Ultima vizită a fost: Acum este 18 Apr 2024, 15:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 29 Ian 2008, 01:27 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
in concluzie trebuie intrebat preotul:nlol::nlol::nlol:oricum am mai auzit una care zicea ca trebuie neaparat vorbit cu preotul pt ca unii nu accepta orice fel de lumanari la cununie, pt ca acestea din comert nu sutn ceara ceara si au fost cazuri in care unii au avut probleme...:blink:

Cora super ideea dar cred ca voi ramane totusi clasica la buchete:Dca sa nu am treaba cu milioane de flori sau de lei:nlol::nlol::nlol:oricat de mult am merge teoretic pe ideea banii nu conteaza pan la urma tot ne gandim de unde putem sa mai tragem si in plus cred ca va arata ok cu buchete:ok:

apropos sa intru on topic:Dschimbaram culoarea de impodobit sala:nlol::nlol::nlol:initial era alb-roz-verde dupa numai alb-roz acum am fost si am vazut sala cu cei care vor decora si concluzia e clara alb-auriu si in plus pete de culoare verde:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 29 Ian 2008, 13:04 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
in concluzie trebuie intrebat preotul:nlol::nlol::nlol:oricum am mai auzit una care zicea ca trebuie neaparat vorbit cu preotul pt ca unii nu accepta orice fel de lumanari la cununie, pt ca acestea din comert nu sutn ceara ceara si au fost cazuri in care unii au avut probleme...:blink:

Cora super ideea dar cred ca voi ramane totusi clasica la buchete:Dca sa nu am treaba cu milioane de flori sau de lei:nlol::nlol::nlol:oricat de mult am merge teoretic pe ideea banii nu conteaza pan la urma tot ne gandim de unde putem sa mai tragem si in plus cred ca va arata ok cu buchete:ok:

apropos sa intru on topic:Dschimbaram culoarea de impodobit sala:nlol::nlol::nlol:initial era alb-roz-verde dupa numai alb-roz acum am fost si am vazut sala cu cei care vor decora si concluzia e clara alb-auriu si in plus pete de culoare verde:ok:


cred ca arata foarte frumos

si elegant


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 31 Ian 2008, 21:39 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
:ndance:mie imi place tare mult...adica mi-a placut ce am vazut si al noi sper sa fie si mai si!:npray::nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 12:17 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
care pare mai ok:

visiniu cu culoarea untului sau fistic cu portocaliu????:wacko::wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 12:21 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
visiniu cu culoarea untului, deoarece cealalta combinatie este foarte uzual folisita


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 12:22 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
visiniu cu culoarea untului, deoarece cealalta combinatie este foarte uzual folisita


asa inclin si eu sa aleg - cu visiniu se pot face lucruri mai elegante.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 12:24 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
si cu visiniu dar si cu rosu conteaza daca iti permite sala, eu am vazut ornat cu rosu dar nu pot sa iti descriu ce bine da


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 12:27 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
si cu visiniu dar si cu rosu conteaza daca iti permite sala, eu am vazut ornat cu rosu dar nu pot sa iti descriu ce bine da


am vazut nunta pe rosu cu alb - si era super. dar cred ca in sala noastra merge mai bine rosu inchis/visiniu. culoarea aceea de trandafiri rosu fff inchis.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 12:31 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
stiu cum arata si mai stiu ca da foarte bine deaorece am vazut si eu ornata sala pentru o nunta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 12:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2007, 18:47
Mesaje: 1146
Citat:

am vazut nunta pe rosu cu alb - si era super. dar cred ca in sala noastra merge mai bine rosu inchis/visiniu. culoarea aceea de trandafiri rosu fff inchis.

Chiar am vazut la expo cand am fost in ian un aranjament de masa cu crem si visiniu si arata pur si simplu bestial...dar nu m-au lasat sa fac poze:((...chiar am obs ca la aranjamentele mai deosebite nu m-au lasat sa fac poze...la unele le-am facut(cele de la galerie)...de asemenea era un suport de pahare de sampanie in forma de spirala , foarte fain...nici la ala nu m-au lasat sa fac poze, cred ca de frica sa nu le fure cineva ideea:(

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 12:50 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:
Chiar am vazut la expo cand am fost in ian un aranjament de masa cu crem si visiniu si arata pur si simplu bestial...dar nu m-au lasat sa fac poze:((...chiar am obs ca la aranjamentele mai deosebite nu m-au lasat sa fac poze...la unele le-am facut(cele de la galerie)...de asemenea era un suport de pahare de sampanie in forma de spirala , foarte fain...nici la ala nu m-au lasat sa fac poze, cred ca de frica sa nu le fure cineva ideea:(


la cluj am vazut si eu o masa crem cu visiniu si era f frumoasa - dar problema e ca mie de la crem la maro inchis nu imi place nici o nuanta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 15:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

la cluj am vazut si eu o masa crem cu visiniu si era f frumoasa - dar problema e ca mie de la crem la maro inchis nu imi place nici o nuanta.


