mare asa ca eu a si alege crem alb sau cularea untului cum se mai spune cu un verde crud sau cu lila trebuie tinut cont ca totul trebuie sa fie in ton cu inviatiile marturiile florile.eu am vb si mi fac ornamente florale fara baloane poate unu in centrul salii pt valsul mirilor asa ca nu stiu nimic de tendinte dar acum asta e parerea mea.anul 2007 culoarea vedeta a fost bordo!!!depinde de gusturi asta e


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 12 Noi 2007, 20:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
buna, miresici!!!!!!!! ce parere aveti despre ce culori se vor purta pentru decoratiuni in 2008 la nunti.vom dezlega misterul la targurile de nunti dar ele se organizeaza in primavara pana atunci ce putem face,daca incercam sa ne orientam? va pup si astept parerea voastra!:nmarried::npray: astept idei de la miresicile anului 2008 sa fim cele mai frumoase si mai originale miresici:lol:


culori vedeta?! lucreaza cumva la hollywood?:lol:
lasand gluma...eu zic sa alegi ce-ti place;)

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 12 Noi 2007, 20:51 
Nou Venit

Membru din: 04 Oct 2007, 14:16
Mesaje: 22
Mie imi place si verde si rosu, iar restaurantul nostru le are pe amandoua. Cred ca o sa optez pentru un grena. Arata tare bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 15 Noi 2007, 14:43 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
eu voi avea alb si rosu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 16 Noi 2007, 11:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Mie imi place si verde si rosu, iar restaurantul nostru le are pe amandoua. Cred ca o sa optez pentru un grena. Arata tare bine.


sunt chiar curioasa cum arata verde cu rosu....
mie imi pare o cominatie tare ciudata.
Cred ca fiecare isi aleg culoarea in functie de aranamentele restaurantului.
Daca rest e verde nu poti face aranjamentele lila si invers....
Noi am avut restaurantul lila si am ales sa facem toate aranjamentle somon.Eu zic ca a iesit frumos.Sincer nu mi-ar fi placut sa fie otul lila....era prea mult.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 16 Noi 2007, 18:40 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
si eu sunt curioasa cum o sa arate combinatia asta :D
eu n-am avut preferite la culori. doar am vrut ca eu sa fiu alba-alba din cap pana-n picioare. inclusiv buchetul l-am vrut fara frunze.
si culoarea a fost data de nasa mea care are niste ochi albastri superbi si am ales impreuna o rochie albastra de nasa si buchet albastru de hortensii.
iar la restaurant am vrut niste culori sa mai inveseleasca atmosfera (pt ca era tot pe nuante de crem, si maron deschis) asa ca am avut irisi violeti si frezii galbene. au iesit niste aranjamente f faine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 07 Dec 2007, 16:18 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 20:24
Mesaje: 6
noi am inchiriat o terasa acoperita draguta zic eu mesele si scaunele sunt din lemn inchis la culoare sala e pe crem daca se pricepe cine la culori sa mi dea cateva idei de culoare care ar merge nunta e traditionala asa mi o doresc de meniu la ornamente si flori din luna iulie.astept pererile voastre


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 07 Dec 2007, 19:44 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
noi am inchiriat o terasa acoperita draguta zic eu mesele si scaunele sunt din lemn inchis la culoare sala e pe crem daca se pricepe cine la culori sa mi dea cateva idei de culoare care ar merge nunta e traditionala asa mi o doresc de meniu la ornamente si flori din luna iulie.astept pererile voastre


culorile astea sunt destul de neutre ca sa-ti permita o gramada de variante.
mai clasice ar fi crem, culoare untului, piersica, roz, ...etc
mai colorat ar fi: visiniu, rosu, verde
la o sala neutra eu am ales albastru si galben. de fapt violet de la frezii si rochia nasei.
spor la pregatiri


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 07 Dec 2007, 20:30 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

culorile astea sunt destul de neutre ca sa-ti permita o gramada de variante.
mai clasice ar fi crem, culoare untului, piersica, roz, ...etc
mai colorat ar fi: visiniu, rosu, verde
la o sala neutra eu am ales albastru si galben. de fapt violet de la frezii si rochia nasei.
spor la pregatiri

