Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 12:36


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 18 Sep 2007, 16:36 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
la noi meniul se plateste numai la cati invitati sunt chiar dak eu le zik de 180 de meniuri .....ce e in plus nu se plateste(X);)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 18 Sep 2007, 16:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
la noi meniul se plateste numai la cati invitati sunt chiar dak eu le zik de 180 de meniuri .....ce e in plus nu se plateste(X);)


nu cred ca vei sti tu cai invitati nu au venit.si aperitivul se va face la cate pers ai comandat inainte de nunta.Asa ca....nu te bucura inainte.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 18 Sep 2007, 16:56 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:

nu cred ca vei sti tu cai invitati nu au venit.si aperitivul se va face la cate pers ai comandat inainte de nunta.Asa ca....nu te bucura inainte.
la noi e altfel....in plus ma am bine k patronul si asa mi-a zis nu ma bukur si nu chem tot orasul cei care sunt trecuti pe lista sunt cam invitatii de baza care nu se poate lipsi.....si la verii mei a fost la fel: cati au venit pt atat au platit sa nu mai vb de aperitiv pt k nu cumpar eu ceva .....nu-si fak ei probleme ca sunt in pierdere


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 18 Sep 2007, 16:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
la noi e altfel....in plus ma am bine k patronul si asa mi-a zis nu ma bukur si nu chem tot orasul cei care sunt trecuti pe lista sunt cam invitatii de baza care nu se poate lipsi.....si la verii mei a fost la fel: cati au venit pt atat au platit sa nu mai vb de aperitiv pt k nu cumpar eu ceva .....nu-si fak ei probleme ca sunt in pierdere


si noi suntem prieteni cu patronul, si ni am invitat doar pers care eram 100% ca vin.si tot au lipsit 7 pers, de care nu stiam nici eu, nici patronul.Si am platit 7 jumatati de meniuri in plus, pt ca au apucat sa pregateasca aperitivul, care era 400 de mii din 1,2 ml.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 18 Sep 2007, 17:04 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:

si noi suntem prieteni cu patronul, si ni am invitat doar pers care eram 100% ca vin.si tot au lipsit 7 pers, de care nu stiam nici eu, nici patronul.Si am platit 7 jumatati de meniuri in plus, pt ca au apucat sa pregateasca aperitivul, care era 400 de mii din 1,2 ml.
cat despre pretul meniului inka nu l-am stabilit exact pt k vrem sa scoatem cate ceva din cel aktual si sa bagam altceva care e mai scump si aici suntem in niste ganduri k nu stiu ce sa punem


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 18 Sep 2007, 17:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
cat despre pretul meniului inka nu l-am stabilit exact pt k vrem sa scoatem cate ceva din cel aktual si sa bagam altceva care e mai scump si aici suntem in niste ganduri k nu stiu ce sa punem


icre de manciuria....:nlol::nlol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 18 Sep 2007, 17:10 
Senior

Membru din: 17 Sep 2006, 01:22
Mesaje: 107
Citat:

icre de manciuria....:nlol::nlol:
hmmmmmmm nu-mi plac de nici un fel si nici pestele.....in schimb la sarmale....ori le scot din meniu si pun altceva oriiiiiiiiiiiiiiiii:-`:-`prea greu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 20 Sep 2007, 15:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
hmmmmmmm nu-mi plac de nici un fel si nici pestele.....in schimb la sarmale....ori le scot din meniu si pun altceva oriiiiiiiiiiiiiiiii:-`:-`prea greu

V-ati cam indepartat de la subiect...
S-au terminat scuzele penibile :)) ?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 20 Sep 2007, 16:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
V-ati cam indepartat de la subiect...
S-au terminat scuzele penibile :)) ?


poate ne spui si tu cum s-au scuzat inviatii tai.......

