Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 13:28


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: noiembrie luna buna?!
MesajScris: 03 Noi 2006, 15:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
eh hai ca am auzit si pe asta. am fost azi la spovedit si o tipa care e mireasa tot maine, imediat dupa noi , mi-a zis ca ea a ales noiembrie ca e "luna buna". cavaleru de onoare a zis la fel, ca cele mai reusit casatorii se fac in noiembrie.

eu singurul lucru care il pot zice e ca va fi foarte frig si acu imi pare rau ca nu am amanat pe o luna de vara...dar cum a zis si viitorul meu sot "facem noi acuma ca nu stim ce o fii la anu".

deci cum e cu...lunile bune?:)


Eu n-am auzit de asa ceva! Eu zic ca viata si-o face omul, nu luna in care sa casatoreste!:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: noiembrie luna buna?!
MesajScris: 03 Noi 2006, 16:42 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

deci cum e cu...lunile bune?:)


asta e o faza tare :D... pana acum n-am auzit...
dar, daca e s-o luam asa, pentru mine iunie e luna buna :D... am scris acum mult timp la "de ce ne-am ales data nuntii in ziua de..." despre faptul ca nu mi-am ales ziua nuntii, ci luna :p... pentru mine luna iunie e cea mai buna pentru ca in luna iunie, acum 31 de ani, s-au casatorit parintii mei :love:... si sunt un cuplu frumos si unit si acum :love:...
si mai pot sa-ti spun ca maine, 4 noiembrie, socrii mei sarbatoresc 30 de ani de casnicie :kiss:... deci e luna buna :D...
asta ca sa fiu "in rand" cu intrebarea ta :p... practic, consider ca o casnicie depinde de cei doi ca sa fie fericita/reusita/buna sau nu... stii vorba aia "norocul si-l mai face si omul cu mana lui" :D...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: noiembrie luna buna?!
MesajScris: 03 Noi 2006, 20:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
De iunie am auzit si eu zicandu-se lucruri bune, precum in cantecul ala (din "sapte neveste pentru sapte frati"):
"Oh, they say when you marry in June,
You're a bride all your life.
And the bridegroom who marries in June
Gets a sweetheart for a wife."

traducere:
Se zice ca daca te casatoresti in iunie
Esti o mireasa toata viata.
Si mirele care se insoara in iunie
Ia o dulceata de fata de sotie.

Suna mai frumos in engleza, dar regulamentul zice ca sa traduci ce se poate.:D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: noiembrie luna buna?!
MesajScris: 15 Noi 2006, 18:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
mie si mai mi se pare o luna buna pentru ca acum 25 de ani s-au casatorit parintii mei ,si acum 30 de ani tot in mai s-au casatorit socrii mei.Si cel mai important pentru ca anul viitor in mai ma casatoresc si eu :ok:


eu zic ca mai e cea mai buna luna:p ca doar eu m-am casatorit pe 13 mai:D dar...nu cred ca are vreo importanta, nu de asta depinde o casnicie:huh:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: noiembrie luna buna?!
MesajScris: 15 Noi 2006, 18:13 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:

eu zic ca mai e cea mai buna luna:p ca doar eu m-am casatorit pe 13 mai:D dar...nu cred ca are vreo importanta, nu de asta depinde o casnicie:huh:
asa, asa! mai e cea mai buna ca doar si eu am nunta in mai:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: noiembrie luna buna?!
MesajScris: 17 Iul 2007, 17:50 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
eu cred ca noiembrie este o luna buna in caz ca vrei sa ai poze de toamna frumoase :) dar daca ninge in noiembrie? :D ce frig o sa fie...


eu nu m-as marita in noiembrie dar numai de aceea ca sunt nascuta in luna aceea :)) eu vreau sa sarbatoresc in fiecare luna cate ceva :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: noiembrie luna buna?!
MesajScris: 29 Aug 2008, 11:50 
Nou Venit

Membru din: 26 Aug 2008, 18:39
Mesaje: 12
eu nu am nici-un fel de superstitie dar din intamplare eu am nunta pe 1 noiembrie.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: noiembrie luna buna?!
MesajScris: 16 Dec 2008, 15:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
eu nu am nici-un fel de superstitie dar din intamplare eu am nunta pe 1 noiembrie.

eu zic apropo daca e noiembrie luna buna sau nu ca atata tm cat te intelegi si exista niste sentimente unul fata de celalalt orice luna e buna pt casatorie. referitor la noiembrie, ai mei s-au casatorit in nov si sunt impreuna de 31 de ani.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: noiembrie luna buna?!
MesajScris: 18 Dec 2008, 00:04 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
eu zic apropo daca e noiembrie luna buna sau nu ca atata tm cat te intelegi si exista niste sentimente unul fata de celalalt orice luna e buna pt casatorie. referitor la noiembrie, ai mei s-au casatorit in nov si sunt impreuna de 31 de ani.

Hm, eu chiar nu stiu in ce luna s-au casatorit ai mei. O sa ii intreb. Dar cel mai aproape am exemplul fratelui meu, care s-a casatorit in octombrie acum 12 ani si are o casnicie model. Dar sunt sigura ca asta tine de dragostea dintre cei doi si de caracterul fiecaruia, nu de luna casatoriei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: noiembrie luna buna?!
MesajScris: 18 Dec 2008, 14:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
Hm, eu chiar nu stiu in ce luna s-au casatorit ai mei. O sa ii intreb. Dar cel mai aproape am exemplul fratelui meu, care s-a casatorit in octombrie acum 12 ani si are o casnicie model. Dar sunt sigura ca asta tine de dragostea dintre cei doi si de caracterul fiecaruia, nu de luna casatoriei.

nu vad nici o legatura intre luna in care ne casatorim si cum ne intelegem sau cum ne merge in casatorie. daca este sa ne lom dupa exemple cred ca o sa gasim cupluri care s-au casatorit in aceeasi luna sau poate si in aceeasi zi iar relatia dintre ei difera total. eu cred ca cel mai mult conteaza de dragostea deintre cele doua persoane si si caracterul lor.
indiferent in ce luna va casatoriti va urez casa de piatra si o casnicie deosebita.%%-

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: noiembrie luna buna?!
MesajScris: 19 Dec 2008, 11:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
nu vad nici o legatura intre luna in care ne casatorim si cum ne intelegem sau cum ne merge in casatorie. daca este sa ne lom dupa exemple cred ca o sa gasim cupluri care s-au casatorit in aceeasi luna sau poate si in aceeasi zi iar relatia dintre ei difera total. eu cred ca cel mai mult conteaza de dragostea deintre cele doua persoane si si caracterul lor.
indiferent in ce luna va casatoriti va urez casa de piatra si o casnicie deosebita.%%-


sunt de acord.noi ne-am casatorit in august, dar cununia civila am avut-o in noimbrie.eu chiar cred ca este o luna buna.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: noiembrie luna buna?!
MesajScris: 19 Dec 2008, 12:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

sunt de acord.noi ne-am casatorit in august, dar cununia civila am avut-o in noimbrie.eu chiar cred ca este o luna buna.

daca ar trebui sa ne luam dupa superstitii cred ca nu ar mai trebui se iesim din casa in orice poti gasi o chestie.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 17 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România