de ce nu incerci mov cu culoarea untului?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 15:10 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

de ce nu incerci mov cu culoarea untului?


si daca fac abstractie de peretii salii (verde si portocaliu) imi raman scaunele si tavanul - maro inchis inchis. si cica nu se poarta huse albe la scaune... chiar e obligatoriu sa am huse la scaune? mie nu imi prea plac si scaunele sunt frumoase.

mov nu avem nimic - la visiniu am ajuns pentru ca asa vreau eu buchetul, si probabil si tortul va fi cu aceeasi trandafiri...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 15:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

si daca fac abstractie de peretii salii (verde si portocaliu) imi raman scaunele si tavanul - maro inchis inchis. si cica nu se poarta huse albe la scaune... chiar e obligatoriu sa am huse la scaune? mie nu imi prea plac si scaunele sunt frumoase.

mov nu avem nimic - la visiniu am ajuns pentru ca asa vreau eu buchetul, si probabil si tortul va fi cu aceeasi trandafiri...



ok am inteles.mie imi plac husele.mai ales cele crem.si la noi scaunele erau foarte frumoase, mai ales ca sala era aproape noua.
dar eu cred ca husele dau o nota de eleganta.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 15:53 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

ok am inteles.mie imi plac husele.mai ales cele crem.si la noi scaunele erau foarte frumoase, mai ales ca sala era aproape noua.
dar eu cred ca husele dau o nota de eleganta.


eu initial credeam fix opusul - adica ca sunt bune sa ascunda scaunele daca-s urate

da vad ca si la restaurante din strainatate la nunti cu pretentii se folosesc - inseamna ca dau bine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 16:23 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:

eu initial credeam fix opusul - adica ca sunt bune sa ascunda scaunele daca-s urate

da vad ca si la restaurante din strainatate la nunti cu pretentii se folosesc - inseamna ca dau bine


initial si eu vroiam fara huse la scaune pt ca erau f frumoase (din piele cu spatar inalt). dar am fost obligata sa le pun, pt ca nu aveau atatea scuane de o singura culoare si a iesit f bine. dupa ce am vazut sala aranjata mi-am dat seama ca, dc nu puneam huse la scaune, ar fi aratat total aiurea.
deci, oricat de frumoase ar fi scaunele, tb sa le pui huse.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 08 Feb 2008, 16:30 
Diva

Membru din: 25 Sep 2007, 17:06
Mesaje: 1348
Citat:

initial si eu vroiam fara huse la scaune pt ca erau f frumoase (din piele cu spatar inalt). dar am fost obligata sa le pun, pt ca nu aveau atatea scuane de o singura culoare si a iesit f bine. dupa ce am vazut sala aranjata mi-am dat seama ca, dc nu puneam huse la scaune, ar fi aratat total aiurea.
deci, oricat de frumoase ar fi scaunele, tb sa le pui huse.


atunci huse sa fie


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 09 Feb 2008, 14:47 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
atunci huse sa fie


Cristina eu cred ca dc sunt frumoase scaunele si toate la fel bine-nteles! nu e obligatoriu sa pui huse. poate arata bien si cu un mic voal prins pe ele sau doar o floare...am vazut ceva aranjamente de genul asta...da-mi un mp cu adr de mess ca merge mai usor de trimis pe mess...sau poate reusesc sa le pun la galerie...

cat despre culori depinde mult de ce atmosfera iti doresti la nunta. parerea mea...eu vroiam neaparat ceva mai viu si natural noi fiind mai nebunei de fel si nu ceva extrem de elegant...iar al meu zicea ca nu vrea o atmosfera de ascultat muzica simfonica ci de dansat pe masa, de aceea am tins spre culori mai vii mai natur mai spre verde:nblink:dar daca voi va doriti ceva mai spre elegant si mai sobru in sala -a nus e intelege ca nu poti sa te simti super bien si sa dansezi pe masa daca e mai mult spre elegant!sau ca natural nu inseamna elegant!- atunci este superb visiniu cu o nuanta de unt!:ok:depinde si de rochia ta depinde de caracterul tau!!!
eu sunt mai flu-flu:nlol::nlol:descriere ale prietenelor cand le-am zis de culori la nunta, au zis ca la mine merge ceva cu fluturasi si culori viiO:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 11 Feb 2008, 04:51 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2005, 01:20
Mesaje: 44
Eu ash alege verde cu mov, sau mai degraba verde cu galben...Care credeti ca ar merge mai bine combinatia?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: culori vedeta 2008
MesajScris: 11 Feb 2008, 12:49 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
eu sunt mai flu-flu:nlol::nlol:descriere ale prietenelor cand le-am zis de culori la nunta, au zis ca la mine merge ceva cu fluturasi si culori viiO:)


:nlol::nlol:
f faina ideea cu fluturasii!!! chiar imi place :napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România