Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 09:26


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 266 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 30 Apr 2007, 02:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
;);):ndance::ndance:


Era doar o parere.Pe care o sustin in continuare.Mie nu mi-a placut niciodata sa vad mirese in cluburi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 07 Mai 2007, 16:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Eu mi-am "aranjat" rapirea cu 2 luni before de nunta. Pana si mirele stia ce si cum : unde vom merge, cat vom sta...etc etc.. Surprizele nu au lipsit : de la Baneasa pana la Unirii tot drumul a fost intesat cu radare... si noi nu ne puteam permite sa pierdem timpul ... so ..vreo 3 amenzi tot s-au adunat; a doua "surpriza" - a fost rapita si nasa si adusa iin club. Abia dupa ce am ajuns la restaurant am observat ca am ratat felul 2 - peste (salau) pe care chiar as fi vrus sa-l "gust". Asta e singura parere de rau legata de nunta mea!:nmusic::nmusic:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 08 Mai 2007, 04:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

tocmai ne-a informat cavaleru de onoare ca a pus la cale cu maica-sa sa ne fure pe amandoi..de-o data...sa vezi ce haios o sa fie dc ii iese faza :) am mai vazut eu ca s-a furat mireasa si cand sa o duca innapoi nu era mirele, dar sa dispara de-o data :)


m-am gandit si eu la o treaba de genul asta.E foarte haios.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 08 Mai 2007, 04:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
si noi ne-am gandit la asta hihi si cine sa ne rascumpere?
nashii sau parintii?
cred ca mai degraba aia de la restaurant ca sa fie siguri ca-si primesc banii hahaha:lol:


nasii rascumpara


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 08 Mai 2007, 04:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Am fost la o nunta, unde au facut o chestie super misto!
Mireasa a fost furata. Cum se face la o nunta normala, s-a dat wiski pentru aducerea miresei inapoi, dar ......surpriza. Au adus alta mireasa. Mie mi s-a parut super misto chestia.
Ce ziceti? Pe voi sa va duca la alta nunta si in locul vostru sa aduca alta mireasa. Va dati seama cum ar reactiona invitatii?
Ar fi o chestie haioasa si cred ca ar prinde!


mie bu ni-ar placea.Vreau sa fiu singura mireasa la nunta mea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 08 Mai 2007, 16:30 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

mie bu ni-ar placea.Vreau sa fiu singura mireasa la nunta mea.


eu am fost la o nunta si dupa ce a fost furata mireasa, a fost adusa o alta "mireasa"...care era de fapt un baiat deghizat in mireasa, a fost un moment atat de haios...toata lumea era in picioare si aplauda si radea...a fost misto...cred ca la fel va fi si la nunta mea, pt ca cel care s-a facut "mireasa" este varul iubitului meu si asa face mereu la nuntile la cere merge:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 08 Mai 2007, 16:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

eu am fost la o nunta si dupa ce a fost furata mireasa, a fost adusa o alta "mireasa"...care era de fapt un baiat deghizat in mireasa, a fost un moment atat de haios...toata lumea era in picioare si aplauda si radea...a fost misto...cred ca la fel va fi si la nunta mea, pt ca cel care s-a facut "mireasa" este varul iubitului meu si asa face mereu la nuntile la cere merge:D


ma repet.Vreau sa fiu singura mireasa(femeie sau barbat):devil:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 08 Mai 2007, 20:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
NU STIU CRED CA INTR-UN CLUB SAU PUR SI SIMPLU LA O CAFENEA :npiano:


nu mai scrie cu litere mari.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 09 Mai 2007, 02:12 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

ma repet.Vreau sa fiu singura mireasa(femeie sau barbat):devil:



am inteles ideea, eu doar am spus ceea ce am vazut la alte nunti, nu am sugerat sa faci la fel...la mine este posibil sa fie "a doua mireasa", adica varul iubitului meu, dar nu nimic batut in cuie, e doar o presupunere de-a mea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 09 Mai 2007, 02:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


am inteles ideea, eu doar am spus ceea ce am vazut la alte nunti, nu am sugerat sa faci la fel...la mine este posibil sa fie "a doua mireasa", adica varul iubitului meu, dar nu nimic batut in cuie, e doar o presupunere de-a mea.


bravo tie.nici nu ti-am sugerat nimic.am spus doar ca eu nu as face nimic de genul.Dar e nunta ta si o faci cum vrei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 09 Mai 2007, 14:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
La noi e obiceiul sa primeasca 1 sau2 mirese false cand vine sa ma ia de la mama asa ca nu stiu daca sa mai pun una si cand ma fura..dar ideea nu e rea..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 09 Mai 2007, 14:12 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
stiam si eu asta ca atunci cand vine mirele sa ia mireasa inainte se scoate o alta persoana imbracata in mireasa si cred k mi-ar place si mie sa facem chestia asta cand vine sa ma ia.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 09 Mai 2007, 14:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Citat:
stiam si eu asta ca atunci cand vine mirele sa ia mireasa inainte se scoate o alta persoana imbracata in mireasa si cred k mi-ar place si mie sa facem chestia asta cand vine sa ma ia.


La noi se scoate de obicei vre-o matusa de 70-80 de ani sau vre-un baiat cu barba si cearsaf pe el si urzici in loc de flori sau o fetita de 2-3 anisor ,depinde de fiecare dar oricum momentu e plin de haz si ramai cu amintiri placute

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 09 Mai 2007, 14:31 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
pai de asta am zis k as vrea sa facem si noi lucrul acesta ptr ar fi o amintire frumoasa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 09 Mai 2007, 18:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

La noi e obiceiul sa primeasca 1 sau2 mirese false cand vine sa ma ia de la mama asa ca nu stiu daca sa mai pun una si cand ma fura..dar ideea nu e rea..


de unde atatea rochii de mireasa?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 09 Mai 2007, 18:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

La noi se scoate de obicei vre-o matusa de 70-80 de ani sau vre-un baiat cu barba si cearsaf pe el si urzici in loc de flori sau o fetita de 2-3 anisor ,depinde de fiecare dar oricum momentu e plin de haz si ramai cu amintiri placute



in fiecare zona sunt tot felul de obiceiuri.Daca vrei sa le faci pe toate...nu mai faci nunta.Faci spectacol.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 09 Mai 2007, 19:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Beliti ochii la faza cu furatul! In restaurantul in care am avut eu nunta la etaj era o a doua nunta! Ei bine cei care au furat acea mireasa....au fost atat de "entuziasmati" de moment incat au facut un accident de masina in "fuga" lor! Nu cred ca vreuna din voi ar vrea sa-si petreaca noaptea nuntii dand declaratii la politie! So ... beware of the dog!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Unde vreti sa fiti duse...cand veti fi
MesajScris: 09 Mai 2007, 19:13 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
dar nu imbraci persoana respectiva in mireasa ci o acoperi cu ceva alb ca sa nu se vada cine este.si nu cred k ar fi un spectacol ptr k faci niste traditii care pana la urma se vor transforma in niste amintiri frumoase.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 266 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România