Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 12:16


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 31 Ian 2010, 15:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
da...deci nunta e un foarte bun prilej, dupa cum a zis si laura, sa vezi cine iti e prieten si cine nu. desi pe moment m-am suparat, acum ma amuz de cum au putut unii sa se comporte, sau ce scuze sa serveasca sau mai stiu eu ce chestii legate de invitatie. nu am avut probleme cu meniuri comandate in plus, din contra, au fost 6 persoane in plus, dar asta din cauza ca am fost eu excesiv de atenta si am comandat meniuri in minus fata de numarul de confiramri.
am avut prieteni care au avut cheltuieli de zeci de milioane, altii cu datorii mari si au gasit suma necesara sa vina la nunta. si am avut si ''prieteni'' care nu au mai raspuns la telefon, rude care au posibilitate financiara deosebita si care au confirmat si in ultimile zile au sunat si au zis ca ei trimit '' 3 mil sa nu zicem ca nu-si fac datoria, dar au alta nunta mai importanta'', mi-a mai confirmat cineva si apoi a zis ca s-a dus la fratesu prin craiova ca era sa moara si i-am vazut pe strada pe amndoi.....etc...
si muuuuulte din astea de nu mi le mai aduc acum aminte si v-as plictisi si enerva si pe voi cum de altfel am patit si eu!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 31 Ian 2010, 22:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
am inceput si eu.. si pot sa va zic asa:
acum o luna, ma batea la cap ca vrea sa fie domnisoara de onoare.
zilele trecute imi spune: "-Nici sa nu-mi dai invitatie! ca nu o sa am bani sa vin"
:x :woow:

cuvintele.. sunt de prisos.. cum naiba sa ii zici cuiva sa nu iti dea invitatie?
:zombie: :back:

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 00:23 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
Cat, scumpa nu as vrea sa te dezamagesc dar asta e inceputul, cea care a refuzat invitatia as taia-o de tot de pe lista, in orice problema :wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 12:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
amely85 scrie:
Cat, scumpa nu as vrea sa te dezamagesc dar asta e inceputul, cea care a refuzat invitatia as taia-o de tot de pe lista, in orice problema :wall:


amely, multumesc pentru sinceritate :)
sa stii ca am si facut asta!

pe de o parte, e bine ca incep sa se cearna, pentru ca resto are capacitate de 220 de persoane si dupa primele liste (cei care "se suparau" daca nu ii invit) ieseau vreo 200.
pentru mine 150 160 ar fi perfect.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 13:18 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
la mine sau trezit ca are bilet la statiune si nu poate sa amane cu o zi, dar nu ma suparat asta ci faptul ca nici macar nu a anuntat :blink:
am trecut prin toate starile posibile, cei drept nici nu m-am bagat cu meniuri in plus, mi-am luat o marja de eroare si bine am facut, o pereche prieteni cu noi, venim la nunta, venim, abia asteptam si in vinerea nuntii ma suna sa vb cu noi ceva, stiti nu putem venii la nunta ca nu avem decat 300 de lei si nu putem sa platim doar meniurile, bineinteles ca eu de fapt dadusem un nr de persoane, meniurile oricum le plateam, i-am rugat frumos sa vina, au venit si-au platit meniurile, o sora de-a mamei, stii nu am bani sa vin la nunta, vin dar le dau mai tarziu banii la copii, ne-a pus plicu gol, nici pana acum nu am vazut banii...saraca mama asa ce greu ia venit pt ca ea cea mai mica dintre surori si le-a ajutat pe ambele :wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 13:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
nu m-ar deranja daca anumite persoane ar plati doar meniul. in fond, eu vreau ca x si y sa-mi fie alaturi, nu sa mi plateasca pe langa meniu, si 0,1 % din rochia de mireasa de exemplu.

