Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 14:30


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 22 Aug 2007, 01:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

nu lasa sa te afecteze. asta este , sunt unii oameni de kkt rau, dar n-ai ce face. Tu sa te simti bine, eu asa am facut , iar apoi le-a parut rau ca nu au venit:-*



asa cred si eu.
oricum la ce nunti au avut unii.....le dadeam clasa si era jenant pt ei....:-`:-`

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 22 Aug 2007, 14:25 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:

nu lasa sa te afecteze. asta este , sunt unii oameni de kkt rau, dar n-ai ce face. Tu sa te simti bine, eu asa am facut , iar apoi le-a parut rau ca nu au venit:-*


totusi ar trebui sa spuna in fata ca nu vin ca daca au probleme noi am intelege ca nimeni nu e absurb. Chestia este ca zic ca vin si comanzi meniurile si ramai cu ele sau sa nu iti raspunda la tel :wokno:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 22 Aug 2007, 15:10 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
si noi am inceput sa impartim invitatiile si la cine am dat ne-au spus k vor veni sigur mai ales k sunt rudele mele foarte apropriate.iar la rerstul inca nu prea stim la ce sa ne asteptam.dar am primit si noi ceva refuzuri motivul fiind k nu au nici o obligatie sa vina la noi la nunta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 22 Aug 2007, 17:01 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:


cel mai nasol este ca nu imi raspund la tel(pers cu care vb aproape zilnic).Cand i-am chemat mi-au spus ca nu e nevoie de invitatie...sa le spun numai ora si locul si vor fi acolo.Acum imi trimit un sms ca nu vin.Oameni de kkt....am 3 cupluri care m-au dezamagit profund.chiar nu ma asteptam.


macar ti-au trimis sms... eu am patit sa mi se spuna ca vin sigur, ca si-au anulat alte evenimente special pt nunta mea si tot sa nu vina... si am avut surpriza sa-mi spuna cineva ca nu poate veni si totusi sa vina... cand i-am vazut in usa am paralizat, nu le pastrasem loc la masa :D... noroc de aia care nu au venit, ca au eliberat locuri la masa :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 23 Aug 2007, 00:45 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
hello!
da scuze sa nu chemi la nunta nu aveti?(X)
ca eu nu stiu ce sa ma fac cu oamenii astia...eu le zic ca nu am loc in restaurant si ei zic ca vin....:zoombie:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 23 Aug 2007, 01:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
hello!
da scuze sa nu chemi la nunta nu aveti?(X)
ca eu nu stiu ce sa ma fac cu oamenii astia...eu le zic ca nu am loc in restaurant si ei zic ca vin....:zoombie:



asa era si la mine.dar cu 2 zile inainte apar prbleme sa nu mai vina....relaxeaza-te.nu-ti vin toti.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 06 Sep 2007, 16:31 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Am fost la o nunta la niste prieteni p care ii cunoscusem d cateva luni. Aici am auzit cele mai tari scuze... si nu d la oricine, ci d la prieteni vechi de-ai mirilor. Ex: cred ca e gravida sotia, m-a impuns vaca, e bolnava mama.
Dar cred ca si-au meritat-o mirii pt ca s pare ca ne-au fost prieteni pana la nunta,dupa nu au mai stiut sa dea semne d viata. Noroc cu intalnirile accidentale.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 07 Sep 2007, 12:33 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Am fost la o nunta la niste prieteni p care ii cunoscusem d cateva luni. Aici am auzit cele mai tari scuze... si nu d la oricine, ci d la prieteni vechi de-ai mirilor. Ex: cred ca e gravida sotia, m-a impuns vaca, e bolnava mama.
Dar cred ca si-au meritat-o mirii pt ca s pare ca ne-au fost prieteni pana la nunta,dupa nu au mai stiut sa dea semne d viata. Noroc cu intalnirile accidentale.



