Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 20:24


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 14:41 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Buna ziua fetele!! O intrebare am si eu, sunt mai nouta si........Ia ziceti-mi si mie, la voi logodna cum a fost? In sensul ca ati facut-o oficial la biserica sau aka cu parintii, socrii, nasii? Cum? Ca eu habar n-am cum sa fac! Pls some help here....tks.
Va pup si o zi buna:mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 15:05 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Buna ziua fetele!! O intrebare am si eu, sunt mai nouta si........Ia ziceti-mi si mie, la voi logodna cum a fost? In sensul ca ati facut-o oficial la biserica sau aka cu parintii, socrii, nasii? Cum? Ca eu habar n-am cum sa fac! Pls some help here....tks.
Va pup si o zi buna:mellow:
noi nu am facut-o la biserica, nici macar cu socrii, nasii, ca nasii abia am fost si am vb cu ei sa ne cunune:njump::njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 15:10 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
noi nu am facut-o la biserica, nici macar cu socrii, nasii, ca nasii abia am fost si am vb cu ei sa ne cunune:njump::njump:


In privinta bisericii.....si noi suntem in dodii.Am zis sa facem aks si sa invitam si nasii, ma rog viitorii nasi :nblink::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 15:25 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Nici noi nu am facut logodna la biserica. Am fost doar noi doi si am sarbatorit.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 15:27 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Nici noi nu am facut logodna la biserica. Am fost doar noi doi si am sarbatorit.


MMMMMMM........Pustiulika pe cat ai nunta?A si inca o chestie: voi ati sta cu socrii? Ei sunt niste oameni extraordinari, nu zic nici da-te mai incolo dar totusi........mi-e frik!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 15:30 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:

MMMMMMM........Pustiulika pe cat ai nunta?A si inca o chestie: voi ati sta cu socrii? Ei sunt niste oameni extraordinari, nu zic nici da-te mai incolo dar totusi........mi-e frik!



Noi avem nunta sambata asta (X)(X)(X)
Sunt un pic stresata, sa iasa totul bine.
Noi nu stam cu nici uni, nu de alta dar suntem la 300 km distanta de ei.:-`
Si daca am sta totusi in acelasi oras tot nu am sta cu ei pt ca locuim de 2 ani impreuna si nu cred ca am mai putea sa stam cu altcineva.:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 15:40 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:


Noi avem nunta sambata asta (X)(X)(X)
Sunt un pic stresata, sa iasa totul bine.
Noi nu stam cu nici uni, nu de alta dar suntem la 300 km distanta de ei.:-`
Si daca am sta totusi in acelasi oras tot nu am sta cu ei pt ca locuim de 2 ani impreuna si nu cred ca am mai putea sa stam cu altcineva.:D

:ndance::rocker:AAAAAAAAAAAAA bv....felicitari, sa fiti fericiti si sa va iubiti si casa de piatra!!! Imi inchipui ca esti stresata dar o sa fie bine sa fii sigura de asta.Eu am intrebat tinand cont de faptul ca este in constructie o casa si pb va mai dura un an cred.Pana acum ziceam clar ca nu ma mut la ei dar acum ma gandesc iar ca........imi doresc sa stau cu el si stiu ca asa s-ar ridica, casa mai rpd.Nici nu stiu(?):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 16:05 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Noi nu am facut logodna inainte, insa o prietena a facut-o si a fost cu nasii, cu parintii si cu cativa prieteni apropiatati, dupa acre au fost la un restaurant si au sarbatorit.
Nu cred ca este o problema pe cine sa inviti. Inviti pe cine vrei si pe ceilalti ii chemi la nunta.:lips:


Aha.Oricum am observat ca nu prea se praktik logodna la biserica....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 16:32 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
Logodna propriu`zisa nici nu a fost la noi...Doar m`a cerut pe mine de nevasta intim si romatic, apoi a 2 a zi m`a cerut si de la ai mei...S`a asezat in genunchi...In timp ce eu le ziceam alor mei, ca nu trebuie neaparat sa accepte sa`mi dea mana! Am ras de m`am stricat...Picture this: el rosu tot si eu facad misto !:ndance::ndance::ndance:


Rautacioasa mica ce esti:devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 16:57 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Dap, recunosc!:devil:O:)[/qu

La mine nu a fost asa.Nu a fost romantic pt ca mi-a dat inelul in timp ce plecam spre bucuresti pt ca eu aveam examen a doua zi.Si nici n-a fost cu ,,Te mariti cu mine?" pt ca i-a fost rusine sa ma intrebe sa nu cumva sa reactionez urat....stii tu speriat si alte alea.Dar astea urmeaza a veni pe 26 decembrie :ndance::D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 18:44 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
noi logodna am facut-o la biserica pe 10 iulie 2003 iar cununia o avem programata pe 29 septembrie 2006....

logodna am facut-o la biserica sf.dumitru....
ne-au trebuit vereghete de argint, 2 lumanari (mai mici decat alea de botez) si 2 martori (nu e obligatoriu sa fie impreuna , motiv pt care au fost martori mama mea si tatal lui...)

am facut in cadru mai mult decat restrans: noi 2, parintii mei, parintii lui si cele 2 surori ale lui...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 18:48 
Diva

Membru din: 18 Sep 2006, 18:24
Mesaje: 640
Citat:
noi logodna am facut-o la biserica pe 10 iulie 2003 iar cununia o avem programata pe 29 septembrie 2006....

logodna am facut-o la biserica sf.dumitru....
ne-au trebuit vereghete de argint, 2 lumanari (mai mici decat alea de botez) si 2 martori (nu e obligatoriu sa fie impreuna , motiv pt care au fost martori mama mea si tatal lui...)

am facut in cadru mai mult decat restrans: noi 2, parintii mei, parintii lui si cele 2 surori ale lui...:)


Interesanta idee!!Ideea e ca mama zice ca de ce sa facem la biserica....nu ca ar avea ceva im potriva dar am impresia ca tot vrea sa amane momentul cat mai mult timp cu putinta.Asa a fost si la voi?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 23 Oct 2006, 19:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
Buna ziua fetele!! O intrebare am si eu, sunt mai nouta si........Ia ziceti-mi si mie, la voi logodna cum a fost? In sensul ca ati facut-o oficial la biserica sau aka cu parintii, socrii, nasii? Cum? Ca eu habar n-am cum sa fac! Pls some help here....tks.
Va pup si o zi buna:mellow:


NOI NU AM FACUT LOGODNA IN NICI UN FEL. M-A CERUT IN CASATORIE, CU INEL, FLORI, ANUL TRECUT DE ZIUA MEA DE NASTERE. AM FOST LA UN RESTAURANT SI ACOLO A AVUT LOC TOT.
NU CREDEM IN LOGODNE FACUTE LA BISERICA...AM INTALNIT MULTE CUPLURI CARE AU FACUT ASA SI NU S-AU MAI CASATORIT. AM PURTAT INELUL PE MANA DREAPTA PANA LA NUNTA, IAR DUPA CE NE-AM CASATORIT IN PORT PE STANGA LANGA VERIGHETA.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 24 Oct 2006, 01:54 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
Citat:

Interesanta idee!!Ideea e ca mama zice ca de ce sa facem la biserica....nu ca ar avea ceva im potriva dar am impresia ca tot vrea sa amane momentul cat mai mult timp cu putinta.Asa a fost si la voi?

ai mei de abia asteptau....ba chair ar fi vrut sa grabeasca momentul..
ai lui erau mai nehotarati...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România