Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 14:20


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 30 Mar 2006, 13:56 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
fetelor tineti-mi pumnii peste 2 saptamani cred ca primewsc prima impartasanie la catolici.Waw ca am emotii de pe acum


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 30 Mar 2006, 14:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
fetelor tineti-mi pumnii peste 2 saptamani cred ca primewsc prima impartasanie la catolici.Waw ca am emotii de pe acum



hai ca nu cred ca va fi cine stie ce filozofie...eu cred ca , catolicii sunt mult mai credinciosi decat ortodocsii.Imi place mult modul in care decurge la ei slujba.Sunt :cool::love::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 30 Mar 2006, 15:05 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:


hai ca nu cred ca va fi cine stie ce filozofie...eu cred ca , catolicii sunt mult mai credinciosi decat ortodocsii.Imi place mult modul in care decurge la ei slujba.Sunt :cool::love::love:
PAI E CEVA FILOZOFIE...DE EX. EU AM EMOTII CAND PRIMESC CEILALTI IMPARTASANIA ,DAPI CAN VOI FI EU.La ei se aseaza un preot pe de o parte de Altar iar celalat pe cealalta parte si se canta atat de frumos ca uneori imi vine sa plang.Efoarte fain,ceva divin


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 30 Mar 2006, 15:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
PAI E CEVA FILOZOFIE...DE EX. EU AM EMOTII CAND PRIMESC CEILALTI IMPARTASANIA ,DAPI CAN VOI FI EU.La ei se aseaza un preot pe de o parte de Altar iar celalat pe cealalta parte si se canta atat de frumos ca uneori imi vine sa plang.Efoarte fain,ceva divin


trage si tu aer in piept...si vei face fata!!Nu cred ca "produsul" (adik impartasania) e diferit ca compozitie fata de a noastra! Multa bafta...si nu baga in seama emotiile!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 31 Mar 2006, 17:07 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
iar va contrazic...nu e deloc adevarat ceea ce credeti.De cand sunt cu Cici al meu am avut ocazia sa fiu inconjurata numai de catolici.Daca ati sti ce fac catolicii ati ramane ....gura casca.De ex. vi se pare normal ca dimineata sa te cotai cu sotul/ia dupa aia te imbraci si mergi la impartasit?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 31 Mar 2006, 19:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
iar va contrazic...nu e deloc adevarat ceea ce credeti.De cand sunt cu Cici al meu am avut ocazia sa fiu inconjurata numai de catolici.Daca ati sti ce fac catolicii ati ramane ....gura casca.De ex. vi se pare normal ca dimineata sa te cotai cu sotul/ia dupa aia te imbraci si mergi la impartasit?
:o:o:o:o eu am fost la slujba la o biserica catolica....am si o prietena catolica ....dar de asa ceva nu am auzit!!Holy shit!!!:x:x:x


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 01 Apr 2006, 13:01 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:


Uscaturi sunt in orice padure....
zici tu dar in sat(si e sat numai de catolici) la Cris al meu auzi numai:tatal are impreuna cu fata lui 2 copii care ia dat la orfelinat,2verisori traiesc impreuna,femei casatorite cu 2-3 copii,au 45 de ani si asteapta alt copil de la alt barbat.Va zic acolo cam rar intalnesti o familie normala.Acum sa va zic si un secret de familie...unul din fratii lui Cris este facut cu altcineva si nicidecum cu tatal lor.Secretul il stiu doar eu si Cris...nici nu i-am zis soacramii ca stiu ce poama buna e


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 01 Apr 2006, 16:53 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:

(X)(X) nah acolo e adunatura serioasa...sunt romani? (majoritatea) sau alte nationalitati?
numai romani...si inca ceva sa vezi tu romanii catolici ajunsi in Italia...90% au divortat ceva de neconceput


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: casatorie mixta , doua traditii de respectat
MesajScris: 01 Apr 2006, 16:58 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:

stii care e treaba ? eu zic ca depinde de oameni...si la ortodoxi si la catolici si altii ai sa gasesti asemenea exemplare.
da dar e gresita teoria ca......catolicii sunt mai credinciosi.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România