sa spun si eu scuzele care le-am primit de la "prieteni" care aui confirmat ca vin si ieri...scuza: "roxi nu stiu dc vin la nunta ca am fost la mare si am spart 800 lei in 6 zile si deja am datorie 600 lei. dar maine trebuie sa vb cu un prieten si dc ma imprumuta cu bani vin, daca nu...merg la servici", alta scuza: "roxi, i-am zis si lui misu ca nu stiu dc ajung la nunta la voi. de ce? ....." (..... insemnand ca a inceput sa dea din cap si sa se stanbe. deci nu vine pt ca.....)
numai o dra de onoare a avut motiv intemeniat sa nu vina la nunta. e din tecuci si casa ii e inundata si distrusa pe dinauntru total si mobila si tot:((
saraca de ea plangea la tel si nu mai stia cum sa se scuze mai ales ca vroia f mult sa vina:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 08 Sep 2007, 14:11 
Senior

Membru din: 31 Aug 2007, 19:58
Mesaje: 115
Citat:


sa spun si eu scuzele care le-am primit de la "prieteni" care aui confirmat ca vin si ieri...scuza: "roxi nu stiu dc vin la nunta ca am fost la mare si am spart 800 lei in 6 zile si deja am datorie 600 lei. dar maine trebuie sa vb cu un prieten si dc ma imprumuta cu bani vin, daca nu...merg la servici", alta scuza: "roxi, i-am zis si lui misu ca nu stiu dc ajung la nunta la voi. de ce? ....." (..... insemnand ca a inceput sa dea din cap si sa se stanbe. deci nu vine pt ca.....)
numai o dra de onoare a avut motiv intemeniat sa nu vina la nunta. e din tecuci si casa ii e inundata si distrusa pe dinauntru total si mobila si tot:((
saraca de ea plangea la tel si nu mai stia cum sa se scuze mai ales ca vroia f mult sa vina:((

Astia sunt oamenii. Dar sincer mai bine sa gaseasca o scuza d genul asta si sa nu vina ( si vei stii c fel d oameni sunt) decat sa vina la nunta sa stea toata noaptea la masa si sa mai si comenteze ca nu i-a placut.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 10 Sep 2007, 17:57 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:


sa spun si eu scuzele care le-am primit de la "prieteni" care aui confirmat ca vin si ieri...scuza: "roxi nu stiu dc vin la nunta ca am fost la mare si am spart 800 lei in 6 zile si deja am datorie 600 lei. dar maine trebuie sa vb cu un prieten si dc ma imprumuta cu bani vin, daca nu...merg la servici", alta scuza: "roxi, i-am zis si lui misu ca nu stiu dc ajung la nunta la voi. de ce? ....." (..... insemnand ca a inceput sa dea din cap si sa se stanbe. deci nu vine pt ca.....)
numai o dra de onoare a avut motiv intemeniat sa nu vina la nunta. e din tecuci si casa ii e inundata si distrusa pe dinauntru total si mobila si tot:((
saraca de ea plangea la tel si nu mai stia cum sa se scuze mai ales ca vroia f mult sa vina:((



no pai ce ca 800 de lei in 6 zile nici nu e mult :)) si noi am fost anul trecut la mare o saptamana si am stricat 20 de mil si cand am venit de la mare dupa 2 zile am mers la nunta si luna urmatoare am mai mers la una si nu ne-am plans atat :) dar daca nu se stie omul organiza e grav! :D

cam penibile scuzele!

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 12 Sep 2007, 16:58 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


no pai ce ca 800 de lei in 6 zile nici nu e mult :)) si noi am fost anul trecut la mare o saptamana si am stricat 20 de mil si cand am venit de la mare dupa 2 zile am mers la nunta si luna urmatoare am mai mers la una si nu ne-am plans atat :) dar daca nu se stie omul organiza e grav! :D

cam penibile scuzele!


asta am zis si eu, dar na daca nu stie sa dramuiasca banii asta e si dc nu si-a facut un calcul inainte de mare stiind ca ar trebui sa merag la o nunta dupa 3 zile...oricum a fost super ok asa cum a fost:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 14 Sep 2007, 21:26 
Veteran

Membru din: 20 Feb 2007, 12:06
Mesaje: 388
Cam cati din cei carora le-ati dat invitatii au venit la nunta? 70%, 80%?....50%?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 15 Sep 2007, 16:12 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
cu toate scuzelel lor nici nu vreau sa ma gandesc si nu presez pe careva:care are de venit vine care nu....soarta:flowers:in rest cam vin toti de pe lista mea dar cine stie ce mai apare pana la anul chiar unii pot avea alte probleme si nu pot veni