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 20 Sep 2007, 17:17 
Nou Venit

Membru din: 14 Sep 2007, 18:23
Mesaje: 7
Citat:


no pai ce ca 800 de lei in 6 zile nici nu e mult :)) si noi am fost anul trecut la mare o saptamana si am stricat 20 de mil si cand am venit de la mare dupa 2 zile am mers la nunta si luna urmatoare am mai mers la una si nu ne-am plans atat :) dar daca nu se stie omul organiza e grav! :D

cam penibile scuzele!

anu' asta am fost si nu exagerez la 15 nunti si mai am 3 si la toate m am dus nu am patit o niciodata asa dar m am dus la toate ca am avut ca nu am avut m am descurcat am muncit numai pt nunti:D si tot m am distrat si m am simtit bine:ndance::ndance::rocker::ndance::ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 20 Sep 2007, 20:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

poate ne spui si tu cum s-au scuzat inviatii tai.......


Eu nu sunt maritata, asa ca nu am ce sa iti povestesc din experienta proprie, dar pot sa iti zic din experienta altora. Cea mai penibila scuza pe care am auzit-o a venit din partea celei mai bune prietene a miresei, care "si-a pus termopane" si in concluzie nu mai avea bani sa vina si la nunta...:wokno::wokno::wokno:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 05 Oct 2007, 18:14 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
faze penibile...
...am stropit copacii cu nu sce solutie, ma simt rau si stau in pat...stropise copacii in vinerea nuntii..

sau
...mi-am dat seama ca nu am cu ce sa ma imbrac ca sunt prea "mare"(in saptamana nuntii realizand ca are kg in plus)...si nu mai cumpar ceva pt nunta...iti trimit banii

sau
...m-a prins politia , si mi-a ridicat permisul...nu am cum sa ajung....din culise...ia trenu :huh:daca vrei sa vii

sau
...am garzi de noapte si mai lucrez si la o clinica particulara, ca sa am bani sa imi platesc caminul de medic rezident...nu pot ajunge la nunta...dar a aparut dimineata un plic alb cu bani de la el...probabil spaga de la o operatie(X)
sau
..nu vrea sa vina prietena mea cu mine la nunta...cum sa vin singur...deci mai bine nu mai vin...ma simt prost

sau
...s-a stricat masina in drum ce veneam spre nunta...dar ne-a anuntat dupa ce ne-am intors din luna de miere...
sau
...m-a sunat seful...are nevoie urgent de mine , nu pot parasi localitatea....


hazlii:ndance:nu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 11 Oct 2007, 15:26 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
faze penibile...
...am stropit copacii cu nu sce solutie, ma simt rau si stau in pat...stropise copacii in vinerea nuntii..

sau
...mi-am dat seama ca nu am cu ce sa ma imbrac ca sunt prea "mare"(in saptamana nuntii realizand ca are kg in plus)...si nu mai cumpar ceva pt nunta...iti trimit banii

sau
...m-a prins politia , si mi-a ridicat permisul...nu am cum sa ajung....din culise...ia trenu :huh:daca vrei sa vii

sau
...am garzi de noapte si mai lucrez si la o clinica particulara, ca sa am bani sa imi platesc caminul de medic rezident...nu pot ajunge la nunta...dar a aparut dimineata un plic alb cu bani de la el...probabil spaga de la o operatie(X)
sau
..nu vrea sa vina prietena mea cu mine la nunta...cum sa vin singur...deci mai bine nu mai vin...ma simt prost

sau
...s-a stricat masina in drum ce veneam spre nunta...dar ne-a anuntat dupa ce ne-am intors din luna de miere...
sau
...m-a sunat seful...are nevoie urgent de mine , nu pot parasi localitatea....


hazlii:ndance:nu




inca una si de la mine...o prietena care m-a sunat mi-a zis: am trimis un cadou prin X ca eu nu am cum sa ajung la nunta cu toate ca am vrut f mult. de ce nu ajungi? nu trebuia sa trimiti nimic, vroiam ca tu sa vii. nu ajung pt ca prietenul meu lucreaza in week-end si nu am cum sa vin ca nu se poate invoi. cum adica? vii tu. nu am chef sa vin singura, mai bine am trimis ceva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 11 Oct 2007, 20:52 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


inca una si de la mine...o prietena care m-a sunat mi-a zis: am trimis un cadou prin X ca eu nu am cum sa ajung la nunta cu toate ca am vrut f mult. de ce nu ajungi? nu trebuia sa trimiti nimic, vroiam ca tu sa vii. nu ajung pt ca prietenul meu lucreaza in week-end si nu am cum sa vin ca nu se poate invoi. cum adica? vii tu. nu am chef sa vin singura, mai bine am trimis ceva.


