Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:38


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 06 Feb 2007, 23:11 
Junior

Membru din: 19 Dec 2006, 00:31
Mesaje: 52
la cununie poti sa porti orice, depinde cu ce iti sta tie mai bine...eu cred ca o sa-mi iau o rochita scurta
Tu te casatoresti sau doar te logodesti la biserica?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 25 Dec 2009, 23:28 
Nou Venit
Avatar utilizator

Membru din: 26 Dec 2009, 00:20
Mesaje: 2
cat are valabilitatea logodna la biserica?!?vorbam cu niste colege la facultate si ele imi spuneau de 6 luni!este adevarat?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 26 Dec 2009, 00:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
cristina_u29 scrie:
cat are valabilitatea logodna la biserica?!?vorbam cu niste colege la facultate si ele imi spuneau de 6 luni!este adevarat?


nu este nici o perioada de valabilitate la logodna :lol: :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 30 Dec 2009, 23:17 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ce tare, valabilitate la logodna... super, daca expira vreunu din voi, mergeti la biserica si va luati alt termen de expirare :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 19 Feb 2010, 19:19 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
Buna fetelor :flowers: Stiti cumva cu cat timp inainte ar fi bine sa vorbim cu preotul pentru slujba de logodna? :nbump:

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 21 Feb 2010, 12:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
eu nu stiam de programari cu ceva timp in urma .....am auzit persoane care s-au logodit inainte si apoi au facut nunta.....eu nu am fost de acord cu ea ca sa fie inainte....din anumite motive si nu le spun ca sa nu va sperii....nu cred cu adevart in motivul respectiv dar.....au fost si cazuri...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 21 Feb 2010, 23:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
ce se spune?ceva de rau banuiesc...pe mine una m-ai facut curioasa.noi nu am făcut logodnă.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 00:39 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
Parerile sunt impartite... nici nu se poate sa fim toate de acord :mellow: (X) dar eu asta imi doresc si asa o sa fac :ndance: :party: nu prea cred eu in superstitii si vorbe :nono:

cat despre slujba, banuiesc ca ar trebui sa discutam cu preotul dinainte sa stabilim o zi si o ora, ca doar nu ne-om duce asa de capul nostru cand ne vine cheful :nlol:

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 00:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
dar care e chestia cu logodna asta? ce semnifica exact? dc o faceti?

cred ca s-a mai discutat asta acum cativa ani :-S

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 00:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
din cate stiu eu se face la biserica aceeasi slujba ca si la cununie dar doar pana la un punct.nu toata.si este un fel de "dezlegare" la pacat ,sa nu traiesti in concubinaj,sa pacatuiesti.asta e?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 01:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
puffy_is scrie:
eu nu stiam de programari cu ceva timp in urma .....am auzit persoane care s-au logodit inainte si apoi au facut nunta.....eu nu am fost de acord cu ea ca sa fie inainte....din anumite motive si nu le spun ca sa nu va sperii....nu cred cu adevart in motivul respectiv dar.....au fost si cazuri...


hai ca sunt curioasa si eu :had_d:
ce semnificatie poate sa aiba?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 02:04 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
ral_ct scrie:
din cate stiu eu se face la biserica aceeasi slujba ca si la cununie dar doar pana la un punct.nu toata.si este un fel de "dezlegare" la pacat ,sa nu traiesti in concubinaj,sa pacatuiesti.asta e?


In mare parte ai dreptate ralu, dar nu e cazul nostru. Desi suntem impreuna de aproape 6 ani, locuim impreuna abia de 5 luni... Initial am vrut sa facem cununia civila in august, desi nu prea avem bani, dar recent a fost anuntat la serviciu ca nu i se poate da mai mult de 7-10 zile de concediu :nerv: :wall: asa ca am anulat tot :cry: ... Iubitul meu s-a documentat putin si mi-a propus sa facem macar logodna la biserica, iar eu am fost foarte incantata de initiativa lui si am acceptat :had_d: . Nu este o persoana religioasa, iar faptul ca mi-a propus acest lucru fara a fi influentat de nimeni este o mare dovada ca ma iubeste :heart: . Poate vi se pare o chestie banala, dar pentru el este ceva serios, tinand cont ca este foarte timid si retras, iar cererea in casatorie am facut-o eu :~*
In concluzie, logodna noastra nu are semnificatie religioasa, ci sentimentala.