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 13:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
si eu am platit 6 meniuri in plus,ca au zis ca vin si nu au venit...una fost sefa mea cu sotul,eu vinerea am dat meniurile si sambata dimineata a sunat-o pe o colega de a mea sa se scuze ca nu poate veni,dar pe mine nu m-a sunat,oricum era tarziu...si cand am dus luni la lucru prajituri,etc. a zis ca vine ca mi-a luat cadou..nici nu a mai venit,nici cadoul nu l-am primit,nici scuzele,si nici macar "casa de piatra",nu a mai dat ochii cu mine vreo 3 luni.si la toata lumea s-a laudat ca mi-a luat cadou. :wall:
iar cumnatul meu a avut 4 persoane invitate din partea lui(nu am inteles de ce)ca doar nu ne cunosteau prietenii lui(nu am inteles dupa ce i-a invitat el),care nu au venit,si nici nu i-au zis ca nu vin. :curse:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 13:38 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
dar de fapt si de drept nu a venit tatal sotului meu, socru mare, ce pretentie sa mai am eu la niste prieteni sau alte rude de nu stiu ce grad, crede-ma, Cat, ca pui la suflet de 10 ori mai mult, pt ca e un eveniment important si presupui ca cei care tin la tine sa faca pe dracu ghem si sa ti se alature, da na poate asa sunt eu mai fantezista :wall: :wall: :wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 13:45 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
corina1 scrie:
iar cumnatul meu a avut 4 persoane invitate din partea lui(nu am inteles de ce)ca doar nu ne cunosteau prietenii lui(nu am inteles dupa ce i-a invitat el),care nu au venit,si nici nu i-au zis ca nu vin. :curse:

nu mai spun ca fratele, sotului meu imi cerea invitatii sa se duca el sa de-a la gl la fratii lu socrumiu, pana mi sa pus pata si am facut ordine in ei, cum sa te duci tu sa dai invitatie din partea lu fratetu si el saracu nu ii vazuse dact o data, maxim 2 ori... parca daduse strechea in ei, imi venea sa ii strang de gat pe toti :party:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 14:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
o nu-mi spune,numai cand ma gandesc ma enervez si eu..si noua a vrut cumnatul sa ne comande ce si cum sa facem..si i-am taiat macaroana,am zis sa-si organizeze lui daca vrea,nu nunta nostra..si cand eram in parc sa facem poze a venit dupa noi sa ne zica ca asteapta lumea dupa noi sa mergem odata...iai,atunci mi-a sarit mustarul...pai nu pentru nunta au venit invitatii,cum adica se grabesc?dar asta era de la el,nu ca ar fi comentat ceva invitatii,ca doar la orice nunta se fac poze..si i-am spus,dute daca te grabesti...si a venit pana la biserica dar nu a mai ramas si a venit la sala pe la 12 noaptea,si el si cumnata. :wall:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 15:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
plus ca soacra mea s-a suparat ca nu am puso la masa cu cumnatul,dar el a vrut sa stea cu invitatii lui,(care de fapt nu au venit)..si soacra nu a mancat nimic..a stat un pic si a tulit-o,fara sa zica nimic.numai ne-am trezit ca nu mai e..dar si asa nu m-a interesat,am zis ca nu-mi stric nunta pentru mofturile lu unu, altul,sau daca au vrut sa ne strice cea mai frumoasa zi..NU AU REUSIT. :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 15:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
corina1 scrie:
plus ca soacra mea s-a suparat ca nu am puso la masa cu cumnatul,dar el a vrut sa stea cu invitatii lui,(care de fapt nu au venit)..si soacra nu a mancat nimic..a stat un pic si a tulit-o,fara sa zica nimic.numai ne-am trezit ca nu mai e..dar si asa nu m-a interesat,am zis ca nu-mi stric nunta pentru mofturile lu unu, altul,sau daca au vrut sa ne strice cea mai frumoasa zi..NU AU REUSIT. :)


cata nesimtire.. mai ales fiind soacra :eek:

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 16:57 
Diva

Membru din: 02 Oct 2008, 19:07
Mesaje: 928
ha ha ha, ce sa zic, soacra-mea nu a stat la masa mare pt ca tocmai cunoscuse un om de o luna de zile( parintii sotului meu sunt divortati), chiar nu vroia sa stea langa baiatu ei, pt ca barbatul acela se simtea prost :wall: :wall: :wall:
nu mai zic ca doar cu 2 sapt inainte de nunta, vine la mine acasa si imi spune ca sa bagam muzica greceasca la nunta, sa fac iertaciunea, in fata numai a soacre marii, adica a ei, imbracati in mire si mireasa, nu va zic ce a fost la gura mea si cat am plans in zilele alea, nunta au facut-o parintii mei, dumneai ca soacra mare nu a dat decat 10 mil la nunta si a venit cu fitzele de rigoare :nerv: :nerv: :nerv:
de atunci jurata sunt ca asemenea oameni nu imi trebuie in preajma mea, ma duc ii vb normal, bunul simt nu ma lasa sa ma port ca o toapa,. dar cum o prind ca zice ceva nepotrivit cum o taxez... sora-sa avea o fatza la nunta de zici ca le furasem cine stie ce, toata nunta numa in sictir sa uitat la mine... ohoo am un roman de povestit... :wall:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 17:01 
Nou Venit

Membru din: 08 Noi 2006, 13:50
Mesaje: 11
Si la noi cam acelasi lucru. Nu mi-am inchipuit niciodata cat de nesimtiti pot fi unii oamenii. De ex. un prieten de-al sotului meu caruia am fost la el acasa si i-am dat invitatia personal, a zis ca vine la nunta 100%. Chiar si-n ziua nunti (seara cand trebuia sa fie la salon) l-a sunat pe barbati'miu sa-l intrebe mai exact unde este salonul si daca gaseste loc de parcare ca este pe drum. De venit la nunta nu a venit si de atunci nici ca a mai fost de gasit. Oricum am intrerupt orice fel de contact cu acea persoana.
Alt ex. este cu o prietena din copilarie de-a mea, la care eu nu indraznisem sa ma gandesc sa-i dau invitatie la nunta. Si intamplator am avut ceva treaba la primarie unde ea lucreaza si asa
ne-am regasit, ca sa-i zic. I-am zis de nunta ca va fi peste putin timp si ea mi-a spus ca nici sa nu ma gandesc sa nu-i dau invitatie. Cu 3 zile inainte de nunta, aflandu-ma la salon cu ultimele pregatiri, m-am intalnit cu ea aici (facea un control) si mi-a zis ca vine la nunta 100%. Dupa ce tipa pleaca, patronul localului, cu care de altfel eram amica din copilarie (ne cunosteam toti 3 - eu, tipa si patronul), ma intreaba daca stiu ca respectiva tipa nu vine la nunta, daca mi-a spus ca nu vine, ca lui i-a spus ca nu vine deloc la nunta mea. Eu i-am zis ca doar ce mi-a confirmat ca vine la nunta. In fine, rezultatul a fost ca eu am crezut-o pe ea, ca o sa vina la nunta, desi ii spusese patronului localului ca nu vine (ma mintise pe la spate, ce NESIMTZITA). Nu a venit la nunta, normal.... cum de altfel multe alte persoane ne-au confirmat pana in ultima clipa ca vor veni desi nu au facut-o!!! Dupa ceva timp de la nunta, ma intalnesc intamplator cu mama tipei care nu stia de fapt cum au stat lucrurile si m-a intrebat de ce sunt suparata. I-am spus toata povestea si ca nu vreau sa mai aud vreodata de fata ei, nici sa nu mai indrazneasca sa mai dea ochii cu mine!!! Am fost suparati normal, dupa nunta, cand am vazut cum am fost tratati de toata lumea asta care ne-a mintit ca vine la nunta si nu a facut-o, dar pana la urma ne-a trecut. Doar nu o sa ne "amaram" sufletele acum. Trecem noi si peste asta, ne-am spus
:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 18:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iul 2009, 00:52
Mesaje: 1193
Localitate: Bucuresti
yellowrose scrie:
Si la noi cam acelasi lucru. Nu mi-am inchipuit niciodata cat de nesimtiti pot fi unii oamenii. De ex. un prieten de-al sotului meu caruia am fost la el acasa si i-am dat invitatia personal, a zis ca vine la nunta 100%. Chiar si-n ziua nunti (seara cand trebuia sa fie la salon) l-a sunat pe barbati'miu sa-l intrebe mai exact unde este salonul si daca gaseste loc de parcare ca este pe drum. De venit la nunta nu a venit si de atunci nici ca a mai fost de gasit. Oricum am intrerupt orice fel de contact cu acea persoana.
Alt ex. este cu o prietena din copilarie de-a mea, la care eu [b]nu indraznisem sa ma gandesc sa-i dau invitatie la nunta
. Si intamplator am avut ceva treaba la primarie unde ea lucreaza si asa
ne-am regasit, ca sa-i zic. I-am zis de nunta ca va fi peste putin timp si ea mi-a spus ca nici sa nu ma gandesc sa nu-i dau invitatie. Cu 3 zile inainte de nunta, aflandu-ma la salon cu ultimele pregatiri, m-am intalnit cu ea aici (facea un control) si mi-a zis ca vine la nunta 100%. Dupa ce tipa pleaca, patronul localului, cu care de altfel eram amica din copilarie (ne cunosteam toti 3 - eu, tipa si patronul), ma intreaba daca stiu ca respectiva tipa nu vine la nunta, daca mi-a spus ca nu vine, ca lui i-a spus ca nu vine deloc la nunta mea. Eu i-am zis ca doar ce mi-a confirmat ca vine la nunta. In fine, rezultatul a fost ca eu am crezut-o pe ea, ca o sa vina la nunta, desi ii spusese patronului localului ca nu vine (ma mintise pe la spate, ce NESIMTZITA). Nu a venit la nunta, normal.... cum de altfel multe alte persoane ne-au confirmat pana in ultima clipa ca vor veni desi nu au facut-o!!! Dupa ceva timp de la nunta, ma intalnesc intamplator cu mama tipei care nu stia de fapt cum au stat lucrurile si m-a intrebat de ce sunt suparata. I-am spus toata povestea si ca nu vreau sa mai aud vreodata de fata ei, nici sa nu mai indrazneasca sa mai dea ochii cu mine!!! Am fost suparati normal, dupa nunta, cand am vazut cum am fost tratati de toata lumea asta care ne-a mintit ca vine la nunta si nu a facut-o, dar pana la urma ne-a trecut. Doar nu o sa ne "amaram" sufletele acum. Trecem noi si peste asta, ne-am spus[/b] :nwink:


se pare ca trebuia sa-ti asculti instinctul...

_________________
Mai ai un lucru sa-mi dai - un singur lucru mai ai si-astept momentul acela Perfect!
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 01 Feb 2010, 23:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
si noi am patit asa cu unul dintre verisori.....a zis ca vine suta la suta l nunta , m- sunat personal sa imi confirme cu cateva zile ininte dde nunta....si nu a venit , iar apoi a zis ca a fost dat afara dela munca .....si bineinteles dupa nunta a fost reangajat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cele mai penibile scuze pt. a nu veni la nunta
MesajScris: 25 Noi 2012, 14:16 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Eu nu pot sa ii sufar pe aia care zic "da da " vin la nunta ta, faci invitatie toate bune si frumoase si dupa iti da cu flit. Pe bune este nevoie sa minti si chiar asa greu sa zici ca NU? :nerv:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 25 Noi 2012, 14:17 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
puffy_is scrie:
si noi am patit asa cu unul dintre verisori.....a zis ca vine suta la suta l nunta , m- sunat personal sa imi confirme cu cateva zile ininte dde nunta....si nu a venit , iar apoi a zis ca a fost dat afara dela munca .....si bineinteles dupa nunta a fost reangajat

Wow..:)) si mai tineti vreo legatura cu el?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cele mai penibile scuze pt. a nu veni la nunta
MesajScris: 29 Noi 2012, 14:50 
Nou Venit

Membru din: 20 Noi 2012, 20:55
Mesaje: 6
de cele mai multe ori se scuza din cauza banilor, ca nu au! dar atunci ar trebui sa punem problema altfel, sa le zicem: te-am anuntat cu un an in urma ca ma casatores, nu ai avut timp sa strangi? si plus de asta invitatiile le dai persoanelor care vrei sa-ti fie alaturi, si nu pentru bani!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cele mai penibile scuze pt. a nu veni la nunta
MesajScris: 31 Ian 2013, 18:41 
Senior

Membru din: 06 Oct 2012, 03:33
Mesaje: 155
Mda..cam trebuie sa ma astept de la orice din cate citesc pe aici..iti dai seama cat de mult iti sunt unii prieteni sau nu


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România