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 15 Sep 2007, 16:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Cam cati din cei carora le-ati dat invitatii au venit la nunta? 70%, 80%?....50%?



depinde pe cine te hotarasti sa chemi.Acest procent este relativ.
Mie mi-au venit cam 80% din persoane.M-au refuzat unii ,care nu concepeam sa lipseasca de la nunta mea din vari motive.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 15 Sep 2007, 17:13 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:


depinde pe cine te hotarasti sa chemi.Acest procent este relativ.
Mie mi-au venit cam 80% din persoane.M-au refuzat unii ,care nu concepeam sa lipseasca de la nunta mea din vari motive.


nu poti spune un anumit procent...eu am patit ca unii oameni care nici nu ma gandeam sa nu vina s-au dovedit ca au altceva mai bun de facut, iar altii care s-au eschivat pana la nunta au aparut spre marea noastra uimire...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 15 Sep 2007, 17:44 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:

nu poti spune un anumit procent...eu am patit ca unii oameni care nici nu ma gandeam sa nu vina s-au dovedit ca au altceva mai bun de facut, iar altii care s-au eschivat pana la nunta au aparut spre marea noastra uimire...
asta e un mare adevar am vazut si eu pe la alte nunti....la unii nici nu se asteptau sa vina si....au venit:rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 15 Sep 2007, 19:17 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2007, 20:07
Mesaje: 16
La noi au venit toti pe care i-am invitat.Mai vroiau sa vina dar nu i-am invitat.Erau care si-au cumparat haine de nunta si erau pregatiti.multi s-au cam suparat ca nu i-am chemat.eu nu m-as supara daca nu m-ar chema la nunta.mai ales sa nu-mi fie neam .discutii sunt oricum dupa nunta dar si inainte.cu stresul care il ai in ultima saptamana.mult noroc si casa de piatra viitoarelor mirese.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 15 Sep 2007, 19:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
La noi au venit toti pe care i-am invitat.Mai vroiau sa vina dar nu i-am invitat.Erau care si-au cumparat haine de nunta si erau pregatiti.multi s-au cam suparat ca nu i-am chemat.eu nu m-as supara daca nu m-ar chema la nunta.mai ales sa nu-mi fie neam .discutii sunt oricum dupa nunta dar si inainte.cu stresul care il ai in ultima saptamana.mult noroc si casa de piatra viitoarelor mirese.


Am fost mirese in aceeasi zi.....unde ai facut nunta?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 17 Sep 2007, 13:00 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
La noi au venit toti pe care i-am invitat.Mai vroiau sa vina dar nu i-am invitat.Erau care si-au cumparat haine de nunta si erau pregatiti.multi s-au cam suparat ca nu i-am chemat.eu nu m-as supara daca nu m-ar chema la nunta.mai ales sa nu-mi fie neam .discutii sunt oricum dupa nunta dar si inainte.cu stresul care il ai in ultima saptamana.mult noroc si casa de piatra viitoarelor mirese.


eu voi chema pe toata lumea sa nu spuna ca nu i-am invitat. Cine vrea sa vina bine cine nu nu. Atat as vrea sa nu ma anunte ca vin sa comand meniuri si apoi in ultima zi sa-mi spuna ca nu vin.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 17 Sep 2007, 14:44 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:

eu voi chema pe toata lumea sa nu spuna ca nu i-am invitat. Cine vrea sa vina bine cine nu nu. Atat as vrea sa nu ma anunte ca vin sa comand meniuri si apoi in ultima zi sa-mi spuna ca nu vin.



sa stii ca eu asa am patit...inainte cu cateva zile de nunta si chiar si in ziua nuntii am fost anuntata de unii invitati, care initial au zis ca nu vor rata nunta noastra, ca nu mai vin din varii motive...bine ca unii nici macar nu s-au sinchisit sa se scuze ca nu mai vin...am constata atunci pe moment...dar a fost super bine pt ca au venit persoane care se frasuiau dc sa vina sau nu si au venit pana la urma:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România