Ei, si uite asa ne dam seama cine ne e intr-adevar prieten si cine nu. Daca nici la bine nu ne sunt aproape...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 21 Dec 2007, 05:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Ei, si uite asa ne dam seama cine ne e intr-adevar prieten si cine nu. Daca nici la bine nu ne sunt aproape...


prietena mea cea mai buna din facultate a spus ca pleaca in italia.
si in seara dinaintea nuntii era pe mess...si era in romania.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 11 Apr 2008, 17:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
oooofff...vad ca scuze se gasesc destule..o sa spun si eu dupa nunta ca sunt sigura de pe acum ca o sa am parte.:nlol:prea sunt multi care se lauda ca vor veni.:D

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 14 Mai 2008, 04:45 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:
oooofff...vad ca scuze se gasesc destule..o sa spun si eu dupa nunta ca sunt sigura de pe acum ca o sa am parte.:nlol:prea sunt multi care se lauda ca vor veni.:D

Grea misiune cu confirmarile. La noi au lipsit cam 20 de persoane din 340. Dar la confirmari a fost enervant sa asculti cum se scuza fiecare ca nu vine. Frate, zi ca nu poti veni si gata. Am auzit o gramada de chestii de genul: nu am partener si n-am cu cine ma distra, imi vin musafiri din strainatate cu o zi inainte, nu am bani de cinste etc. Unele sunt reale (ex. cu banii) dar in realitate chiar nu ma intereseaza. Pentru noi fiecare raspuns ferm era cel ma bun. Fie da fie nu. Pe o persoana de 3 ori am sunat-o sa-mi spune daca vine insotita sau nu. Altii 2 n-au putut sa ne zica ca nu au bani ca sa vina si mai bine (s-au gandit ei) au zis ca vin.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 15 Iul 2008, 13:28 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

prietena mea cea mai buna din facultate a spus ca pleaca in italia.
si in seara dinaintea nuntii era pe mess...si era in romania.



ce urat din partea ei....macar daca te punea pe invizibil vreo saptamana :))) ca asa poate o mai credeai..

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 29 Iul 2008, 15:23 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
eu sunt foarte mirata de ce frumos a sunat lumea sa confirme, chiar m-am minunat la data limita de pe invitatie aveam deja 70 de persoane confrmate (noi en asteptam cam pe la 120) si infirmate mai multe dar chiar au sunat si au zis ce si cum si nu ne-am supa pe nime, ar fi culmea...in schimb aseara m-am necajit foarte rau pt ca am sunat la doua prietene si nu imi raspund al telefon...la una sun intr-un de doua sau trei saptamani si nu imi raspunde la niciun telefon, ma gandesc sa se fi intamplat ceva dar si atunci nu putea raspunde? sau sa fie in strainatate i-am trimis si sms putea raspunde sau?:(( la cealalta am incercat aseara si nu a raspuns, am vb azi cu mama ei si a zis sa insist ca a fost in concediu dar s-a intors la servici si ca nus tie daca va veni, trebuia sa vina in tara sapt. viitoare dar nici mama ei nu stie nimic:(( sunt deceptionata putin de cea care nu imi raspunde de 3 sapt:(( nici mie nu mi-era usor pe vremuri sa infirm prezenta dar tot ziceam ca da sau ba:-s dar sa nu raspunda la tel:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: cele mai penibile scuze pt a nu veni la nunta
MesajScris: 29 Iul 2008, 16:17 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
bine ca te-au sunt, sunt cazuri in care nu suna nimeni sa vezi atunci ce nasal.
iar in legatura cu prietenele tale parerea mea este ca ele nu vor sa vina la nunta si de aceea nu iti raspund.
nu fi tu surata sa vina toata lumea la care te astepti si mai putin ele sa vezi ca o sa fie bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România