Ultima vizită a fost: Acum este 29 Apr 2024, 17:53


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cununia civila in aer liber!
MesajScris: 27 Mai 2006, 12:45 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
Am si eu o mare problema: am nunta pe data dde 3 septembrie si vreau sa fac si cununia civila in aceeasi zi, in Parcul Carol! Am vazut undeva pe net ca se poate face in schimbul unei sume de 5.000.000 lei ROL, dar am fost la Casa de Cununii Sector 4 si mi s-a spus ca nu se poate face asa ceva!
ma poate ajuta cineva? Unde sa apelez pentru a rezolva problema? La primarie la alta casa de cununii?
A mai acut cinea cununia civila in afara Casei de Cununii?
Va rog mult astept raspuns!


legal se poate face cununia civila in alte locatii decat primaria/oficiul starii civile (ma rog, daca ai motive "intemeiate"... adica daca platesti :p)... acum depinde de la primarie la primarie. la noi in oras s-a dat in martie o hotarare de consiliu local prin care s-a interzis scoaterea actelor de starea civila din cladire... deci renuntarea la oficierea casatoriilor in alta parte decat oficiul starii civile :mellow:...
intreaba la starea civila... incearca de mai multe ori sa intrebi si eventual da-le de inteles ca esti dispusa sa platesti pt asta...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România