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 10:12 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
mai ce sa zic, eu nu stiu despre logodna decat ca se face doar jumatate din cununia religioasa de la nunta, eu personal am sarit peste, nici nu i-am vazut rostul atat timp cat stiam ca facem nunta cu totul :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 10:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
nici eu nu vreau sa fac :D
nici nu m-am gandit si nici nu ma voi gandi.
nu-i vad rostul..

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 13:07 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
Fetelor, am inteles care este punctul vostru de vedere, dar nu m-ati lamurit deloc. :argue: Cred ca o sa rog pe cineva de acasa sa mearga la biserica sa vorbeasca cu preotul ca sa stiu si eu ce am de facut... desi mi-ar fi placut sa le facem o surpriza :mellow:

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 13:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
Lady, vorbeste cu cineva de la o biserica din apropierea ta.
oricum ar fi, "procedurile", ca sa le numesc asa, ar trebui sa fie asemanatoare, daca nu identice :)
sau roaga o prietena si tot surpriza ramane :)

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 13:18 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
Cat_Eyes scrie:
Lady, vorbeste cu cineva de la o biserica din apropierea ta.
oricum ar fi, "procedurile", ca sa le numesc asa, ar trebui sa fie asemanatoare, daca nu identice :)
sau roaga o prietena si tot surpriza ramane :)


La o asemenea veste nu stiu care din ele o sa-si tina gura :hap_w: in afara de cei apropiati din familie nimeni nu stie ca eu in octombrie am plecat in Norvegia si locuiesc cu iubi. Toata lumea crede ca eu sunt cu mami la Torino. Sa auda ca in sfarsit s-a hotarat iubi sa faca pasul ar fi ceva extraordinar pentru toata lumea :woow: :party: . Trebuie sa ma gandesc foarte bine pe cine imi aleg complice :unsure: :rofl:

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 14:11 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
mai exact tu vrei sa ajungi in tara sa faci logodna, invitandu-i pe toti din familie ca si o surpriza, nu??
eu zic ca ai nevoie de o persoana de incredere sa te ajute... nu cred ca dureaza mai mult de 30 de min logodna, nu stiu ce implica ea :unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 14:50 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
amely85 scrie:
mai exact tu vrei sa ajungi in tara sa faci logodna, invitandu-i pe toti din familie ca si o surpriza, nu??
eu zic ca ai nevoie de o persoana de incredere sa te ajute... nu cred ca dureaza mai mult de 30 de min logodna, nu stiu ce implica ea :unsure:


Cam asa ceva. Numai ca eu as vrea si o petrecere dupa slujba, unde sa fiu cu cei dragi mie sa ne simtim bine si sa incepem discutiile pentru nunta. Cat despre prietenele mele, ma pot baza pe ele, doar ca vestea asta o sa-i lase pe toti :woow: ... nimeni nu se asteapta la asa ceva :nwink:
Am cautat pe mai multe site'uri si am citit despre logodna, despre slujba si cam stiu la ce sa ma astept. Plus ca deja s-au anuntat niste prieteni ca vor sa ne fie nasi cu cea mai mare placere :ndance: .

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Logodna
MesajScris: 22 Feb 2010, 15:01 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 14 Sep 2009, 19:16
Mesaje: 204
Localitate: Botosani, Torino
Ma gandeam pt petrecere sa merg la o terasa. S-a deschis de ceva timp una cu spatiu verde si flori... un loc superb... si s-au mai facut acolo petreceri de genul asta. As putea vorbi cu cei de acolo sa ne amenajeze un coltisor mai retras si inchis ca au tot felul de decoratiuni, garduletze...si sa petrecem o dupa-amiaza superba... cred ca se poate si dansa. :ndance: Am noroc ca varul meu are un aparat foto profesional si face niste poze senzationale, deci in privinta pozelor nu-mi fac griji :hap_w: , iar unul dintre cei mai buni prieteni ai mei are o camera video si cred ca ar veni si neinvitat :, . Acu ne mai ramane sa punem ceva banuti deoparte. :wall:

_________________
Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România