Violet si galben sunt 2 culori care dau bine impreuna si inveselesc foarte tare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 07 Dec 2007, 21:25 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Violet si galben sunt 2 culori care dau bine impreuna si inveselesc foarte tare.


da. asta a fost si ideea. sa aduc ceva vesel in sala aia mult prea ... neutra :rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 07 Dec 2007, 23:36 
Nou Venit

Membru din: 21 Noi 2007, 19:38
Mesaje: 2
mi imi place combinatia cu alb si rosu-visiniu:neyes: , dar pana aproape de nunta s-ar putea sa ma razgandesc:nwink::love::lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 13 Dec 2007, 19:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Combinatia verde-rosu arata tare bine ca sunt culori complementare. Gandeste-te la Craciun. Dar fiindca banuiesc ca nu iti doresti ca aranjamentele tale de nunta sa duca cu gandul la Craciun, iti sugerez sa alegi un verde-galbui (lamaie verde, daca stii la ce ma refer) sau invers un verde tare cu un rosu mai spre roz.

Din cate am citit eu, culorile in tendinte pentru anul viitor sunt galbenul (in toate nuantele) si culorile "citrice" in general. O alta tendinta este argintiul, care merge foarte frumos, mai ales pentru nuntile de iarna... Si sa nu uitam movul (la fel, in toate nuantele: de la lila pana la pruna) care a inceput sa se poarte de anul asta, dar continua cu succes si anul viitor. Cam asta am citit eu.:-`

Desigur, alegi ce iti place, dar eu am raspuns la intrebarea din start... :D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 14 Ian 2008, 06:44 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 05:58
Mesaje: 17
eu m-am gandit la verde fistic si albce ziceti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 14 Ian 2008, 19:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
eu m-am gandit la verde fistic si albce ziceti?

Mi se pare o combinatie "fresh", dar ce faci cu florile? Mergi tot numai pe alb-verde?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 16 Ian 2008, 23:03 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
mie mi se puse pata pe alb cu roz si verde...roz verde cat se poate de pal. baza mare pe alb si doar pe ici pe colo pete de culoare roz si verde, ca sa dea acea senzatie de viu. sala era o combinatie de alb cu orange si lamaie -pana prin noiembrie:unsure:era totusi okay...in perioada noiembrie-decembrie a fost renovata sala de un super-stilisto-designer si combinatiile care sunt acum nu iti mai permit prea multe...sala este intr-adevar super super eleganta dar si pretentioasa...combinatia pt care a optat nenea:nwink:este de un verde-mustar cu roz-plamaniu si in plus o nuanta inchisa de maroniu-visiniu. Coloanele din sala sunt o combinatie gen degrade intre auriu si bordo...

deci? ce pricepirati?(X)(X)

idea e ca am vorbit deja cu o prietena -invitata la nunta- care intre timp si-a deschis firma de aranjat sali:)si nunta va ramane cum am planuit d ela inceput cu diferente ca vor fi si mai putine pete de culoare:D
va fi preponderent alb...multu mult alb, mesele fiind rotunde cu 6 scaune, la doua scaune d ela fiecare masa vom pune in spate cate o gherbera de roz pal...iar pe mese lumanari albe si petale de trandafiri roz, da rnumai putine. roz si verde probabil vom combian si la marturii dar inca nu avem idee de marturii deci aici e cu semn de intrebare...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 21 Ian 2008, 03:57 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 05:58
Mesaje: 17
DA CRED PE ALB SI VERDE BUCHETUL MEU VA FI DIN CALE,CEL AL NASEI TRANDAFIRI ALBI,ROCHIA ALBA COMPLET,ARANJAMENTELE PE MESE LE VOM FACE DIN FLORILE PRIMITE LA CUNUNIA CIVILA SI LE VOM ALEGE DOAR PE CELE ALBE


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 21 Ian 2008, 04:00 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 05:58
Mesaje: 17
CUM CREDE-TI CA O SA ARATE?EU AM VAZUT CATEVA POZE SI ARATAU SUPERB.PERETII SALII SUNT ALBI DECI SE POTRIVESTE ORICE CULOARE DAR MI S-A PUS PATA ASTA E!SI LA AURIU M-AM GANDIT DAR PARCA TOATA LUMEA ARE SAU A AVUT AURIU SI MIE CHIAR IMI PLACE COMBINATIA ASTA


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România